CARRY SLEE LEEST VOOR UIT EIGEN WERK r EERSTE TEAM WSV VERSLAAT MOERKAPELLE 2 STRIJD 4 TEGEN 4 GESTREDEN WADDINXVEEN/REGIO Hart van Holland 16 november 2005 pagina 21 DIPLOMAZWEMMEN INTRODUCTIEAVOND GASTOUDERBUREAU WAAR LIGGEN MIJN GRENZEN? SCHAKEN Door Karin Heeren Waddinxveen - Tijdens een bij eenkomst in de bibliotheek heeft schrijfster Carry Slee een kijkje gegeven in haar persoon lijke leven. Carry Slee werd bekend met haar veelvuldig bekroonde kinderboeken. In 2001 verscheen haar eerste roman voor volwassenen, het autobiografische 'Moeder kruid', in 2002 gevolgd door 'Dochter van Eva'. In deze twee romans wordt de jeugd van Carry weergegeven op een humoristische en indringende manier. In haar laatste roman, 'De toegift' beschrijft Carry Slee de liefde tussen haarzelf als jonge vrouw en haar twee geliefden. Voor een aandachtig publiek las Carry Slee passages voor uit de drie romans voor vol wassenen. Op deze manier schetste ze een beeld van een jong meisje dat eigenlijk geen meisje mocht zijn omdat haar vader graag een zoon wilde hebben. Het gezin: vader, moeder en twee zusjes ver huizen als de kleermakerij van vader failliet gaat. Volgens moeder wonen ze in de nieuwe buurt ver beneden hun stand en de meisjes mogen zich daarom met niemand bemoeien. Buiten spelen moet met speciale straatkleren aan, die moe der zelf heeft gemaakt en bij vrien dinnetjes mag ze zeker niet naar het toilet omdat alle bacteriën dan in je kruipen. Op humorvolle wijze beschrijft Carry hoe zij natuurlijk toch gaat plassen en dat thuis niet durft te zeggen omdat ze bang is voor de reactie van moeder, maar ze voelt de bacteriën in zich krui pen. De situatie thuis escaleert, moeder doet een poging tot zelf moord en daarmee wordt de crisis binnen het gezin groot. 'Moederkruid' is geschreven vanuit het perspectief van een meisje van ongeveer acht en een meisje van twaalf jaar. 'Dochter van Eva' is een vervolg op dit verhaal. Als uiteinde lijk blijkt dat ze toch een meisje is, omdat ze ongesteld is, is haar vader teleurgesteld. Bovendien was haar vader niet te vertrouwen, die was er nooit als het nodig was en ook moeder was niet te vertrouwen want die wilde zelfmoord plegen en kon dus ook goed zonder de hoofdpersoon uit het boek. Thuis is de toestand dus niet veel verbe terd, en als haar zus het huis uit gaat, besluit ze het heft in eigen hand te nemen. Ze gaat op zoek naar een nieuwe moeder. 'Dochter van Eva' beschrijft het verhaal van de zoektocht naar een nieuwe moeder. Op de middelbare school zijn allerlei kandidaten en met Eva ontstaat een bijzondere relatie en is een geschikte moeder. Uiteinde lijk loopt dit ook op een teleurstel ling uit. Recent is het laatste deel in de autobiografische serie verschenen: 'De Toegift'. De hoofdpersonen in 'De Toegift' zijn met elkaar verbon den door de pijn die ze in hun jeugd hebben ervaren, totdat de jonge vrouw voor zichzelf kiest. Op dat moment ontdekt ze de liefde en het ware schrijversschap. Ze Carry leest voor en signeert en neemt de tijd om met iedereen een praatje te maken. trekt zich terug in de veilige wereld van haar boeken, maar door haar verlangen naar intimiteit en angst voor afwijzing, komt de relatie met haar uitgever onder druk te staan. Na het voorlezen uit eigen werk was er gelegenheid boeken te laten signeren. Carry Slee nam de tijd om met iedereen een praatje te maken en te bevragen wat zij vin den van de gelezen boeken. Hierna was er nog gelegenheid tot napra ten over het schrijverschap en de andere boeken die Carry Slee geschreven heeft. Waddinxveen - In de Sniep is zater dag gezwommen voor het B-diplo- ma. Alle kandidaatjes zijn geslaagd: Merel Kersseboom, Tessa Groenen dijk, Faye Dam, Jade Bruines, Robert van der Vlist, Rick Brobbel, Ruben Hogenelst, Youssef Chouiter en Dian de Knegt. Waddinxveen - Het Gastouderbu reau Waddinxveen houdt een intro ductieavond voor iedereen die belangstelling heeft voor het werk als gastouder. De avond vindt dins dag 22 november van 20.00 tot 22.00 uur plaats in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad. Waddinxveen - Sommige mensen bebben moeite met het stellen van grenzen. Ze lopen soms vast in hun bereidheid om anderen ter wille te zijn. Op woensdag 23 november spreekt drs. Nico van de Voet over dit thema in 'Het Anker', achter de Rrugkerk vanaf 20.00 uur. Waddinxveen - De externe ont moeting tussen WSV 1 en Moerka- pelle 2 stond donderdag op het programma. Beide teams konden wel een overwinning gebruiken gezien de nederlaag in de vorige ronde. Toen laat op de avond de laatste partijen beslist waren stond er een 5-3 stand op het scorebord in het voordeel van WSV. Met deze overwinning zet WSV de nederlaag uit de eerste ronde tegen Schiedam recht. Ook werd de elfde ronde van de interne schaakcompetitie afge werkt, waar in de meeste partijen volop werd gestreden voor ieder halfje. Bart van Putten nam het met de witte stukken op tegen Wim van Os. Van Os kwam een pion voor maar van Putten had een aanzienlijke ontwikkelingsvoor- sprong ter compensatie. Het mond de uit in een mooi gevecht met een spannende tijdnoodfase; uiteinde lijk werd laat op de avond het punt gedeeld. Hans van Woudenberg nam het met wit op tegen Jan Muit. Zoals gewoonlijk koos van Woudenberg voor de ietwat onge bruikelijke van Geet opening. Van Woudenberg speelde goed en wist de winst naar zich toe te trekken. Jeroen Eijgelaar speelde met de witte stukken tegen Albert Prins. Eijgelaar kwam op voordeel en wist de partij uiteindelijk te winnen. Hermans Smitskamp speelde tegen routinier Wim Mulder. Mulder wist al vrij snel een stuk te veroveren, zijn tegenstander ging nog even door maar Mulder liet Smitskamp geen kans en won de partij. De par tij tussen Barthold Janssen en Henk Stam ging gelijk op. Stam bereikte een eindspel met een pion meer maar kon deze pion uiteindelijk niet verzilveren en daarmee eindig de de partij in remise. Misschien wel de meest dramatische partij was die tussen Wim van Vuuren en Peter de Louw. De Louw kwam een pion voor maar deze werd uitein delijk teruggewonnen door van Vuuren. Een interessant dame eindspel kwam op het bord, waarin de Louw uiteindelijk in hevige tijd nood zijn dame weggaf en moest opgeven. Chris de Kogel won verder van Ton van Nieukerke, Jaap Smit van Jan Krayensetein, Teun van der Linden van Henk van Erk, Adriaan van der Starre van Jaap van der Heiden, Luit Bloem van Draaisma en Jeroen van der Veen van Gerard Toren beek. Stand aan kop: 1. E. Hennink 2. R. Roelofs 3. M. van Putten. Waddinxveen - De strijd bij de jeu de boulers om het clubkampioen schap 4 tegen 4 is gestreden. De nummer één werd ongeslagen kampioen. De eindstand (partijen, winst, punten, saldo): 1. Wout Ver- sluis/Elly Nieuwland/Leen en Andries Roos 8-8-16-235+; 2. Henry van Wageningen/ Bert en Anneke Grootjen/Wendy Tönjen 8-8-11-54+; 3. Imka Matla/ Peter Rubeling/Harm Maillé/Arnold Janssen 8-8-11 -68+; 4. Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas/Norbert Schifferling/Fred van Dijken 8-8-10-106+; 5. Jopy en Ton Hulskamp/Jan Kooistra/Hans van Woudenberg 8-8-9-12-; 6. Toon van der Veldem/Herman en Sabina Ver- waalA/Villem Hendriks 8-8-7-14+; 7. Jan van Luijken/Wil Vons/Piet en Riek de Jong 8-8-4-215-; 8. Barend en Corrie Monster/Ron van Dij- ken/Alex van Ofwegen 8-8-2-121-; 9. Kees Voskuilen/Gerard Verschoor/ Jan Lapaer/Wim Raterman 8-8-2- 171-, Ifoto' ~^etG°uwe Acluaduct kreeg vrijdagavond een onderhoudsbeurt. Het onderhoud viel samen met asfaiteringswerkzaamheden op de Al 2 tussen Gouda en Zoetermeer. >'s: Daniel van Dam)

Hart van Holland | 2005 | | pagina 21