BONDSTEAMS DE GOUWE VERLIEZEN DAMES BE FAIR HALEN BELANGRIJKE PUNTEN BINNEN DAMES NESSELANDE BLIJVEN STEVIG IN HET ZADEL VAN LEEUWEN VIERDE OP REGIOKAMPIOENSCHAP pagina 14 VOETBAL Hart van Holland 23 november 2005 SPORT WATERPOLO VOLLEYBAL BILJARTEN VOLLEYBAL GROENEWEG OP DE WEG TERUG? Zevenhuizen - Na een fantastische competitiestart met 16 punten na 6 duels, het verlies van drie wedstrij den op rij en de winst afgelopen zondag op hekkensluiter Cabauw is de brandende vraag of Groeneweg terug is in de race om promotie. De wedstrijd tegen Cabauw heeft daar nog geen duidelijkheid over gege ven. Zonder Eckhardt, Zijderhand maar nu ook zonder spits Menno van Dam had Groeneweg het tegen het stugge Cabauw bijzon der moeilijk. Normaal gesproken is Cabauw altijd een moeilijke tegen stander, maar zonder deze drie basisspelers helemaal moeilijk te bestrijden. Beide elftallen deden de hele wedstrijd niet voor elkaar onder. Inzet is bij Cabauw altijd het handelsmerk geweest maar op dit moment is dat voor Groeneweg ook het geval. Aan strijd ontbrak het derhalve niet en aan spanning evenmin. Nadat Groeneweg via een prachtige vrije trap van Bart Eindhoven de rust in was gegaan met een 1-0 voorsprong brak in de tweede helft de wedstrijd volledig open. Cabauw kreeg het idee dat in Zevenhuizen meer te halen viel en speelde van meet af aan heel erg scherp. Na 20 minuten leidde dat tot de verdiende gelijkmaker. Een voorzet van rechts werd volko men vrijstaand door de linkermid denvelder van de bezoekers inge kopt. Groeneweg kwam door het inzetten van Maurice Eckhardt, Abdi Ibrahim en Arnoud van Leeu wen onder de druk van Cabauw uit en begon de wedstrijd meer in han den te nemen. Toch moest doel man Reinier Gorissen met een fan tastische redding de thuisclub behoeden voor een achterstand. Met een katachtige reflex stopte hij de van dichtbij goed ingescho ten bal. De nog niet voor 100% fitte Eckhardt zorgde daarna voor de mooiste kans van de wedstrijd. Een verre pass van Dennis van Vliet werd door Eckhardt panklaar neer- Zevenhuizens eerste burger bracht het eerste van Groeneweg een bezoek. Het leidde tot resultaat: Groeneweg won met 2-1. gelegd maar Ibrahim schoot de bal te gehaast in waardoor de keeper van de gasten kon redden. Aan de andere kant gaf de voortreffelijk leidende scheidsrechter Cabauw tot ieders verbazing een strafschop voor vasthouden van de tegenstan der door Erik Weller. Gorissen toon de echter vertrouwen te hebben door de ingeschoten strafschop prima te stoppen. In blessuretijd greep Groeneweg alsnog de winst, met zijn laatste krachtinspanning wist Pascal Crielaard de bal bij Eckhardt te krijgen en deze toonde zijn klasse door ogenschijnlijk sim pel de bal achter de verraste kee per te plaatsen. Voor Groeneweg een zeer belangrijke overwinning op weg naar de beslissende wed strijd van zondag uit tegen SMV/Hillegersberg. In deze wed strijd kan Groeneweg door een minimale overwinning de eerste periodetitel grijpen. Te hopen is dat alle geblesseerden voor deze cruciale wedstrijd beschikbaar zijn. Volgens leider Cor Buitenhuis speelde het tweede elftal een 'prachtwedstrijd'. Voor de vierde keer op rij werd een gelijkspel behaald. Nu werd Zwervers 2 op 2- 2 gehouden. Na deze prima gelijke spelen zou een overwinning zeer welkom zijn. Waddinxveen - De bondsteams van de zwem- en poloclub Van Uden- De Gouwe speelden zaterdag thuis wedstrijden. Gehoopt was op hier en daar een goed resultaat, maar het zat er niet in. Bij dames 1 was vooraf al verwacht dat het niet eenvoudig zou worden tegen BZC Brandenburg. Dit is uitgekomen en dames 1 verloor met 7-9. Bij dames 2 was min of meer wel op een goed Waddinxveen - De dames van Be Fair speelden zaterdag 19 november tegen VC Shot een belangrijke wedstrijd in de pro motieklasse A. Be Fair startte rommelig en wist de tegenstan der niet onder druk te zetten. Er werden veel persoonlijke fouten gemaakt, waardoor Shot de eerste set wist te win nen met 23-25. De servicedruk werd in de tweede set beter verzorgd en er konden series worden gemaakt. De tweede set was dan ook uiteindelijk voor Be Fair met 25-20. Mede dankzij goede invalbeurten van Miranda Demeijer en Jeanine Konijn haalde Be fair ook de derde en vierde set naar zich toe met 25-15 en 25-21. resultaat gerekend tegen ZPB H&L Productions, maar hier hadden de dames het gevoel er in de tumultu euze vierde periode te zijn inge luisd. Zij verloren uiteindelijk met 8-11. Tenslotte verloor heren 1 met 7-11 van ZV Vlaardingen. Deze uit slag was niet geheel onterecht. Er was gedurende de wedstrijd weinig zicht op een beter resultaat. Stolwijk/Moerkapelle - Het Regio kampioenschap Driebanden 1e klasse werd afgelopen weekend gespeeld in Biljartcafé De Jantjes in Stolwijk. Aanvankelijk zou Wiet Reeuwijk (BV Moerkapelle) namens district Gouda meespelen, maar hij werd vervangen door clubgenoot Danny van Leeuwen. Danny was tij dens het districtskampioenschap als tweede geëindigd. Hij begon sterk met twee winstpartijen op de vrij dagavond. Zowel zaterdag als zon dag wist hij slechts één partij met winst te beëindigen, zodat hij uit eindelijk, met 8 punten, op een gedeelde tweede plaats terecht kwam. Omdat de twee andere spe lers een beter moyenne konden weerleggen, restte voor Danny de vierde plaats. Zevenhuizen - In de 1e divisie B ontving koploper GTI-Nesselande de nummer 2 Rijnmond. Er stond veel op het spel: zou Nesselande de absolute leider blijven of zou Rijn mond in staat blijken aan te haken? In een vol Swanla leverden de teams flink stijd. Na het optrek ken van de kruitdampen bleek Nes selande overeind te blijven. In de zware strijd wist Rijnland wel het eerste setverlies van Nesselande af te dwingen. Ook nu startte Nesselande niet vrij van blessures. Naast Olga van Zaa- nen moest ook Flore Gravesteijn de kant houden. De start was aantrek kelijk. De teams lieten mooi volley bal zien en de stand liep gelijk op. In het midden van de set lukte het Nesselande de druk op te voeren met goed serveerwerk, prima blocks en geplaatste aanvalsballen. De regie kwam bij Nesselande te liggen, waardoor de set eenvoudig met 25-16 werd gewonnen. In de tweede set startte Nesselande zoals het de eerste geïndigd was. In een hoog tempo werd snel een voor sprong opgebouwd. Spelverdeel- ster Petra Droogh trok het spel breed zodat de verdediging van Rijnmond zich onvoldoende kon postioneren. Binnen 17 minuten stond er 25-12 op het scorebord. Het leek erop dat Rijnmond in Zevenhuizen geen vuist kon maken. Dat bleek een misvatting. Na een aanvankelijk prima start van Nesselande in de derde set vocht Rijnmond terug. De dames gingen veel slimmer spelen, waar bij harde aanvallen werden afge wisseld met geplaatste ballen. Daar had de verdediging van Nesselande moeite mee. Alhoewel de strijdlust bij Nesselande hoog was, gingen de dames meer en vooral ook onnodige fouten maken. Boven dien miste de aanval de scherpte om het sterke blok en verdediging van Rijnmond te verschalken. Tot 19-19 liep de strijd gelijk op. Waar Nesselande in eerdere wedstrijden in staat bleek gecontroleerd naar het einde van de set toe te spelen, bleek dat in deze wedstrijd niet het geval. In de eindstrijd werden maar liefst 4 onnodige fouten gemaakt. Daarmee werd de set cadeau gedaan aan Rijnmond en kwam een einde aan een lange reeks van Nesselande zonder setverlies. Furieus werd gestart aan de vierde set waarbij Nesselande snel op voorsprong kwam. Tot 19-14 lee< het erop dat Nesselande eenvoudig de wedstrijd ging uitspelen, alhoe wel het spelniveau niet overtuigde. Maar toen herhaalde het scenario uit de derde set zich. Nesselande ging onnodige fouten maken en Rijnmond hervond de strijdlust. Dit leidde tot een spannende finale, waarbij Nesselande de zenuwen in bedwang hield: 26-24. De overwin ning was verdiend, maar de me den uit Zevenhuizen weten dat e genoeg huiswerk ligt. Over twee weken treffen de ploegen elkaar weer, maar dan voor de vierde ronde voor het nationaal beker- toernooi. Voor de comptitie staat volgende week de uitwedstn, tegen Hubers fr/Utrecht op het pro gramma.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 14