MM SINTERKLAAS MET ZANG EN DANS ONTVANGEN IN ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE Ik. pagina 20 Hart van Holland 23 november 2005 ZEVENHUIZEN - M O E R K A PE LlTI Na middagdutje naar Zevenhuizen 'l Zevenhuizen/Moerkapelle - Het was zonnig maar koud toen Sint Nicolaas zaterdag 19 november aankwam in Moerkapelle. Vooraf gegaan door twee Zwarte Pieten in een buggy, wat sommige kin deren een 'heel gek autootje' vonden, en onder begeleiding van De Kleine Trompetter, reed hij te paard het dorp binnen. Op het Raadhuisplein werd hij verwelkomd door mevrouw Wanda en bur gemeester Fijen. Nadat een eigenwijze Piet van de troon die voor de Sint klaar stond gejaagd was en Sinterklaas een rondje langs de wachtende kinderen gemaakt had, nam de goedheiligman plaats op het podium. Sint en de Trompetter, een goede combinatie. De Pieten namen rustig de tijd om de kinderen van Moerkapelle te begroeten. Sinterdisco in La Baraque: kinderen houden de Sint jong. Burgemeester Fijen heette hem hartelijk welkom en merkte op dat hij blij was dat de Sint ook dit jaar zijn weg naar Moerka pelle had weten te vinden. Sint Nicolaas vond dat niet zo speciaal, maar had wel een vraag: "Hoe komt het toch dat de daken in Moerkapelle zo glad zijn?" Daar had de burgemeester geen antwoord op, maar hij wist wel dat de gemeente dakenzout beschik baar zou stellen. "Dus", zei hij tegen de kinderen "mocht je een Zwarte Piet voorbij zien vliegen, dan moet je maar een beetje dakenzout op het dak strooien. Want zo'n vliegende Piet is voor ons wel grappig, maar voor de Piet is het minder leuk." Na het zingen van een paar liedjes werd het feest voortgezet in dorps huis Op Moer. Het programma was anders dan voorgaande jaren, dit jaar geen toneelstuk, maar een heus feest met veel zang en dans. De kinderen zongen en sprongen enthousiast mee en enkele kinde ren mochten op het toneel laten zien hoe zij dansten op "Lekker Ding" en "Piet Piraat". Ook kregen drie kinderen een prijsje omdat zij zo mooi verkleed waren. Na afloop van het feest kregen alle kinderen bij de uitgang een speculaaspop. Na een middagdutje legde de Sint de weg van Moerkapelle naar Zevenhuizen af. Dit jaar niet per boot - omdat er al veel te veel chaos geweest was met verkeerde boten - maar te paard. Vanaf de Catgesbrug werd de Sint begeleid door De Kleine Trompetter en lie pen de goedheiligman en zijn pie ten, gevolgd door kinderen en hun ouders naar het plein voor het gemeentehuis. Daar werden zij opgewacht door meneer Geert en burgemeester Fijen. Ook hier nam de Sint ruim de tijd om de wach tende kinderen te begroeten en hun handen te schudden. Onder tussen deelden sommige Pieten pepernoten en snoep uit, terwijl andere pieten hun kunstjes op de ligfiets en de stelten vertoonden. Burgemeester Fijen heette Sinter klaas ook in de dorpskern Zeven huizen welkom en vroeg de Sint hoe het toch kwam dat hij er ieder jaar hetzelfde uit zag, alsof hij helemaal niet ouder werd. De Sint antwoordde lachend: "Al die kin deren, die houden me jong." Meneer Geert vroeg de burge meester of het pand van de oude C1000 niet beschikbaar gesteld kon worden aan de pieten, die hard op zoek zijn naar een pietenhuis. De hoofdpiet vertelde dat dit pand niet echt geschikt was. "Er zitten Twee pieten in een 'heel gek autootje veel te veel ramen in. Wij Pieten slapen overdag en dat gaat niet als het zo licht is." Na het zingen van een paar liedjes vertrok het gezelschap naar La Baraque, waar een heus discofeest gehouden werd. Het was voor de Sint wel even wennen. "In Spanje hebben wij niet zoveel disco's. Maar ik vind dit wel heel bijzon der." De dansvloer en de podia rondom de dansvloer stonden vol met kin deren, die dansten op oude Sinter klaashits in een modern jasje. Som- I mige kinderen mochten op het I podium dansen en er werden prij- I zen uitgedeeld die gewonnen I waren bij de winkelacties. Bij de I uitgang kregen de kinderen een I zak Sinterklaaslekkers. Zwarte Piet ging uit fietsen—

Hart van Holland | 2005 | | pagina 20