MONUMENT VOOR OVERLEDEN POLITIEMENSEN Wel gestuurd, niet ontvangen nn p INLOOPOCHTEND STOMAPATIËNTEN deHaij van der Wende Probleemoplossers voor het bedrijfsleven Bas van Vliet Willem Hoevelaken Hart van Holland 23 november 2005 pagina 3 Zoektocht naar namen is flinke klus Cttr t Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Telefoon OIO 522 27 90 In het Hart van Holland van deze week ontbreken enkele wekelijkse berichten. Door het plaatsen van een nieuwe mailserver kreeg de redactie minder 'post' binnen dan gebruikelijk. De zenders hebben hun toezending retour gekregen met de melding dat de mailbox van het Hart van Holland vol is. Kinderziekte van een nieuw systeem? Het probleem lijkt opgelost, echter de berichten zijn niet automatisch opnieuw ontvangen. Onze excuses voor het ongemak. 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 www.haijwende.nl Vroeger is nooit meer. Verdrietig doch beseffend dat het voor hem zó goed is en hem verder lijden bespaard is gebleven, geven wij Icennis van het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en onze allerliefste opa in de leeftijd van 74 jaar Corrie Conny en Peter Ilona Jeroen Peter en Diantha Gioia Chendo 19 november 2005 Rotte dijk 16a 2665 KS Bleiswijk Bas blijft thuis tot zijn begrafenis. Wie afscheid wil nemen is van harte welkom. Donderdag 24 november is er van 13.30 tot 13.50 uur alsnog gelegenheid tot afscheid nemen in de Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 106 te Zevenhuizen. Om 14.00 uur willen wij bij wat momenten uit Bas zijn leven stilstaan. Aansluitend zullen wij hem begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. Na afloop is er gelegenheid elkaar te ontmoeten in bovengenoemde kerk. Met gevoelens van weemoed, maar ook met grote dankbaarheid in ons hart voor alles wat hij voor ons is geweest, geven wij u kennis dat rustig van ons is heengegaan weduwnaar van Maria Cornelia Hoevelaken-Stofbergen in de leeftijd van 91 jaar Wim van den Akker Truus van den Berg-Bikker Zevenhuizen. 22 november 2005 Correspondentieadres: W. van den Akker Noordeinde 23 2761 BN Zevenhuizen Onze dank gaat uit naai" het personeel van zorgcentrum De Zevenster voor de liefdevolle verzorging. Geen bloemen Er is gelegenheid tot afscheid nemen op zaterdag 26 november om 11.00 uur in de aula van "Rouwcentrum Zevenhuizen", Zuidplasweg 3 te Zeven huizen. Aansluitend om 11.15 uur zal de rouwdienst plaatsvinden. Daarna begeleiden wij hem naar zijn laatste rustplaats, waai" hij zal worden bijgezet in het familiegraf. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde aula. Politie Nederland krijgt een monu ment voor politiemensen die tij dens het werk om het leven zijn gekomen. Bij de vestiging van de Politieacademie Huis 't Velde in Warnsveld komt volgend jaar maart de Tuin van Bezinning'. Het wordt een plek waar de namen van tijdens de dienst overleden politie mensen te lezen zijn en een plaats die ruimte biedt voor reflectie en nadenken over de fundamentele waarden van het politiewerk. Com missaris Anita Hazenberg, directeur van de School voor Politie Leider schap (SPL) van de Politieacademie en initiatiefnemer van de Tuin van Bezinning, hoopt dat het monu ment troost en kracht zal bieden aan de nabestaanden. "Het leven van de overleden collega's heeft betekenis gehad en dat willen we herdenken." Voor de zoektocht naar namen van overleden collega 's wordt hulp ingeroepen van iedereen die daarover informatie heeft. "Sommige dingen zijn zo logisch, dat je je verbaast dat ze er niet zijn." Anita Hazenberg was dit jaar bij de Politieacademie van Schot land en zag daar in de tuin een monument voor politiemensen die 'in the line of duty' het leven lieten. "Ik ben daar een paar keer gaan kijken en vroeg me af, waarom wij dit niet hebben." In de diverse poli tiebureaus in Nederland zijn wel plekken waar collega's worden her dacht, maar een nationaal monu ment ontbreekt. "In een periode waar de politie in Nederland steeds meer samen gaat doen, is er geen plek waar we herdenken dat poli tiemensen hun leven gaven voor de samenleving in de uitoefening van ons prachtige vak." De tuin is ontworpen in de vorm van een Acantusblad, een symbool dat door architect Marot veel gebruikt is in de haardschouwen van Huis 't Velde, maar bijvoor beeld ook in kasteel Het Loo in Apeldoorn. In de nerven van het blad komen paden met opstaande randen, waarin de namen van de overleden collega's worden gegra veerd. Het compleet maken van die namenlijst is een monsterklus. "We willen de namen van overleden col lega's vanaf 1 januari 1946. Dat is een keuze geweest die ook te maken heeft met de Rijkspolitie die in november 1945 ontstond, het nog in leven zijn van nabestaanden en het feit dat de Tweede Wereld oorlog eigen monumenten heeft." Zestig jaar terug in de tijd, het levert waarschijnlijk tussen de 250 en 300 namen op. "Maar dat is echt een voorzichtige schatting. Eigen lijk hebben we niet echt een goed beeld." De zoektocht gaat door de archieven van de Rijkspolitie, Gemeentepolitiekorpsen, vakbon den en ministeries. "Toch denken we niet alle namen zelf te kunnen achterhalen. We roepen dan ook iedereen op om namen aan te mel den van collega's die tijdens de dienst om het leven zijn gekomen", aldus Anita Hazenberg. "Begin januari 2006 moeten de namen bekend zijn om alles op tijd voor maart gegraveerd te hebben. We hebben liever dat een naam zes keer wordt genoemd, dan dat we iemand missen." Reageren kan via de websites www.tuinvanbezinning.nl en www.politie.nl UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoon Dorpsstraat 43a - 2761 AB Zevenhuizen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Uitvaartverzorging IV van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Hoekeindseweg SO - 2665 KE Bleiswijk leamie Mdt/e-K f Marian v.d Bogerd Gouda - Op de polikliniek van de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis is donderdag 1 december van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend voor stomapati ënten en geïnteresseerden. Tijdens deze inloopochtend zijn er leden van de Nederlandse Stomavereni ging "Harry Bacon" aanwezig. Voor meer informatie: telefoon 0180- 318580 (tussen 19.00 en 20.00 uur). Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mai! advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Algemene informatie: info@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd) dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen, Moerkapelle en Nesselande: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur: 0172-217615 Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. organisatie van lokale nieuwsmedia

Hart van Holland | 2005 | | pagina 3