DIER VERMIST OF GEVONDEN? DE EERSTE MAANDEN VAN BURGEMEESTER JO FIJEN: "KNOPEN DOORHAKKEN EN GEEN AMBTELIJKE BLOKKADES OPWERPEN" 1 (H)EERUJKE CADEAUTIPS VOOR SINT EN KERST ZEN - MOERKAPELLE Hart van Holland 23 november 2005 pagina 9 www.amivedi.nl DIPLOMAZWEMMEN Gemeenteraad Weerslag Tijd verspeeld Hangjongeren 't Reigerbos Swanla en Op Moer GOSPELKOOR EL JAKIM Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zeven huizen/Moe rka pel le-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, zwart/witte bef, buik en voetjes, blind aan een oog, Noordelijke Dwarsweg, Zevenhuizen; Kater, ongecastr.rood/witte bef, borst, 1 1/2 jr. Leliestraat, Zevenhuizen; Poes, wit/cypers op rug, bij ogen, hele staart, Bredeweg, Zevenhuizen; Geel-groene grasparkiet, Nieuwstraat, Boskoop. GEVONDEN: Zwarte herderachtige hond, reu, band bruin met penning, Wollefoppenweg, Oud Verlaat; Kat, beige/bruin, lijkt oosters type, blauwe ogen. De Patrijs, Zevenhuizen; Grasparkiet, man, groen/geel, Weth. Kreftlaan, Zevenhuizen; Groep parkietachtige vogels, groen met oranje/rode snavels, omg. Knibbelweg Zevenhuizen. Kat, zwart/witte poten, nek, vlekjes op rug, band rond staart, een schouder wit, Puttenlaan, Boskoop; Kater, wit/donkergrijze vlekken, wit/grijze kop, grijs dek en staart. Halve Raak, Boskoop. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Cypers met wit gesteriliseerd poes, 1,5 jr; Cypers-muisgrijze gecastreerde kater, 2jr; Rood-witte gecastreerde kater, 2jr; Jonge katjes van 4-5 mnd. iedereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Zevenhuizen - In de afgelopen peri ode hebben 84 kinderen het exa men afgelegd voor de verschillende zwemdiploma's: Diploma A (zwem ABC): Jasper van der Spek, Vincent van der Kraats, Joel van 't Wout, Viktor Baijnolzi, Paul van der Hoe ven, Maurice de Wit, Thijn Hekking, Shayma Haddouti, Lars van Leeu wen, Birke Wobbes, Mike Camman, Nick Camman, Femke Noordhoek, Anne Sonneveld, Brenda Hoogland, Olav Drost, Hannah Gelling, Robin de Wit, Daniel van der Wulp, Iris Haagsma, Jelle Gilhuis, Rick van Mechelen, Eline van Diggelen, Lucas de Bruin, Amy Ramchandani, Aaron Beetsma, Tim van der Kleijn, Dennis Schreiber, Douwe Aker, Mar- loes Feikema, Jelle Scholtes, Xander Verbeek, Tim Meuldijk, Lisa Lafeber, Lucvan der Heijden en Frank Ulrich. Diploma B (zwem ABC): Jolien de Jong, Kent van Ruler, Ytte Verheul, Caitlin de Jong, Tom de Jong, Daan Groeneveld, Jari van Wijk, Lisa van Alphen, Luke van der Stelt, Chelsey van Egmond, Nikki van Eekert, Nathalie Rademakers, Robin Ber- noski, Jelani van Delft, Anouk van Nieuwamerongen, Kjell van der Aart, Leon Koenders, Julian Perdijk, Gerard Perdijk, Pascal Hartman, Sven van der Loo, Maaike van der Loo, Sterre Herle, Maik van der Berg en Mees van den Moosdijk. Diploma C (zwem ABC): Renske Bax, Amber van der Poort, Job van Vliet, Tugkan Yilmaz, Baykan Yilmaz, Bas Klomp en Martijn Dijkshoorn. Diploma A (Groene Hart): Lisa Hoenderop, Wiljo Bovekerk, Jeroen Groen, Denise Bakkeren en Bart Gil- Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. nloopavon- den, het bezoeken van (jubileum)recep- ties, rondjes rij den door de gemeente, wedstrijden van de plaatselijke sportclubs bekijken, boerenkool eten in zorgcentrum De Zevenster en tij dens het traditionele Oogstfeest de drukke Dorpsstraat diverse keren op en neer lopen. Zomaar een paar momenten uit de drukke agenda van de kersverse burge meester Jo Fijen, die de afgelopen tweeënhalve maand veel tijd en energie stak in een nadere kennis making met Zevenhuizen-Moerka pelle. "Ik ben bijzonder vriendelijk door de gemeentelijke organisatie, bewoners,raadsleden en het Colle ge ontvangen", concludeert Fijen. "Men is vriendelijk en open. Ik proef de gedachte van: 'deze man moet wel een kans krijgen'. Tevens valt het me op dat Zevenhuizen- Moerkapelle veel Randstelingen bevat. De mentaliteit en opvattin gen lopen zodoende niet zoveel uit elkaar als die van Zoetermeer, waar ik de afgelopen 7,5 jaar wet houder ben geweest en thans 33 jaar woon." Fijen geeft vervolgens aan voorlo pig in Zoetermeer te blijven wonen. "Ik weet uiteraard niet hoelang dit avontuur gaat duren", zegt hij. "Dit is afhanke lijk van de politiek én de toekomst van deze gemeente." De gemeenteraad van een grote stad als Zoetermeer, waarvan Fijen 16 jaar deel uitmaakte, is niet te vergelijken met die van een dorps gemeenschap als Zevenhuizen- Moerkapelle. "Met het onderwerp 'gemeenteraad' komen we meteen op een actueel gespreks onderwerp", zegt Jo Fijen. "Er moet snel een aantal dingen wor den geregeld en tot een politiek goed einde dienen te worden gebracht. Dan doel ik op de toe komst van de gemeente, zowel in de ontwikkeling van de Zuidplas- polder als in een verregaande samenwerking met Nieuwerkerk en Moordrecht. Tevens speelt het dossier als de ontwikkeling van de Eendragtspolder, een groot gebied met recreatie en waterber ging. Ik wil de gemeenteraad aan sporen om snel knopen door te haken." Belangrijke agendapunten Op 29 november staat in de com missie en op 13 december in de raadsvergadering de samenwer king met Nieuwerkerk en Moord recht op de agenda. "Dit zijn belangrijke agendapunten. Het is in het belang van Zevenhuizen- Moerkapelle dat de raadsleden en hun fracties zo verstandig zullen zijn om de goede besluiten te nemen", blikt Fijen vooruit. "Dan doel ik er vooral op om geen amb telijke blokkades op te werpen tegen een forse uitbreiding van de samenwerking met Nieuwerkerk en Moordrecht. Ik hoop niet dat gemeenteraadsleden denken: 'als we op dit vlak wat doen en op dat vlak een beetje, dan zijn we er wel'. Met zo'n instelling redden we het dus niet." "De inwoners hebben er recht op dat hun gemeentebestuur er voor gaat om de producten te leveren waar zij uiteindelijk voor beta len", vervolgt Fijen. "ledereen weet dat er een grote druk op de gemeentelijke organisatie staat. We hebben het financieel moeilijk om de eindjes aan elkaar te knopen. Dit heeft zijn weerslag op de organisatorische structuur en gaat ten koste van de service rich ting de burgers. Door een samen werkingsverband met andere gemeenten aan te gaan, kunnen er in dit opzicht stappen voor waarts worden gemaakt." Fijen: "In deze discussie hebben we het afgelopen jaar al teveel tijd verspeeld. Er mag geen tijd verloren gaan. Er ligt overigens een concreet verzoek van Gedepu teerde Staten om in september 2006 aan te geven hoe Zevenhui zen-Moerkapelle verdere samen werking met andere gemeenten in de regio ziet en zodoende de bestuurskracht denkt te verster ken. Voor 'Kerst' moet er daarom het één en ander duidelijk zijn. De politiek moet de bereidheid tonen om openlijk besluiten te nemen die nodig zijn om voortgang in dit belangrijke proces te bevorde- Vervolgens komt tijdens het gesprek de problematiek van ver nielzuchtige en overlast veroor zaakte hangjongeren ter sprake. Ondanks de inspanningen van de voorganger van Fijen (Jan Westen dorp) is dit probleem nog niet opgelost. "In Moerkapelle is onlangs nog een aantal afspraken gemaakt om te kijken hoe we dit probleem kunnen aanpakken", zegt Fijen. "Ik heb 30 november een vervolgavond waar ouders en jeugd voor worden uitgenodigd. We hebben het over twee directe problemen. Het gaat om plaatsen in Zevenhuizen en Moerkapelle waar jongeren door hun hangge- drag overlast veroorzaken. Daar naast staat de inmiddels beruchte jaarwisseling in Moerkapelle, waar in het verleden problemen zijn geweest, weer voor de deur. Ons streven blijft om deze feeste lijke gebeurtenis goed te regulie- Onlangs is het complete gebouw van basisschool 't Reigerbos gesloopt en wordt er met de nieuwbouw gestart. "Een bruisen de gemeente", lacht de burgerva der. "Het is een prima zaak dat er een kwaliteitsslag wordt gemaakt. Natuurlijk moet alles wel zodanig gebeuren dat richting de bewo ners de overlast beperkt blijft. Of ik me al in de situatie rondom de noodlocatie van 't Reigerbos in de Leliestraat hebt verdiept? Ik lees in de politierapporten dat in de ochtenduren extra surveillance plaatsvindt om de verkeersstro men in de gaten te houden. Zover ik kan inschatten, verloopt dit allemaal goed. Zo niet, dan nemen we uiteraard de nodige maatregelen." De dorpshuizen Op Moer en Swanla nemen binnen de gemeenschap centrale posities in als het gaat om sportieve, sociale en culturele activiteiten. "Met elkaar moeten we ervoor zorgen dat dit ook in de toekomst zo blijft", aldus Fijen. "Ondanks de financiële tegenwind zijn Op Moer en Swanla bijzonder belang rijk binnen de gemeenschap. Over de hoogte van subsidies kan ik geen uitspraken doen, want dat ligt bij de verantwoordelijke wet houder en de Raad. Maar dege nen die Op Moer en Swanla regel matig bezoeken zien meteen dat de gemeente een bruisend vereni gingsleven kent. Zoiets mag niet verloren gaan. Daar zal ik mij als burgemeester sterk voor maken." huis. Diploma B (Groene Hart): Björn Blok, Puk Stubbe en Madelei ne Blok. Zwemvaardigheid: Jorien de Jong en Saskia de Jong. Snorke len: David van Beek, Lobke van Urk, Jessy van Campenhout, Larissa Twilt, Stijn van Amerongen en Boyd Pander. Zevenhuizen - Gospelkoor El Jakim is druk aan het repeteren voor de kerstzangdienst op dinsdag 13 december in de Maranathakerk in Alphen aan den Rijn. Ook wordt er gewerkt aan diverse optredens voor volgend jaar. Geïnteresseerden zijn van harte welkom om eens een kijk je te komen nemen tijdens de repe tities op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106. Zevenhuizen-De Sint gaat voor voor zijn inkopen graag langs bij de Wereldwinkel. Daar zijn veel mogelijkheden voor een uniek geschenk. Voor de kinderen is er een ruime keuze aan knuffeldie ren en zachte poppen. Er zijn houten puzzels, leuke spellen en portemonneetjes. Voor meisjes en moeders zijn er kettingen, arm banden, ringen en oorhangers. Nieuw zijn sieraden van maan steen met een parelmoerachtige glans. In de Nepalese en Indiase cultuur is de maansteen het sym bool van hoop en reinheid en helpt tegen ontevredenheid en hebzucht. Wereldwinkel Z-M heeft ook andere tips: een dienblad van bamboe met batikdecoratie, olie lampjes van bewerkt koper, kaar senhouders voor waxinelichtjes van zwart draadwerk en rode steentjes in verschillende uitvoe ringen, kaarsen in allerlei maten en kleuren. Een wat duurder geschenk is bijvoorbeeld een schaal of vaas en voor de koude dagen een warme sjaal. Voor de schoen zijn er houten wiebel- beestjes of sleutelhangers, Sint kaan ook aankomen met de gezellige busjes met jasmijnthee, de doosjes met "Sweet, Red, Yel low Green": een mix van vier soorten snoepjes. Bij de specerij molens in houder van draadwerk krijgt Sint een gratis kookboekje. In de winkel staan diverse geschenkpakketjes voor Sint klaar. Door bij de Wereldwinkel te kopen dragen Sint en Kerstman bij aan een unieke vorm van ont- wikkelingshandel. Een moderne manier van zaken doen, waarbij handel met en ontwikkeling bij producenten hand in hand gaan. Wereldwinkel Z-M staat elke vrij dag en zaterdag van 10.00 tot16.00 uur op het parkeerter rein van C-1000.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9