K Jaap Akkerhuis en Sinterklaas samen aan de Rioja SUCCESVOLLE CAJUNBAND EXPOSITIES IN DECEMBER TERUG IN WADDINXVEEN FRANK JANSEN TE GAST BIJ RTW FM HOOG BEZOEK BIBLIOTHEEK DIERVOERACTIE VOOR ASIEL-/ZWERFDIEREN FEESTEN IN VERSCHILLENDE CULTUREN Waddinxvener Waddinxveen leeft! WiM DE BRUIN 'JEUGDBEGELEIDER VAN HET JAAR' WA DDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 30 november 2005 pagina 11 medische weekenddienst in het nieuws... Waddinxveen - De secretaries van de Hengelsportvereniging Wad dinxveen, Wim de Bruin, is door de Nederlandse Vereniging van Sport vissersfederaties N.V.V.S. uitgeroe pen tot Jeugdbegeleider van het jaar Hij krijgt deze eretitel voor de enthousiaste wijze, waarop hij zich als vrijwilliger heeft ingezet om kin deren op te leiden tot sportvissers met liefde voor de natuur. De toekenning vond plaats op zaterdag 26 november tijdens de ledenvergadering van de Hengel sportfederatie Zuid West Neder land. Het certificaat ging vergezeld van een cheque van €500,- ter besteding voor het jeugdwerk van de vereniging. Wim de Bruin meldde zich in 1992 aan bij de HSW en vond dat er te weinig voor de jeugd werd gedaan. Hij trad toe tot het bestuur en bood aan het jeugdwerk op te gaan zet ten. Hij nam deel aan de cursus Jeugdbegeleiding van de NWS, verzamelde enthousiaste henge laars om zich heen en startte met het geven van jeugdcursussen. De Jeugdafdeling van de hengel sportvereniging heeft duidelijk geprofiteerd van de cursussen; een groot aantal cursisten is inmiddels 14 jaar of ouder geworden, en is toegetreden tot de categorie Seni orleden, terwijl het aantal jeugdle den beneden de 14 jaar tot ruim boven de 100 is gestegen. KERKDIENSTEN - 4 december Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Communievie ring. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur L. Nuhoff-Groeneveld; 11.15 uur Eucharistieviering. Wijkgemeente Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. Z. de Graaf; 18.30 uur ds. W. v.d. Top. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. C. Bijl; 16.30 uur ds. H. Hidding. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur prof. dr. G.G. de Kruijf 18.30 uur ds. E. Baljet. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. G.C. den Hertog. Geref Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. E.P. Meijering. Parousia 10.00 uur Paul Rullmann. Bethei 9.30 uur Gaby Hetyey. Benthuizen, Boskoop en Waddinx veen: voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover be Bleuland-locatie van het Groene Ziekenhuis), Gouda, 0182- Diabeteslijn (033) 463 05 66, |nfo@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts a'leen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- tatie: Bleulandweg 10, 2803 HH G°uda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Joze flocatie: Jan van Beaumontstraat. voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Waddinxveen - Het is weer zover: Sinterklaas is in het land. Eind november bracht hij ook een bezoek aan de kinderen in Wad dinxveen. Net ais voorgaande jaren kwam de Sint met de boot over de Gouwe aan in het centrum van het dorp. Ter hoogte van het oude gemeentehuis aan de Zuidkade wachtte burgemeester Roijers de Sint en zijn pieten op. Na zo'n lange reis vanuit Spanje is een warm wel kom natuurlijk wel op zijn plaats. Honderden kinderen en hun ouders zongen liedjes en gaven de Sint een handje of een tekening. Maar er is één inwoner uit Waddinxveen, Jaap Akkerhuis, die ieder jaar het bezoek van de Sint mist. Het is bijna niet te geloven, maar steeds heeft hij iets te doen, wat nóg belangrijker is dan Sinterklaas verwelkomen. We hoe ven echter geen medelijden te heb ben met Jaap, want hij kent Sinter klaas namelijk heel goed. leder jaar als de Sint zijn bezoekjes aan de winkelcentra in Waddinxveen heeft afgerond, komt de Sint bij Jaap langs. Onder het genot van een glaasje Spaanse Rioja praten ze samen na over de belevenissen van die dag. Tenminste de Sint ver telt aan Jaap wat hij allemaal beleefde, want Jaap kon er immers niet bij zijn. Wij vroegen aan Jaap wat de hoogtepunten waren voor de Sint van deze Sinterklaasviering in Waddinxveen. Vragen van kinderen "Sinterklaas was erg te spreken over het grote podium op het Raad huisplein. Hij vond het ontzettend leuk dat de kinderen allemaal vra gen hadden verzonnen en die aan hem kwamen stellen. Eén van de leukste vragen ging over het gebit van de Sint. Tim van der Peet vroeg de Sint of hij een kunstgebit had. De Sint zei dat Tim maar eens moest voelen aan zijn tanden. Dat gebeur de ook en nu weten alle kinderen dat Sinterklaas zijn eigen tanden nog heeft. Ook voor de andere vra gen, waarom de Sint een jurk draagt, hoe Zwarte Piet naar bed gaat, waarom de Sint altijd met de boot komt, waarom de Sint een mij ter draagt, of hij broers en zussen heeft én daar wel eens ruzie mee maakt, nam de Sint graag alle tijd. Hij vond het erg leuk om met de kin deren in dialoog te gaan. De laatste vraag kwam van 'Arie Pietertje' van Dijk, die de Sint vroeg of hij een mobiele telefoon heeft. De Sint ant woordde 'tuurlijk', maar zei ook direct dat Arie Pietertje dat nummer alléén kreeg als hij beloofde, dat hij niet zou gaan bellen." Tip van Sinterklaas Akkerhuis geniet altijd enorm van zijn onderonsje met Sinterklaas. "De Sint is altijd enorm ontspannen na zo'n heerlijke dag met de kinderen. Hij vertelde me dat de kinderen dit jaar weer heel gezellig waren en er voor de Sint een écht feest van had den gemaakt." Sinterklaas: "Som mige kinderen waren eerst een beetje bang voor me, maar ontdooi den toch snel. Dat vond ik heel fijn om te zien. Bovendien was het overal erg druk en hoe meer kinde ren ik zie, hoe leuker het is." Volgens Jaap genoot de Sint ook dit jaar weer erg van zijn bezoek aan de Dorpstraat. "Hij vond de bezoeken aan de zes andere winkelcentra ook leuk, maar in de Dorpstraat doen ze altijd iets heel speciaals." Dit jaar konden de kinderen meedoen aan een zoekspelletje en daarmee een gratis zakje patat verdienen. Ook konden ze met de Sint op de foto. "Misschien is het een leuk idee als de winkeliers in de andere centra ook zoiets ludieks verzinnen", aldus de Sint. Een tweede tip betreft het vervoermiddel, waarmee de Sint en zijn Pieten langs de winkelcentra rij den. "Andere jaren ging ik altijd met de koets en de paardentram, maar dit jaar reden we in de antieke brandweerwagen van het brand weerkorps van Waddinxveen. Zo eentje met een echte ouderwetse sirene. Dat is hartstikke leuk, maar je ruikt wel heel goed dat de produ centen van de motoren vroeger nog niet zo milieubewust waren." Waddinxveen - Cajunband 'Les Chats Cadiens' trad eind augustus met zoveel succes op tijdens een jazzavond van de Culturele Raad, dat de groep binnenkort op ver zoek terugkeert voor een nieuw concert. Het repertoire van deze band is een stuk gevarieerder dan gebruikelijk in het cajun/zydeco-genre. Les Chats Cadiens speelt (en zingt: drie stemmig) vooral eigen composities, die melodisch zijn en invloeden laten horen uit de blues van Che- nier, de blanke cajunmuziek en de jazzsoul van New Orleans. De band treedt donderdagavond 18 december om 20.00 uur op in restaurant Easy Dinner. Waddinxveen - In de bibliotheek is gedurende de maand december een tweetal exposities te bezichti gen, van Fotokring Visie en de heer J. de Waal. De expositie van Foto kring Visie bestaat uit een veertig tal foto's van historische en moder ne treinen in hun omgeving, de heer J. de Waal exposeert met zelf gemaakte sieraden. Waddinxveen - Wie zaterdag 3 december naar de bibliotheek komt, treft daar wel heel hoog bezoek aan. Ook Sinterklaas en twee Pieten brengen dan namelijk een bezoek aan de Waddinxveense bibliotheek. De bibliotheek is geo pend van 10.00 tot 13.00 uur, vanaf 11.00 uur kunnen kinderen deel nemen aan diverse activiteiten. Op maandag 5 december sluit de bibli otheek om 16.00 uur. Waddinxveen - Donderdag 8 december is het 23 jaar geleden dat countryzanger Marty Robbins over leed. De Nederlandse countryzan ger Frank Jansen is in de studio van RTW FM aanwezig om een aantal songs van Marty Robbins live ten gehore te brengen. De special wordt uitgezonden op woensdag avond 30 november van 22.00 tot 24.00 uur. Waddinxveen - De Dierenbescher ming staat zaterdag 3 december van 10.00 tot 15.00 uur met een stand in Albert Heijn. Het winke lende publiek wordt gevraagd kat tenvoer en hondensnacks te done ren voor de asieldieren van Dieren tehuis Midden Holland, alsmede voor andere dierenopvangcentra en zwerfdieren in de regio. De Dierenbescherming zet zich sinds ruim 100 jaar op vreedzame wijze in voor het welzijn van alle dieren. De afdeling Gouda e.o. staat elk jaar voor de uitdaging om de financiële exploitatie van het Dierentehuis Midden-Holland rond te krijgen. Hiervoor is de Dierenbescherming sterk afhankelijk van contributies, donaties en nalatenschappen. Waddinxveen - De december maand is de feestmaand bij uitstek. Maar wat wordt er eigenlijk gevierd? En welke elementen horen bij welk feest? Daar wordt woensdag 7 en 14 december over gepraat en gepuzzeld in Waddinx veen Wereldwijd. Het moet vreemd zijn als je niets van Sinterklaas snapt en Phillippe Freriks in het NOS journaal hoort vertellen dat het grote Pietenhuis weg is en de zwarte Pieten nu ergens anders moeten gaan slapen. Dat ze ook in Waddinxveen gesla pen hebben, wordt op woensdag ochtend 7 december onthuld. Woensdag 14 december wordt gepraat over 'Wensen'. Wat wen sen we elkaar toe? En hoe wordt nieuwjaar gevierd in Afghanistan, in Sri Lanka, in Pakistan...? Vrouwen uit alle culturen zijn woensdag 7 en 14 december van 9.15 tot 11.15 uur van harte wel kom in Waddinxveen Wereldwijd aan de Mauritslaan 55 om mee te praten. Kinderopvang is aanwezig.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 11