AREND EINDHOVEN VAN JUBILERENDE TOURCLUB KERSTMARKT MET ARRENSLEE, PUNCH, HEEL r VEEL SFEER EN MEER UNICEF EN WERELDWINKEL IN BIBLIOTHEEK ZEVENHUIZEN KAARTEN BIJ ZANG EN KLEUR MÖNTJESACTIE NOVIB "VOORKOMEN DAT ZEVENHUIZEN EEN GROTE STAD WORDT" N - MOERKAPELLE Hart van Holland 30 november 2005 pagina 9 Bestaansrecht Toercommissie Mogelijkheden «li af tl BUt M il h, Dorpsstraat, Ons Dorp Zevenhuizen - In bibliotheek Zevenhuizen staat woensdagmid dag 30 november een marktkraam van Unicef en de Wereldwinkel. Diverse producten worden te koop aangeboden tijdens de openingstij den van 14.00 tot 17.00 uur. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt donderdag 1 december, aanvang 20.00 uur, voor het laatst een kaartavond in het oude clubgebouw. Vanaf 16 decem ber vinden de kaartavonden van de vereniging plaats in een nieuw clubgebouw, ledereen is welkom. Zevenhuizen - De Wereldwinkel en Bibliotheek Zevenhuizen doen mee met de Novib muntjesactie voor onderwijs en gezondheid. Novib krijgt regelmatig nog vragen naar inlevermogelijkheden van oude munten. En onderzoek wijst uit dat er nog miljoenen muntjes in omloop zijn. Veel muntjes van verre, maar er liggen ook nog veel 'oude' Nederlandse en Europese muntjes her en der verspreid. Novib heeft de medewerking van scholen, wereldwinkels en bibliotheken gevraagd om deze munten te ver zamelen. Bezoekers van de Wereldwinkel en bibliotheek kunnen hun buiten landse muntjes daar inleveren. Oude Nederlandse muntjes mogen ook. Het ingezamelde geld wordt vervolgens naar Novib gestuurd waar het geld wordt uitgezocht en gerepatrieerd naar het land van herkomst De Novib muntjesactie staat ook dit jaar in het teken van onderwijs. In ontwikkelingslanden gaan miljoe nen kinderen niet naar school. De opbrengst van de actie is bestemd voor onderwijsprojecten in onder andere Burkina Faso, Bangladesh en India. Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. I e d e r e e n heeft zo zijn eigen invulling van de zondag- I morgen. De één 1 brengt een I bezoek aan de kerk, de ander slaapt uit of gaat wan delen met de hond. Arend Eindho ven daarentegen stapt al zo'n 25 jaar iedere zondagochtend op de fiets om te gaan toeren. Opval lend genoeg werd 25 jaar geleden ook tourclub Zevenhuizen'80 opgericht, om precies te zijn op 9 december 1980. "Toeval bestaat niet", lacht Arend Eindhoven, die afgelopen zaterdag 46 jaar werd. "Ik ben inderdaad één van de leden van het eerste uur. Het fiet sen is voor mij dé manier van ont spanning. Gemiddeld leggen we op de zondagmorgen al jaren met een vaste groep zo'n 60 kilometer af. Dit is heerlijk om te doen. Na de drukke werkzaamheden in mijn akkerbouwbedrijf kijk ik er iedere week weer naar uit." In het fraaie clubblad van Zeven huizen'80 wordt ook aandacht besteed aan de binnen de vereni ging beruchte zondagmorgen. "Het zondagochtendgebeuren is een hoofdstuk apart", staat er in de rubriek van het 25-jarig bestaan. "Sommige deelnemers denken dat dit een klassieker is die verreden moet worden. Niets is echter minder waar. Houd er daarom rekening mee dat het voor sommigen te hard kan gaan en als men niets zegt, dit een gevaar oplevert voor de hele groep. Een massale valpartij is zo gebeurd." "Soms wordt er inderdaad best wel eens hard gefietst", zegt Arend Eindhoven. "Dan merk je dat deze ochtend voor een aantal leden een echte uitlaatklep is. Maar we houden uiteraard wel rekening met elkaar." Met een (spelletjes)middag werd onlangs door de leden van Zeven huizen'80 even bij het jubileum stilgestaan. Maar er werd ook naar de toekomst gekeken. "Bij onze club slaat de vergrijzing enigszins toe", aldus Arend Eind hoven. "Hoewel er voornamelijk nieuwe leden van tussen de 35 en 40 jaar bijkomen en veel ouderen lid zijn, is het belangrijk dat de jeugd ook op de fiets stapt. Begrijp me goed, onze vereniging heeft met zo'n honderd leden vol doende bestaansrecht. Maar op dit moment zijn de jeugdleden schaars. We hopen dat hier snel verandering in komt." Arend Eindhoven is al jaren lid van de toercommissie, die mede ver antwoordelijk is voor het uitzet ten van toertochten. "In eerste instantie zetten we zo'n tocht op papier", vertelt Arend. "Daarna rijden we de tocht om te kijken wat de mogelijkheden zijn. Enkele voorbeelden? Dan moetje denken aan tochten door de Krimpener- waard, de Alblasserwaard, van en naar het Amsterdamse Bos en de Plassentocht. Hoewel er met de organisatie hiervan best enige tijd in gaat zitten, geeft het voldoe ning als je het enthousiasme en het plezier van de deelnemers ziet. De start en finish is traditie getrouw bij eetcafé de Roerdomp. De tochten staan overigens ook open voor mensen die geen lid zijn. Onze vereniging organiseert daarnaast ook wedstrijden. Het niveau van de fietsers wordt dan onderverdeeld in de zogenaamde A, B en C groepen. Ook dit is bij zonder aangenaam om aan mee te doen." Maar zijn er heden ten dage nog wel mogelijkheden om toertoch ten c.q. wedstrijden te houden? Op doordeweekse dagen lijkt dit helemaal onmogelijk, want pro beer maar eens aan het begin van de ochtend en het einde van de middag door Zevenhuizen te fiet sen. Menig automobilist zal je dan bijna omver rijden, omdat er doodeenvoudig te weinig ruimte is. "Dit gegeven is uiteraard ook een zorg van onze vereniging", rea geert Arend Eindhoven. "Het is soms best lastig om ergens zoda nig rustig te fietsen, dat je ook nog van de natuur of de omge ving kunt genieten. Ik moet er dan ook niet aan denken dat Zevenhuizen ooit een grote stad wordt als bijvoorbeeld met het nabije gelegen Zoetermeer is gebeurd. Ik koester de herinnerin gen dat Zoetermeer nog een echte dorpskern had. Ik hoop dat Zevenhuizen daarom niet te druk wordt. Al vraag ik me wel hardop af of dit haalbaar is. Want een nieuwbouwwijk als Nesselande komt wei heel dichtbij, waardoor het alsmaar drukker wordt. Ik zou het daarom bijzonder vinden jam mer als de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle binnen een paar jaar haar zelfstandigheid zou ver liezen", vervolgt Arend Eindho ven. "De kleinschaligheid van onze gemeente is altijd een voor recht geweest." Gevraagd: restanten breiwol. De Welfare-afdeling van het Rode Kruis maakt er dekens van voor Roemenië. Graag bezorgen bij zorgcentrui De Zevenster op dinsdag van 13.30-15.30 uur. Info: 0180-632593 Sint wil het eindelijk wel eens vertelle, hij komt ieder jaar heel graag naar Zevenhuizen-Moerkapelle. Natuurlijk zijn er nog 466 andere gemeenten in Nederland, maar met Zevenhuizen-Moerka- Pelie heeft hij een speciale band. Die verzameling van drie kleine gemeenschappen, doet Sint de waarde van het klei ne snappen. 'n een wereld waar alles groot en snel moet zijn, 15 het goed nog eens te voelen wat het is, rust en klein. Natuurlijk razen er dagelijks duizenden auto's door heen, het omliggende polderlandschap houdt je echter op de been. Het is land wat eeuwen terug op het water is teruggewonnen en wat altijd door de boeren is ontgonnen. Nu worden haar kenmerken en kwaliteiten echter getart, Zevenhuizen-Moerkapelle ligt Plots niet meer in het Groene Hart. Woningen, kassen, bedrijven en vele wegen, binnen twintig jaar kom je er geen koe meer tegen. De gemeenschappen gaan indringend op de schop. De een ziet heel veel kansen, de ander een grote strop. Sint adviseert om niet te gaan mokken, dat brengt uiteindelijk alleen maar brokken. Een gemeenschap met vele inzichten en meningen wil dan af gaan dwingen, een houding die bij gemis aan respect en aandacht gaat wrin gen. Het is de overtuiging van de Sint, dat je de oplossing hiervoor in de dialoog terugvindt. Vooraf mensen betrekken en mee laten denken, zal eerder oplossingen dan belemmeringen schenken. Recreatie, nieuwe woningen en bedrijven, kun je met elkaar inzetten om aantrekkelijk te blijven. Dan moet je wel het bestaande koesteren en voeden, om je voor de ondergang te behoeden. Doe daarom Sint een groot plezier en koop ook in december bij uw plaatselijke winkelier. Turbulente tijden zullen er gaan komen, daarom wil de Sint slechts van een ding dromen. Zevenhuizen-Moerkapelle behoudt haar identiteit en kwaliteiten en tart alle overtuigingen, aannames en feiten. Zij blijft het een oase van ontspanning en rust, dichtbij de grote steden en vlakbij de kust. Sint hoopt volgend jaar weer in Zevenhuizen-Moerkapelle langs te komen waar heel veel plannen leven en kansen worden genomen. Laat het kaas niet van het brood af eten en laat uw kwaliteiten en waarden aan iedereen weten. De Sint. De jaarlijkse Kerstmarkt in Zeven huizen wordt dit jaar gehouden op vrijdag 10 december van 17.30 tot 22.30 uur. De organisatie is in handen van Middenstands Vereniging Zeven huizen in samenwerking met de Kleine Trompetter, de Nederlands Hervormde kerk en de Vrijzinnig Hervormde Kerk. De markt is aanmerkelijk groter van opzet dan voorgaande jaren; tientallen kramen met kerstartike len treffen de bezoekers in de Zevenhuizense Dorpsstraat. Vaste bezoekers weten inmiddels dat de kerstmarkt sfeervol wordt aange kleed en dat er meer dan vol doende te eten en te drinken verkrijgbaar is. Oliebollen, appelflappen en kerstbrood - allemaal als voorproefje op de komende feestdagen - en voor 'direct gebruik' is er erwten soep, warme chocolademelk, bisschops- en glühwein, punch, koek en zopie en broodjes worst met zuurkool. Aan de liefhebbers van koffie, thee en een biertje is eveneens gedacht. De kinderen zullen zich uitermate goed verma ken op de minikermis en zowel de kinderen als de volwassenen kunnen een ritje maken met de arrenslee van de Kerstman. Wie geen vervoer heeft kan voor 2,50 een kaartje kopen en gehaald en gebracht worden. Bel daarvoor: 0180-633070. De organisatie hoopt dat de inwo ners van de zorgcentra van Zeven huizen en Moerkapelle gebruik van deze service zullen maken evenals de inwoners van Nesselande kun nen hiervan uiteraard eveneens gebruik maken.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9