«MM! HfT AMNSLH, PUHCJI. Jlffl Vttl ItttA AH ITO K9r* i 7 pagina 26 Hart van Holland 7 december 2005 De Kleine Trompetter op de kerstmarkt Kerstmarkt, ook in 't kleine kerkje.... De jaarlijkse Kerstmarkt in Zevenhuizen wordt dit jaar gehouden op vrijdag 9 decern ber van 17.30 tot 22.30 uur. De organisatie is in handen van Middenstands Vereniging Zevenhuizen in samenwer king met de Kleine Trompetter, de Nederlands Hervormde kerk en de Vrijzinnig Her vormde Kerk. De markt is aanmerkelijk groter van opzet dan voorgaande jaren; tientallen kra men met kerstartikelen treffen de bezoekers in de Zevenhuizense Dorpsstraat. Vaste bezoekers weten inmiddels dat de kerstmarkt sfeervol wordt aange kleed en dat er meer dan voldoende te eten en te drinken verkrijgbaar is. Oliebollen, appelflappen en kerstbrood - allemaal als voorproefje op de komende feestdagen - en voor 'direct gebruik' is er erwtensoep, warme j chocolademelk, bisschops- en glühwein, punch, koek en zopie en brood jes worst met zuurkool. Aan de liefhebbers van koffie, thee en een biertje is eveneens gedacht. De kinderen zullen zich uitermate goed vermaken op de minikermis en zowel de kinderen als de volwassenen kunnen een ritje maken met de arrenslee van de Kerstman. Rondje Kunst op kerstmarkt Wie geen vervoer heeft kan voor 2,50 een kaartje kopen en gehaald en gebracht worden. Bel daarvoor: 0180-633070. De organisatie hoopt dat de inwoners van de zorgcentra van Zeven huizen en Moerkapelle gebruik van deze service zullen maken evenals de inwo ners van Nesselande kunnen hiervan uiteraard eveneens gebruik maken. Kerstzangdienst Lichtjestoer Kerstconcert gereformeerde kerk Wereldwinkel op Kerstmarkt Adventsconcert de Gouwestem Concordia's kerstconcert met Moluks koor Kerstbingo in Praathuis Concordia op weg naar kerst Zevenhuizen - Als medeorganisator van de kerstmarkt op vrijdag 9 december, zal de Kleine Trompetter het geheel muzikaal ondersteunen. Van 17.30 uur tot 21.00 uur spelen er verschillende combo's. De groep jes zijn verspreid van het Dorpsplein tot aan de Vrijzinnige Kerk en om 20.00 uur geeft het opleidingsor kest een concert in de Hervormde Kerk. Zevenhuizen - Voor de elfde keer wordt in het 'kleine kerkje' aan de Dorpsstraat 139 een creatieve kerst markt gehouden; dit jaar als onder deel van de grote kerstmarkt in Zevenhuizen. Bezoekers zijn wel kom en kunnen creatieve artikelen, boeken, koffie, taart, glühwein en broodjes zuurkool met worst verwachten, ledereen is welkom. Zevenhuizen - Leden van "Rondje Kunst" zijn vrijdag 9 december aan wezig op de Kerstmarkt in het Her vormd Centrum. Van 18.00 tot 22.00 uur zijn de leden aan het werk te zien en worden er tekenin gen en schilderijen geëxposeerd en verkocht. Bezoekers hebben even eens de mogelijk een kerstlichtje of kerstbord te maken en voor kinde ren liggen er kleurpla ten klaar. Zevenhuizen - Gospelkoor El Jakim zingt dinsdagavond 13 december tijdens de kerstzangdienst in de Maranathakerk in Alphen aan den Rijn. Men is welkom vanaf 20.00 uur, de toegang is vrij. Zevenhuizen - De ANBO vertrekt woensdag 21 december met een bus naar Rotterdam om de kerstver lichting te bekijken. Vertrek vanaf de Zevenster om 19.00 uur, thuis komst rond 21.30 uur. Opgeven kan via telefoon 0180-631437, ook niet- leden zijn welkom. Zevenhuizen - De Zeven Muzen organiseert voor zondag 18 decem ber een kerstconcert in de gerefor meerde kerk aan de Dorpsstraat 106. Aanvang 15.00 uur. ledereen is welkom. Zevenhuizen - De Wereldwinkel is met een kraam aanwezig op de kerstmarkt van vrijdag 9 december. Bij deze kraam zijn originele kerst versierselen te koop, zoals engel tjes in diverse uitvoeringen en kerstmannetjes. Kerststallen zijn er in allerlei formaten en materialen. Nieuw is de kerstgroep van papier maché. Er zijn kaarsen, kerstkaar ten, sfeerlichtjes en nog veel meer. Voor kerstcadeaus is er ook keuze genoeg: leuk kinderspeelgoed fotolijstjes, flonkerende spiegeltjes, feestelijke kettingen, armbanden en ringen, én mooie, warme sjaals. Er is appel/kaneelthee te koop en voor de feestdagen lekkere wijn. Alleen op de kerstmarkt is de wijn in de aanbieding. Wie van Glüh wein houdt kan er een zakje Glüh- weinkruiden bij kopen. Voor de jaarwisseling is de mousserende vonkelwijn een aanrader. Opvallend zijn de stevige plastic tassen van Victor en Rolf of Karl Hermès. De opbrengst van deze tassen gaat naar het Aidsfonds. Zaterdag 10 december, vooraf gaand aan de WTO-top doen de wereldwinkels op "White Band Day 3" opnieuw mee met de actie "Help armoede de wereld uit". Witte bandjes zijn in de wereldwin kels verkrijgbaar voor een luttel bedrag. De opbrengst van de band jes gaat naar de armoedebestrij ding. Wereldwinkel Z-M staat elke vrij dag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op het C-1000 plein. Moordrecht - Het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor De Gouwe stem geeft maandagavond 12 december een Adventsconcert in de Hervormde kerk aan het Kerk plein in Moordrecht. Het con cert begint om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. De dirigent van het man nenkoor, Martin Mans, heeft een luisterrijk en gevarieerd programma opgesteld met advents- en kerstmuziek, dat wordt afge wisseld door samenzang. Instru mentaal wordt meegewerkt door Jan Rokyta op cimbaal en zijn echt genote Liselotte Rokyta-Fennema op panfluit. De musicus Arjan Breu khoven bespeelt het orgel en de vleugel. Vocale medewerking wordt verleend door de sopraan Hester Bruin en ook het Manne- nensemble van De Gouwestem ver zorgt een aantal malen een optre den. De emeritus predikant Ds. P. Vermaat verzorgt opening en slui ting. Kaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar via telefoon 0182-372538 en 0182- 612100. Voor meer informatie, kijk op www.degouwestem.nl. Boskoop - De Christelijke Muziek vereniging Concordia geeft woens dag 21 december een Kerstconcert in de Nederlands Hervormde Dorpskerk. Dit keer wordt samen gewerkt met het gemengd Moluks koor Eben Haëzer uit Moordrecht. Op eigen Maleise wijze zal het koor kerstliederen ten gehore brengen. Ook de traditionele kleding draagt bij aan de specifieke sfeer die dit koor uitstraald. Het orkest van Con cordia, onder leiding van dirigent Ruud Lems, zal daarbij niet achter blijven. Op hun programma staan Boskoop - In het Praathuis wordt maandag 12 december een extra Kerstbingo gehouden. Er worden tien rondes gespeeld en één superronde. De zaal is geopend vanaf 18.30 uur, iedereen is wel kom. Waddinxveen - Muziek Vereniging Concordia geeft vrijdagavond 9 december een concert getiteld "Op weg naar kerst", met medewerking van het algemeen gemengd koor "Krea Musica". Het koor, onder leiding van Her man Kofflard en het harmonieor kest, onder leiding van Jeroen Wentel, brengen deze avond een sfeervol en gevarieerd programma ten gehore. De muziek staat in het eveneens een aantal werken die niet tot het traditionele, in Neder land bekende, repertoire behoren. Het Kerstevangelie wordt gelezen door burgemeester J. Rijsdijk, die daarop aansluitend zijn Kerstbood schap zat uitspreken. Het geheel vindt plaats in de Nederlands Hervormde Dorpskerk aan het Kerkplein en begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. m L teken van de kerst. Tussen de muziekstukken door vertelt de heer Geel een kerstverhaal en draagt hij enkele gedichten voor. Het concert wordt vrijdag 9 decem ber gehouden in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde 3 en begint om 20.00 uur. De zaal is geo pend vanaf 19.30 uur. Toegangs kaarten a 5,- zijn te verkrijgen via telefoon 0182-616297 of bij de ingang op vrijdag 9 december.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 26