GEPASSIONEERDE REGISSEUR ANNE SYTSEMA: DIER VERMIST OF GEVONDEN? AANLEG OMLEIDINGSWEG ZEVENHUIZEN «»«nujke kerstactie NAGENOEG ZEKER zilverberk en Gerritsen "ZEVENHUIZEN IS UNIEK EN TALENTVOL MUZIKAAL DORP OPEN LESSEN ZEVEN MUZEN pagina 6 Hart van Holland 7 december 2005 ifffiww ZEVENHUIZEN - Gepassioneerd Repetitie Oppeppende woorden Eerdere successen Vorm van ontspanning Op zoek naar mannen www.amivedi.nl Bart Bakker weet al jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. e stich ting Pol ei e r r o - mance is, om de jeugd te behou den, enige tijd geleden begon nen met musi cals waaraan jongeren in de leeftijd van circa dertien tot zeventien jaar kunnen deelne men. Deze groep is, met volwasse nen erbij, nu druk bezig met de musical Oliver Twist. De repetities zijn op de vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De voorstellingen staan gepland voor 16 en 17 december. Tevens staan er op woensdagmiddag 28 en donder dagmiddag 29 december zoge naamde familievoorstellingen op het programma. De musical Oliver is vrij vertaald naar de gelijknamige roman van Charles Dickens. "Oliver Twist groeit op in een weeshuis", ver meldt de website van dorpshuis Swanla. "Over zijn afkomst weet niemand iets. Hoewel hij, in het weeshuis, altijd al hard moest wer ken en maar weinig te eten kreeg, verslechtert zijn situatie drastisch als de 9-jarige Oliver bij een begrafenisondernemer in de leer komt. Hij gaat er weg en leert al snel uitbuiter Fagin kennen. Die laat kinderen voor zich 'werken'. De kinderen moeten voor hem inbreken en diefstallen plegen. Hij verkoopt de gestolen goederen door, waardoor hijzelf en de kin deren kunnen overleven. Natuur lijk gaat het niet goed met de kin deren, daar zij steeds riskeren betrapt te worden en dat over komt Oliver Twist. Bij een inbraak in een villa wordt hij aangehou den. Maar anders dan verwacht, vindt Oliver eindelijk een thuis." Regisseur Anne Sytsema vertelt gepassioneerd over de komende musical en haar werk als regisseur. De medewerkster van de horeca- afdeling van dorpshuis Swanla steekt veel tijd en energie in haar hobby. Sterker nog, de eerste voorbereidingen van een musical als Oliver Twist zijn in september vorig jaar begonnen. "We zijn voor de voorstellingen in decem ber dus ruim een jaar bezig", aldus Anne Sytsema. "Het is één van de zorgen van een regisseur om de deadline te halen. Met de hele groep, bestaande uit zo'n zeventig mensen, ga je dan ook door pieken en dalen. Het ene moment stagneert de zaak een beetje, op het andere moment maken we swingend grote vorde ringen." Bijzonder vindt de regis seur het dat naast de jongeren óp het toneel ook achter de scher men jongeren actief zijn; onder andere bij de decorbouw en bij het licht en geluid. "Met name Danny Vis en Jeffrey van der Kraan zijn zeer actief bezig achter de schermen. Op zulke jongens moe ten we zuinig zijn!" Anne Sytsema nodigt de bezoe kers vervolgens uit om een repeti tie te bij te wonen. Na een korte introductie gaat zo'n twintigtal deelnemers het podium op. Opvallend is de relatief grote hoe veelheid jongeren. De groep zingt in het begin keurig wat de zang docente opdraagt en oefent een aantal danspassen. Anne Sytsema grijpt vervolgens in. "Ik snap best dat jullie een drukke week met veel huiswerk achter de rug heb ben en dat leerkrachten vermoei end kunnen zijn", roept ze de groep toe. "Maar ik wil meer enthousiasme en emotie zien." De oppeppende woorden zijn niet aan dovemansoren gericht. Plotse ling is het stemvolume bijna ver dubbeld en swingt de groep wer kelijk alle kanten. "Kom op, maak me gek", gilt Anne tussendoor. De belangstellenden in de zaal krij gen er ook zin, want er ontstaat meteen een amicale muzikale sfeer. "Mooi hé", lacht Anne. "Zoiets geeft mij nu de nodige voldoening. Ik vind het geweldig als mensen plezier aan hun hobby van acteren en zingen beleven. Dat is ook de reden dat ik mijn hobby met zoveel passie beleef. Het is toch geweldig als voor de (jonge) acteurs straks een oorver dovend applaus klinkt? Er loopt trouwens veel talent rond. Dat zullen de bezoekers van onze voorstellingen zelf gaan ervaren." Anne Sytsema was in het nabije verleden nauw betrokken bij eer dere successen als 'Heerlijk Duurt Het Langst' van Annie MG Schmidt en Harry Bannink en 'Les Miserab les' waarin enkele van de door Seth Gaaikema vertaalde liedjes uit de musical werden gezongen. Daarnaast was nog een groep Zevenhuizenaren actief met de musical 'Geen Man Overboord'. Deze musical is in een tiental the aters in Noord-Nederland door een toneelgroep en shantykoor uit Zijen op de planken gezet. Wim van Oostrom en Hans Sytse ma hebben vervolgens nieuwe liedjes geschreven en gecompo neerd. "Musicals maken en beleven is een heerlijke vorm van ontspanning", aldus Anne Sytsema "Zevenhuizen is ook in dit opzicht een uniek dorp. Tientallen inwoners houden zich bezig met de uitvoeringen van de stichting Polderromance, zowel op als achter het toneel, ledereen voert zijn taken met veel enthousiasme uit. Dit geldt dus ook voor de medewerkers van het decor plus de grime- en schmink. Hoe we telkens weer aan nieuwe acteurs en vrijwilligers komen? Dit komt door de mond tot mond reclame en door oproepen in de lokale media." Anne Sytsema: "Maar vooralsnog hebben we over het aanbod van mensen geen klagen. Alhoewel, ik ben naarstig op zoek mannen voor onze volgende musical 'De Jantjes', die in het voorjaar gaat plaatsvinden. 'De Jantjes' is het meest gespeelde toneelstuk van het Nederlandse amateurtoneel." De cast van de Stichting Polderro mance is naar het Nieuwe Luxor in Rotterdam getogen en heeft daar de voorstelling gezien. "Een nieu we uitdaging lonkt alweer", zegt Anne Sytsema. "Maar laten we eerst 'Oliver' tot een goed einde brengen. Eén avond is trouwens al helemaal uitverkocht. Ik verheug me nu al op de staande ovatie, want daar doen we het met z'n allen voor. En als het applaus klinkt, dan kijk ik graag naar de gezichten van mijn 'acteurs'. Ik zal dan vast en zeker een traantje wegpinken." Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Ze ven huizen/Moer ka peil e-Pij- nacker/Nootdorp. VERMIST: Kater, cypers-bruin, halflang harig, plukjes haar uit de oren, Korenstraat, Zevenhuizen; Kater, ongecastr.rood/witte bef, borst, 1 1/2 jr. Leliestraat, Zevenhuizen; Poes, wit/cypers op rug, bij ogen, hele staart, Bredeweg, Zevenhuizen; GEVONDEN: Kater, zwart boven en wit onder, N209 t.h.v. Pannenkoek huis. Kruisweg Bleiswijk/ Moerkapelle; Kater, zwart/witte voorpoten, achter tot knieën, neus, kin, bef, driekwart witte kraag. Noordeinde, Waddinxveen. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Zwart-wit katertje gecas treerd, 6 mnd, zonder staart Witte kater gecastreerd 1 jaar Diverse jonge katjes van 4 mnd Rood-wit katertje gecastreerd 6 mnd voor bij tuinder, boerderij, manege etc. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Zevenhuizen - De Zeven Muzen houdt een aantal open lessen, in dorpshuis Swanla wordt maandag 19 december van 17.00 tot 18.00 uur een open les gegeven van de cursus muziekverkenning leerjaar 1. De les is bestemd voor kinderen van 7 tot en met 9 jaar. In de theater zaal van dorpshuis Swanla is dins dag 20 december een open les kin- dermusicalgroep. Belangstellenden van 7 tot 17 jaar zijn welkom vanaf 16.00 uur. Kamerkoor de Zingerij houdt een open repetitie op woensdag 21 december van 20.00 tot 22.00 uur. Belangstellenden zijn welkom in de vrijzinnig hervormde kerk aan de Dorpsstraat 139. Den Haag/Zevenhuizen - De Raad van State geeft binnen twee maanden vermoedelijk definitief goedkeuring aan de aanleg van de omleidingsweg bij Zevenhuizen. Dit bleek onlangs tijdens een rechtszit ting bij de Raad in Den Haag. Een inwoner van Zevenhuizen maakte hier bezwaar tegen het bestemmingsplan van de gemeente Waddinxveen, waar in de aanleg van het traject op haar grondgebied wordt gere geld. Een door de man inge diend bezwaar tegen de aanleg van het traject in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, werd door de Raad al eerder afgewezen. De Zevenhuizenaar maakt zich druk om de slechte luchtkwa liteit, die volgens hem vooral jeugdige fietsers langs de nieuwe weg zal bedreigen. Hij vreest dat de verdiept aan te leggen rotonde bij de nieuwe aansluiting op de snelweg A-12 de grootste gifput van Zuid-Holland zal worden. Het fietspad langs de nieuwe omlei dingsweg moet daarom elders wor den aangelegd, stelt hij. Voorzitter P. van Buuren van de Raad van State was snel klaar met de behandeling van de zaak. Hij constateerde dat de man al in een eerdere fase van de planvorming te laat was met het indienen van zijn bezwaren. Daardoor heeft hij zijn recht verspeeld om nog als bezwaarmaker te worden gehoord, aldus Van Buuren. De voorzitter toonde zich dan ook verbaasd dat de provincie Zuid-Holland de man nog wel een kans had gegeven om zijn bezwaren tegen het uiteinde lijke bestemmingsplan aan te voe ren. Op de bezwaren van de man ging de raadsvoorzitter ook niet meer in. Wel gaf hij min of meer uit beleefdheid de bezwaarmaker gelegenheid om een alternatief plan op tafel te leggen. Daarbij is het fietspad verder verwijderd van de omstreden weg. De fietsers kun nen dan in iets schonere lucht fiet sen. Maar de woordvoerders van zowel de gemeente Waddinxveen als de provincie toonden weinig interesse in het alternatieve plan. Zij houden vast aan een fietspad parallel aan de omleidingsweg. Volgens hen zal er op dat fietspad inderdaad een wat verslechterde luchtkwaliteit ontstaan. Dat is ook berekend door onderzoeksinstituut TNO. Maar daar tegenover staat dat de leef baarheid en de luchtkwaliteit in Zevenhuizen zelf flink verbetert. Per saldo zal de luchtkwaliteit daarom in het gehele gebied voor uit gaan, zegt woordvoerster E. Schippers van de provincie. Als de Raad van State het bestem mingsplan goedkeurt, dan zal de aanleg over ongeveer een jaar star ten. Zevenhuizen - Blokker Zilverberk en bakkerij Gerritsen starten een gezamenlijke kerstactie. Bij beste ding van 10 euro of meer bij bak kerij Gerritsen ontvangen de klan ten een bon. Deze bon is inlever- baar bij Blokker Zilverberk en geeft een korting van 2,50 bij besteding vanaf 15,- aan kerstartikelen. Andersom geldt wie een besteding doet van mini maal 20 euro bij Blokker Zilverberk, ontvangt een bon, die inleverbaar is bij bakkerij Gerritsen en geeft een korting van 2,50 bij besteding vanaf 15,- aan kerstartikelen. De actie loopt tot en met zaterdag december.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 6