WADDINXVEENSE VRIJWILLIGERS IN HET ZONNETJE ve|Rman Uw zorgadres NEFIT-DEALER ICMRTEN BIJ ZANG EN KLEUR KERSTBINGO KERST- EN WINTERMARKT de) parasol autobedrijf! P. VISSER EN ZN*. I www hart van holland 28e jaargan nummer 1157 14 december 2005 DEZE WEEK IN HET HART VAN HOLLAND Kerstpakket: unieke Nederlandse traditie Zie pagina 6 Oliver! vrijdag in première Zie pagina 10 Mist zorgt voor feeërieke kerstmarkt Zie pagina 31 In aller ernst. bedradde blutter Kerststyling op locatie EiNDHOVEN lil» CV-KETEL NODIG9! Alles voor uw computer: bel: 0180-631206 Zevenhuizen Tel. 079-593 6442 WE KELIJKS IN 29.000 BRIEVENBUSSEN iviAMlA Dorpsstraat 200 - 2760 M Zevenhuizen www.veermanadviseurs.nl Moerkapelle huilt... Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vanaf vrij dag 16 december de kaartavon den op de nieuwe locatie op het nijverheidscentrum, ledereen is welkom. Waddinxveen - In buurtcentrum de Boog aan de C. Huygenslaan 2 vindt vrijdag 16 december een kerstbingo voor volwassenen plaats. De zaal is geopend vanaf 19.00 uur, de bingo start om 20.00 uur. Woensdag 21 decem ber is er een kinderbingo. De bingo vangt aan om 14.00 uur, zaal geopend vanaf 13.15 uur. ledereen is welkom. Boskoop - In verenigingsgebouw "De Schakel" wordt vrijdag 16 december een kerst-wintermarkt gehouden. Naast de verkoop van diverse producten, zoals zelfgemaakte jams en bessen sap, is er tijdens de hele markt de gelegenheid om zelf kerstver sieringen te maken. De markt is geopend van 14.00 tot 21.30 uur. Voor meer informatie: 0182- 615579. 1 bloemstyling Dorpsstraat 53 - Zevenhuizen - 0180-638100 ^w.deparasol.nl info@deparasol.nl Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Voor de tweede maal werd de Vrijwilliger van het jaar bekend gemaakt tijdens de Waddinxveense Vrijwilligersdag. Ook de jonge vrijwilliger en de vrijwilligersorganisatie van het jaar werden in het zonnetje gezet op zaterdag 10 december in het Anne Frankcentrum. De Stimuleringsgroep Vrijwilli gers Waddinxveen had alle Waddinxveense vrijwilligers uitgenodigd en de zaal van het Anne Frankcentrum was vol. De vrijwilligers werden getrakteerd op koffie met gebak en een lunch. Ver- Vrijwilligers aan het woord schillende vrijwilligersorganisaties presenteerden zich in kraampjes in de zaal. Volgens burgemeester Roijers zijn er in Waddinxveen ongeveer 7000 mensen actief in vrijwilligerswerk. "Ik ben trots op u allen", zei Royers. "Ik moet er niet aan denken dat de vrijwilligers gaan staken, zoals nu de brand weer dat doet, want dan komen we in grote problemen!" Uit de geno mineerde vrijwilligers wilde Roijers een speciale vermelding maken: Fatima Baddag. Zij is vrijwilligster bij de Scouting en de eerste alloch tone vrouw die genomineerd is. Zij was niet aanwezig om de bloemen in ontvangst te nemen. Er waren 14 genomineerden voor Vrijwilliger van het jaar, twee voor jonge vrijwilliger en drie organisa ties voor organisatie van het jaar. Aan wethouder Dorenda Gerts was de eer om de vrijwilligers, die door de jury uitgekozen waren als win naars, bekend te maken. De win naars ontvingen een oorkonde, een kunstwerk van kunstenares Moni que van Wensveen en een geldbe drag dat zij mogen geven aan een Waddinxveense vrijwilligersorgani satie. Winnaars Jonge vrijwilliger van het jaar werd Thomas Postmus, 18 jaar en sinds februari 2002 actief als vrijwilliger bij kinderboerderij Het Dierendal. Hij werkt vijf dagen per week als 'een soort onderbeheerder'. De prijs van 200 euro gaf hij aan Het Dierendal. Tweede vrijwilliger van het jaar 2005 is de heer Cees de Rooy. Hij werd genomineerd voor zijn inzet bij een heel aantal organisaties, zoals de Gouwebloem, De Brug gen, de Immanuelkerk en het Nivon. Maar met name voor zijn inzet bij De Bruggen werd hij benoemd tot vrijwilliger van het jaar. De 200 euro die hij kreeg ver deelde hij over De Bruggen en Gered Gereedschap. Vrijwilliger van het jaar 2005 is de heer Peter Schoonderwoerd. Hij is sinds 12 jaar penningmeester bij Stichting Waddinxveens Welzijns werk. Hoewel hij heeft aangegeven hier binnenkort mee te willen stop pen, blijft hij ook dan beschikbaar voor hand en spandiensten. De prijs van 400 euro stelde hij beschikbaar aan de kleine bibliotheek in het Anne Frankcentrum die boeken uit leent aan senioren. Deze organisa tie krijgt geen subsidie meer door de bezuinigingen van de gemeente en hij dacht dat zij dit bedrag goed konden gebruiken. Voor alle vrijwilligers Peter Schoonderwoerd droeg zijn prijs op aan alle vrijwilligers. "Dat is de kurk waarop de maatschappij drijft", zei hij. "Er zijn zoveel stille werkers voor en achter de scher men die belangrijk werk doen. Zon der hen zou veel werk niet gedaan kunnen worden." Hij voorspelde wel dat er 'zwaar weer op komst was' vanwege de bezuinigingen van het kabinet. "Men denkt dat alles waarop bezuinigd wordt, automatisch wordt overgenomen door vrijwilligers, maar die schudt je ook niet zomaar uit een boom." Organisatie van het jaar 2005 Hugo Slootjes van de HWZM, vrij williger van het jaar 2004, mocht de vrijwilligersorganisatie van het jaar 2005 bekend maken. De genomi neerden waren de vrijwilligers van De Bruggen, van de Wereldwinkel en van Gered Gereedschap De Wereldwinkel werd winnaar. Mevrouw Bep Vermeij mocht namens de wereldwinkel de prijs in ontvangst nemen. Het bedrag van 400 euro wil de Wereldwinkel besteden aan professionalisering en aan het opknappen van de win kel. Als ex-politica sprak ze alle aanwezige gemeenteraadsleden aan: "Graag wil ik de politiek er op wijzen dat vrijwilligers nooit inge- ZEVENHUIZEN 0180-638013 Vrijwilliger van het jaar 2005: die eer viel Peter Schoonderwoerd te beurt. zet kunnen worden bij bezuinigin gen. Met andere woorden: ga er niet van uit dat gevolgen van bezuinigingen worden opgevan gen door vrijwilligers." Door een plaatselijke bedrijf is een stimule- ringsprijs beschikbaar gesteld en deze ging naar Gered Gereedschap. Door de Stimuleringsgroep is een boekje gemaakt waarin een twin tigtal vrijwilligers staat met foto en interview. Dit boekje kregen alle vrijwilligers aangeboden. Van de foto's uit het boekje is een collage gemaakt, die wethouder Gerts kreeg aangeboden. "We hopen dat deze foto een prominente plaats zal krijgen in het gemeentehuis, zodat u niet vergeet hoe belangrijk de vrijwilligers zijn", aldus Janinka de Beer van de Stimuleringsgroep. Jonge vrijwilliger van het jaar en 200 euro voor Dierendal. levering - installatie onderhoud

Hart van Holland | 2005 | | pagina 1