Expositie Zuid-Hollandse Vormgevingsprijs 2005 De provincie timmert aan de weg Wat pakt de provincie in 2006 op? Gemeenteraadsverkiezingen: u komt toch ook? Bezoekers stemmen mee pagina 24 provincie holland Zuid Hart van Holland 14 december 2005 Redactie: provincie Zuid-Holland afdeling Communicatie Postbus 90602 2509 LP Den Haag telefoon: 070 441 66 22 email: zuid-holland@pzh.nl Nieuws uit Zuid-Holland is een uitgave van de provincie Zuid-Holland en verschijnt in een groot aantal Zuid-Hollandse nieuwsbladen die huis-aan-huis worden verspreid. Regelmatig is er onderhoud aan de provinciale wegen nodig, om de wegen veilig en de capaciteit zo groot mogelijk te houden. Uitgangspunt is natuurlijk om zo min mogelijk overlast te veroorzaken. Met gemeenten en andere wegbeheerders is er regelma tig contact om planningen af te stemmen. Goede communi catie rond werkzaamheden voorkomt een hoop ergernis. Op www.zuid-holland.nl, kunt u vrijwel alle werkzaam heden vinden. Voor grote en langdurige werkzaamheden zijn er aparte websites met Op dinsdag 7 maart mag u gaan stemmen voor een nieuwe gemeenteraad. De website van uw eigen gemeente geeft hier over meer informatie. veel achtergronden en actua liteiten. Zo zijn er nu de sites www.N208.nl,www.N470.nl en www.N210.nl. De N470, een nieuwe provin ciale weg tussen Rotterdam, Zoetermeer en Delft is in uit voering. Gepland is om de weg tussen Zoetermeer en Rotterdam eind 2006 gereed te hebben. Het weggedeelte tussen Pijnacker en Delft is eind 2007 gereed. De Noordelijke Randweg Den Haag (www.n14-norah.nl) wordt van twee enkele rijstro ken uitgebreid naar twee dub bele rijstroken. De N210 wordt in 2006 aanbesteed, de N214 en N216 zijn inmiddels klaar. Het seizoen voor de gladheids- bestrijding is weer begonnen! Medewerkers van de provincie bewaken via het gladheidmeld systeem en via meteogegevens of zij in actie moeten komen om de wegen veilig en begaan baar te houden. Incidenten en ongevallen op provinciale wegen kunt u melden via (070) 441 80 00. De provincie voert op heel veel gebieden concrete activiteiten uit. Een kleine greep uit de werkzaamheden: 2 en 3 februari: de Zuid-Hollandse jongerendebatdagen, inclu sief een debatwedstrijd, in het provinciehuis in Den Haag. 2 maart: startbijeenkomst van het provinciale jongerenpanel Integratie en Inburgering. Jongeren kunnen zich hiervoor nog aanmelden. In opdracht van de Stichting Herontwikkeling Zellingwij k, onderdeel van het project Hollandsche IJssel, wordt in januari gestart met een van de grootste bodemsaneringen van Nederland: de Zellingwijk in Gouderak. 13 januari beginnen officieel de werkzaamheden voor het opknappen van de Steinse Tiendweg, ten noorden van Haastrecht. De Steinse Tiendweg is ruim zes eeuwen oud en daarmee een van de oudste tiendwegen in ons land. De weg gaat dienst doen als bijzonder wandelpad. voorjaar 2006: de afsluiting van het provinciale jongerenpanel Oude Rijnzone. Jongeren geven de provincie een advies over de inrichting van het gebied bij Zoeterwoude en Rijnwoude. De provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht willen het Nationaal Landschap Groene Hart verder ontwikkelen als mooi, waardevol en open gebied in een vitale Randstad. Zij heb ben daarvoor tien 'iconen' gekozen: concrete projecten die een nieuwe kwaliteitsstandaard voor het Groene Hart neerzetten. Zie ook www.groene-hart.nl. In de Krimpenerwaard wordt gewerkt aan een 'Veenweidepact' om de toekomst van dit unieke, waardevolle gebied veilig te stel len. De afspraken in het Pact moeten verdere bodemdaling tegengaan. De Provinciale Staten van Zuid-Holland behandelen op 1 maart de streekplanherziening voor de Zuidpias, een driehoekig gebied tussen Rotterdam, Zoetermeer en Gouda. Deze geeft in de perio de 2010-2030 ruimte aan 30.000 woningen, 300 hectare bedrijfs terreinen, 200 hectare nieuwe kassen en water en groen. Voor meer informatie: www.zuidplas.nl. U kunt de vergadering bijwonen in het provinciehuis in Den Haag. Rond Rotterdam komen drie nieuwe natuur- en recreatiegebie den waar u, dicht bij de stad en goed bereikbaar, kunt genieten van en in de natuur. Het plan maakt onderdeel uit van het Project Mainportontwikkeling Rotterdam; de uitvoering gaat in 2007 van start. In 2006 zijn er talloze activiteiten op en rond de Vliet, de vaarweg tussen Leiden en Delft en het oudste waterwerk van West-Nederland. Zo zijn er een historische vaartocht en een interessante tentoonstelling. Bijzonder: werk van de schilder Rembrandt zal te zien zijn onder de bruggen. In het project De Zilk werkt de provincie samen met het Waterleidingbedrijf Amsterdam en het Hoogheemraadschap Rijnland aan 40 hectare vochtige duinen in de Amsterdamse waterleidingduinen, in combinatie met een duurzame waterhuis houding voor het aangrenzende bollengebied. In het Land van Wijk en Wouden boven Leidschendam start een proef met het aanleggen van wandelpaden over boerenland. Aan dit soort paden is bij het publiek een grote behoefte. De bedoeling is om uiteindelijk vier trajecten met een totale lengte van ruim 22 kilometer wandelpad aan te leggen. In 2006 stelt de provincie de grenzen van het Nationaal Landschap Hoekse Waard vast en de ligging van het bovenregio nale bedrijventerrein. Over deze en andere activiteiten kunt u veel meer informatie vinden op de website van de provincie: www.zuid-holland.nl. De site biedt daarnaast een spel waarmee u welücht dingen ont dekt die u nog niet van de provincie Zuid-Holland wist. Daarnaast is het mogelijk om vrienden of bekenden een leuke e-card te sturen met een groet uit uw eigen provincie. Kortom: een bezoek aan www.zuid-holland.nl is zeker de moeite waard! Eindexamenkandidaten van verschillende vormgevings- scholen in de provincie zonden een stuk in. Een vierkoppige jury selecteerde uit ruim negentig ingezonden stukken twaalf genomineerden uit drie vakgebieden: visuele communi catie, ruimtelijk ontwerp en productontwerp. De inzendin gen zijn afkomstig van de Haagse Hogeschool, de Tech nische Universiteit Delft, het Grafisch Lyceum Rotterdam, de Willem de Kooning Academie in Rotterdam, de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten Den Haag, het Hout en meubileringcollege Rotterdam, de Vakschool Edelsmeden en Juweliers Schoonhoven. Naast de Vormgevingsprijs is er ook een publieksprijs. Als bezoeker van de tentoonstel ling kunt u zelf een stem uit brengen. Meer informatie kunt u vinden op www.kunstgebouw.nl. Tot en met 31 december loopt in museum Het Prinsenhof te Delft de tentoonstelling van de Zuid-Hollandse Vormgevingsprijs. Hier exposeren de 12 vormgevers die voor de prijs wer den genomineerd. De expositie heeft de naam 'NEXT' met als onder titel 'the new idols of design'. Een passende titel voor de twaalf genomineerden van de 'next' generatie van diverse vormgevingsscholen. Luna, een transportmiddel voor parkpersoneel van de Efteling door Mark Verhart (Technische Universiteit Delft) BESTUUR EN MEDEWERKERS VAN DE PROVINCIE ZUID-HOLLAND WENSEN U FIJNE FEESTDAGEN EN EEN GELUKKIG EN GEZOND 2006 TOE! Nieuws Veilige wegen ook in de winter Zuid-Holland-Oost Rijnmond Zuid-Hol land-West Zuid-Holland-Zuid www.zuid-holland.nl Anne Miltenburg, Bojoura Stolz en Mark Verhart hebben op 24 november de Zuid-Hollandse Vormgevingsprijs gewon nen. Zij krijgen van de provincie Zuid-Holland een stimule- ringsprijs: een geldbedrag van 2.500,-. De jonge vorm gevers wonnen in de rubrieken Visuele communicatie. Ruimtelijke ontwerpen en Product ontwerpen.

Hart van Holland | 2005 | | pagina 24