LOKAAL ARBEIDSMARKTPROJECT VOORZIET IN 'HEFBRUGBANEN' GEMEENTEBELAN GEN BRENGT KIES LIJST EN PROGRAMMA UIT LIJST EN PROGRAM PVDA BOSKOOP BEKEND POUTIEK Ti e F I ANDE/ZbVfcNHUIZEN Hart van Holland 14 december 2005 pagina 27 Waddinxveen Boskoop Zevenhuizen-Moerkapelle Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Vanuit de rege ring is de verantwoordelijk heid voor de bijstandsuitkerin gen bij de gemeenten gelegd. Dit betekent dat de gemeente zelf de uitkeringen moet bekostigen. Om deze kosten binnen de perken te houden heeft de gemeente Waddinx veen een Lokaal Arbeidsmarkt Project (Lamp 2006) in het leven geroepen. Dit project heeft als doel de werkloosheid te bestrijden binnen de gemeente Waddinxveen en iedereen volwaardig te laten deelnemen aan de samenle ving in volwaardige banen. Pepijn Tubbe is eerder dit jaar aangenomen als projectleider voor Lamp 2006. Hij heeft contacten gelegd met verschillen de Waddinxveense ondernemers. Hun wensen en behoeften zijn in kaart gebracht. De gemeente pro beert om werklozen bij deze bedrijven te plaatsen. Op dit moment zijn er ongeveer 25 ondernemers benaderd en inmiddels drie personen bij een bedrijf geplaatst. Voor twee per sonen loopt er nog een sollicita tieprocedure. De benaderde ondernemers zijn stuk voor stuk positief over het initiatief. De vol gende stap is dat er een lokaal vacaturemeldpunt ontstaat waar in iedereen kan zoeken naar een baan in de omgeving en elke werkgever kan zoeken naar potentiële werknemers uit de omgeving. Verschillende mogelijkheden "Als er iemand bij ons binnen komt om een bijstandsuitkering aan te vragen, wordt meteen gekeken waarom deze persoon al zo lang zonder werk is", zegt wet houder Lont. "Als die persoon goed opgeleid is en nog niet heel lang uit het arbeidsproces, dan proberen wij direct een werkplek aan te bieden (Workfirst). Heeft die persoon geen of geen passen de opleiding, dan kunnen wij die gene een opleiding laten volgen. Hij of zij wordt eerst beoordeeld op geschiktheid voor een bepaal de baan en daarna wordt een opleiding gestart." Op dit moment kunnen werklozen in Waddinxveen een opleiding voor beveiliging doen. Deze cursus inclusief stage duurt ongeveer 8 maanden. "Indien iemand te lang uit het arbeidsproces is of er spe len andere problemen mee waardoor iemand werkeloos is, wordt een sociaal activeringspro gramma gestart. Diegene wordt dan misschien gevraagd om vrij willigerswerk te gaan doen of er wordt door middel van maat schappelijke of medische hulpver lening gekeken of de problemen op te lossen zijn. Ook kunnen we kijken of er een mogelijkheid is voor een baan, waarbij de gemeente een deel van het salaris subsidieert." Deze zogenaamde participatiebanen noemt wethou der Lont 'Hefbrugbanen'. Deze banen verheffen iemand boven de werkloosheid uit en slaan een brug naar een volwaardige deel name aan het arbeidsproces. Terechte en rechtvaardige uitke ringen "Wie recht heeft op een uitkering krijgt deze ook." Dat is de stellige uitspraak van beleidsmedewerker sociale zaken Pim van der Glas. "Maar als men eigenlijk geen recht heeft op bijstand, proberen we ook te voorkomen dat die per soon daarin terecht komt." Als blijkt dat iemand recht heeft op een bijstandsuitkering wordt hij gescreend op een heel aantal punten zoals zwart werken, klopt de opgegeven gezinssamenstel ling, zijn alle inkomsten wel opge geven. Er zijn inmiddels veel mogelijkheden om bestanden van verschillende organisaties te ver gelijken en daaruit blijkt snel genoeg of iemand de waarheid heeft gesproken. Om de mensen die in dit traject van de Lamp terecht komen te begeleiden, wil de gemeente vrij willigers werven, die de werkzoe kende adviseert en corrigeert in het zoeken en vinden van werk, zogenaamde jobcoaches. Als iemand een baan gevonden heeft, is het ook de bedoeling dat deze jobcoach nog contact houdt met het bedrijf over hoe het ver der verloopt. "We hebben er voor gekozen om dit voorlopig klein op te zetten. We hebben wel een samenwer king met Reeuwijk, maar verder houden we het zo veel mogelijk lokaal om te voorkomen dat het een logge organisatie wordtHet is de bedoeling dat Lamp 2006 zal lopen tot januari 2007, maar als het succesvol is zal het zeker ver lengd worden", aldus Lont. Zevenhuizen-Moerkapelle Onder het motto "Wees ook eerlijk! Kies voor samen! Kies GemeenteBelangen!" heeft de fractie van GemeenteBelangen haar kieslijst en programma gepresenteerd. Met tien aan dachtspunten wil de partij een breed samenwerkingsverband aangaan. GemeenteBelangen zoekt naar partijen voor samenwerking en heeft op deze manier ook haar pro gramma gepresenteerd. Samen met de kiezers voor de herkenbaarheid, Gemeente- Belangen is van mening dat de kernen herkenbaar moeten blijven. Ook bij vergaande samen werking met Nieuwerkerk aan den IJssel. Samen met de provincie als het gaat over de Ruimtelijke Ordening. Samen met de politie en brandweer voor de veiligheid; Samen met de overheid, voor het (basis)onderwijs omdat Gemeen tebelangen vindt dat het basis onderwijs kwalitatief goed dient te zijn, zodat de leerlingen na het verlaten hiervan goed voorbereid zijn op een vervolgopleiding, waarmee zij de toekomst tege moet kunnen treden. Verder wil GemeenteBelangen samen met velen, voor het wonen en welzijn zorgen, door er voor te zorgen dat het aanbod van de circa 500 nieuw te bouwen woningen in de komende periode in hoofdzaak voor onze inwoners bereikbaar en betaalbaar is en aansluit bij de behoefte. Gemeentebelangen zegt al het mogelijke te zullen doen om het welzijn in de gemeente te bevorderen. Echter er zijn wat Gemeentebelangen betreft ook grenzen. Voor jonge ren die zich niet aan de grens van het maatschappelijk aanvaardbare houden zijn zij voorstander van een harde aanpak. Wie niet luiste ren wil, moet maar voelen. Gemeentebelangen wil samen met de ondernemers zorgen voor een goed ondernemersklimaat, samen met de verenigingen, voor goede sport recreatievoorzienin gen zorgen en samen met de amb tenaren voor een goede gemeen telijke dienstverlening zorgen omdat Gemeentebelangen vindt dat de burger moet kunnen reke nen op een gemeentelijke organi satie die voldoende is toegerust op de uitvoering van de, door het gemeentebestuur opgedragen taken. Tenslotte wil GemeenteBe langen samen met het rijk voor de financiën zorgen omdat de burger moet weten waarvoor hij betaalt. Samen met de kandidaten die staan op de kieslijst wil Gemeente- Belangen de toekomst in: op de eerste plaats staat Claes Ooster- hoff, de tweede plaats is voor Martien Zijderhand, hierna gevolgd door Aafke Hoogma, Renée Huizenga staat op vier Rinus van Ruitenburg op de vijfde plaats. De zesde plaats is voor Bram van Rijn, de zevende voor Steven Duursma, John Mebius staat op acht, Piet Keijzer op negen en de tiende plaats is voor Dirk de Leeuw. De laatste vier kan didaten zijn Wim Vuyk, Ruud Ooms, Truus Vuyk en Willem Melis. Voor meer inormatie: f2hwmmelis@hetnet.nl Boskoop - De plaatselijke afdeling van de PvdA heeft lijst en programma voor de komende raadsverkiezingen klaar. Lijst trekker wordt Ernst-Jan Straver. Hij vormt momenteel met Yorick van den Berg de gemeenteraadsfractie. Yorick van den Berg stopt na twee periodes in de raad. Op de lijst voor volgend jaar is hij nog wel lijstduwer. Als tweede man heeft de leden vergadering van de plaatselijke afdeling Henk Stellaart aange wezen. Hij fungeert al vier jaar als commissielid. Met Ernst-Jan Straver en Henk Stellaart beschikt de PvdA over twee goed ingewerkte kandidaten. Beiden zijn geboren en getogen Bos kopers en goed op de hoogte van de ins en outs van het boom kwekerdorp. Een andere bekende naam op de lijst is die van Guus te Wechel, in het verleden was hij al raadslid en wethou der van Boskoop. Andere namen zijn Corrie Oosterwijk en Jan Lagerwey. Er is hard gewerkt aan het verkiezingsprogramma. Maar dat is niet geschreven zonder de Boskoopse burgers te raadplegen. De PvdA is regelmatig de straat op gegaan om mensen te vra gen naar hun wensen. Het zo ontstane programma zet in op verbeteringen op het terrein van zorg, welzijn, wonen en onderwijs en wil het gemeentelijk bestuur daadwerkelijk dich ter bij de burgers brengen. Zo wil de PvdA zich sterk maken voor leefbare, schone en veilige buurten; een buurtbeheerder gaat daarvoor samen met de buurtbewoners aan de gang. Bij alle woningbouwplannen zet de PvdA zich in voor betaalbare woningen in zowel de huur- als de koopsector. Door heel Bos koop moeten de trottoirs danig opgeknapt worden. De PvdA pleit voor een ruimhartiger minimabeleid met meer mogelijk heden voor kwijtschelding van gemeentelijke heffingen. Maat regelen moeten kritisch beoordeeld worden op de gevolgen die ze hebben voor de minima. Er moet veel gedaan worden aan nieuwe huisvesting voor het onderwijs. De Flobbus moet hoe dan ook blijven rijden. En het Zorgloket in het zorgcentrum aan de Boezemlaan mag niet verdwijnen. Boskoop Sterk en Sociaal is het motto van de PvdA. Voor meer informatie: www.boskoop.pvda.nl

Hart van Holland | 2005 | | pagina 27