KERSTMAN, SNEEUW, GLÜHWEIN EN ERWTENSOEP OP DE PASSAGE GROTE KERSTBOOM OP BE FAIR VELDEN: NIEUWE TRADITIE IN WADDINXVEEN? tCerttfeeSf ihtrtv\ WADDINXVEEN Hart van Holland 21 december 2005 Gezellige kerstsfeer de Dreef Liedjes en chocolademelk Waddinxveen - Winkelcentrum de Passage onderging donderdag 15 december een complete metamorfose. De Ondernemersvereniging Wad dinxveen had in samenwerking met Lionsclub Waddinxveen Tsuytende (LCWT) een gezellige Kerstmarkt georganiseerd. Met de opbrengst van de markt willen de Lions het komende jaar gezellige dagjes uit organiseren voor clianten van De Bruggen, een instelling voor mensen met een ver standelijke beperking. De LCWT organiseert deze uitstapjes vaker, maar de serviceclub wil in 2006 mogelijk maken dat ook zwaar lichamelijk gehan dicapten meekunnen. Vooral het vervoer kost in dat geval vele euro's extra. Tussen 4 uur 's middags en 9 uur 's avonds heerste er een echte kerstsfeer op de Passage. De kerstman deelde kerstkoekjes uit en ging met alle kin deren die dat maar wilden op de foto. De winkeliers hadden stands met leuke aanbiedingen voor het winkelend publiek. En bij Intertoys hadden ze zelfs gezorgd voor een heuse sneeuwmachine. De Lions serveerden glAhwein, erwtensoep, chocolademelk en Reibenkuchen. In de kraampjes van de Lions konden de mensen hun laatste kerstinkopen doen. Groen en kerstspullen waren volop te koop. In de avonduren zorgden optredens van Concordia en Kreater voor een extra feestelijke kerstsfeer. Frans Peis van de Lionsclub: "Vorig jaar organiseerden we de kerstmarkt voor het eerst. Omdat de Passage-ondernemers dit jaar ook deelnamen, kon de kerstmarkt aanzienlijk groter worden opgezet. Het is de bedoeling dat de Kerstmarkt ieder jaar verder groeit en uiteindelijk een begrip zal worden in Waddinxveen. Zover zijn we nu nog niet, maar dat weerhoudt ons er niet van om met veel elan verder te gaan. Op de Kerstmarkt van 2005 kij ken we met een goed gevoel terug." Door Karin Jongkind (TekstUeeO Genieten van de witte-kerstmarkt op de Passage. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Al van ver is de grote kerstboom op de velden van Be Fair voetbal te zien. De lichtjes in deze vijftien meter hoge kerstboom werden vorige week donderdag ontstoken door burgemeester Henk Roijers en de heer Persy, directeur van William Properties. Dit bedrijf is de projectont wikkelaar van het nieuwe winkelhart, dat in de komende jaren op de vel den van Be Fair voetbal gebouwd gaat worden. Bij het ontsteken van de lichtjes waren veel mensen aanwezig. Burgemeester Roijers stak zijn enthousiasme hierover niet onder stoelen of banken. Hij noemde de saam horigheid van de mensen een symbool voor kerst en een positief begin van een goede samenwerking voor de centrumontwikkeling. In zijn speech memoreerde hij dat deze avond misschien wel de eerste uit een lange reeks kan gaan worden. De burgemeester wenste iedereen namens het college en de gemeenteraad een goed en gezegend kerstfeest en een goede veilige jaarwisseling. Waddinxveen - De wijkgemeen- ten van de Protestantse Kerk (PKN), De Rank en de Centraal Hervormde Gemeente houden zaterdag 24 december twee bij zondere kerstfeesten in sporthal de Dreef. Het thema is: "Kerst verlicht je leven". De eerste samenkomst, Kerst Feest 2005, begint om 19.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst spreekt Bram Krol, jeugd- en jongerenkoor Rejoice en een combo geleid door David van der Plicht verlenen onder meer hun muzikale medewerking. Waddinxveen Zingt! is de twee de samenkomst die op kerst avond in De Dreef plaatsvindt. Deze begint om 21.45 uur en eindigt rond 23.00 uur. Spreker is Marco Batenburg. Aan zowel Kerst Feest 2005 als aan Wad dinxveen Zingt! werken de pia nist Jan Lenselink en dirigent Jan Quintus Zwart mee. Het orgel wordt bespeeld door Peter Bur ger. Beide Kerstvieringen zijn bedoeld voor mensen die om welke reden dan ook de drem pel van de kerk te hoog vinden, voor mensen die traditiege trouw op kerstavond een dienst bezoeken of voor mensen die als zo velen zoekende zijn naar de antwoorden op levensvragen, ledereen is welkom, de toegang is gratis. Voor meer informatie, kijk op www.ikgeloofhetwel.nl. De kerstboom was een geschenk van William Properties. Tijdens de raads vergadering van november, waarin de raadsleden hun akkoord gaven op de plannen voor het nieuwe winkelcentrum, opperde burgmeester Roijers gekscherend dat William Properties de inwoners van Waddinxveen wel een kerstboom kon schenken. De projectontwikkelaar besloot hieraan gehoor te geven en pakte groots uit. Bouwcentrum PRC, dat het project management voert van de centrumontwikkeling, bleef niet achter en zorgde voor chocolademelk, koffie en wat lekkers tijdens de lichtjesont steking. De kinderen van de Dick Brunaschool zongen verschillende kerst liedjes. Leden van de scouting St. Victor vormden met lampionnen een erehaag langs de kerstboom. Een druk op de knop en de lichtjes gaan branden. Fungeren als erehaag, eretaak voor leden van scouting St. Victor

Hart van Holland | 2005 | | pagina 11