BESTEMMINGSPLAN EENDRAGTSPOLDER GEWIJZIGD VASTGESTELD CDA WADDINXVEEN VRAAGT REACTIES OP VERKEERSVISIE POLITIEK PROVINCIE KRIJGT CONCESSIERECHT OVER RIJNGOUWELIJN EN MERWEDEUNGELIJN D66 WADDINXVEEN STELT KANDIDATENLIJST GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN VAST pagina 16 Hart van Holland 21 december 2005 Waddinxveen I Zevenhuizen-Moerkapelle Door Karin Heeren Zevenhuizen - Twee moties en een amendement werden inge diend op het voorstel tot het vaststellen van het bestem mingsplan Eendragtspolder. Het vaststellen van het nieuwe bestemmingsplan is noodzake lijk voor de verdere ontwikke ling van de polder. Met de nieuwe bestemming is de mogelijkheid gecreëerd om gewenste nieuwe bestemmin gen: waterberging, deels in combinatie met recreatie, te realiseren. De polder was voor de wijziging bestemd voor agrarische doeleinden met een beperkte mogelijkheid voor glastuinbouw. Een amendement werd ingediend door de fracties van de PvdA, CDA, SGP en Christenunie, waarbij in het nieuwe bestemmingsplan een uitzondering wordt gemaakt voor het perceel Zuideinde 9. Deze grond en opstallen worden al meer dan tien jaar gebruikt als een (niet agrarisch) bedrijf. De indieners wilden het gebruik in overeenstemming brengen met de jarenlange gedoogde situatie. In wezen mocht dit bedrijf er volgens het oude bestemmingsplan niet gevestigd worden. Wethouder Te Meij was van mening dat er geen ruimte was binnen het nieuwe bestemmingsplan en dat zij wilde gaan handhaven op deze locatie. Meerderheid van de raad was ech ter van mening dat na een jaren lange situatie van gedogen het passend is om het bestemmings plan aan te passen. Wethouder De Jong wees de raad op het financi ële risico: een mogelijke claim zou ingediend kunnen worden als de raad het amendement aan zou nemen. Een perceel grond is destijds door de gemeente voor een gering bedrag verkregen met daarbij de inspanningsverplichting om te komen tot de oprichting van een tweede bedrijfswoning of een claim achteraf. Oud-wethouder Van der Stee zei vorig jaar rondom zijn afscheid dat de goedkeuring hiervoor zijn beste afscheidscadeau zou zijn van de provincie. De provincie ging echter niet akkoord met de plan nen. Er werden naast het amendement nog twee moties ingediend. De fracties van CDA, SGP en Christen- Unie waren van mening dat de effecten op de landbouwgronden die ook na het realiseren van de recreatieve bestemming in bedrijf zullen blijven door middel van een LER (Landbouw Effect Rapporta ge) De wethouder heeft toege zegd een LER-achtige studie te zullen verrichten. De inhoud van de te realiseren woningen bij toe passing van de Ruimte-voor-ruim te-regeling, ongeacht de grootte van het bedrijf was inzet van de tweede motie, ingediend door de fracties van PvdA, CDA, SGP en Christenunie. Zowel het amende ment als de beide moties werden na stemming overgenomen, waar bij de heer Van der Kooij als direct betrokkene zich op grond van ar kei 28 van de gemeentewet zich heeft onthouden van stemming. Met deze wijzigingen en aanv: lingen is het bestemmingsplan gewijzigd. Regio - De provincie Zuid-Holland neemt de bevoegdheden van de treindiensten Dordrecht - Gelder- malsen en Gouda - Alphen aan den Rijn over van het Rijk. Dat hebben Provinciale Staten beslo ten. De provincie heeft ambitieuze plannen met het regionale spoor vervoer en wil daar lightrail en lighttrain voertuigen voor gaan inzetten. De Minister van Verkeer en Water staat heeft de provincie de conces sierechten van de treindiensten Gouda - Alphen a/d Rijn (RijnGou- weLijn) en Dordrecht - Geldermal- sen (Merwede-LingeLijn) voor overname aangeboden. Met het besluit van Provinciale Staten betekent dit dat de provincie nu de verantwoording krijgt over het spoorvervoer over deze trajecten. Met deze nieuwe bevoegdheid kan de provincie haar ambities met het openbaar vervoer op regionaal niveau nog meer uit bouwen. Zo start de provincie binnenkort met de intermodale aanbesteding voor de concessie van het openbaar vervoer in de Drechtsteden/AlblasserwaardA/ijf- heerenlanden, waar de Merwede- LingeLijn onderdeel van uitmaakt. De ambitieuze plannen met de RijnGouweLijn beslaan een lange re termijnplanning. Daarom zal de aanbesteding van de RijnGouwe Lijn in 2006 alleen betrekking heb ben op het spoorvervoer. Voor beide projecten geldt dat provin cie en öètrokken gemeenten a eerder in convenanten afspraker hebben gemaakt over verbeterinc van het regionale spoorvervoer in hun deelgebied. Waddinxveen - De fractie van het CDA in Waddinxveen wil graag reacties en suggesties horen van de inwoners en organisaties in Waddinxveen op de verkeersvisie. Deze verkeersvisie is op donder dag 17 november gedurende 4 weken ter inzage gelegd. De gemeente heeft de hoofdlijnen van de visie gepubliceerd in het Weekblad van Waddinxveen en heeft op 28 en 30 november infor matiebijeenkomsten gehouden. Nu is het woord aan de inwoners van Waddinxveen. Het CDA vindt de reacties van de inwoners van groot belang bij de definitieve standpuntbepaling. De verkeersvisie geeft aan hoe het verkeer in de toekomst moet wor den geleid om het in Waddinx veen leefbaar te houden. Cruciaal daarbij is de aanleg van de Weste lijke Randweg. Over de noodzaak van die weg bestaat weinig discus sie. Om die weg vanuit het dorp te 11 bereiken moeten wel twee nieu we verbindingen gemaakt worden vanuit de Dreef langs het Herbare- nerf en vanuit de Beethovenlaan. Daarnaast zullen de Esdoornlaan en de Chopinlaan meer verkeer te verwerken krijgen wanneer de Kanaaldijk en Kanaalstraat voor het doorgaande verkeer wordt afgesloten. Ook geeft de verkeers visie een aantal oplossingen voor het verkeer in en rond het cen trum van Waddinxveen. Die oplos singen bestaan uit het maken van éénrichtingverkeer in een aantal straten en het weghalen van de verbinding Kanaaldijk-Kerkweg Oost-Hefbrug. Opmerkingen en suggesties kun nen gericht worden aan fractie@cdawaddinxveen.nl Er kan ook contact opgenomen worden met een van de fractiele den. De namen zijn te vinden op de website www.cda waddinx veen.nl Waddinxveen - De leden van D66 Waddinxveen hebben de volgorde van de kandidatenlijst vastgesteld voor de Gemeenteraadsverkiezin gen van 7 maart 2006. Bij alle ver kiezingen wordt binnen D66 een zelfde democratische procedure gevolgd. Eerst interne kandidaat stelling en dan een verkiezing door alle leden, op basis van 'one man one vote'. Boven aan de lijst staat Yvonne van Went- Rietveld. Zij is tijdens de Algemene Afdelingsvergadering van D66 Waddinxveen unaniem gekozen als lijsttrekker. Yvonne is geruime tijd actief in de lokale politiek en 8 jaar lid van de gemeenteraad. De kloof tussen de inwoners van Waddinxveen en het gemeentebestuur is volgens haar nog steeds te groot. Inwoners keren zich af van de politiek en haar inzet is hen juist te bewegen zich naar de politiek toe te keren. Zij hoopt dit te bereiken door inwoners actief te helpen met hun problemen, de weg te wijzen en te confronteren met een eigen stem, die ze ook politiek kunnen laten horen. Op de tweede plaats staat Albert Grooten, momenteel duo-raadslid in de Commissie Openbare Ruimte en tevens afdelingsvoorzitter van D66 Waddinxveen. De belangen en de gevoelens van de inwoners van Waddinxveen dienen wat hem betreft altijd centraal te staan. De grote veranderingen in Ruimte lijke Ordening die op Waddinx veen afkomen, kunnen wat hem betreft niet overgelaten worden aan bestuurders uit andere gemeenten, de provincie of het Rijk. Gemeenteraadsleden kunnen een brug slaan tussen de bestuur lijke voorstellen en de inwoners van Waddinxveen. Derde op de lijst staat Peter Rubeling, nieuw in de lokale politiek maar voor inge wijden geen onbekende. Het wel zijn en welbevinden van de inwo ners van onze gemeente en de ontwikkeling van Waddinxveen tot een gemeente, waarin het vei lig en aangenaam verblijven is, staan voor hem centraal. Hans Barth staat op de vierde plaats, ledereen heeft hem de afgelopen vier jaar leren kennen als wethou der voor het Centrumgebied. Daarna staat op de lijst Fatima Kalai, van Marokkaanse afkomst en duo-raadslid in de Commissie Samenleving. Fatima heeft onlangs het probleem aangekaart waarmee veel allochtone jongeren geconfronteerd worden: ze wor den door veel scholen om ondui delijke redenen geweigerd of ku nen geen stageplaats vinder, waardoor ze hun diploma niet kunnen halen. Anne Marie Hart veld - van der Cingel is een nieuw komer, maar wel goed voorbere op haar taak, want zij heeft de cur sus "De Politieke Opstap" gevolgd, een oriëntatiecursus Gemeente raad, speciaal opgezet voor vrou wen, jongeren en allochtone man nen. Leen de Haan, momenteel secreta ris en penningmeester van het afdelingsbestuur staat ook op de lijst. Leen heeft een financiële achtergrond, is controller van beroep en was in een eerdere raadsperiode duo-raadslid in de commissie Middelen. Good old Wim de Wit heeft zo'n beetje alle functies in de gemeenteraad en het afdelingsbestuur vervuld die er bestaan. De huidige fractievoorzit ter van D66 in de gemeenteraad, Bauke Zoodsma, is niet beschik baar voor een tweede termijn Zijn drukke baan dwingt hem om na 8 jaar gemeentepolitiek een stapje terug te doen. Hij zal optreden als lijstduwer en staat letterlijk op de onderste plaats van de kandida tenlijst.. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2005 | | pagina 16