De feestdagen overleven Kjzrstbojzkizn - er^atijzf, ontrogrsznd of praktisch - voor dp donkprc daöon voor Kerststalten zjzlmakjzn Knutselvoor Korst Korstdoeoratios mot kraton 101 id££izn voor kerstkaarten i sHmrne tips en trucs. VOOR Dé referentie voor iedereen! K£rstV£rhal£n K^rstv^rhaten f££§tdag£n ovjzrljzv^n voor ©UTDïTJiOS Hart van Holland 21 december 2005 pagina 29 Boor> In pak en met stropdas Successen Door Geertrude Verweii Wie in de periode voor Kerst op zoek gaat naar boeken die de stemming er een beetje in brengen, zal goed moeten zoeken. Voor kinderen zijn er nog verschillen de boekjes met het bijbelverhaal of andere sfeervolle verhaaltjes verkrijgbaar, maar voor volwassenen is er niet veel te vinden. De stuiverromannetjes hebben wel speciale kerstuitgaven, maar wie hoopt even de boek handel in te lopen en snel een sfeervolle roman van iets degelijker kwaliteit uit te kiezen, komt bedrogen uit. De meeste boeken met het thema 'kerst' zijn boe ken voor de creatieve mens, op een enkele verhalen bundel na. Hart van Holland maakte een selectie. Anton Nieuwenhuis: Een kerststal hoort bij de traditie van het kerstfeest. En er zelf een maken voor een kerstgroep leidt tot iets heel persoonlijks met een heel eigen uitstraling. Aan de hand van duidelijke stap-voor-stapfoto's en tekenin gen laat Anton Nieuwenhuis zien hoe men met eenvoudige middelen zelf een kerststal maakt, die geschikt is voor grote of kleine kerstgroepen, in verschillende stijlen. Zo maakte hij onder andere een oosterse kerststal en een kerstgrot. Uitgeverij: Tirion Uitgevers B.V. ISBN 9021334852 Diverse auteurs: De tijd voor kerst is bij uitstek geschikt om te gaan knutselen met kinderen. Om op een regenachtige mid dag samen aan de slag te gaan is leuk en leerzaam. Dit boek staat vol voorbeelden gericht op de kerst. De eenvoudige werkstukken worden gemaakt van papier, textiel, natuurlijke materialen en restmaterialen. Het is een bron van inspiratie die de creativiteit van het kind stimuleert en zorgt voor veel gezelligheid in de aanloop naar kerst. Uitgeverij: Cantecleer; ISBN: 9021336235 Radsma-Rietveld: Kralen zijn populairder dan ooit, niet alleen voor het maken van sieraden maar ook voor het maken van decoraties in en om het huis. Dat met kralen ook stijlvolle kerstdecoraties gemaakt kunnen worden is dan ook niet verwonderlijk. Anneke Radsma, kralenspecialist bij uit stek, ontwierp voor dit boek prachtige kerststerren, mooie kerstboomhangers en sfeervolle decoraties voor de feeste lijke tafel of een mooi kerststuk. Dit boek nodigt uit om direct aan de slag te gaan. Uitgeverij: Cantecleer; ISBN 9021334879 HermsenJe zelfgemaakte kerstkaart nu nog mooier! Jaar lijks worden er meer zelfgemaakte kerstkaarten verstuurd, de een nog mooier dan de ander. Voor al deze kaarten- maaksters is dit boek bedoeld. Het staat vol voorbeelden van kerst- en nieuwjaarskaarten die men zelf kan maken. Som mige zijn heel eenvoudig en snel klaar, andere behoeven wat meer tijd en geduld, maar zonder uitzondering zijn ze alle maal origineel en mooi. Een onmisbaar boek voor wie een eigengemaakte kaart wil versturen. Uitgeverij: Cantecleer; ISBN 9021336197 kDDISON WESLEY Diverse auteurs: Een prachtige bundel met opzienbarende auteurs en meeslepende verhalen. Met de lange winterse dagen in het vooruitzicht kunt u genieten van Bertus Aafjes, NilgAn Yerli, Frances Fyfield, Ischa Meijer, Annie M.G. Schmidt, Hans Christian Andersen, Ernest Hemmingway, Theun de Vries, Lydia Rood en vele anderen. Uitgeverij: A. W. Bruna Uitgevers B.V.; ISBN: 9022988767 Diverse auteurs: De mooiste kerstverhalen van Geno Hart- laub, Jaap Scholten, Wim Meyles, Paul Auster, Francis King, J.M.A. Biesheuvel, Christine GrNn, Carry van Bruggen, Jan Brusse, Peter Jaspers, Pearl S. Buck, Toon Kortooms, Felix Tim mermans, Jan Wolkers en Astrid Lindgren. Uitgeverij: A. W. Bruna Uitgevers B.V.; ISBN: 9022987477 Goede raad hoeft niet duur te zijn De 'voor Dummies'-reeks met de herkenbare geel-zwarte kaft is inmiddels een bekende voor iedereen die op zoek is naar een duidelijke uitleg over allerhande zaken. Inmiddels zijn er meer dan 1 miljoen exemplaren van de serie verkocht en er worden nog steeds nieuwe onderwerpen uitgebracht. Een greep uit de ruime keuze: Boeddhisme voor Dummies, ADHD voor Dummies, schaken voor Dummies, Formule 1 voor Dummies, Bier voor Dummies en Marketing voor Dum mies. Je kunt het zo gek niet bedenken of er is of komt wel een Dummies-boek over. Voor de drukke decembermaand bedacht men daarom het boekje "De feestdagen overleven voor Dummies." Hierin staan tips uit verschillende andere boeken verzameld die spe cifiek te maken hebben met de feestdagen. In het eerste hoofdstuk wordt in het kort het bijbelverhaal verteld, waarna in het tweede hoofdstuk vervolgd wordt met "Je hoeft niet bang te zijn voor de feestdagen." Er wordt uitgelegd hoe je angst en stress te lijf kunt gaan en er wor den tips gegeven om de decembermaand zuinig door te komen. In hoofdstuk drie komen praktischer zaken aan de orde: het dekken van de tafel, de juiste wijnkeuze en het omgaan met etenswaren als artisjok en spaghetti. Het vol gende hoofdstuk gaat in op relatieproblemen en hoofdstuk vijf geeft tips om een kater, of dat nu van alcohol, te veel en verkeerd eten of spanning is, te voorkomen of te genezen. In het laatste hoofdstuk wordt een leidraad gegeven om goede voornemens te maken en ook vol te houden. Al met al een praktisch boekje met handige tips, waarin voor iedereen wel iets nuttigs te vinden is. Alle onderwerpen wor den in duidelijke taal besproken en de luchtige toon maakt het prettig leesbaar. Toch is wel degelijk te merken dat de schrijvers vakkundig zijn, de psychologische onderwerpen zijn solide onderbouwd en de praktische tips zijn goed uit voerbaar. De prijs hoeft geen belemmering te zijn: voor ongeveer vijf euro is het een fijn cadeautje, voor jezelf of voor een ander. De feestdagen overleven voor Dummies" Uitgeverij: Pearson Education; ISBN 90 430 1190 8 feest betekende een fraaie jaaraf sluiting voor de leden en meteen een goede gelegenheid om het succesvolle handbaljaar te vieren. "Het is voor het eerst dat Rowah een kerstgala kan organiseren," vertelt Francien Fabrie. Zij is sinds kort in het bestuur van Rowah toe getreden en verzorgt de evene menten in de club. "We hebben onze nieuwe kantine, die we in het voorjaar hebben geopend, hele maal in kerstsfeer versierd. Flink wat leden hebben zich aangemeld voor deze feestavond. We wilden er wel een chic feest van maken en hebben aan onze leden gevraagd om zich netjes aan te kleden. Zo krijgt het kerstfeest extra uitstra ling. Alle leden hebben gehoor gegeven aan onze oproep. De herenspelers, die we eigenlijk alleen kennen met een trainings broek en sportshirt, liepen keurig in pak met stropdas rond. En ook de hapjes en drankjes zijn in kerst stijl verzorgd. Op een gewone wed strijddag serveren we natuurlijk geen hapjes met zalm en andere lekkere dingen. Dan verkopen we vooral tosti's en sportdrankjes." Voor Rowah is het afgelopen jaar zeer succesvol geweest. Francien weer en hebben ze hun organisa tietalenten moeten benutten om alles in goede banen te leiden. Een aantal verenigingen in de regio grijpt het eindejaar aan om de vrij willigers en de leden te bedanken voor hun inzet. Naast een traditio nele nieuwjaarsreceptie viert een aantal clubs ook het kerstfeest in stijl. Zoals de handballers van Rowah, die zaterdag 17 december een kerstgaia vierden. De vereni ging heeft het afgelopen jaar veel successen meegemaakt. Het kerst- Door Karin Jongkind (TekstUeel) Waddinxveen - Veel sportvereni gingen houden rond de jaarwisse ling een korte pauze in de vorm van een winterstop, waarin geen wedstrijden worden gespeeld en de trainingen op een laag pitje staan. Deze periode betekent voor de vele vrijwilligers waarop de ver enigingen draaien, een korte en vaak welkome break. Vanaf de zomer zijn ze immers druk in de Fabrie: "De nieuwe kantine is natuurlijk fantastisch voor de club. Daarmee is een lang gekoesterde wens van Rowah in vervulling gegaan. Dit seizoen was het bui tenseizoen daardoor ook veel gezelliger dan vroeger. De leden bleven na hun wedstrijd hangen en moedigden ook de andere teams aan. Zowel op zaterdag als op zon dag zijn de thuiswedstrijden echt supergezellig en we zien al regel matig niet-handballers langs de lijn, die op die gezelligheid afko men." Volgens Francien Fabrie heeft de handbalclub een flinke ontwikkeling doorgemaakt. "Handbal lijkt wel een beetje hot. De afgelopen weken heeft het nationale damesteam hoge ogen gegooid op het wereld kampioen schap. De - helaas nog steeds wel korte - televisie beelden hebben getoond hoe fraai en veelzijdig onze sport is. Het afgelopen jaar is onze club al flink gegroeid en spelen we met meer teams dan ooit tevoren. We reke nen bovendien op nog meer toe stroom. Tijdens het kerstgala wer den alle successen uitbundig gevierd."

Hart van Holland | 2005 | | pagina 29