Kerst iw Poskoop: 0-cew sneeuw voor kerstman bij Prede School Nesselande Lekker eten en veel gezelligheid" Hart van Holland 21 december 2005 pagina 9 Uiteenlopende activiteiten Traditie Barbara de Valk (19 jaar) Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen/Boskoop - Het Coenecoopcollege is 22 december vol ledig in de ban van kerst. Op verschillende plaatsen is de school aangekleed met kerstbomen, groentakken, slingers en lichtjes. Er wordt op die dag gegeten, gedanst, gekletst en vooral veel plezier gemaakt. Uiteraard is er voor wie dat wil ook ruimte voor bezin ning. Bijvoorbeeld door een kerstfilm met een échte kerstbood schap. Of bij de stand van Amnesty International, die in de aula wordt ingericht. Voor alle leerlingen en docenten van het Coen- ecoop College is het kerstfeest de afsluiting van het jaar en het begin van een (welverdiende) kerstvakantie. In de onderbouw van het VMBO, de HAVO en het VWO wordt het kerstfeest per klas gevierd met een ontbijt, een brunch of een gezelli ge gourmet. Voor de leerlingen van 4 HAVO en 4/5 VWO staat een gezamenlijke activiteit gepland. Zij worden rond het middaguur in de aula verwacht voor een uitgebrei de kerstbrunch, die is verzorgd door een aantal docenten. De leer lingen van de eindexamenklassen van alle studierichtingen gaan nog een stapje verder. Zij vieren Kerst mis in stijl met een heus Kerstgala. 5 HAVO en 6 VWO doet dat in de Rozenburcht in Boskoop. Van zeven tot twaalf uur is dit party centrum gevuld met zo'n 200 dine rende en dansende scholieren. De leerlingen van de vierde klas van het VMBO TL genieten eerst van een buffet en krijgen daarna een zinderende dansparty. Bij dit 'kerst bal' zijn ook de leerlingen van de vierde klas VMBO BL/KL aanwezig. Zij krijgen vooraf een viergangen diner, dat door een aantal docen ten wordt verzorgd. Alle eindexa menleerlingen worden in gepaste kleding verwacht. Jacques Kik (locatieleider 2e fase HAVO/VWO), Jeroen van der Berg (kernteamleider VMBO-TL 3/4) en Paul van Pottelberghe (kernteam leider HAVO 4/5) zijn de 'trekkers' van het kerstfeest op het Coen ecoopcollege. Jacques Kik: "Het Coenecoop College Kerstfeest wordt volledig georganiseerd door de medewerkers van de school. Zij bieden het de leerlingen aan, die het gelukkig ieder jaar goed oppakken. Het kerstfeest leeft enorm onder de leerlingen. Het Kerstgala voor de eindexamenkan didaten is inmiddels een echte tra ditie geworden. Al zo'n 20 jaar geleden werd er op de voormalige Samenwerkingsschool een kerstga la georganiseerd. En dat doen we nu nog steeds, zij het in een iets volgt de toerisme-opleiding I het tweede jaar en koos voor aan het ROC in Leiden. Ze zit in opleiding omdat ze het leuk vindt om met mensen te werken en omdat ze er leert hoe je feesten en dergelijke organiseert. "Een reis boeken of uitzoeken is leuk. Mensen zijn dan eigenlijk altijd gezellig." Barbara heeft een vriend, Nico. Op kerstavond en op 1e kerstdag zijn ze bij Nico's fami lie. "Op kerstavond naar de kerk en daarna wat drinken. Vorig jaar was dat ook erg gezellig. Op 2e kerstdag zijn we bij mijn familie. Mijn moeder maakt dan een heer lijk kerstdiner klaar. Als voorge recht eten we slakken, daarna biefstuk en als nagerecht druiven yoghurtkwark. Erg lekker én gezellig allemaal." De arrenslee glijdt niet op een sneeuwvrije straat; de huifkar is een prima alternatief. Docenten nemen straks de plaats van de leerlingen in, voor het bereiden van een 4-gangen diner. andere vorm. Wat nog steeds het zelfde is, is dat er, zowel achter als voor de schermen, veel mensen al lange tijd druk bezig met de orga nisatie." Jeroen van den Berg vult aan: "Eén van de docenten die zich ieder jaar enorm inspant is bijvoor beeld Adrie de Keizer, docent Zorg en Welzijn van het VMBO. Hij zorgt, samen met een aantal colle ga-docenten, voor het 4-gangen diner voor de VMBO BL/KL leerlin gen. In totaal zijn dat zo'n 65 kin deren die een 4-gangen diner geserveerd krijgen. Dat vereist een goede planning." Paul van Pottel berghe: "Deelname aan het kerst gala is vrijwillig. De leerlingen betalen ervoor en mogen uiteraard een knalfeest verwachten. Dat geven we ze ook. leder jaar neemt zo'n 90% deel aan het kerstgala. Driekwart van de HAVO/VWO leer lingen maakt zelfs gebruik van de stijldanslessen, die we vooraf orga niseren. Dat zegt wel iets over de beleving." Door Geertrude Verweij Dat Nesselande een wijk in ontwikkeling is, waar bijna wekelijks woningen opgeleverd worden, bleek maar weer eens uit de grote toeloop op de kerstmarkt. Deze markt, jaarlijks door de Brede School georganiseerd, werd dinsdagavond 13 december tussen vijf en zeven uur bijzonder druk bezocht. Voor de ouders van de kinderen die de drie basis scholen, de buitenschoolse opvang, de peuter speelzaal en het kinderdagverblijf bezoeken waren er knutselwerkjes te koop, gemaakt door hun kinderen. Zo waren er beschilderde mokken, sneeuw ballen met foto's van de kinderen en zelfgemaakte kandelaars te koop. Bij de kraampjes met friet en kro ketten stonden lange rijen. Daarnaast waren er nog andere hapjes, suikerspinnen en drankjes te koop. De stichtingen Orion en Helias waren vertegenwoordigd met producten uit de werkplaats. Een aantal bedrijven uit de omgeving verkocht kaarsen en bloemstukken en bij de Scouting konden kinderen knutselwerkjes maken. Met het afstempelen van een strippenkaart konden de jonge Nesselanders betalen voor de ver schillende Oudhollandse spelletjes die stonden opge steld, springen op het springkussen of een ritje maken met de kerstman, die wegens gebrek aan sneeuw op een huifkar reed. Door Karin Jongkind (Tekstueel)

Hart van Holland | 2005 | | pagina 9