0** MARIA WIENTJENS ONTVANGT WD-PLAQUETTE Jubileum en beëindiging sjoelclub Waddinxveen Toe aan beweging en fun? Waddinxvener Waddinxveen leeft! WORKSHOP SIERAPEN MAKEN Tennisclub Zevenhuizen is wat u zoekt! pagina 17 in het nieuws... Boskoop Recreatie- Competitietennis Sportiviteit Gezelligheid Evenementen Activiteiten Actieve jeugdafdeling Geen wachtlijst!! w A DDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 3 mei 2006 In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. KERKDIENSTEN - 7 mei Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9,30 uur ds. T.H.P. Prins. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. J. de Klerk. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds, M. de Boer. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. Herv. kerk 9.30 uur ds. G. ds. M.D. v.d. Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. Baljet; 18.30 uur dr. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur dr. R. de Reuver. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. Hertog; 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur R. Kooyman. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, ®3 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde- 'lngen etc.: www.ghz.nl eddinxveen - Na diverse work ups te hebben gegeven in reater aan de Kerkstraat 13 geeft eestine de Wit in de komende weken twee sieradenworkshops met een thema. Op woensdag 10 jeei wordt er een nieuwe techniek andeld. Woensdag 17 mei vindt er Glitter Glamouravond plaats. ,q'e workshops beginnen om uur en duren tot 22.00 uur. °°r meer informatie: 0182-614422 nnfo@kreater.nl. Secretariaat: oio - 265 42 25 Tennispark: 0180 - 632 584 E-mail tennisclub-zevenhuizen@planet.nl www.tennisclub-zevenhuizen.nl Waddinxveen - Tijdens de ledenver gadering van de VVD-afdeling Waddinxveen op dinsdag 25 april in De Unie, overhandigde vice- voorzitter van de VVD kamercen trale Zuid-Holland, de heer Berend Stolk, Maria Wientjens de mr. D.U. Stikker-plaquette met bijbehoren de oorkonde. Zij kreeg de plaquette voor haar verdiensten voor de WD in Wad dinxveen. "Maria Wientjens heeft twintig jaar de VVD uitstekend ver tegenwoordigd in diverse functies bij de gemeente Waddinxveen en heeft deze plaquette dik ver diend", aldus Stolk. Maria was blij verrast en ontroerd met de onder scheiding en dankte de VVD voor deze blijk van waardering. Jan Kersbergen was 25 jaar de drij vende kracht achter de activiteiten van de Sjoelclub Waddinxveen. Tegelijk met de viering van het 25- jarig jubileum in mei van dit jaar, houdt de club helaas ook op te bestaan. Voor Jan een emotioneel moment, al is hij realistisch ge-noeg om in te zien dat het zo niet langer kan. "Er komt heel wat bij kijken om een sjoelavond georganiseerd te krijgen. Voor het aantal sjoellief hebbers dat nu nog komt is dat niet op te brengen. Er ko-men nu nog maximaal 35 mensen op een avond. Op hoogtijdagen was dat zeker het dubbele aantal." Op 24 mei vindt de laatste speelavond van de sjoelclub - in beslotenheid - plaats. Op deze avond zal het groepje oudgedienden dat van begin af aan bij de club betrokken was, zeker aanwezig zijn. Naast Jan Kersbergen zijn dat onder meer Cor van Gils, die al sinds de tweede of derde speelavond in 1981 aanwe zig is en de PR voor de club ver zorgt. Ook Frans Bouwmeester, die onder meer de standen bijhield op de computer en Marius en Cor Kers-bergen, twee broers van Jan hebben zich altijd ingezet voor de club. Oprichting Het begon allemaal in 1981. Jan Kersbergen werkte in die tijd in de voormalige Waddinxveense speel goedfabriek van Peter Sliedrecht. Dit bedrijf maakte onder meer sjoelbakken en Jan en Peter waren fervent sjoelers. Zo nu en dan gin gen ze een avond sjoelen bij de sjoelvereniging in Berkel en Ro denrijs. Deze avonden waren altijd erg gezellig. In die tijd organiseer de de Schuttersvereniging in Waddinxveen met Koninginnedag altijd een sjoelcompetitie, die veel deelnemers trok. Jan Kersbergen en Peter Sliedrecht kwamen op het idee om een sjoelclub te star- Terugloop In de eerste jaren was de nieuwe sjoelclub erg succesvol. Op een gemiddelde avond kwamen zo'n vijftig mensen sjoelen. Ze kwamen uit Boskoop, Gouda, Berkel en Rodenrijs, Zoetermeer en zelfs Hendrik-ldo Ambacht om een gezellige sjoelavond in Waddinx veen mee te maken. Jan Kersber gen: "Ik heb de sjoelavonden altijd met veel plezier en liefde georga niseerd. Mijn vrouw, onze drie dochters en later schoonzoons gin gen ook mee. De meeste mensen kwamen wel met een vast groepje familie of vrienden. Zo ontstond een grote club mensen die van sjoelen en gezelligheid hielden. Maar ze kwamen ook voor de prij zen, want die waren best aardig. Toen de speelgoedfabriek van Peter Sliedrecht ophield te bestaan ben ik bij houthandel Alblas gaan werken. Die werden later nog sponsor door nieuwe sjoelstenen of wisselbekers be-schikbaar te stel len. Met Marius en Cor zette ik voor de sjoelavonden vooraf alles klaar. De laatste mensen die 's avonds vertrokken ruimden alles weer op. Zo zijn we jaren doorgegaan totdat de kiad er een beetje inkwam. Dit kwam vooral omdat er weinig jon geren bijkwamen. De 'oude garde' verhuisde, werd slecht ter been of had geen vervoer meer. Stukje bij beetje werd de animo minder en het aantal deelnemers werd in het laatste jaar zelfs bedroevend laag. Daar kwam bij dat de huur dras ten in Waddinxveen. Er bleken in het begin nog zo'n vijftien enthousiaste sjoelers te zijn, maar dit aantal groeide snel. Jan Kersbergen: "Om sjoeiavonden te kunnen organiseren hadden we een ruimte nodig. Om te kunnen spelen en voor de opslag van de sjoelbakken. Je hebt er op een sjoelavond al snel twintig nodig. Met de toenmalige voorzitter van de Schuttersvereniging kwamen we overeen dat we een keer per drie weken op woensdagavond hun accommodatie konden ge bruiken voor een sjoelavond. En dat we onze sjoelbakken bij hun mochten opslaan. Dit alles kon gelukkig voor een gering huurbe drag, want erg rijk was de club niet. We hadden bewust besloten om er geen echte vereniging van te maken, die aangesloten was bij de sjoelbond. We wilden namelijk dat de gezelligheid voorop stond. Het principe was simpel: wie kwam en betaalde kon een hele avond sjoelen. Van het entreegeld en de baropbrengsten kochten we mooie prijzen. De avond was zo opgezet dat iedereen kans had om een prijs te winnen. Zowel geoe fende sjoelers als beginners." Jan Kersbergen hoeft zich geluk kig niet te vervelen. Hij houdt van vissen, heeft vrijwel dagelijks een van de zeven kleinkinderen over de vloer en gaat wekelijks naar de 55+ ochtend in Buurtcentrum De Boog. Sjoelen gebeurt daar niet. "Wel darten, blijkbaar vinden de mensen dat leuker dan sjoelen." tisch omhoog ging en zo langza merhand niet meer op te brengen was. Het laatste jaar heb ik echt een beetje lopen balen. Begin dit jaar hebben we de knoop doorge hakt en besloten te stoppen met de sjoelclub. Of het verder gaat weet ik niet. Een aantal enthousiastelin gen probeert toch een soort van doorstart te maken in Gouda. De deur staat nog op een kiertje maar niet meer op de huidige manier."

Hart van Holland | 2006 | | pagina 17