ACHT GEDECOREERDEN IN HET ZONNETJE GESLAAGDE SPONSORLOOP Lintjesregen in Waddinxveen: WADDINXVEEN Hart van Holland 3 mei 2006 pagina 23 ÏTr Moerin9s is sinds 1985 VeJn Van de Nationale Ce tn 00S)' ln het Weken rerr m werden om de twee hijeenkomct Ve ®n informatieve voor Waddinxveen - Bij de 'algemene gelegenheid' in Waddinxveen heeft burgemeerster Roijers zeven inwoners van de gemeente in het zonnetje gezet. Zij kregen een koninklijke onderscheiding voor hun bijdrage in de samenleving. De heren G. den Dekker, en C.A.C. Elligens, mevrouw A.C.M. Moerings-Verweij, mevrouw E. Kempkes-van der Hooft, en de heren H.A.M. Slootjes, EJ. van Straalen, en H. den Tuinder werden allen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De heer C.M. Kroes is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de onderscheiding uitge reikt door de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, mevrouw drs M.H. Schultz van Haegen op het departement van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat te Den Haag. De heer Den Dekker heeft op heel veel gebieden activitei ten ontplooid in dienst van de samenleving. Onder andere waren dat activiteiten voor de basisschool Rehoboth en lid van het bestuur van de Koningin Wil- helminaschool. De heer Den Dek ker houdt zich bij de Christelijk Af gescheiden Gemeenten actief be zig met bouwzaken en andere za ken van organisatorisch belang en hij was lid van het bestuur van de SGP en lid van de schaduwfractie van de PCW. Hij was lid van de stichting Woord en Daad en heeft zich bezig gehouden met het opstarten van de lokale vereniging; van 1990 tot 1993 was hij actief voor de Woningbouwvereniging Waddinxveen als lid van de leden raad en van 1992 tot 1996 heeft hij zitting gehad in de Stichting Coenraad, hij is ontwerper en op richter van deze stichting. De func tie die hij bekleedde was die van eerste voorzitter. De stichting be hartigde de belangen van bedrij ven die zich op het bedrijfsterrein Coenecoop gevestigd hadden. Vanaf 2000 is hij actief voor de Stichting Nationale Gedenkdagen Waddinxveen. De heer Den Dekker is in 2001 gestart met vrijwilligers- activiteiten voor de stichting His torisch Genootschap Waddinx veen. Hij is medeoprichter en be stuurslid (secretaris). Voor deze instantie is betrokkene noq steeds actief. Vanaf 1985 is de heer Elligens gedurende een aantal jaren als vrij williger werkzaam geweest in het Marine Hospitaal te Overveen. Van I960 tot 1980 bestuurslid en actief helpend vrijwilliger van de stich- 'Jng Paxe 'vereniging ten behoeve wn langdurig zieken). Hij heeft 'verse activiteiten ontplooid voor langdurig zieken. Van 1980 tot eden is de heer Elligens werkzaam as vrijwilliger in drie verzorgings huizen in Gouda: Savelberg, toverweiie en Korte Akkeren. In 3 heeft de heer Elligens teza- andere vrijwilligers een e club voor ouderen in het Anne 'ankcentrum te Waddinxveen op- 9ericht. Een keer per week wordt gezamenlijk met ouderen gedi- erd om te voorkomen dat de "deren vereenzamen. De activi- 't vindt nog steeds plaats. Ook is 1 ln >5 gestart als buddy en erht°e maa' Per week twee verlichten. eenzaamheid te Gouh De Zonnebloem, regio re Hd ^ordineert onder ande- Verrio, aaiviteiten in de regio, afaeva j6kt zi' re9elmatig als üadeHn 8 de Provinciale ver- wil erht9en Van de Zonnebloem. Zij maar nnT n'et a".een coördineren, zich Ha actle^ bijdragen en heeft •akantie <L°r 9especialiseerd in hedenismp Vanaf 1985 tot liger ,,r: vrouw Moerings vrijwil- Sint Vi* Rooms-Katholieke ^n v?nrPfar,°chie te Waddinx- mevrouwnM 1979 tot 2004 wa* Stirht" er|ngs voorzitter van Sociëteit .'9 Aderen Onderling Toen mevrouw Kempkes in de peri ode van 1973 tot 1976 op Curacao woonde raakte ze al snel betrok ken bij allerlei vrijwilligerswerk. Zij startte in 1973 haar vrijwilligersac- tiviteiten voor de Stichting Ayudo Social Curacao. Deze stichting ver richt sociaal werk voor de zwakke ren in de samenleving. Terug in Nederland heeft mevrouw Kempkes zich ingezet als vrijwilli ger voor de Koningin Juliana- school, wat het begin betekende van een lange staat van dienst in het vrijwilligerswerk. Zij is als vrij williger actief bij het Rode Kruis Gouda e.o. Vanaf 1980 tot heden is mevrouw Kempkes actief voor de rommelmarkt van de Gerefor meerde Kerk Waddinxveen. In 1975 is zij begonnen met haar activitei ten voor het Comité Kinderpostze gels Waddinxveen. Kort na het bereiken van de VUT-gerechtigde leeftijd treedt mevrouw Kempkes toe tot de vrijwilligersorganisatie van de Wereldwinkel. Iedere woensdag heeft zij dienst in de Wereldwinkel. De heer Slootjes is 1980 tot 1984 penningmeester bij badmintonver eniging "Aeolus" Waddinxveen. In 1992 was de heer Slootjes een van de medeoprichters van de Bewo nerscommissie Zuid. Vanaf 1999 is betrokkene voorzitter van deze instantie geworden. In deze bewo nerscommissie Zuid is de heer Slootjes de stuwende kracht en mede door zijn inzet en gedreven heid is de leefbaarheid in de wijk vergroot. De heer Slootjes heeft in 1994 de huurdersbelangenorgani satie HWZM opgericht. De HWZM is een huurdersbelan genorganisatie die dankzij de inzet van de heer Slootjes een groot suc ces is geworden. Door zijn enthou siasme is een groot aantal zaken gerealiseerd waaronder het verzor gen van een kortingspas voor huur ders, het uitbrengen van een kwar taalblad voor de huurders, mede zeggenschap in de huurvoorwaar den, inspraak in diverse beleidsza ken die door de verhuurder Woonpartners Midden-Holland zijn opgesteld. Van 1996 is de heer Slootjes als vrijwilliger werkzaam in het Armoedeplatform. Hij heeft daar zitting namens de HWZM. In 2002 is hij lid geworden van de werkgroep Brede School Zuid en lid van de stuurgroep Brede School Waddinxveen. De heer Slootjes is benoemd tot vrijwilliger van het jaar 2004. Het geldbedrag dat hij ter gelegenheid van dit heuglijke feit uitgereikt kreeg, heeft hij geschonken aan het project om een boodschappendienst door mensen met een lichte handicap op te zetten. Nadat de heer Van Straalen in 1961 met zijn gezin vanuit Monster naar Waddinxeen is verhuisd, trad hij enkele jaren later toe tot het dage lijks bestuur van de toen nog in oprichting zijnde Stichting voor Christelijk Nationaal Kleuteron derwijs Het begin van vele jaren vrijwilligerswerk in de gemeente. Daarnaast is hij een vijftal jaren actief geweest in het jeugdwerk van de Immanuelkerk en heeft hij aan de wieg gestaan van de eerste jeugdbrandweerwedstrijden in Waddinxveen. Vanaf 1987 tot heden is de heer Van Straalen oprichter en voorzitter van de Waddinxveense Kunstkring. Onder zijn inspirerende leiding groeide de Waddinxveense Kunst Kring ge staag. In 1993 is de heerVan Straa len actief voor het Historisch Ge nootschap Waddinxveen. De heer Den Tuinder is vanaf 1985 een aantal jaren als vrijwilliger werkzaam geweest in het Marine Hospitaal te Overveen. Van 1960 tot 1980 is hij bestuurslid en actief hel pend vrijwilliger geweest van de stichting Paxe (vereniging ten behoeve van langdurig zieken) en van 1980 tot heden is hij werkzaam als vrijwilliger in drie verzorgingste huizen in Gouda: Savel-berg, Goverwelle en Korte Akke-ren. Hij heeft 11 jaar in de cliëntenraad van Savelberg gezeten. Van 1990 tot 2001 is de heer Den Tuin-der mede werker bij de Zieken-omroep geweest en vanaf 2000 presenteert de heer Den Tuinder een radiopro gramma bij Radio Plus (RTW). Ook verriicht hij vrijwilligerswerk voor De Zonnebloem, een periode als voorzitter en als vakantiebegeleider. De heer Den Tuinder is tevens actief ais vakantiebegeleider bij het Rode Kruis. In 1998 heeft hij tezamen met andere vrijwilligers een eetclub voor ouderen in het Anne Frankcentrum te Waddinxveen opgericht. In 1995 is betrokkene gestart als buddy. Hij bezoekt één maal per week een oudere heer om de eenzaamheid te verlichten. De heer Kroes is in 1972 begonnen met zijn vrijwillige activiteiten. Hij was onder andere voorzitter van de Plattelands Jongerengroep van de Hollandse Maatschappij van Land bouw. Van 1994 tot 1996 was hij voor de WD lid van de gemeente raad. Tevens was hij lid van de com missie voor Bezwaar en Beroep. Van 1979 tot 1986 was de heer Kroes hoofdingeland van het voor malige waterschap Noordwoude. In 1986 werd hij benoemd tot heemraad van dit waterschap. Deze functie heeft hij tot 1990 uit geoefend. In 1999 vond er een fusie plaats tussen het waterschap De Gouwelanden en het water schap Meer en Woude. De heer Kroes was dijkgraaf van het water schap Wilck en Wiericke van 1999 - 2005. Hij heeft een essentiële rol vervuld bij het fusieproces van de voormalige waterschappen. De heer Kroes was van 1991 tot 1995 hoofdingeland van het Hoogheem- - 'A- - - uM raadschap van Rijnland; van 2000 tot 2005 lid van het dagelijks be stuur van de Zuid-Holland Water- schapsbond; van 2003 tot 2004 namens de waterschappen voorzit ter van de Unie-commissie onder zoek waterschapsrekenkamer; in 1989 actief lid van de schaatsver eniging De Gouwe Streek en één van de initiatiefnemers van de Coenecooploop en in 2000 voorzit ter van de kandidaatstellingscom missie voor de gemeenteraadsver kiezingen 2002. Waddinxveen - "..Vijf, vier, drie, twee, één....start!" Om precies 18.30 uur klonk woensdag 26 april het startschot. De kinde ren begonnen aan hun eerste rondje van zo'n 550 meter. Het parcours, de singel aan de Beatrixlaan ligt op deze lente avond dan nog volop in de zon. Ouders, opa's en oma's en leerkrachten van vijf basis scholen de Leilinde, de Regenboog, de Julianaschool, de Kameleon en de Dick Bruna moedi gen de kinderen enthousiast aan of lopen zelf een rondje mee. Na een half uur rennen leveren de kinde ren van groep 1 tot en met groep 4 met rode wangen hun stempel kaart in en nemen trots hun medaille in ontvangst. Het is de zevende keer dat de Kerngroep Ontwikkelingssamen-werking Waddinxveen de sponsorloop in het vroege voorjaar organiseert. De opbrengst van deze loop is bestemd voor de bouw van lage flats voor gezinnen met kinderen midden in de sloppenwijken in Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië. Deze gezinnen wonen nu nog in bouwvallige huisjes zonder water en toiletvoorziening. De Waddinxveense kinderen weten voor welk doel zij geld bij elkaar lopen, door de voorlichting die de kerngroepleden op de basisscholen hebben gegeven. Osmael Mohamed, die om 18.30 uur voor de jongsten en om 19.15 uur voor de oudere kinderen het startschot lost, loopt in de Ethiopische sportkleding enkele rondjes mee, samen met twee spor tieve Ethiopische vrienden. Osmael heeft afgelopen jaar nog de slop penwijk in Addis bezocht en is dankbaar dat hij als starter bij dit sponsorloopevenement aanwezig mag zijn. De sfeer op het parcours is uitste kend. Op drie plaatsen langs het parcours worden de lopers muzi kaal aangemoedigd. De Djembeband van Kreater trommelt er lustig op los, RTW draait lekkere Afrikaanse muziek en verderop staat het Goudse draaiorgel dat speciaal voor deze gelegenheid naar Waddinxveen is gekomen. Het prima verloop van deze lus- trumioop is vooral te danken aan de enthousiaste inzet van de 243 deelnemende kinderen en de hel pende handen van 20 vrijwilligers. Natuurlijk kon dit evenement niet plaatsvinden zonder de medewer king en materialen van een aantal Waddinxveense bedrijven en parti culieren. De Kerngroep schat de opbrengst van dit jaar op het recordbedrag van ruim 6500,-. Wilde Ganzen zal dit bedrag met 50% verhogen. Zondag 30 april is mede op initia tief van de Kerngroep de schaduw loop in Addis gehouden. Daar heeft de Ethiopische Sileshi Sihine atleet het startschot gegeven. Sihine is na Gebreslassie en Bekele de succesvolste Ethiopische loper.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 23