EEN MAGERE ZON, VEEL (KINDER)PLEZIER, MAAR GEEN BALLONNEN KONINGINNEDAG BOSKOOP SJOELEN PLAN VOOR FLATGEBOUW BRENGT BOSKOOP IN PROBLEMEN KAMPIOENSKANSEN VOOR ROWAH TWAALF TEAMS IN STRIJD OM SPORTWEEKTITEL pagina 26 Hart van Holland 3 mei 2006 WADDINXVEEN/BOSKOQp" Koninginnedag in Waddinxveen: Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De Koninginnedag in het Gouwedorp verliep niet geheel volgens planning. Natuurlijk was er de Aubade, het concert van Concordia, de Lions Kindermarkt en de feestelijke activiteiten bij de Open dag van de brandweer. Ook hadden diverse scholen en vereni gingen een gezellige dag georgani seerd en was er het Koninginnefeest bij het gemaal, de jeugddisco's en het Oranjeconcert bij de Brugkerk. Het was als van ouds gezellig druk bij deze evene menten en de weersomstandighe den waren, gezien de verwachtin gen, redelijk goed. Toch was er enige teleurstelling bij de meeste Waddinxveners, want het klapstuk van de dag - het traditionele bal- lonnenfestival - ging wegens slecht weer niet door. Dit besluit werd op Koninginnedag zelf al om twaalf genomen. Medeorganisator Rob den Boer: "De weersverwachtingen zagen er niet goed uit. In Waddinxveen was het redelijk goed weer, maar in het midden van het land was er onweer, hagel en wind stoten. Dat weer zou geleidelijk deze kant op komen. Omdat de deelnemende ballonnenteams vaak van ver komen, hebben we al vroeg op de dag het besluit genomen om het festival te verplaatsen naar de uitwijkdatum op 27 mei. Het is onzin om al die mensen van zo ver te laten komen voor niets. Natuurlijk is het jammer dat we veel mensen moesten teleurstellen, die een kijkje kwamen nemen bij het WSE terrein. Voor iemand die er niet nauw bij betrokken is, is het moeilijk in te schatten of de ballon nen wel of niet de lucht in zouden gaan. Jammer genoeg is er geen mogelijkheid om alle toeschouwers te informeren. Hopelijk komen ze allemaal nog een keertje op 27 mei." Boskoop - In de grote hal van Connexxion was van alles te doen voor kinderen: Oudhol landse spelletjes, alternatief ringsteken en natuurlijk ont brak ook een gezellig terrasje voor de ouders niet. Voor de iets grotere kinderen was de vereniging voor modelbouw uit Woubrugge aanwezig. Op afstand bestuurbare vrachtauto's, havenactiviteiten als laden en lossen van containers en het wegvervoer, compleet met een grote brug trokken veel belangstel lenden. Bij het Praathuis was de traditione le kindermarkt; allerlei spullen die te koop worden aangeboden: speelgoed, huisraad, boeken en muziek, er was voor elk wat wils. Muziekvereniging Concordia heeft ook deze Koninginnedag gezorgd voor een fantastisch concert, zowel bij de aubade als later bij het Praathuis. Waddinxveen - Bij de Waddinxveense sjoelers heeft Wim Slingerland jr. wederom de hoogste score van 1341 punten behaald. Hiermee verstevigd hij zijn positie in het algemeen klassement, waar Den Haag/Boskoop - Het zal voor de gemeente Boskoop nog een hele kluif worden om de bouw mogelijk te maken van een flatgebouw met zes appar tementen aan de Zijde tegen over het gemeentehuis. Dit bleek onlangs tijdens een rechtszitting bij de Raad van State in Den Haag, waar het bouwplan onder vuur lag. De eigenaar van een naast het pro ject gelegen woning vocht al eer- def met succes tegen het bouwplan bij de bestuursrechter in Den Haag. Die zette een streep door het plan, omdat het gebouw hoger moet worden dan het bestemmingsplan toelaat. Een hoogte van 6 meter is volgens dit plan toegestaan en via een uitzonderingsregel mag dit Ti nog iets worden verhoogd. Maar in dat geval moet de gemeente wel met harde argumenten komen om zo'n afwijking nog te rechtvaardi gen. De gemeente Boskoop vindt dat de verhoging erg meevalt en dat daar om best een uitzondering mocht worden gemaakt. Volgens een woordvoerder van de gemeente was op de betreffende bouwplaats volgens het bestemmingsplan een veel groter gebouw toegestaan, dan nu moet worden gerealiseerd. Desondanks is de buurman niet tevreden met het omstreden bouw plan, omdat hij in de toekomst gaat uitkijken op een blinde muur, aldus zijn advocate. Ook had de gemeente verzuimd om extra parkeerruimte te realise ren voor de bewoners van de appartementen, concludeerde de bestuursrechter. Volgens de gemeente is er in de omgeving van het flatgebouw voldoende plek voor auto's. Maar de bestuursrech ter accepteerde dit argument niet. De gemeente heeft nu een nood oplossing bedacht en bepaald dat voor dit project een ontheffing van de parkeernormen geldt. Of de Raad van State die oplossing accep teert is nog maar de vraag. Ondanks zijn overwinning bij de Haagse rechtbank ging de buur man in hoger beroep bij de Raad van State, omdat het oordeel van de rechtbank hem niet ver genoeg ging. Zo ging de Haagse rechter niet in op de vraag of het bestem mingsplan gestapelde bouw moge lijk maakt. Volgens de buurman is dat niet het geval. De gemeente stelt van wel. Ook hier zal de Raad van State moeten bezien wie de regels van het bestemmingsplan het best heeft begrepen. De uitspraak volgt over zes weken. hij eerste blijft met een gemiddelde van 137.240 punten. Met nog twee ronden te gaan kan hem op 24 mei in de laatste ronde het kampioen schap bijna niet meet ontgaan. Kees Kuipers, kampioen in 2003, 2004 en 2005 scoorde een tweede plaats met 1330 punten. Hij is met een totaal van136.660 punten niet meer in te halen. De nummers drie, vier en vijf, Dick Dros, Jan Kersbergen en Frans Bouwmeester speelden niet. Met 1282 punten werd Pascal van Gils derde en Cor Faay vierde. Beide staan op de 6e en 7e plaats van de A-klas en kunnen de koplopers niet meer bedreigen. In de B-klas scoorde Teunie Roos 1318 punten. Zij kan bij goed spel in de volgende ronde nog promove ren. Gerard Vos werd tweede met 1302 punten. Corry 't Hart is met 1254 punten gepromoveerd naar de B-klas en Cees Slingerland die niet speelde neemt nu de leiding over in de C-klas. Ans Endeveld, derde in het klassement behaalde met 1114 de 1e plaats in de D-klas die wordt aangevoerd door Marius Kersbergen en Adriaan Warmelink op de tweede plaats. De laagste klas de E kende als win naar IJsbrand Hortensius met 1022 punten. Tweede werd Riet Looman (986) en derde Ronald Meijer (975) deze klas wordt aangevoerd door Cor Kersbergen met 98.300 punten. Het gemiddelde van de avond was 112.77, van de vereniging 112.567 en het totaal van de vereniging is 44.3391.000 punten. Waddinxveen - Bij het Sportweekvoetbal Waddinxveen, het zogenoemade '7 tegen 7-toer- nooi', strijden twaalf teams om het kampioenschap. Vorige week vrij dag 21 april werd de derde ronde gespeeld, hetgeen tevens een nieu we leider gaf. De Outlaws hebben nu 13 punten uit 5 wedstrijden en is WSE-7 gepasseerd, dat 12 punten heeft uit 5 wedstrijden. Goede derde is het team van de Pluimtijgers met 12 uit 6, terwijl de Daltons met 10 uit 5 en de Rozenbottel met 9 uit 4 respectie velijk op de vierde en vijfde plaats staan. De Top Gears staan met 0 uit 6 op de twaalfde en laatste plaats. De overige teams hebben ook pun ten verzameld. De Outlaws hebben hun eerste plaats te danken aan de overwinning met 7-0 tegen de Pluimtijgers en de winst van 3-2 tegen de Rozenbottel. Ook de Rozenbottel won met 7-0 en wel van de Toppers. De Pluimtijgers op hun beurt wonnen met 3-1 van Quick en Dirty. De Daltons verplet terden de Top Gears met 16-1, speelden met 3-3 gelijk tegen team Wesseling en verloren met 0-5 van team Nr.1. Deze laatste ploeg won ook met 5-3 van de Uitlaatklep. Team Wesseling won met 7-4 van I de Snode Snaken. Tenslotte bel» I de de Uitlaatklep de eerste punte' l door de Top Gears met 10-3 te ver p slaan. De volgende wedstrijden wow I vrijdagavond 5 mei gespeeld °P e' I terrein van WSE. Aanvang W"l uur. Daarna zijn er nog wedstrijden op 12 en 26 mei en 2 juni. Verder programma In de maand mei vindt het9rosv I alle Sportweekactiviteicen plaa_| Maar ook in deze week staan evj nementen op het programma M de 61e Sportweek. Van dinsdag tot en met zaterdag 6 mei staa traditionele Lunapark °P Evenemententerrein bij de n Op maandag 8 en dinsdag staat het vorig jaar in ere ne Voetbalkampioenschap Waddinxveen op het Pr09raI De wedstrijden tussen WSE, en Waddinxveen vind< uur plaats op het Be ,1 Op woensdag 10 mei sta l Schoolvoetbal voor de groeP I en 6. De wedstrijd; or# gespeeld op het WSE-te 'e beginnen om 13.00 uur. Waddinxveen - De dames van handbalvereniging Rowah liggen nog steeds in de race voor het kam pioenschap in de tweede klasse. Het team staat samen met HWC uit Vlaardingen aan kop en heeft nog twee wedstrijden te gaan, waaron der het ailesbeslissende duel met de medekoploper. Afgelopen zondag speelde Rowah tegen HVOS uit Spijkenisse, dat op de derde plaats staat en tot vorige week ook nog om de hoogste plaats meedeed. Een heel lastige wedstrijd want vorig jaar verspeel de Rowah het kampioenschap tegen ditzelfde team. Verder zat het weer afgelopen zondag niet echt mee. Rowah moet het hebben van snel spel en wind en regen bemoeilijkten dat enigszins. Het Waddinxveense team won echter wel, met 8-11 "Een heel belangrijke overwinning voor ons," blikt '®id®rb|Mi Jongkind terug. "Niet al es we zo in de race om hei overt"'" schap, maar we wmnen Le vori?| gend van een team, waa. jaar op het veld nog tweeJa verloren. Volgende Jij Rowah tegen HWC in V'aaJ Wint HWC, dan worden zij j|l oen. Als Rowah wint dan .j in haar laatste competitief k;<| slechts gelijk te speten e de vlag in Waddinxveei

Hart van Holland | 2006 | | pagina 26