m CYCLEFIT IS ER VOOR ELKE DUURSPORTER DRIE SPETTERENDE MET EEN DOEL II VOORSTELLINGEN VAN "EEN FEEST VAN KLEUR"! VISWEDSTRIJD KONINGINNEDAG ROLLING'90 OP EUROPEES EVERY-ONE MAAKT VAN NORDIC KAMPIOENSCHAP WALKING MEER DAN EEN SPORT Hart van Holland 3 mei 2006 [^VENHUIZEN - MOERKAPELLE Marathonschaatsploeg rwir Mariska van der Gaaa I Zevenhuizen - Een jaar geleden begon Martin Kortlever met het bedrijf CycleFit. Kortlever begeleidt en test duursporters om een maxi maal mogelijke prestatie te berei ken. Tijdens die maximaal-test kijkt hij naar de lactaatwaarde om zo te kijken wanneer de sporter ver zuurt. Na de verkregen resultaten zet hij voor de sporter een trai ningsschema in elkaar, om zo een I optimale prestatie te bereiken. "Ik startte dit bedrijf om twee I redenen: uit ergernis en uit hobby. Ik ben gymleraar en doe daarnaast zelf veel aan sport. Ik heb vroeger van die duurlooptests gedaan en die bevielen niet. Het leek wel of ik getest werd op een boodschappen- fiets." Kortlever heeft dan ook gekozen voor een systeem waarbij elke sporter zijn eigen racefiets kan meenemen. Dit om een zo waar heidsgetrouwe simulatie te berei ken. CycleFit is er voor elke duur- sporter, amateur of professioneel, een bepaald doel wil bereiken. I Vier keer per jaar doe je een test en samen met Kortlever zet je een trainingsschema in elkaar om dat doel daadwerkelijk te kunnen bereiken. I Op 6 en 13 mei komt er een profes sionele marathonschaatsploeg naar I CycleFit. Een van de schaatsers is Martin Kortlever prikt zijn zoon voor een druppel bloed, om te zien wat zijn lactaatwaarde is. Lars Hoogenboom, hij kreeg op 21 april de Willem Poelstra memorial prijs. Deze prijs wordt jaarlijks uit gereikt aan de meest talentvolle schaatser in het marathonschaat ser Er trainen momenteel dertig duur sporters bij Kortlever om hun pres taties te verbeteren. "Een test begint bij 150 watt en elke vijf minuten wordt dit opgevoerd met 30 watt. Ik neem elke vijf minuten een druppel bloed af bij de sporter om te kijken hoe hoog de lactaat waarde is. Bij een waarde tussen de vier en vijf ben je aan het verzuren. Een volgroeid iemand verzuurt bij de 330 a 360 watt. Zevenvoudig Tour de Francewinnaar Lance Armstrong verzuurt bij 540 watt en kan dat dan nog vijf minuten vol houden." Kortlever maakt gebruik van de ruimte van de fysiotherapeuten de Graaff en den Braber aan de Dorpstraat. 14-Jarige zoon Kees-jan demonstreert hoe een maximaal- test werkt. "Ik zit zelf op wielren nen en marathonschaatsen, maar dit is de eerste keer dat ik zo'n test doe. Ik ben erg benieuwd waar mijn grens ligt." Na twintig minu ten en 270 watt is het voor Kees-jan genoeg geweest en heeft hij zijn grens bereikt. Zevenhuizen - Het motto van de musical: van een grijs en saai bestaan naar een leven waarin iedereen welkom is. Ander kleurtje geen bezwaar!' De kin- der-musicalgroep van de Zeven Muzen heeft het waar gemaakt. Een grijs en grauw bestaan riep bij het grijze volkje een vraag op tot verandering. De konin gin (wat een prachtstem) en de ministers besloten de kinderen op ontdekkingstocht te sturen. Uiteindelijk kwamen ze tot de con clusie dat niet of dit of dat belang rijk is, maar dat van alles wat, het beste resultaat oplevert. "Het leven samen kleur geven", straalde zowel voor als achter de schermen van deze groep af. De drie voorstellin gen, die perfect aansloten bij het feestelijke oranjegevoel van konin ginnedag, klonken als een klok. Veertig kinderen die wekelijks (sinds 2000) op de dinsdagmidda gen in niveaugroepen les krijgen in dans, drama en zang hebben laten zien wat ze onder de knie hebben. Zowel voor als achter de schermen liet de kinder-musicalgroep zien waar ze toe in staat is. Onder lei ding van Saskia Huijzendveld (dans), Matasyo Kagwa (drama) en Margr^ van Gestel (zang en algehe le organisatie) en met ondersteu ning van heel veel creatieve ouders en de leerlingen van de jongeren musicalgroep van De Zeven Muzen, hebben talentvolle kinderen (uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Nesselande en Waddinxveen) met heel veel plezier een productie op de planken gezet waar ze trots op kunnen zijn. De complimenten, bloemen, soesjes en prijzen maak ten het feest compleet. Het publiek kan uitkijken naar de volgende productie "Malpertuus: Het verhaal van Reinaert de Vos op 16 en 17 juni 2006 van de jongeren afdeling van de Musicalgroep van De Zeven Muzen, Er is nu, na deze productie, een (beperkte) mogelijkheid tot aan melding van nieuwe leerlingen in de leeftijd van 7 tot 12 jaar. Voor meer informatie en aanmelding: 0180-632829. Zevenhuizen/Moerkapelle Hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft op Koning r.edag de jaarlijks terug kerende viswedstrijd georgani seerde .varen 7 senioren en 18 junioren op de wedstrijd afgeko men. De vangst was over het geheel niet best, maar de vissers hebben Je kou van deze morgen toch maar getrotseerd. De uitslag van de senioren is als volgt: 1. J.v.Dongen 1820 gr; 2. N.v.Leeuwen 1060 gr; 3. A. Metselaar 280 gr. De uitslag bij de junioren is als volgt; 1. Alain Voogt 1440 gr; 2. Dianne van Erk 240 gr; 3. Wibbe Lekkerkerker 160 gr; 4. Tim van de Kraats 140 gr; 5. Arwin van Erk 40 gr; 6. Kevin Hof 10 gr. Bij de senioren heeft J. v. Dongen de wisselbeker verovert en mag deze voor 1 jaar behouden. Bij de junioren hebben de eerste 3 vissertjes een beker gewonnen, leder vissertje ging met een prijs naar huis. I ;^aPe"e - Rolschaatsvereniging I dhng JOheeft in Spaanse Salou van 28 tot en met 30 april deelge- I nomen aan het Europees kampi oenschap Show eh formatierijden I 'n Reus. !f',en hiard werd er getraind de I 'Popen maanden. Dans, spel en I ec "'sch|e trainingen kwamen Id? i' De hoofdtrainster Ciska I 'J erna en de choreograaf Patrick I eis en alie andere vrijwilligers I akten vele overuren net als'de sporters. De volgende groepen hebben deelgenomen: De cadet groep met Rodeo Stars (9e), de jongste deelnemers van Rolling'90. Ook dit jaar zat er een aantal nieu welingen in de ploeg voor wie het een indrukwekkende belevenis is geworden. Dit geldt ook voor alle andere deelnemers. Het Junior Formatie team(4e) heeft voor het eerst een wedstrijd buiten de eigen grenzen gereden en dan gelijk op een EK. Ze wisten een mooie pres tatie neer te zetten. Bij de senioren is Rolling'90 uitge komen bij de grote groep show met het nummer Verboden Liefde, Romeo Julia(8e) en met het Formatienummer Blue Angels(6e). leder jaar weer is het zoeken naar een manier om de in deze tak van sport uitblinkende Spanjaarden van onder andere Olot en Italianen te verslaan op weg naar eremetaal helaas is dat dit jaar nog niet gelukt maar de prestaties waren goed en dus is het motto: Vooral doorgaan! De deelnemers van Rolling'90 maakten deel uit van een groep Europese sporters die met 3 a 4 keer per week trainen proberen een zo hoog mogelijk niveau te halen en dat is zeker gelukt. Na de sluiting was het afscheid nemen van vrienden uit de verschillende landen de koffers inladen en de bus in voor een lange reis terug naar Moerkapelle. Voor meer informatie: www.rol- Iing90.nl Bergschenhoek/Regio - Het bedrijf Every-one hielde afgelo pen zondag in Bergschenhoek het evenement Nordic Walking Summer Kickoff. Bij Outdoor Valley was iedereen welkom die graag meer wilde weten over de sport Nordic Walking. "Vanmorgen was er al een grote opkomst; ik verwacht vandaag meer dan honderd mensen die komen kijken," aldus organisator Eric-Jan Verdoold. Samen met vijf instructeurs is Eric-Jan de man ach ter Every-one. "Begin dit jaar merk te ik dat meer dertigers en eind twintigers de sport ontdekken. Het wordt steeds populairder in Nederland en dat merken we ook." Naast kraampjes waar je stokken, schoenen en informatie kon vinden over deze sport werden er proefles sen gegeven. Een van de deelne mers van de proefles is Tanja Meul. Zij vertelt enthousiast over haar kennismaking met Nordic Walking. "De proefles was heel erg leuk. Je bent lekker buiten, leuke begelei ding en het feit dat je merkt dat je met je bovenlichaam werkt, dat maakt Nordic Walking zo leuk." Ze vindt het zelfs zo leuk dat ze hoopt dat ze haar instructricebewijs kan halen. "Ik wil vooral Nordic Walking geven aan ouderen. Er zit ten nu te veel mensen boven de vijfenveertig achter de geraniums en dat vind ik jammer. Daar wil ik wat aan doen." Van de natuur genieten én gezond bezig zijn; de ideale combinatie. Over Nordic Walking hangt nog steeds het imago dat het makkelijk, niet intensief en vooral dat het voor 'ouderen' is. Tijdens de proef lessen wordt het voor alle deelne mers duidelijk dat lopen met stok ken niet moeilijk is. Alleen dat technisch goed lopen met de stok ken wel degelijk lastig en zwaar is. En dat je daar zeker voor moet trai- Eric-Jan Verdoold legt ook uit dat het meer is dan wandelen. "Het is een sport die zoveel verschillende facetten kent. Als je wandelt ben je van de natuur aan het genieten. Dat gebeurt tijdens een training van Nordic Walking ook wel, maar je conditie en je gezondheid wor den ook verbeterd." Bij Every-one stopt het niet als je eenmaal de techniek onder de knie hebt. "Bij ons gaat het verder. We hebben vier verschillende groepen: gezondheid, fitness, sport en senio ren. Elke groep kent zijn eigen trai ning en intensiteit." leder individu eel heeft zijn eigen wensen en daar springt Every-one dan ook op in.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 27