MEVROUW KRIJGER TOEGEZONGEN OP 100E VERJAARDAG OPBRENGST COLLECTE NATIONAAL FONDS LOTERIJ KIINDERHULP SCHAAKVERENIGING AUTOCROSS OP HEMELVAARTSDAG UI mnm i k V LEVENSHOUDING hm vi il Dorpsstraat, Ons Dorp ZEVENHUIZEN - MOERKA Zevenhuizen - Op Hemelvaartsdag 25 mei wordt in Zevenhuize traditionele autocross gehouden. De autocross is een begnp Zuid-Holland. De organisatie heeft wederom grootse P!annel]ej(n De ACTD, de crossvereniging die de cross in goede banen heeft aangekondigd een razendsnelle baan aan te e» j Bovendien rekent de organisatie op 200 rijders in de ve ve lende klassen. Dit jaar zullen er veel zoge naamde regiorijders mee doen, zo verwacht de organi satie. De regiorijders komen voor namelijk uit de regio Zevenhuizen, Waddinxveen, en Nieuwerkerk aan den IJssel. Vanwege het grote aan tal verwachte deelnemers begint de cross om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00. Leden van de ACTD (Auto Cross Team Dordrecht) moeten zich tus sen 9.00 en 10:00 uur inschrijven in de jurybus op het crossterrein. Gastrijders (niet-leden van de ACTD) kunnen zich op woensdag 24 mei van 19.00 tot 20.30 uur op het crossterrein inschrijven en de auto technisch laten keuren. De auto's mogen echter niet op het terrein blijven overnachten. De organisatie wijst erop dat auto's technisch in orde moeten 3 Tevens is er door de KI A legd, dat iedere coureur allee rijden met een goedge helm. Voor de organisatie s veiligheid voor bestuur e publiek hoog in het vaande Het crossterrein is gelegen Bierhoogtweg, naast het terrein. Zowel vanuit de Rotterdam als de richting e de borden Zevenhuizen voig vervolgens de borden 'v-' enji gen. Let op: men kfn n om aangegeven route volge' j het crossterrein te komen- verband met éénrichtings rondom het crossteria|n Er is PJf het crossterrein te kom verband met éénrichtings j rondom het crosster ingesteld om het verkeei mogelijk af te handelen. keergelegenheid aanwe)jn| meer informatie: wwvv.ac Door Karin Heeren Moerkapelle - In de vroege ochtend van maandag 1 mei werd mevrouw C.A. Krijger-Harinck al toegezongen door de medebewo ners van zorgcentrum Beth-San. Het was dan ook een bezondert dag: haar 100-ste verjaardag. Via een speciale geluidsinstallatie kon zij het gezang horen, zelf erbij zijn vergt veel van de nog krat se mevrouw Krijger. Haar zoon en schoondochter zijn met een va» hun zonen en schoondochter overgekomen uit Canada. Ook burge meester Fijen bezocht de jarige met een fruitmand en de felicita ties namens het gemeentebestuur. Mevrouw Krijger is 100 j aar geleden geboren in Kloetinge, een klein dorp nabij Goes in Zeeland. Ze weet nog precies hoe de straat eruit zag en dat aan het einde van de straat de watertoren stond. Zij weet zelfs nog hoe de burgemeester in Kloetinge heette toen zij als klein meisje van zes jaar voor het eerst naar school toe ging. Later is mevrouw Krijger in Wolphaartsdijk gaan wonen, hier is ook haar zoon geboren, op een eerdere reis vanuit Canada is de zoon van mevrouw Krijger daar nog op bezoek geweest. Al snel komen de herinneringen boven aan de kleine besloten leefge meenschap op het Zeeuwse platte land. Mevrouw Krijger ging als jonge vrouw in dracht gekleed.Ak snel worden er foto's gehaald waarop zij in dracht is geportret teerd Bijzonder is de prachtige rode ketting van bloedkoraal, zij ook nu nog trouw draagt. Tijdens deze feestelijke dag zalei ook nog bezoek komen van andere familieleden. Mevrouw Krijger vindt het jammer dat een andere kleinzoon niet kon komen vanuit Canada, hoewel zij natuurlijk wei gelukkig is met het bezoek dat van ver komt. Moerkapelle - De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, die gehouden is in de week van 23 tot en met 29 april, heeft in Moekrapelle €931,92 opgebracht. Het ingezamelde geld is bestemd voor kinderen in Nederland die, meestal door problemen thuis, te maken krijgen met jeugdzorg. Kinderhulp financiert met de opbrengst van de collecte bijvoor beeld een klimrek bij het kinderte huis, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub, of een weekje kamperen. Met deze extra's geeft Kinderhulp deze kinderen een beetje gewoon geluk. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. wie heeft mijn k.fiets gezien, rode mand, omg. papaverlaan speeltuin: 079-5932713 Moerkapelle - Op Koninginnedag blauw en stond de Schaakvereniging blauw. Moerkapelle op de goedbezochte braderie. De winnende lotnummers Voor meer zijn: doos wijn 345 blauw, citrus- van Elteren pers 58 groen, tostiapparaat 829 20861426. bon bakker Eshuis 811 informatie: Marianne 079- 5932338 of Of Het is maandagmorgen en ik ben voor mijn doen laat met het schrijven van mijn bijdrage voor deze week. Het was een druk weekend met heel veel belevin gen waardoor er van schrijven niet veel kwam. Maar nu ik er mee start merk ik bij mijzelf, dat je eigenlijk niet toekomt aan het verwerken van alle indrukken en emoties. Je wordt alweer meege sleept in de realiteit van vandaag en morgen. Het is feitelijk een weerslag van de hectiek van deze week. Het was Koninginnedag, er was het landskampioenschap Volleybal, de dodenherdenking komt er aan en we staan weer stil bij de bevrijding. Van blijheid naar verdriet en van verdriet naar blijheid. In korte tijd komen, de tegenpolen in het leven langs. Het zijn de momenten waarop mensen heel veel voor elkaar doen en elkaar vinden. Juist dan zet een grote groep vrijwilligers uit ons dorp zich in. De viering van een Koninginnedag vraagt een enorme voorbereiding, het is dan fantastisch te zien hoeveel mensen daarvan genieten. Het behalen van het landskampioen schap in Rotterdam kan alleen maar door de inzet van heel veel Zevenhuizenaren. Alleen de plaats van handelen ligt elders, maar het is gebaseerd op die vele vrijwilligers die zich er soms al tientallen jaren voor inzetten. De energie die wij als dorp met elkaar kunnen oproepen is enorm. Kijk maar naar Rolling 90 in Moerkapelle, ook zij staan nati onaal en internationaal op het hoogste niveau. Het is allemaal gebaseerd op vrijwilligers, zij zet- ten zich volledig in om een ander optimaal te laten presteren of te laten genieten. Het is die levens houding die mij geweldig aan spreekt; een ander ondersteunen door jezelf te zijn en te geven. In deze calculerende wereld lijkt dit, voor mijn gevoel, wel eens een uitstervende kwaliteit van de mens. Er is op deze maandagochtend nog iets wat ik moet tackelen. Ik heb vanavond een vergadering, maar om 21.50 uur is er een tv- programma dat ik beslist niet wil missen. Het is een uitzending bij BNN op Nederland 2 met als titel 'Over mijn lijk'. Deze jongeren zender heeft het aangedurfd om vijf jongeren, die weten dat zij niet lang meer te leven hebben, te volgen in de laatste fase van hun leven. Het prachtige van jon geren vind ik, dat zij ruimte laten voor humor, helderheid en cynis me, terwijl zij toch zeer integer en betrokken zijn. De puurheid en het menselijke zouden mij al aan de buis kluisteren, maar in deze situatie is er een andere dimensie bij gekomen. Een van de jongeren is van oorsprong een Zevenhuize- naar. Elmar de Beukelaar ont moette ik in de begin jaren 90 toen wij net in Zevenhuizen woonden. Hij studeerde nog en was er geheel op gefocust om tui narchitect te worden. Zijn jeugdig elan sprak aan en hij tekende een van de mooiste tuinen die wij ons voor konden stellen. Samen met zijn vriend Franklin nam hij het werk aan en wij zagen ze met val len en opstaan hun en onze droomtuin maken. De bevlogen heid en de visie die hij al had, was buitengewoon. In zo'n situatie raken kosten en tijd volledig uit het oog verloren. Reden genoeg om bij een volgende tuinklus bij de bank eerder aan een ander te denken. Maar weer moest het de mooiste tuin ooit worden en voor mij was er maar een die dat kon realiseren. Elmar deed het en het resultaat was weer overweldi gend. Samen verzonnen we de bollen in de Dorpsstraat, een uiting van het geloof in de kwali teit van het dorp. Ik heb zelden zo'n inspirerend en puur mens gezien, ik volgde hem op afstand in het vertrouwen dat hij tot grote dingen in staat was. Nu zie ik hem op de televisie in de laat ste fase van zijn leven en weer raakt hij mij. Honderden tuinen verder en jaren ouder realiseer ik mij waarom ik hem zo waardeer. Hij doet uitspraken als: 'mooier als de natuur kan je het niet maken' en 'ik teken nu de mooi ste tuinen, omdat ik geen angst meer heb voor wat men er van vindt'. Elmar toont ntfg meer zich zelf en doet mij begrijpen waar om ik in hem geloofde. Er ont vouwt zich op de televisie een uit vergroting van de echte kern, waarvan je al jaren voelt dat die er is. Het is zijn levenshouding waarmee hij helemaal zichzelf wilde zijn, om daarna het uiterste te geven. Een geweldig mens en dorpsgenoot, die na 3,5 jaar strijd op 4 oktober 2005 overleed en die me nu nog zoveel leert. Arno Lamot (arno@lamot.nl)

Hart van Holland | 2006 | | pagina 8