70% KORTING I Bert Witte: 'Vrije tijd is een cadeautje GESLAAGD! Waddinxvener Waddinxveen leeft! ZOMERBRIDGE Eenmalige Supersale WA DDIN XV EEN/BOSKOOP Hart van Holland 21 juni 2006 pagina 13 in het nieuws... In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant, in deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Historisch Genootschap Vervolgproject Maatschappelijke activiteiten Sla uw slag en profiteer van de eenmalige verkoop van showroom modellen TEGEN ABSOLUTE ROCK-BOTTOM PRIJZEN TOT: Do 22, vrij 23 en Za 24 juni a.s. (do t/m za van 9-17 uur) BAAN BAAN, ZUIDKADE 110, WADDINXVEEN TEL: 0182 - 61 36 44 WWW.BAANMEUBELEN.NL Goudse Waarden Wellantcollege KERKDIENSTEN - 25 juni Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.R. Juch. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. R. van Loon; 18.30 uur ds. Z. de Graaf, jeugddienst. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Geref. kerk 9.30 uur ds. E. Baljet; 18.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 11.15 uur ds. J. Groenleer; 19.00 uur ds. S.B. v.d. Meulen. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP I), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegen over de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - De derde competi tieronde bij BCW in de A-lijn werd afgelopen donderdag gewonnen door de dames JansenA/an As (G1,31 Tweede werd het koppel de heer Schiereck/mevrouw Van Boom (57.74%) en derde het echt er Kersbergen (56,55%). In de B- ':ln kwamen de heren Swart/Jo tot 62,50%, waat de eerste plaats bete kende. De tweede plaats was hier Bert Witte is een bezig man. Hij is vijf jaar geleden gestopt met zijn fulltime baan als PR-manager, maar heeft een groot aantal bestuursfuncties, waar hij vrijwel dagelijks druk mee is. Zijn motto luidt 'Vrije tijd is een cadeautje'. "Ik ben op redelijk jonge leeftijd gestopt met werken en heb daar door veel vrije tijd. Die tijd benut ik zoveel mogelijk om me in te zet ten voor andere mensen." De 'historische wandeling' viel zo goed in de smaak bij de kinderen, dat er ook vraag kwam van vol wassenen. Op 1 juli gaat Bert Witte nogmaals op pad. Dit keer met volwassenen én tegen een geringe vergoeding. Daarvoor krij gen de deelnemers dan wel een kop koffie én veel informatie. Op een heel plezierige manier, leder een kan mee op 1 juli. Aanmelden tot en met 30 juni bij Kreater. Bert is onder meer actief als uit voerend secretaris voor het His torisch Genootschap in Waddinx veen. Deze vereniging telt zo'n 450 leden en bewaakt en bewaart het erfgoed van Waddinxveen. In zijn functie zorgt hij onder meer voor verslaglegging van bestuurs- en ledenvergaderingen. In de af gelopen maand was Bert regelma tig in het nieuws: hij organiseerde een rondwandeling door het oude dorp van Waddinxveen voor ruim 300 leerlingen van Waddinxveense basisscholen. "Ik was erg be nieuwd hoe het zou gaan, want ik heb niet zoveel ervaring met kin deren van deze leeftijd. Mijn eigen kinderen zijn die leeftijd al lang ontgroeid en hoewel ik jarenlang parttime les heb gegeven op Regionale Opleidingscentra, lag de leeftijd van de leerlingen daar natuurlijk heel wat hoger. Bij de rondleidingen viel het enthousias me van de kinderen op. Maar ook de bewoners reageerden positief. De bewoner van de oude burge meesterswoning stelde zijn deur belangeloos open, zelfs op de trouwdag van zijn dochter was ik met de kinderen welkom. Deze woning wordt momenteel opge knapt en heeft nog veel authen tieke elementen. Op die manier konden de kinderen van dichtbij zien hoe de mensen vroeger leef den." De historische wandeling is ont staan op initiatief van Kreater-di- recteur Aad Koremans. Bert Witte: "Hij vroeg de bibliotheek en het Historisch Genootschap om het plan uit te werken. Wij waren direct enthousiast, maar het was al snel duidelijk dat we aanvullende apparatuur nodig hadden om het project te laten slagen. Oude foto's en dia's hebben we namelijk in gro ten getale beschikbaar, maar ze moesten nog wel gedigitaliseerd worden. In 2005 deden we een aanvraag bij de provincie voor financiële steun om de aanschaf van de benodigde apparatuur mogelijk te maken. Die steun heb ben we gekregen en het resultaat daarvan is onder meer te zien in het boekje dat ter gelegenheid van de historische wandeling is uitge geven. De apparatuur benutten we gelijk weer, want in 2007 komt er een vervolg op de historische wan deling. Dit keer belichten we dan het gebied rond Souburgh en de Hefbrug. Dit is zeer interessant ter rein, want aan het water werd vroeger volop handel gedreven." Bert Witte is enthousiast over de rondwandeling door het dorp. "Het was leuk om te doen. Ik heb er zelf ook veel van opgestoken. Ik ben geen geboren Waddinxvener, ..-i' 5-/ .1"' V .rtiv-V maar woon hier inmiddels zo'n veertig jaar. Ik heb het dorp dus echt zien groeien. En ook een bij drage kunnen leveren aan de opbouw van een aantal maat schappelijke activiteiten. Daarmee deed ik overigens al vroeg erva ring op. Op 17-jarige leeftijd was ik al secretaris van het Gerefor meerd Jeugdwerk Zuid-Holland en enkele jaren later kaderlid van het Zeekadetkorps Gouda. Ik heb een technische achtergrond en vond het geweldig om van alles over de machinekamer te kunnen vertel len. Na mijn huwelijk ben ik in Waddinxveen komen wonen en werd ik onder meer actief voor het wijkwerk in Waddinxveen-Zuid. De Victorwijk was toen net nieuw gebouwd en de wijkcommissie or ganiseerde in het wijkgebouw Zonnig Zuid onder meer disco's voor de jeugd. Dat was een leuke tijd. Vanuit de bestuursfunctie bij het wijkwerk rolde ik als vanzelf in een aantal andere activiteiten. Zo was ik mede-oprichter van de lokale omroep RTW en later be stuurslid bij het Stichtingsbestuur van het RK Onderwijk St. Victor Waddinxveen. Op dit moment ben ik ook nog betrokken bij het Kerkenwerk en een aantal ge meentelijke initiatieven in Wad dinxveen. Voor de Protestantse gemeente Waddinxveen ben ik adviseur van de Kerkeraad. Voor de gemeente neem ik deei aan burgerpanels voor de nieuwbouw wijk Triangel en het nieuwe Centrumplan én ben ik voorzitter van het Platform Duurzaam Waddinxveen. Vervelen doe ik me nooit." voor de dames Kok/Riedijk (61,90) en derde werd het koppel de heer Van Leeuwen/mevrouw Goedhart (57,14%). Donderdag gaat de competitie ver der, om 19.30 uur in het Anne Frank Centrum. Deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging om aan de drive deel te nemen. I Designed to enjoy! Boskoop: /MBO kader- en basisbe roepsgerichte leerwegen, LWOO sector zorg en welzijn, afdeling sport, dienstverlening en veilig heid: Max Garstman; sector tech niek, afdeling voertuigtechniek: Edwin Blok, Niels Halma, Mark Smits. VMBO theoretische/gemengde leerweg: Mendy Immerzeel. Atheneum: Philip van Gorcum, Maaike de Reuver. Moerkapelle: VMBO kader- en basisberoepsgerichte leerwegen, LWOO sector techniek, afdeling metaaltechniek: Johan Lindhout; sector zorg en welzijn, afdeling sport, dienstverlening en veilig heid: Nico Karens. Waddinxveen: VMBO kader- en basisberoepsgerichte leerwegen, LWOO sector economie, afdeling administratie: Mark van Leeuwen; sector economie, afdeling con- sumptief-breed: Michael Nijssen; sector techniek, afdeling elektro techniek: Johan Boevée, Paul van den Bos; sector zorg en welzijn, afdeling uiterlijke verzorging: Sharon Scharff; sector techniek, afdeling voertuigtechniek: Eric Both, Sahied Kalai, Jeroen Olst- hoorn; sector zorg en welzijn, afde ling verzorging: Monique Baas. VMBO theoretische/gemengde leerweg: Alexandra Bachtsevani, Marianne van Beek, Sander de Bruijn, Esther Dubbelaar, Mattijs Frank, Peter Kluifhooft, Jeanette de Pater, Chantal Raijmakers. HAVO: Stefano Bouwens, Kristel de Bruijn, Marnix van der Eijk, Bo van Eijk, Yvonne de Jong, Liezette van der Kaaden, René Reijm, Anne Snoeker. Atheneum: Eva Kranenburg, Thijs van Leeuwen, Elise Lodder, Jeroen Naves, Eelco Ossentjuk, Remco Sliedrecht, Rencia van der Starre. Gymnasium: Annet Breure, Alexan dra van den Broek, Steven Brouwer, Manon Grootendorst, Thijs Mim- pen. Zevenhuizen: VMBO kader- en basisberoepsgerichte leerwegen, LWOO sector zorg en welzijn, afde ling uiterlijke verzorging: Rosalie Rietveld. HAVO: Marieke Brand, Joanneke Hof. Atheneum: Joost Ganzeveld, Marjon den Hollander. Boskoop - VMBO Basisberoeps gerichte leerweg: Natasja Ben schop, Donovan Binken, Ronald Broman, Samantha Brozius, Tho mas van Dodewaard, Joey Drieling, Jessica van Elleswijk, Saskia van Essen, Jeffrey Fokker, Lisa van der Ham, Souad Laghrib, Richeile van Leeuwen, Angela Luyken, Rick Reas, Lisanne van Veen, Benny Verhoek, Michelle Zuidema. VMBO Kaderberoepsgerichte leer weg: Hans van Asch, Johan van Bemmel, Sascha Blanken, Jeffrey Brozius, Jeroen de Bruin, Danielle Dorreman, Jamilla van Gelderen, Jaco van Gils, Yorick Goddijn, Ken ny de Jong, Gaaiko van Kampen, Kayleigh van Kerkhof, Daniël van Klaveren, Samantha Knop, Rick Lin- deijer, Sophie Pos, Michelle Rijntal- der, Dennis Slingerland, Marieke Sonneveld, Robin van Vliet, Sabrina Baas, Maaike Bosman, Priscilla Hardenbol, Rosanne Hogeneist, Matty Korpelshoek, Hélene van der Meer, Roy Pat, Michelle Polder mans, Ilse Vingerling, Iris Voskuil. Gemengde leerweg: Nathalie Beekhuizen, Jessica Bennis, Femke Blonk, Alex van den Boom, Mirte Dijkhuizen, Erik Hamstra, Tomi de Jong, Sabine Neukerk, Angelique de Quant, Christiaan Rietdijk, Martijn Slappendel, Robin Stolwijk] Kevin de Vroom.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 13