SPECTACULAIRE FINISH OLDTIMER KIKKERRIT RESULTATEN PV DE STORMVIIEGERS gjiji jriT] BOSKOOPSE TALENTENTUIN BEGINT AAN VIJFDE SEIZOEN BEACHPARTY BOEKENMARKT AMNESTY INTERNATIONAL MEDIUM IN DICHT-ER-BIJ LAATSTE BINGO IN DE PADDESTOEL WANDELTOCHT Kunst in 'the middle of nowhere' VOOR SENIOREN WENSC0NCERT 'DE GOUWESTEM' Hart van Holland 21 juni 2006 pagina 15 DUIVENSPORT --W- Festival 'Relaxte ambiance' Boskoop - Na een route dwars door het Groene Hart, finishten dit jaar meer dan 100 oldtimers op een wel heel bijzondere wijze in de Rotterdamse haven. Alle oldtimers kregen van meer dan 1200 gas ten van het Van Uden-Hooftman Sail Event een warm onthaal bij de finish. Als klap op de vuurpijl genoot iedereen van het uitzicht op de aankomst van de wedstrijdschepen van de Volvo Ocean Race. De Boskoopse Kikkerrit ging dit jaar voor de negende keer van start. De route startte in Hazerswoude en na een tussenstop in Schoonhoven, wer den alle klassiekers met de pont naar de overkant van de Mer'wede gebracht om de tocht via Bergambacht naar Rotterdam te vervolgen. De rit verliep voorspoedig. Voor de deelnemers was de finish tot op het laat ste moment nog een verrassing. Volgend jaar zal de Boskoopse Oldtimer Kikkerrit weer plaatsvinden en ter ere van het 10-jarige bestaan zal in dit kader wederom een speciaal tintje aan de rit worden gegeven. Waddinxveen/Boskoop - RIJDEN IN GESTOLEN AUTO: De politie heeft woensdag 14 juni rond 0.30 uur op de Hanzeweg in Gouda een 20-jari- ge man uit Waddinxveen en een 29-jarige man uit Grave aangehouden. De twee reden in een gestolen auto die dinsdagavond na een inbraak ineen woning aan de Bosweg in Boskoop gestolen was. Naast de auto werden daar ook een flatscreen en sieraden gestolen. De surveillerende agenten hadden deze informatie tijdens de briefing opgepakt en zagen de auto rijden op de Noordkade in Waddinxveen. Er werd een achter volging ingezet die eindigde op de Hanzeweg. Daar konden beide ver dachten worden ingerekend. Zij zijn ingesloten. De auto is veilig gesteld. De politie zet het onderzoek voort. &9or Sven Driesen Boskoop/Alphen aan den Rijn - The middle of nowhere'; waar je die plek of dat gevoel jog? De Talententuin in Boskoop heeft er in ieder geval ,eel van weg. Het is een eiland Waar elke zomerse zaterdag Ijoni tot en met september) een (ultureel programma plaats- #indt. Een uitzonderlijke plek "oor bijvoorbeeld een optreden °'een bezoek aan een theater- vorstelling. Een bamboekwekerij in het hartje van de Boskoopse pol- der siert de omgeving van de ententuin. Een boottochtje van len rr|inuten is de enige manier om e Ie komen. Naast het terras staat Jen grote, historische loods waarin fsn bar en een keuken onderdak ebben. Die bieden de gelegen- 'J'd een (speciaal) biertje, wijntje een mangosap te bestellen. Ook jn er tussen de programmaonder- e'en een maaltijd besteld worden ans Verweij, medewerker van de ting Talententuin, wilde met Jln milieuvriendelijke bamboe- wild J '6tS doen wat altiid a' e; een podium bieden voor n9e) talentvolle artiesten. "Ik n dat de puurheid en de sfeer ,ei eüand, maar ook het cultu- y e Pro9ramma wat wij bieden, le< is voor Boskoop. We willen nTenaars van allerlei genres de mogelijkheid bieden hun talenten te laten zien." Jorgen Beek (29), vorig jaar nog artiest en nu actief medewerker, is overtuigd van de aparte sfeer rond om de Talententuin: "Het is gewel dig om hier te staan als artiest. Ik had niet verwacht om in 'the middle of nowhere' in z'n relaxte ambiance te spelen." Groot is het terras niet, massaal bezoek is daar om uitgesloten. Het eiland biedt ruimte aan maximaal honderd bezoekers. "Dat maakt het juist intiem", gaat Jorgen verder. "Je krijgt als artiest het gevoel dat je lekker je ding kan doen. Een geruststellend gevoel. Ook het feit dat hier ecologisch gewerkt wordt wekt dan geen verbazing op." Jorgen Beek was drie jaar terug nog finalist van de Grote Prijs van Nederland en treed 23 september op als afsluiter met zijn singer- songwriter band. Want dat streeft de stichting Talententuin ook na: werken op een mens-, dier- en milieuvriende lijke manier. Voedsel afkomstig uit de bio-industrie wordt niet geser veerd, ook komen reinigingsmidde len getest op dieren het eiland niet op. ■r".' V Zevenhuizen - Voor postduivenver eniging de Stormvliegers stonden afgelopen zaterdag twee concour sen op het programma. De 334 vitesse-duiven werden om 7.45 uur gelost in Peronne, 259 km. Met 85 km/uur kwamen de eerste duiven aan bij L. van Wensem. Zijn eerste duif klokte hij om 10.48 uur. De laatste prijsduif was negen minu ten later thuis. Uitslag: 1-2-3. L. van Wensem, 4-11-21. B. Hertog, 5-24. Jeffry v.d. Haak, 6-7-8. Joh. Stofberg, 9-15-18-19-22. J.S. Heykoop, 10. Michel en Aria, 12. C. Zweere, 13. D.C. Brem, 14. N. Koppenaal, 16-20. W. Hulzinga, 17. R. Brands, 23. E.P. Verschoor, 25. R. seizoen. Bovendien zonder subsidie en zonder winstoogmerk. Elk jaar groeit het aantal artiesten dat de talententuin aandoet en de bezoe kersaantallen groeien gestaag mee. Vorig jaar gaf de band Salt (bekend van theaterfestival Oerol) een swingend optreden. Ook de Haagse rockband Silverlake trok in 2003 veel bezoekers. Verschillende acts uit de regio zul len komende zomer op het terras (of bij slecht weer in de overdekte kas) van de talententuin optreden. Las Tapas en de Reetroos zijn Boskoopse bands. Uit Alphen komt de jeugdige rockband Under Influence. Medewerker Sanne Verweij: "We streven ernaar om elk jaar met andere artiesten ons pro gramma te vullen. Dit jaar zijn der tig van de veertig artiesten 'nieuw' op de talententuin. We openen met Eva Meijer (deed radio-optre dens voor 3fm en Veronica), maar ook de folkband Flower To The People (stond in verschillende thea ters) is nieuw dit jaar. Dit jaar waren we in een recordtijd volge boekt. Nu melden zich nog steeds artiesten aan, die we alvast voor volgend jaar inplannen." Deze zomer vindt de stichting het tijd om een nieuwe impuls aan de Talententuin te geven. In het week end van 15 en 16 juli wordt het talentenweekend georganiseerd. "Wij zijn benieuwd of dit concept van der Helm. De 182 fond-duiven kozen om 6.30 uur het luchtruim in Tours, 585 km. Deze duiven kregen met het warme weer te maken. Het duurde dan ook tot 14.42 uur voordat C. Zweere de eerste duif klokte. Zijn duif had 71 km/uur gevlogen. De laatste prijsduif kwam een uur later thuis. Uitslag: 1-5-10. C. Zweere, 2- 13. D.C. den Hertog, 3. Rita Mizzi/Breedijk, 4-11-15. L. van Wensem, 6-21. C.P. Edeling, 7. R. Brands, 8-9. J.S. Heykoop, 12. N. Koppenaal, 14-18-19-23. Joh. Stofberg, 16-20. M. Flier, 17-25. C. Nobel, 22. Jeffry v.d. Haak, 24. Gebr. Jongenelen. Boskoop - De disco in het Praathuis voor tieners van 12 tot en met 15 jaar sluit het seizoen af op vrijdag 23 juni met een beach- party. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Het nieuwe seizoen start op 1 septem ber. Boskoop - Amnesty International houdt zaterdag 24 juni een boe kenmarkt in De Brug op het Kerkplein. De boeken worden ver kocht voor 2 euro per kilo. Daar naast is de collectie uitgebreid met videobanden, LP's en CD's. De opbrengst komt ten goede aan het werk van Amnesty Internatio nal. De boekenmarkt is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: 0172-217143. Boskoop - In spiritueel centrum Dicht-er-bij doet het Engelse medium Roger Colman op don derdagavond 22 juni waarnemin gen voor het publiek. Op dinsdag avond 27 juni wordt de laatste in de reeks van openbare avonden gehouden van dit seizoen. Op deze avond doet de helderziende en schrijfster van spirituele boe ken Loes van Loon waarnemingen aan de hand van voorwerpen. De avonden beginnen om 20.00 uur. De zaal, aan de Gouwestraat 3, is open vanaf 19.30 uur. Voor meer informatie: 0172-216002 of www.cspodichterbij.nl. Waddinxveen - De Paddestoel houdt vrijdag 23 juni haar laatste bingo voor de zomerstop. De bingo is toegankelijk voor ieder een vanaf 12 jaar, aanvang 20.00 uur. Vanaf eind juni is er een tijde lijke zomerstop bij De Paddestoel. Tijdens deze periode vinden er geen activiteiten plaats. Het nieu we seizoen begint de eerste week van september. gaat lopen. We hebben er veel ver wachtingen van, omdat er naast een goed programma ook de mogelijkheid is om je tentje op te zetten en te blijven slapen." De acts die zullen optreden zijn zeer gevarieerd. Zo zal 'Bakker en Boom' zaterdagavond een theater voorstelling verzorgen. Daarna zul len bands en DJ's het publiek aan het dansen proberen te krijgen, maar is er ook ruimte om bij het kampvuur aan te schuiven. Zondagmiddag zal singer-songwri- ter en winnaar van de Grote Prijs van Zuid-Holland, Markowski, het festival afsluiten. Sanne: "Ook zul len er onaangekondigde acts optreden en vinden er kinderactivi teiten plaats. Er moet wel tijdig gereserveerd worden, want ieder een moet met de boot mee." En dat reserveren geldt voor het hele seizoen. De enige voorwaarde om naar dit culturele eiland af te reizen is tijdig reserveren. Meer informatie over het reserveren, het programma en de Talententuin is te vinden op www.talententuin.nl. In de avonduren is het telefoon nummer 06-19800545 bereikbaar voor informatie. Ook moeten bezoekers contant geld meene men, omdat er niet gepind kan worden. Logisch, dat kan in 'the middle of nowhere' waarschijnlijk ook niet. Waddinxveen - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk orga niseert regelmatig wandeltochten om senioren in de gelegenheid te stellen op een gezonde manier te bewegen en tevens contacten te leggen met andere senioren. Op dinsdag 27 juni staat er een tocht van 10 kilometer op het program ma. Men kan op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteiten- centrum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.30 uur vertrekt men naar het 'Loetebos'. Voor meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen - Mannenkoor 'De Gouwestem' sluit het zangseizoen af met een Wensconcert op maan dagavond 26 juni in de Bethelkerk. Het concert begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Het programma wordt door het publiek zelf samengesteld, door middel van verzoeknummers. Naast het Mannenensemble van "De Gouwestem" wordt er ook meegewerkt aan dit wensconcert door gevorderde amateurmusici, zoals instrumentalisten en vocalis ten. Het concert duurt tot onge veer 21.30 uur. ledereen is wel kom. Compleet draaiend op vrijwilligers draaide in de zomer van 2002 het eerste programma. Vier jaar later, op zaterdag 24 juni, start het vijfde

Hart van Holland | 2006 | | pagina 15