WOONPARTNERS D9DE HOEK SPIEGEL GETEST ONDERSCHEIDING VOOR VERTREKKENDE LEDEN RAAD VAN TOEZICHT DIJKSTERHUIS SLAAT EERSTE PAAL WINDTURBINEPARK JONGEREN FIETSEN VOOR DUURZAAM ONDERNEMEN IN DE PRAKTIJK Z0MERC0NCERT OPENLUCHTZANG Hart van Holland 21 juni 2006pagina 19 WADDINXVEEN Veel ervaring Bedrijfsbezoeken Duurzaamheid Waddinxveen/Regio - Marion Suijker, Cor van den Berg en Stefan Nijessen hebben de Woonpartners onderscheiding gekregen. Zij maakten jarenlang deel uit van de Raad van Toezicht van woning corporatie Woonpartners Midden-Holland. Ze kregen de gouden speld uitgereikt tijdens hun afscheidsbijeenkomst op 15 juni. De drie commissarissen worden opgevolgd door Ton van Huut, Hugo Slootjes en Marjan Zoodsma. Volgens de statuten van Woonpartners Midden-Hol land kunnen leden van de Raad van Toezicht maximaal acht jaar als commissaris actief zijn. De ze termijn is in overeenstemming met de bedrijfstak code voor wo ningcorporaties. Volgens het roos ter van aftreden komen de drie leden niet voor een nieuwe verlen gingstermijn in aanmerking. Cor van den Berg zet zich van de drie commissarissen al het langst in voor de volkshuisvesting in Wad- dinxveen, Gouda en Zevenhuizen- Moerkapelle. Hij is in totaal 25 jaar actief geweest als bestuurslid en commissaris bij Woonpartners en bij de rechtsvoorgangers van deze corporatie. In 1981 is hij begonnen als bestuurslid van de Christelijke Woningbouwvereni-ging 'Ons Be gin'. Vervolgens werd hij vice-voor- zitter van de SSW. Sinds mei 1999 maakt hij deel uit van de Raad van Toezicht van Woonpartners. De Waddinxvener vindt het heel erg jammer dat hij vertrekt. "Ik heb deze functie al die jaren met veel enthousiasme uitgeoefend, omdat ik iets voor de samenleving wilde betekenen, voor de huurders van Woonpartners. Het is een raar gevoel dat die periode nu afgelo pen is. In de afgelopen tien jaar heb ik de ontwikkeling van Woon partners van dichtbij meegemaakt, van een redelijk amateuristisch clubje tot een professionele organi satie. Ik vind het heel spijtig dat ik deze organisatie nu niet verder kan zien groeien. Ik zal bovendien de overige leden van de Raad van Toezicht best missen." Hoewel Cor van den Berg moeite heeft met zijn vertrek, vindt hij het een goede zaak dat er nu drie nieu we commissarissen in de Raad van Toezicht komen. "Deze mensen hebben weer een frisse blik. Ik heb er alle vertrouwen in dat zij hun functie goed zullen vervullen. En ik wens ze natuurlijk heel veel succes." Ook de andere twee commissaris sen vinden het jammer dat ze de Raad van Toezicht verlaten. Marion Suijker was sinds december 1999 lid van de Raad van Toezicht, op voor dracht van de Huurdersvereniging Woonbelang Hollands Midden. Zij deed dit de laatste jaren naast haar werk als directeur van stichting Kwadraad, centrum voor psychoso ciale en maatschappelijke dienst verlening. Ze heeft iets eerder haar functie in de Raad van Toezicht neergelegd dan haar twee mede bestuursleden, namelijk op 26 april 2006. Op die dag is ze namelijk geinstalleerd als wethouder in de gemeente Gouda, met de porte feuille Welzijn en Zorg, Jeugd en Ouderen en Kinderopvang. Stefan Nijessen is vanaf 1 septem ber 1996 commissaris geweest van de stichting SSW en heeft vanaf mei 1999 in de Raad van Toezicht gezeten, op voordracht van de Huurdersbelangenorganisatie Waddinxveen/Zevenhuizen- Moerkapelle (HWZM). "Hugo Slootjes, de oud-voorzitter van de Waddinxveen - Wethouder Wie- brand Dijksterhuis slaat op vrij dag 30 juni de eerste paal voor Windturbinepark Distripark Doelwijk. De gemeente ver kende onlangs een bouwver gunning voor de realisatie van drie windturbines op Distri- Park, het logistiek bedrijventer rein aan rijksweg A12. De komst van het windturbinepark 's oen primeur in de regio Midden-Holland. Het plaatsen van windturbines is al geruime tijd een ambitie van de gemeente j Waddinxveen. Gesteund door rruheuorganisatie Platform uurzaam Waddinxveen is zij dan °°k sinds de start (1999) actief brokken bij het project. In het najaar van 2002 tekenden tien samenwerkende gemeenten in de regio Midden-Holland, de provincie Zuid-Holland en de Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie het Regionaal Windconvenant Midden- Holland. In het convenant staat dat locaties die op korte termijn geschikt zijn voor opwekken van windenergie als eerste verder worden uitge werkt. Deze locaties zijn rijksweg A12 Distripark (Waddinxveen), rijksweg A20 Gouwepark en het gebied ten zuiden daarvan (Moordrecht), rijksweg A12 Paral lelweg en Oosteinde (Reeuwijk). Doel van de overeenkomst is het realiseren van vijfenveertig miljoen watt windturbinevermogen. De convenantpartijen willen hiermee bijdragen aan het terugdringen van het klimaatprobleem. De turbines zijn vijfenzeventig meter hoog, hebben een wiekleng- te van vijfenveertig meter en leve ren een vermogen van drie miljoen watt. Het Waddinxveense wind- park levert jaarlijks ruim negentien miljoen kilowattuur, voldoende groene elektriciteit voor ongeveer 5.600 huishoudens. Dit staat gelijk aan vijfenzestig procent van de huishoudelijke elektriciteitsvraag van Waddinxveen. De opbrengst dekt tevens ruim drie procent van het jaarlijkse elektriciteitsverbruik in de tien gemeenten van het Regionaal Windconvenant Midden- Holland. Waddinxveen - Het besturen van een tentwagen is een kunst op zich. Maar hoe aP het ook gebeurt, de chauffeur heeft Jn "ePerkingen. Zoals de dode of blinde pi; c'ee' van de weg dat hij vanuit J cabine niet kan zien. Om het aantal 9evailen dat daardoor gebeurt te laten sdi 6n'Wer<d een jaar terug de dodehoek- L e?e ,.verPlicht gesteld. Maar ook die Da 2'jn bePerkingen. (jea[0!r' werd vorige week dinsdag tijdens Let le;itoc^t voor senioren van de SWW W afdeling Waddinxveen en met Vo0ip0:r' en Verhuizingen van Noort een (rju',. 'n9 over de Dode Hoek op de nUt0 gegeven. Er waren 130 deelne- !Pak 6 z'nvo' vonden om dit mee te Plaat" ?e ^bben allemaal in de cabine fietse^f1017161"1 0m te ^nsTaleren dat je als een 6 a's voetganger naast of voorlangs zirh+u achtaut° voor de chauffeur niet I ctltbaar bent. HWZM neemt het stokje nu van mij over. Ik zie in hem een goede opvolger. Hij heeft in de afgelopen tien jaar, samen met anderen, een organisatie neergezet die staat als een huis", aldus Stefan Nijessen. De Raad van Toezicht heeft drie opvolgers gevonden, die net als hun voorgangers veel ervaring hebben op het maatschappelijk vlak. Ton van Huut is onder andere acht jaar wethouder geweest bij de gemeente Gouda. Hij was daar de laatste vier jaar onder meer verant woordelijk voor de herstructure- Waddinxveen - Kinder- en Tienerkoor De Zangvogels geeft vrijdag 30 juni het jaarlijkse zomer- concert in De Morgenster aan de Sterrenlaan, dit jaar in samenwer king met het Jongerenkoor Vox Jubilans. Tijdens het conert presen teert het Kinder- en Tienerkoor haar nieuwe CD 'Maak mij Uw wegen bekend'. Aanvang 19:30 uur. ledereen is welkom. ring in Gouda Oost en Korte Akkeren. Hugo Slootjes is tien jaar lang voorzitter geweest van de HWZM. Hij komt in de Raad van Toezicht namens de huurders in Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle. Marjan Zoodsma is controller bij Vierstroom en komt in de Raad van Toezicht op voor dracht van de huurderskoepel HWHM uit Gouda. De drie nieuwe commissarissen beginnen op 1 juli 2006 in hun nieuwe functie. Waddinxveen - Op het kerkpad voor de Brugkerk aan de Kerkweg Oost 232 wordt vrijdagavond 23 juni van 20.00 tot 21.30 uur open luchtzang gehouden. Diverse liede ren worden deze avond gezongen onder de muziekale leiding van Chrisscross. Voor meer informatie' 06-25550734. Waddinxveen/Boskoop - 450 jongeren van het Coenecoop College Boskoop en Waddinxveen staan donderdag 22 juni in de startblokken om de 'Bedrijf en Milieu' fietsroute af te leggen. Het project wordt sinds 1995 georganiseerd door de Milieudienst Midden- Holland. Aan 'Bedrijf en Milieu' nemen 39 bedrijven deel. Tijdens de bezoeken worden de jongeren uitgebreid geïnfor meerd over duurzaam onderne men in de praktijk. De jongeren nemen een 'duurzaam' kijkje in hun eigen omgeving. Wethouder de Jager van Boskoop, wethouder Dijk sterhuis van Waddinx veen, mevrouw van Leeuwen, af delingshoofd van de Milieudienst Midden-Holland en mevrouw Ro- mijn, milieucoördinator van Bos koop gaan een drietal bedrijfsbe zoeken bijwonen om de leerlingen daar aan het werk te zien. Als eerste wordt door de wethou ders de Weidevogelgroep Reeuwijk e.o. bezocht. Leerlingen leren hier op welke wijze de nesten van de weidevogels worden beschermen tegen koeien en maaiwerktuigen. Het tweede bezoek wordt gebracht aan Centrum Hout bij houthandel Houtex. Leerlingen leren en discus siëren over duurzaam houtbeheer. Als laatste wordt Platform Duurzaam Waddinxveen Raedt- huys Holding bezocht. Een nieuw aan te leggen windmolenpark en duurzame energie krijgen hier de aandacht. Elke jongere van het Coenecoop College bezoekt drie van de 39 deelnemende bedrijven. Door middel van de bedrijfsbezoe ken wil de Milieudienst Midden- Holland de jongeren laten zien wie in hun omgeving met duurzaam heid te maken hebben en wat zij er zelf aan kunnen doen. Leerlingen beseffen dat ze, door het- maken van eigen keuzes, zelf ook kunnen bijdragen aan een duurzamer r, milieu.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 19