Martin Huls: plannen afmaken Invulling Zuidplaspolder weer stap dichterbij Lentevreugd: van bloembollen naar ruisende duinbeekjes PZuidHolland Redactie: provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie Postbus 90602, 2509 LP Den Haag telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuid-holland@pzh.nl Zomer in Zuid-Holland is een uitgave van de provincie Zuid-Holland en verschijnt in een groot aantal Zuid-Hollandse nieuwsbladen die huis-aan-huis worden verspreid. Niet alleen wegen hebben de aandacht. Vaarwegen kunnen een deel van de druk op het wegennet wegnemen. De provincie Zuid- Holland stimuleert dan ook vervoer over water. "Eén schip vervoert de lading van tientallen vrachtwagens. Dat scheelt enorm. Daarom zijn we geen voorstander van spitssluiting voor brug gen. Maar we gaan niet zomaar zonder meer voor elk schip de brug open doen. We werken aan een plan om wegverkeer en scheepvaartver keer beter op elkaar af te stemmen. Met nieuwe technieken kun je een hoop doen. Proeven die we hebben gedaan zijn hoopvol." Tenslotte werkt Martin Huls aan een betere bestuurs kracht in Zuid-Holland. "Inwoners hebben recht op een gemeentebestuur dat beslissingen durft en kan nemen. Vandaar dat we van gemeenten blijven vragen naar hun eigen toekomst te kij ken en daar op in te springen als dat nodig is." Op 26 april hebben Provinciale Staten ingestemd met de wij ziging van het streekplan voor Zuid-Holland Oost. Daarmee wordt het mogelijk in de toe komst de Zuidplaspolder een nieuw gezicht te geven. In dit gebied tussen Rotterdam, Zoetermeer en Gouda komen tussen 2010 en 2030 15.000 tot 30.000 woningen, 200 hectare nieuwe glastuinbouw en 150 tot 300 hectare bedrijfster reinen. Ook natuur, recreatie, waterberging, wegen en open baar vervoer worden niet ver geten. Het gebied is de laatste plek in het zuidelijk deel van de - druk bevolkte - Randstad waar na 2010 nog grootscha lige bouwactiviteiten kunnen plaatsvinden. Om de plannen te gaan uitvoeren, komt er naar verwachting nog dit jaar een zogenaamde Regionale Ontwikkelingsautoriteit. De provincie, Rotterdam, Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Gouda en Waddinxveen hebben in 2004 een Publieke grondbank opge richt om grond te kunnen aan kopen die nodig is voor deze ontwikkelingen. Hierop is de Wet voorkeursrecht gemeen ten van toepassing. Die houdt in dat wie zijn grond wil ver kopen verplicht is die eerst aan de gemeente te koop aan te bieden. Dit jaar zeven Strandbibliotheken Een stranddag en een leuk boek vergeten mee te nemen? Op de stranden van Katwijk, Wassenaar, Scheveningen, Kijkduin, het Westland, Hoek van Holland en Brouwersdam is dat geen ramp. De strandbibliotheek biedt hier van 1 juli tot en met 26 augustus uitkomst. Geheel gratis kunt u hier (luister)boeken en tijdschriften lenen. Op verschillende plaatsen behoort zelfs het leveren van leesvoer tot op het badlaken tot de mogelijkheden. De lectuur levert u aan het einde van de dag weer in. Meer informatie: www.strandbibliotheek.nl. Duinbeekjes, een wandelpad, zeldzame planten en dieren: het is allemaal te vinden in Lentevreugd, een binnen- duingebied ten noorden van Wassenaar, richting Katwijk. Waar vroeger bloembollen werden geteeld, is sinds 2002 gewerkt aan een bijzonder natuurgebied. Hier worden twee zeldzame ecosyste men hersteld: natte schrale graslanden en duinbeken. De provincie Zuid-Holland is nauw betrokken bij de tot standkoming van het gebied, dat beheerd wordt door Staatsbosbeheer. Op 5 juli wordt in aanwezigheid van onder andere gedeputeerde Leen van der Sar de afronding van Lentevreugd feestelijk gevierd. Lentevreugd is het hele jaar toegankelijk voor bezoekers. Voorlichting zwemrecreatie Actuele en algemene informatie over de waterkwaliteit vindt u op www.zuid-holland.nl. Voor vragen over zwemwater(kwaliteit), aanvraag zwemwaterfolder, het melden van (gezondheids)- klachten door zwemwater en het laten verwijderen van zieke dieren uit zwemwater belt u de zwemwatertelefoon. Op werk dagen bereikbaar tussen 8.30 en 16.30 uur via 070 441 75 50 Of stuur een e-mail naar: zwemwater@pzh.nl. Vermeld u bij (gezondheids)klachten het soort klachten, de naam van het zwemwater en de datum waarop u op die locatie was. Fietsrouteplanner De digitale fietsrouteplanner biedt informatie over een zelf te plannen fietsroute voor woon-werkverkeer. Na het invoeren van de adressen en voorkeuren start u de planner en wordt de route berekend. De planner is te vinden op www.zuid-holland.nl Historisch-recreatieve vaartochten over de Vliet Op zaterdagen van Leiden naar Delft, op zondagen van Delft naar Leiden. Aan boord van het historisch vrachtschip de Knapzak vertelt de schipper graag zijn verhaal over de eeuwenoude Vliet. Met deze vaartocht pikt het schip naast alle mooie doorkijkjes langs de Vliet ook de verrassende buitenexpositie van Rembrandt mee. Data: 17 en 18 juni, 6 en 7 juli, 8 en 9 juli, 12 en 13 augustus, 26 en 27 augustus, 23 en 24 september, 30 september. Opgeven lean via schipper Fred van Beelen, telefoon: 06 24 72 00 90. Zie de drie gezichten van Tiengemeten Tiengemeten, een bijzonder eiland in het Haringvliet, heeft drie "gezichten": Wildernis, Weelde en Weemoed. Wildernis in het westen en zuiden, waar natuur en water hun gang gaan- Weelde in het midden als een uitgestrekt paradijs voor vogels en planten. Weemoed is het gedeelte waar de cultuurhistorie van L Oude Polder wordt hersteld. Er bevindt zich een informatiebalie, een vaste tentoonstelling over wat er te doen is op het eiland en een tijdelijke tentoonstelling met een wisselend onderwei P- Overnachten kan er ook, bij de Susannahoeve. Op de www.tiengemeten.deltanatuur.nl. vindt u veel informal en een virtuele rondleiding over het eiland. Gratis abonnement Watermagazine De provincie geeft 2x per jaar het magazine Waterrijk uit. vol leuke en nuttige informatie en tips over het leven met. op, in en aan het water in Zuid-Holland. Het eerste magazim komt uit in juni. U leunt een gratis abonnement aanvragen via www.zuid-holland.nl onder het thema Water Hart van Holland 21 juni 2006 Zomer in Zuid-Holland Martin Huls volgde in maart van dit jaar Jeltje van Nieuwenhoven op als gedepu teerde voor mobiliteit, bestuurlijke zaken en regio Zuid-Holland West. "Veel zal daarmee niet veranderen. Het college heeft drie jaar geleden werkafspraken gemaakt en die blij ven staan. Hooguit wat accenten". De fiets krijgt bijvoorbeeld speciale aandacht. Die kan steeds vaker mee in het openbaar vervoer. Op de Waterbus en de Fast Ferry was dat al mogelijk. Daar komen de RijnGouweLijn en de MerwedeLingelijn bij. "Voor bushaltes werk ik aan een plan om betere stallingen te krijgen, zodat je 's avonds gewoon weer op een hele fiets naar huis kunt." Fietskluizen kunnen een uitkomst bieden. Verder is afmaken het devies van Martin Huls. Er wordt hard gewerkt aan de weg tussen Zoetermeer en Delft/Rotterdam, de N470. "Dat zit redelijk op schema, sommige delen lopen zelfs iets voor." In Zevenhuizen en Bleiswijk wordt de bereikbaarheid van de A12 en de leefbaarheid verbeterd door aanpassing van het bestaande wegennet (de N209 en de N219). Verkeersveiligheid neemt een belang rijke plaats in. "Onze wegen scoren gelukkig goed in het puntensysteem van de ANWB. Maar het kan altijd beter en daar werken we aan door wegen zoveel mogelijk duurzaam veilig in te richten."

Hart van Holland | 2006 | | pagina 30