Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente RAAD EN COMMISSIES NIEUWE GEMEENTEGIDS INCLUSIEF BURGERJAARVERSLAG 2005 BINNEN TWEE WEKEN IN UW BRIEVENBUS EERSTE NIEUWSBRIEF VOOR ONDERNEMEND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE KIES ZELF EEN HUWELIJKSLOCATIE VOOR HUWELIJK/PARTNERSCHAPSREGISTRATIE RUIMTELIJKE ORDENING NIEUW OP DE WEBSITE Zevenhuizen-Moerkapelle een aantrekkelijke gemeente om te trouwen pagina 4 Hart van Holland 21 juni 2006 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPFI i f m*" WEEK 25 Vergaderoverzicht 4 juli 2006 Raad let op: de aan vang is vervroegd naar 18.00 uur De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorps straat 89 te Zevenhuizen. In het gemeentehuis kunt u de agen da's, notulen, besluitenlijsten en voor stellen van respectievelijk raad en de commissies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka- pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Open bare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeente-informa tie. Tevens kunt u deze stukken raad plegen via de gemeentelijke website. Voorafgaand aan de vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreek recht. Hiervoor dient u contact op te nemen met de raadsgriffier de heer H. Sterken, 0180-637713 of via h.sterken@ zevenhuizen-moerkapelle.nl. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voor zien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Deze week verschijnt de nieuwe ge- meentegids! Net als vorig jaar is ook het burgerjaarverslag hierin opge nomen. Dit jaar is het thema 'Groter groeien.' Letterlijk: het groeien van de gewassen op het land en de planten in de kassen, maar ook figuurlijk in de Zuidpias en in de samenwerking met Nieuwerkerk aan den IJssel. Het nieuwe college en de raad vindt u op de pagina's gemeentebestuur. Ver der de pagina's met gemeente-infor matie, het A tot Z-gedeelte en net als vorig jaar een telefoon- en bedrijven gids. Reserveer een plekje voor de gids in uw huis, dan heeft u het hele jaar weer de benodigde informatie van uw gemeen te binnen handbereik. Voor alle ondernemers in onze ge meente verschijnt vanaf morgen een nieuwsbrief. Hierin vindt u informa tie over zaken als bedrijfsterreinen, economische ontwikkelingen binnen de gemeente (het vestigingsklimaat) en de Zuidpias. De nieuwsbrief hoopt een platform te vormen voor onderne mend Zevenhuizen-Moerkapelle en de gemeente samen. Vanaf morgen kunt u de kersverse nieuwsbrief downloaden vanaf de website van de gemeente www.zeven- huizen-moerkapelle.nl of ophalen op het gemeentehuis. Wilt u de nieuwsbrief blijvend ont vangen, dan kunt u uw aanmelden via de mail communicatie@zevenhui- zen-moerkapelle.nl onder vermelding van naam, adres en gegevens contact persoon. U ontvangt de nieuwsbrief dan via de mail. Wilt u de nieuwsbrief over de post ontvangen, stuur dan een briefje naar Gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle t.a.v. communicatie, Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, met vermelding nieuwsbrief voor on dernemend Zevenhuizen-Moerkapelle en uw naam en adresgegevens. Voor meer informatie, telefoonnummer 0180-637783 of 0180-637707. In 2005 heeft de raad besloten om de gehele gemeente aan te wijzen voor het voltrekken van huwelijken en registraties van partnerschappen. Sindsdien is het mogelijk om - onder voorwaarden -zelf een locatie in de gemeente uit te kiezen voor een hu welijk of partnerschapregistratie. Bij voorbeeld een huwelijk thuis, in een restaurant of buiten. Onze gemeente kent vijf vaste locaties om te trouwen. Deze locaties zijn het gemeentehuis, het kerkgebouw van de Vrijzinnig Hervormde gemeente, wijkgebouw De Vierkap en de dorps huizen Swanla en Op Moer. Deze lo caties worden als basisvoorziening gezien. Als er voor een eigen locatie - dus niet de 5 locaties van de basisvoorziening - wordt gekozen, dan geldt een aantal richtlijnen. Via een speciaal formulier moet er een schriftelijk verzoek wor den ingediend om op de zelf te kiezen locatie te mogen trouwen. Bij het indienen van het verzoek moe ten de verschuldigde aanvraagleges van 100,- worden voldaan. hoofd van de afdeling Publiekszaken getoetst. De criteria die hij hanteert om te kijken of de locatie geschikt is, zijn in ieder geval de volgende: - de locatie ligt binnen de gemeente grenzen van Zevenhuizen-Moerka pelle; - de locatie mag niet in strijd zijn met de goede zeden en wat maatschap pelijk aanvaard is; - de rechthebbende van de locatie dient schriftelijk toestemming te geven; - de verkeersveiligheid mag niet in het geding zijn; - de locatie dient tijdens het huwe lijk vrij toegankelijk te zijn; - voor het voltrekken van huwelijken en registraties in gebouwen niet zijnde de locaties van de basisvoor ziening, kan alleen toestemming worden gegeven als er minder dan 50 personen aanwezig zijn. Als het een locatie is waarvoor een zoge naamde gebruiksvergunning is af gegeven geldt het aantal van 50 personen niet; - wanneer een huwelijk in de open lucht wordt voltrokken dient te vens een vergunning op grond van de Algemene Plaatselijke Verorde- Als een bruidspaar voor een eigen lo catie kiest, zijn de kosten van huur, inrichting, aankleding en benodigde verzekeringen voor eigen rekening. De huwelijksvoltrekking of partner schapsregistratie vindt plaats zonder bode. De (buitengewoon) ambtenaar van de Burgerlijke Stand is de enige gemeentelijk vertegenwoordiger. De ceremonie door de buitengewoon ambtenaar duurt maximaal 45 minu ten. Het is niet toegestaan een huwelijk te voltrekken in één ceremonie waarbij het huwelijk tevens wordt ingezegend door een kerk- of geloofsgemeen schap. Daarnaast is het niet mogelijk om op een andere locatie dan het ge meentehuis de ceremonie kosteloos te laten plaatsvinden. De ceremonie kan plaatsvinden van maandag t/m zaterdag van 09.00 - 16.00 uur. Op verzoek zijn andere tijden bespreekbaar. Het is dan bij voorbeeld mogelijk om op maandag t/m vrijdag tussen 17.00 en 21.00 uur te trouwen. Nadere informatie: "Een Qocd veshgingskümaat voor ondem onze gemeente, deer gaat hot ons om In de periode van 9/6/2006 t/m 15/6/2006 zijn de volgen-1 de aanvragen om vergunningen binnengekomen: Aanvragen bouwvergunning - Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen, plaatsen vloei stofdichte betonplaat (BR/2006/0041) - Bredeweg 116 te Zevenhuizen, plaatsen van een loods (BR/2006/0042) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. I U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouw- of sloopvergunning is verleend of als een vrijstellings-1 procedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling ver leend: Bouwvergunningen/vrijstelling Verzonden: 8/6/2006: - Staringstraat 61 en 63 te Zevenhuizen, plaatsen twee dakkapellen (BL/2006/0015) - Noordelijke Dwarsweg 23 te Zevenhuizen, ver nieuwen schuur (BL/2006/0021) - Akkerweg 28 te Moerkapelle, plaatsen dakkapel (BL/2006/0002) Verzonden: 14/6/2006: - Beatrixlaan 57 te Moerkapelle, vergroten woning (B1/2005/0017) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uit reiking van het desbetreffende besluit aan de aanvra ger. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gra- venhage. Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Vrijstellingen bestemmingsplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer kapelle zijn voornemen vrijstelling te verlenen van de geldende bestemmingsplannen voor: het tijdelijk plaatsen van een woonunit op het Perceet Dorpsstraat 210 te Zevenhuizen (met toepassing van ar tikel 17 WRO); het plaatsen van een garage/berging op het Percee II Noordeinde 65 b te Zevenhuizen (met toepassing va° artikel 15 WRO); het gebruik van het pand Nijverheidscentrum 10 te Ze venhuizen als dierenkliniek (met toepassing van srtike 19.3 WRO) De ontwerpbesluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen vanaf 22 juni 2006 gedurende weken tijdens de openingstijden van het gemeentehui voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen mondelinge schriftelijke zienswijzen ingediend worden bij burM meester en wethouders. Mondelinge zienswijzen nen naar voren worden gebracht bij de afdeling tel. 0180-637732. - digitaal burgerjaarverslag Van jong naar Oud - digitale nieuwsbrief Voor ondernemend Zevenhuizen-Moerkapelle Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550

Hart van Holland | 2006 | | pagina 4