P^poimÉirj WADDINXVEEN KIJKT OOK NAAR MOORDRECHT RAAD PLEIT VOOR GECLUSTERD ONDERWIJSGEBOUW IN TRIANGEL EN NOORD TEKORT OPGELOPEN TOT RUIM 6 TON WD WIL DAT WADDINXVEEN ZELFSTANDIG BLIJFT pagina 21 Waddinxveen IY\VZZCvY\c\zY\ OYiö-f' Een gebouw voor meer scholen Waddinxveen Noord HART VAN HOLLAND - dè krant voor de Zuidpias 5 juli 2006 Door l Paulien de Graaf 1 j L Waddinxveen - Tijdens de raads vergadering heeft de raad nage dacht over de bestuurlijke toe komst van Waddinxveen. Volgens het college zal Waddinxveen op termijn niet in staat zijn zelfstan dig zijn taken uit te voeren. Er zijn al overleggen geweest met de gemeente Boskoop, die daarnaast ook wil fuseren met Rijnwoude. Waddinxveen keek verder naar Zevenhuizen- Moerkapelle, maar ook naar Moordrecht. Tijdens de vergadering werd er een amendement ingediend. De grootste wijziging was inderdaad om ook Moordrecht in het onder zoek te betrekken naar verster king van bestuurskracht. Daar naast wordt een stevige bestuurlij ke alliantie met Gouda als noodza kelijk gezien. Een fusie met Gouda wordt op dit moment door de raad uitgesloten. Het amendement werd door het grootste deel van de raad gesteund. Alleen WD en D66 zijn van mening dat eerst verder moet worden onderzocht of Waddinx veen niet zelfstandig kan blijven. Daarnaast pleitte D66 voor een volksraadpleging. De raad achtte dit niet het juiste middel om de be volking van Waddinxveen bij de fu sieplannen te betrekken. Uiter-aard worden de burgers op de hoogte gehouden van de plannen en dacht men meer aan een enquête. De raad vroeg in het amendement om de resultaten van een onder zoek naar de verschillende fusie mogelijkheden uiterlijk eind 2008 te presenteren, zodat hierover een besluit kan worden genomen en het fusieproces in 2009 gestart kan worden. Waddinxveen - De WD afdeling Waddinxveen heeft in haar verkiezingsprogramma opgenomen dat een fusie tussen Waddinxveen en andere gemeenten niet gewenst is. In de Raadsvergadering van de gemeente Waddinxveen op heeft de WD afdeling Waddinxveen zich dan ook uitgespro ken tegen het voorstel van het college om het proces te starten voor het tot stand komen van een fusie met één of meerdere omliggende gemeenten. De meerderheid van de Raad, PCW.CDA, PvdA en Wewa heeft zich voor een fusie uitgesproken, waardoor het collegevoorstel is aangenomen. Het gevolg van deze beslissing is, dat de zelf standigheid van Waddinxveen definitief zal eindigen in 2012. Om zo'n belangrijk en historisch besluit te nemen dienen vol gens de WD eerst aan een aantal randvoorwaarden te worden voldaan: de inwoners van Waddinxveen moeten zich kunnen uitspreken over de wenselijkheid van een fusie door middel van een referendum. Ook moet duidelijk worden aangetoond dat een fusie meer waarde voor Waddinxveen oplevert. De lastendruk voor de inwoners mag niet hoger worden, de kwaliteit van de dienst verlening en de bestuurlijke slagkracht moet sterk verbeteren en het Waddinxveense dorps -en gemeenschapsgevoel dient behouden te blijven. Als aan deze voorwaarden niet worden voldaan, is de WD van oordeel dat het proces van een fusie niet mag worden opge start. De WD heeft zich al meerdere keren uitgesproken tegen een fusie met Boskoop Boskoop is een boom - en sierteelt gemeente en Waddinxveen is duidelijk industrieel gericht. Bovendien dreigen de lasten voor de Waddinxveense bewoners hoger te worden als een fusie met Boskoop wordt aangegaan. Waddinxveen telt nu ruim 26.000 inwoners. Wanneer de nieuw te bouwen wijk Triangel klaar is en de inbreidlocaties zijn vol gebouwd, zal het inwonersaantal tussen de 35.000 en 40.000 gaan uitkomen. Na Gouda is Waddinxveen de grootste gemeente in de regio. Met genoeg potentie om zelfstandig te blijven. De WD is van mening dat een fusieproces in gang moet wer den gezet als daarvoor aanleiding is en de bevolking eerst is geraadpleegd. De WD vindt het jammer dat de politieke partijen PCW, PvdA, Wewa en CDA voor een fusie in 2012 besloten hebben. Volgens deze partijen hoeft de bevolking niet geraadpleegd te worden middels een referendum. De WD vindt dat niet democratisch en ziet dit zelfs als minachting van de inwoners van Waddinxveen. De bevolking van Waddinxveen wordt een fusie opgedrongen zonder enige inspraak. Een slechte zaak! R.J. Visscher, fractievoorzitter WD Waddinxveen. Waddinxveen - In overleg met verschillende schoolbesturen is door de gemeente het Inte graal Huisvestingsplan (IHP) opgesteld. Dit behelst een voorstel voor de schoolhuis vesting in de toekomst, zowel voor de bestaande scholen en wijken als voor de nieuwe wijk Triangel. Voor het stichten van een nieuwe school moet men voldoen aan een stichtingsnorm. Uit de leerling prognoses van de verschillende scholen is gebleken dat waar schijnlijk niet een school zal kun nen voldoen aan deze norm. Daarom kunnen leerlingen zich aanmelden bij bestaande scholen die een dependance beginnen in de nieuwbouw in de wijk Triangel. Er wordt uitgegaan van een gebouw voor meerdere scholen. Het college wil uit financieel oog punt de verwijsafstand voor leer lingen toch handhaven op 2 kilo meter. Dat wil zeggen dat als er een tekort ontstaat aan lokalen, dat dan eerst leegstaande lokalen binnen een straal van 2 kilometer moeten worden gebruikt alvorens er nieuwe lokalen gebouwd mogen worden. Uit de prognose blijkt dat in een pieksituatie dit zou gelden voor 20 procent van de leerlingen uit Triangel. Naast de toekomstvisie over de schoolhuisvesting in de nieuwe wijk Triangel is er ook met de schoolbesturen van de scholen in Waddinxveen Noord gesproken. Men wil een haalbaarheidsonder zoek instellen naar de herschik king van de onderwijsaccommoda- ties. Meerdere schoolbesturen hebben aangegeven interesse te hebben in nieuwbouw. Hiervoor zijn twee locaties aangewezen: De Peter Zuidlaan en de locatie afval waterzuivering (hoek spoorlijn, Willem de Zwijgerlaan). Ook hier wordt overwogen om een gebouw te plaatsen voor meerdere scho len. De raad was blij met deze IHP. Maar er werd door de PvdA, CDA en VVD een motie ingediend waarbij het college gevraagd werd een onderzoek te doen naar een geclusterd onderwijsgebouw in Waddinxveen Noord. Daarmee wilde de raad ook laten onderzoe ken welke andere organisaties eventueel gebruik willen maken van de accommodatie, bijvoor beeld kinderdagverblijven, peuter speelzaal, voor- en naschoolse opvang. Multifunctioneel voor op kinderen gerichte voorzieningen. Met de 2 kilometer verwijsafstand voor Triangel hadden de meeste partijen moeite: "Juist voor een nieuwe wijk is het belangrijk dat de kinderen bij elkaar op school komen en niet verspreid worden over meerdere wijken." Er werd gepleit voor een verwijsafstand van 750 meter. Aangezien de financiële situatie van de gemeen te nu niet toereikend is, zal hier over later een besluit worden genomen. De stichting Openbaar Onderwijs voelt zich buitenspel gezet bij het overleg over het onderwijs in Waddinxveen. Zij hebben de wet houder een brief gestuurd met een aantal attentiepunten, waar op ze nooit antwoord hebben gekregen. Daarnaast attendeerde de WD erop dat er maar 16 pro cent van de locatie in Triangel is ingeruimd voor Openbaar Onderwijs, terwijl het landelijke percentage op 32 procent ligt. De wethouder vertelde dat dit een leidraad is en dat dit percentage is vastgesteld door de Koepel Protestant Christelijk Onderwijs. "Alle scholen hebben vertrouwen in deze cijfers en het heeft geen invloed op het aantal lokalen", aldus wethouder Gerts. Waddinxveen - Tijdens de raadsvergadering op 28 juni werden de jaarstukken van 2005 besproken. Daaruit bleek dat de tekorten opgelopen zijn tot ruim 6 ton in plaats van de 2 ton waar men rekening mee gehouden had. Tijdens de vorige raadsverga dering werd al aangekondigd door wethouder van finan ciën Lont dat er een lijk uit de kast gekomen was: een tegenvaller waarvan men op dat moment nog niet kon inschatten hoe groot de tegenvaller was en wat de gevol gen ervan zouden zijn. De stukken zijn niet openbaar en ook werd tij dens de vergadering niet duidelijk wat het precies voor tegenvaller was. Wel werd aangegeven dat in dit tekort is inbegrepen de vor ming van een voorziening pensi oenen voor gewezen wethouders van 960.000 euro. Hiertoe was besloten in de vergadering van februari. Ondanks de tegenvaller, was de rapportage van de accountant redelijk positief, met name over doorgevoerde verbeteringen op het gebied van planning en con trol. Dit ontlokte wethouder Lont de uitspraak: "Het gaat steeds beter!"

Hart van Holland | 2006 | | pagina 21