K WADDINXVEEN STOPT ENERGIE IN WINDENERGIE K ucu BR0MM0BIEL ONBRUIK BAAR NA VANDALISME Z0MERBRIDGE "WERK ZOEKEN IS DANSEN MET ZIJN DRIEEN" T00S SLUIT SEIZOEN AF MET JAC0BA D0NDERBAARD WADDINXVEEN HART VAN HOLLAND - dè krant voor de Zuidpias 5 juli 2006 pagina 25 Eigenaar broimimoblel ertóftg gedupeerd Getuigen gezocht Waddinxveen Werkt Door Paulieri de Graaf Waddinxveen - Op Distripark Doelwijk, langs de A12, werd vrijdagmorgen 30 juni de offi ciële eerste paal geslagen voor de vier windturbines. Hiermee kunnen in de toekomst 5600 huishoudens van groene stroom worden voorzien. "In 1990 is er onderzoek gedaan naar de meest gunstige locaties voor windmolens in de regio Midden Holland" vertelt wethou der Dijksterhuis. "Er werden 23 locaties aangewezen die geschikt waren. Maar daarna moest er nog veel onderzoek gedaan worden naar bijvoorbeeld vogeltrekroutes en slagschaduw. Deze locatie werd in eerste instantie een reserveloca tie, maar we hebben er alles aan gedaan om er een voorkeurslocatie van te maken. En nu is het zelfs de eerste locatie in Midden Holland waar daadwerkelijk windmolens geplaatst gaan worden." Er is nu gestart met de bouw van drie turbines. De vierde viel net buiten het bestemmingsplan. Daags voordat de eerste paal gesla gen werd, ging de gemeenteraad akkoord met de wijziging van het bestemmingsplan en gaf zodoende ook de goedkeuring voor de bouw van de vierde windturbine. Op de paal die wethouder Dijksterhuis de grond in sloeg stond de kreet: 'Waddinxveen leeft van de wind'. Deze vier molens zullen 19 Megawatt stroom per jaar opwek ken: dat is voldoende om 5600 huishoudens in de regio van groe ne stroom te voorzien. Dit staat gelijk aan 65 procent van de huis houdelijke electriciteitsvraag in Waddinxveen. Waddinxveen - In het weekeinde van 24 juni is in de nacht de brommo- biel (een 45 km-auto) van een gehandicapte man omver geduwd. Hierdoor is de brommobiel onbruikbaar geworden; er is accuzuur over de bekleding gelopen. De verzekering betaalt niet uit omdat er sprake is van vandalisme en de eigenaar heeft zijn laatste spaargeld besteed aan de aanschaf van de brommobiel en zit nu thuis omdat dit zijn enige mogelijkheid was om buiten te komen. De heer Boom is een aantal jaren geleden geopereerd aan een gezwel en daarbij is zijn evenwichtsorgaan beschadigd geraakt. Hierdoor is zijn leven ingrijpend veranderd, hij kon zijn net geboren jongste kind niet eens uit bed halen en kon niet meer werken. Helemaal herstellen zal dit nooit meer, hij was blij dat hij weer een aantal uren therapeutisch kon gaan werken om een bijdrage te leveren aan de maatschappij en weer het gevoel te hebben dat hij erbij hoorde. "Met de brommobiel kon ik in ieder geval ook zo nu en dan met mijn kinderen even de deur uit. Wel was er dan ook vaak sprake van veel agressie in het verkeer. Ik reed kennelijk niet snel genoeg." Mevrouw Boom is zeer teleurgesteld in de maatschappij: "Ik hoop dat mensen eerst eens gaan nadenken voordat ze zulke dingen doen. We hebben vorig jaar al onze spaarcenten voor dit vervoermiddel uitgege ven, dus mijn man kan nu geen kant meer op." Ook over de afhande ling van de politie is mevrouw Boom niet tevreden: "We hebben wei vijf keer de politie gebeld maar die namen niet eens de moeite om langste komen, ze hadden belangrijkere dingen te doen." In een reac tie laat wijkagent Hazebroek weten dat de politie wel is geweest, nog voordat het feit was gemeld: "Collega's hebben nog geprobeerd de brommobiel overeind te trekken om verdere schade te voorkomen maar kregen dat niet voor elkaar. Later zijn wij inderdaad niet terug geweest omdat we al een rapport hadden van agenten die het met eigen ogen hadden gezien." De wijkagent bevestigt dat eigenaren van een brommobiel vaak slacht offer zijn van vandalisme en ander pestgedrag. Hij roept dan ook getui gen van het voorval van de familie Boom op om zich te melden bij de politie zodat zij het kunnen onderzoeken en er proces verbaal opge maakt kan worden tegen de schuldigen. Getuigen kunnen zich melden via het algemene nummer van de politie. De heer Arthur Vermeulen van Groenraedt, het bedrijf dat de windmolens realiseert was erg onder de indruk van de bevlogen heid van Waddinxveen. "Er werd goed meegewerkt en men deed er alles aan om de molens hier te krij gen." Ook het Platform Duurzaam Waddinxveen heeft zeker zijn steentje bijgedragen om de molens in Waddinxveen te realiseren "Er is in Waddinxveen een groot draag vlak voor duurzame energie" aldus Dijksterhuis. "Daarom hebben we veel energie gestopt in de wind energie." Waddinxveen - Bij Bridgeclub Waddinxveen werd afgelopen donderdag de vijfde competitieronde gespeeld. De heer Smakman en mevrouw Kok wisten te winnen in de A-lijn met een score van 60,16%. In de B-lijn kwa men de heer Bom en mevrouw Van der Lee tot een score van ruim 62,92. Deze week was er prijs voor het paar dat 42% scoorde; in de B- lijn werd deze gewonnen door de dames Van LeeuwenA/erlaan en in de A-lijn door de heer Oudshoorn en mevrouw Van der Meer. De competitie gaat aanstaande donderdag verder om 19.30 uur in het Anne Frank Centrum, ledereen is welkom. Waddinxveen - Jazzdans- en Turnvereniging T.O.O.S. sloot zaterdag 1 juli het dansseizoen af met twee uitvoeringen van de kinderdansvoorstelling 'Ja- coba Donderbaard gaat oppas sen'. Aan deze voorstelling werkten alle dansgroepen van groep 3 tot en met 8 en de selectiegroepen mee. "Elk jaar als afsluiting van het sei zoen organiseren we zo'n voorstel ling," vertelt jazzdansdocente Judith van Zwet. "Dit keer hebben we gekozen voor een verhaal waar in een excentrieke oude zeerovers vrouw Jacoba Donderbaard zich aanmeldt als oppas." In eerste instantie vinden de ouders pirate Jacoba Donderbaard zeer vreemd, maar de kinderen zijn wel direct enthousiast. Zij weten dan ook de ouders over te halen in zee te gaan met deze nieuwe oppas. Het wordt voor de kinderen geen avondje televisie kijken, maar spannende zeeroversverhalen. Pirate Jacoba, gespeeld door dansdocente Chantal Bik, bouwt met de kinderen de huiskamer om tot een decor pas send bij haar verhalen. De kinderdansvoorstelling was de laatste activiteit van dit danssei zoen binnen T.O.O.S. Vanaf maan dag 28 augustus gaan alle lessen voor de groepen 1 tot en met 8 weer van start; voor de middelbare scholieren en volwassenen starten de lessen een week eerder op 21 augustus. Voor komend seizoen heeft T.O.O.S. wederom een druk programma opgesteld, met onder andere deelname aan T.O.O.S. Danst Anders in TOOS Plaza en een schouwburgvoorstelling. Wie heeft mijn lampje krokodil gepikt. Flauw hoor! Wie heeft ze gezien? 0182-615575 Accuzuur over de bekleding maken brommobiel onbruikbaar. Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Vorig jaar start te de gemeente Waddinxveen een Lokaal Arbeidsmarktpro ject (LAMP) om langdurig werk zoekende aan het werk te hel pen. Tien werkzoekenden start ten aan het begin van dit jaar een leerwerktraject. Woensdag morgen kregen zij hun certifi caat voor de afgeronde cursus overhandigd van wethouder Lont. Tevens opende hij een nieuw gedeelte van de website van de gemeente 'Waddinx veen werkt'. Het leerwerktraject wordt gevolgd bij SIOM in Gouda en duurt een half jaar. Naast praktische vakken als Nederlands en computervaardigheden, worden de cursisten ook getraind in sollici tatievaardigheden en kunnen zij hun vaardigheden oefenen in bij voorbeeld administratie. Twee van de tien deelnemers konden door omstandigheden de cursus niet geheel bijwonen. "Maar jullie heb ben wel meegedaan en dat willen we toch belonen met een getuig schrift", aldus een van de leer krachten. Van de overige acht cur sisten doen er momenteel twee vrijwilligerswerk en twee hebben een reguliere betaalde baan gevonden. Een deelnemer krijgt aangepast werk en drie gaan er door naar een vervolgopleiding. Zowel de medewerkers van het SIOM als wethouder Lont waren erg tevreden over dit resultaat. "Werk zoeken is dansen met zijn driean", aldus wethouder Lont "Er zijn drie partijen nodig: de werk zoekende, de bedrijven die werk nemers zoeken en de gemeente. De gemeente wil bemiddelen tus sen de werkzoekende en de bedrij ven. Daarom kunnen vanaf 28 juni op www.waddinxveen.nl onder 'Waddinxveen werkt' werkzoeken den en Waddinxveense bedrijven die banen, werkervarings- of stage plaatsen hebben elkaar vinden. Vacatures kunnen worden geplaatst en werkzoekenden kun nen hier een CV achterlaten en rea geren op de vacatures. "Dit loopt altijd via een gemeentemedewer ker", vertelt Lont "Als we denken dat we een geschikte persoon gevonden hebben voor een vacatu re wordt dit doorgegeven aan het bedrijf. Maar ook vacatures die worden geplaatst op de website, worden eerst door een medewer ker nagekeken en pas daarna geplaatst." Om de werkzoekenden bij te staan bij het vinden van een baan, zijn verschillende vrijwillige coaches actief. Dit zijn vaak men sen uit het bedrijfsleven. Zij treden op tussen gemeente, bedrijven en de werkzoekende.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 25