DERDE CD VOOR SOOTJEVISCH NATUURWANDELINGEN KOORNMOIENGAT NIEUWE SOORTEN KOFFIE BIJ WERELDWINKEL DIER VERMIST OF GEVONDEN? WESTERN SPEKTAKEL TROTSE NEDERLANDS KAMPIOEN MARCEL DROST: odd "BILJARTTITElZET MOER OP DE mnm pagina 8 ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE Actieve leden Eigen niveau Drempel Aandacht Bijdrage www.amivedi.nl HART VAN HOLLAND - dè krant voor de Zuidpias 5 juli 2006 Bart Bakker weet ai jaren via zijn pen door te dringen tot iemand zijn leef- en gevoelswereld. In de wekelijkse rubriek 'Het Voetstuk' zet hij mensen uit de lokale samenleving in de schijnwerpers. Marcel Drost (40), Kees de Knegt (62), Cock Verstoep (67) en Danny van Leeu wen (33) hebben een belangrijk aandeel gele verd in de Nederlandse titel in de C2-klasse, die het biljartteam van cafe 'Het Wapen Moerkapelle' onlangs behaalde. Danny van Leeuwen zorgde overigens voor een uni cum door als invaller in twee ver schillende teams tweemaal Nederlands kampioen te worden. "Volgens mij is dit nog nooit ver toond", zegt 'captain' Marcel Drost, tevens bestuurslid van de plaatselijke biljartvereniging. "Hoewel de bondsbestuurders de zaak even goed moesten onder zoeken of het wel was toegestaan dat Danny tweemaal meedeed, was zijn prestatie er niet minder om." Voor de Moerkapelse biljarters is de Nederlandse titel in de C2-klas- se, (hierboven zit nog de C1 en de hoofdklasse) een sportief hoogte punt. "Tijdens de NK moesten we aan onze tegenstanders en ande re deelnemers uitleggen waar de gemeente Moerkapelle precies lag. Biljarters uit bijvoorbeeld Limburg hadden hier geen idee van. Kortom, door deze titel wordt Moerkapelle op de kaart gezet. En wie had gedacht dat dit door een stel biljarters zou gebeuren?", aldus Drost. staan dat twee spelers dit niveau halen. Als het er meer zijn, dan word je als team hoger ingedeeld. Het biljarten is soms net schaken. Je moet blijven vooruit blijven denken om er uiteindelijk het maximale uitte kunnen halen." Marcel Drost is inmiddels zo'n vijf tien jaar in de biljartsport actief. Enerzijds als speler, anderzijds als bestuurslid van de biljartvereni ging in Moerkapelle. Momenteel heeft de vereniging 35 actieve leden. "In onze hoogtijdagen waren dit er meer dan vijftig", vertelt Marcel. "Maar helaas slaat bij ons de vergrijzing toe. Zo gin gen we van zes naar vier competi tieteams, die eenmaal per week competitie spelen. De gemiddel de leeftijd ligt boven de vijftig jaar. De gezelligheid staat bij onze club overigens voorop. We proberen met de teamsamenstel ling rekening te houden met de voorkeuren van de spelers met wie zij graag willen samenspelen. Maar het is moeilijk om de jeugd voor de sport te enthousiasme ren. Daar komt bij dat jongeren onder een bepaalde leeftijd niet in een cafe mogen, terwijl juist daar de sport plaatsvindt. Mede door deze regelgeving is het las tig om de jeugd bij het biljarten te betrekken. In de grote steden ligt dit overigens anders, want daar heb je de grotere biljartcen tra waar de jongeren wel welkom zijn." "Het grote voordeel van biljarten is dat iedere speler het op zijn niveau kan beoefenen. Iedere keer is het mogelijk om je eigen grenzen te verleggen. Wel zijn de competitiewedstrijden aan een bepaalde klasse gebonden. In onze klasse is het alleen toege- Marcel Drost: "Het is dus even afwachten hoe de biljartsport zich verder in Moerkapelle zal ontwikkelen. Maar dit geldt ook voor het gehele district. Onlangs zijn de districten Gouda en de Krimpenerwaard samengevoegd. In het hele gebied is sprake van een drempel om in verenigings verband te gaan biljarten. Het is daarom wachten op een ople ving. Dit zal de gehele biljartsport in de regio ten goede komen." De actieve beoefenaars hopen in ieder geval dat de biljartsport veelvuldig op televisie komt. "Hierdoor zal de interesse alleen maar toenemen", aldus Marcel Drost. "Hetzelfde geldt door de publiciteit in de lokale bladen. Rondom onze Nederlandse titel is een kleine (lokale) mediahype ontstaan. De komst van de wet houder draagt hier ook aan bij. Ik vind dit een goede zaak, want hoe meer aandacht hoe beter. Op televisie is het soms een lastig ver haal om de sport voor de kijkers echt aantrekkelijk te maken. Een bekende biljarter als Dick Jaspers nam bijvoorbeeld soms twee, drie minuten de tijd om over een stoot na te denken. Dan ben je de kij ker dus snel kwijt. De bond heeft mede daarom een tijdslimiet van veertig, vijftig seconden inge steld. Dit zal zeker aan de amuse mentswaarde op televisie bijdra gen. Of dit ten koste gaat van de sportieve prestatie? Voor mezelf maakt het niet zoveel uit. Ik kan over het algemeen niet te lang over een stoot nadenken. Voor een speler als Jaspers kan ik dit uiteraard niet beoordelen. Op dat niveau gelden weer andere spor tieve normen." "Maar ik hoop dat onze biljartti- tel er toe bijdraagt dat het leden aantal weer aantrekt. We zijn tenslotte niet alleen de beste maar ook de gezelligste vereni ging uit de gehele regio", besluit Marcel Drost met een glimlach. Een warm welkom aan onze nieuwe buurjongen Stephene. Fam. Molenaar. Bedankt voor alle steun en aandacht, kaarten enz. bij mijn operatie. Wim Zevenhuizen - De gidsen van Natuur- en Vogelwacht Rotta hou den vanaf vrijdagavond 7 juni natuurwandelingen door en om het Koornmolengat. Tijdens de wandelingen wordt aandacht besteed aan het ontstaan van het gebied, de plantengroei en de broedvogels. Daarnaast komt ook de waterhuishouding aan bod. De wandelingen vinden elke vrijdag avond tot en met 1 september plaats. Startplaats is het informatie bord bij de boogbrug over de Hennipsloot, tussen de camping en restaurant de Roerdomp. De wandelingen duren twee uur en starten om 19.00 uur. Voor meer informatie: 079-5931262 of 010- 5214291. Stichting AMIVEDI, Kosteloze re gistratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle- Pijnacker/Nootdorp. VERMIST: kater, zwart, geel/oranje ogen, Reigershof, Moerkapelle; kater, cypersbruin/witte onder kant en op snuit, cypers bruin/ grijs/zwart, Zegwaartseweg, Zoetermeer hoort thuis in Moerkapelle; kater, rood/wit befje, 14 jr, Het Hogeland Zevenhuizen grijze valkparkiet met oranje wangen, ongeringd. Peuleyen, Waddinxveen; GEVONDEN: kater, zwart/witte poten, mond, nek en bef. Zijde, Boskoop; kater, ongecastreerd rood - cypers Bloemendaalseweg, Waddinxveen; poes, zwart, Bredeweg, Moerkapelle GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: jonge katjes van 8 tot 12 weken ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost: 3 B-Hoek - Pijnacker/Nootdorp - Zevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937 of kijk op Zevenhuizen - Het bestuur van viswijvenkoor Sootjevisch zette vorige week in dorpshuis Swanla een handtekening onder een contract met plan- tenmaatschappij DZV Records. Dat betekent dat binnen afzienbare tijd de derde cd van het koor opgenomen wordt. Voordat het zover is dient er hard gewerkt te worden, want veel wordt in eigen beheer uitgevoerd. De cd - die gevuld wordt met een geheel nieuw repertoire - zal uitgebracht worden tijdens het 10-jarig bestaan van het koor in maart 2007. Zevenhuizen - Met een knipoog naar het Wilde Westen, vindt zater dag 8 juli het Western-Spektakel in Zevenhuizen plaats. Vanaf 12.00 uur zijn er Country-line dans demonstraties en er worden een aantal stands geplaatst waar men country en western platen, hoeden, schilderijen, cd's, kleding en laarzen verkoopt. Evenementen Midden-Holland plaatst deze dag een mechanische stier. De stier-rodeo is een bekende sport uit Texas, waar vooral de Amerikanen behendig in zijn. Hoe goed zijn de inwoners van Zeven huizen en Moerkapelle in het bedwingen van de mechanische stier 'Bertus'? Naast de stands met Western- en Countryspullen, zijn er kramen met tuin- en woondecoraties, speel goed, wenskaarten, etenswaren enzovoort. Ook voor kinderen zijn er diverse attracties zoals een draai molen en ponyrijden. De plaatselij ke winkeliers hebben deze dag extra aanbiedingen. Wie als club mee wil doen met deze westerndag kan contact opnemen via telefoon 0182-527752. ledereen is welkom. Zevenhuizen - Door het drinken van een heerlijk kopje koffie is het mogelijk om tegelijkertijd iets waardevols te doen voor koffieboe ren in Afrika en Latijns-Amerika. Fair Trade Original helpt coTperaties van koffieboeren om sterke onder nemers te worden. Samen ontwik kelen ze koffiesoorten en de boe ren worden ondersteund om pro fessionele spelers te worden op de exportmarkt. Daardoor worden op een effectieve manier hun inkom sten en daarmee hun levensom standigheden verbeterd. Door hun koffie te drinken dragen wij daar aan bij. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moer kapelle heeft vanaf heden de vol gende nieuwe koffiesoorten in het assortiment: Ethiopië koffie, 100% Arabica. Deze koffie heeft een zeer geurig aroma en milde, chocolade achtige tonen. Verkrijgbaar in snel- filtermaling. Kilimajaro koffie, een melange van Arabica- en Robusta- bonen. Verkrijgbaar als pads. Guatemala Dark Roast, 100% Ara bica. De donker gebrande bonen geven een pittige, krachtige smaak en een levendig aroma. Verkrijg baar in snelfiltermaling en als kof- fiepads. Ter introductie is er een actie tot en met 31 december, waarbij iedere maand een prijs gewonnen kan worden. Voor meer informatie: www.fairtrade.nl. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moer kapelle staat elke vrijdag en zater dag van 10.00 tot 16.00 uur op het C1000-plein.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 8