Ringdijk Da Costaweg gerepareerd WEEKPROGRAMMA FILMHUIS GOUDA Waddinxvener Waddinxveen leeft! KLAVERJASSEN VOOR SENIOREN duivensport DRUK WEEKEND VOOR P.V. DE SPERWER in het nieuws... - f r n r K O F im Hart van Holland: de krant voor ae zuiapias y augustus zuuo In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Waddinxveen - Postduivenvereni ging de Sperwer deed afgelopen weekend mee met drie vluchten. De eerste vlucht was vanuit vanuit Bergerac, 855 km. De duiven wer den vrijdag gelost en zaterdag was het een duif van E. van Beek die als eerste thuiskwam. Uitslag: 1-9-14. E. van Beek, 2-12. C.A. Bode, 3-6- 7. H. Metselaar, 4-5-8. Comb. J. en G. Toor, 10-11. J. Jansen, 13. Kees Hofman, 15. A. v.d. Made. Tweede en derde vlucht waren beide vanuit Chantilly. Bij de oude duiven was Joh. L. Bol de uitschie ter. Uitslag: 1-2-3-7-8. Joh. L. Bol, 5-10. A. v.d. Made, 9. W. Breedijk. Uitslag jonge duiven: 1-2. J. Jan sen, 3-5-6-10. A. v.d. Made, 4-7-9. Kees Hofman, 8. Joh. L. Bol, 11-12- 13-14-15. W. Breedijk. Waddinxveen -De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert in het Anne Frank- activiteitencentrum diverse ac tiviteiten voor Waddinxveense senioren. Voor de liefhebbers van klaverjassen is er volop ge legenheid om elkaar te ontmoe ten en met elkaar dit kaartspel te beoefenen. Op woensdag 16 augustus wordt het zomerklaverjassen afgesloten met een middagje prijsklaverjassen. Als u nog nooit eerder hebt deelgeno men aan het klaverjassen in het Anne Frank-centrum dan is deze middag wellicht een goede ge legenheid om kennis te maken met dit activiteitencentrum en met deze activiteit. in september gaat het nieuwe seizoen van start. Op woens dagmiddag 6 september is er wederom prijsklaverjassen. De gezelligheid van het samen kaarten staat uiteraard voorop m sar er zijn op die middag ook leuke kleine prijsjes te winnen. Vervolgens is er het hele sei zoen op de eerste woensdag van de maand prijsklaverjassen. Daarnaast is er twee keer per maand competitieklaverjassen, eveneens op woensdagmid dag. In september is dat op 13 en 27 september. De zaal gaat cm 13.00 uur open. Het klaver jassen begint om 13.30 uur. De kosten voor deelname per keer bedragen 1,90 voor prijskla verjassen en 1,15 voor com petitieklaverjassen. Informatie: W.W. (0182)- 631932. Alle activiteiten van de S.W.W., een gevarieerd aanbod van cursussen, sportieve en (re)creatieve activiteiten, wor den maandelijks gepubliceerd in het informatieboekje voor senioren 'Nieuws'. Dit kan te lefonisch aangevraagd worden of via de website www.welzijn- waddinxveen.nl en www.com putersenioren.nl, of e-mail naar sww@welzijnwaddinxveen.nl Gouda - In Filmhuis Gouda draai en de volgende films: The Merchant of Venice - Wil liam Shakespeare is ongetwijfeld de beroemdste en productiefste schrijver uit de geschiedenis. Veel van zijn stukken zijn inmiddels ook als film beroemd geworden. Met uitzondering van 'The Mer chant of Venice', waar filmregis seurs hun handen niet aan durf den te branden. Centraal in 'The Merchant of Ve nice' staat de Joodse woekeraar Shylock (Al Pacino) die aan de Venetiaanse koopman Antonio (Jeremy Irons) een grote som geld leent. Met een catch: als de lening niet op tijd wordt terugbetaald, mag Shylock een pond vlees uit het lichaam van Antonio snijden. Als het noodlot voor Antonio toe slaat eist Shylock zijn recht op. Maar dan keert de christelijke ge meenschap van Venetie zich on genadig hard tegen hem en leert de woekeraar een lesje. Ae Fond Kiss - 'Ae fond kiss' is een strofe uit een oud liefdesliedje dat muzieklerares Roisin haar leer lingen laat zingen op een school in Glasgow. Roisin komt zelf met de liefde in aanraking als zij Ca- sim ontmoet, de oudere broer van een van haar leerlingen. De vonk tussen beiden slaat direct over. Er is echter een probleem: Casim is een Schotse tweede-ge- neratie-Pakistaan, die door zijn traditionele moslim-ouders is uit gehuwelijkt aan een meisje uit hun vaderland. En er is nog een probleem: Roisin's katholieke om geving accepteert niet dat de pas gescheiden lerares zomaar een nieuwe relatie begint. Ziedaar de ingrediënten van het multi-culti drama 'Ae Fond Kiss'. I'lvresse du Pouvoir - Hvresse du Pouvoir is de nieuwste film van Claude Chabrol, die in de jaren '60 een van de grondleggers was van de Franse Nouvelle Vague. Nog steeds is hij in de race: I'lvresse du Pouvoir is zijn 52ste film en de ze vende met zijn muze Isabelle Hup- pert in een glanzende hoofdrol. Huppert speelt Jeanne Charmant- Killman, een charmante maar kei harde onderzoeksrechter die een persoonlijke kruistocht is begon nen tegen corrupte politici in Pa rijs. Dankzij haar komen veel za ken tevoorschijn die het daglicht niet kunnen verdragen. Speciaal heeft zij haar pijlen gericht op de directeur van een groot industrie- bedrijf die er smerige praktijken op nahoudt. Zoals in de meeste films waarin Isabelle Huppert speelt, weet zij van begin tot het eind het mid delpunt te zijn. Chabrol en Hup pert bewijzen in deze spannende film dat vakmanschap inderdaad meesterschap is. Voor meer informatie en reserve ren: Filmhuis Gouda, Lethmaet- straat 45, telefoon 0182-522200. De afgelopen week was Wad dinxveen in het nieuws door kleine scheuren in een dijk aan de Da Costaweg. Als gevolg van de aanhoudende droogte voerde het hoogheemraadschap van Rijnland vanaf midden juli inspecties uit langs kades en dijken, die opgebouwd zijn uit veen. Veendijken kunnen na melijk uitdrogen en hun stabili teit verliezen. Uit de inspecties bleek dat een deel van de kade langs de Da Costaweg scheuren vertoonde en het talud van dijk te steil was. De situatie was niet zorgwekkend, maar het hoog heemraadschap van Rijnland liet de kade van de Ringdijk uit voorzorg meteen verstevigen. Over een lengte van 25 meter werd een tien meter breed klei- pakket aangebracht, waardoor eventuele risico's werden weg genomen. Vijfhonderd kilometer kades Jelle Veldhuisen en Hans van Ketwich zijn werkzaam bij het hoogheemraadschap van Rijn land. Beide waren betrokken bij de inspecties en preventieve maatregelen aan de Da Costa weg. Hans van Ketwich woont in Waddinxveen en werkt al sinds 1979 bij het waterschap. Hij is groepsleider 'voorbereiding en beheer' en coördineert alle wer ken, die zijn groep uitvoert. Jelle Veldhuisen uit Rotterdam werkt sinds zeven jaar bij Rijnland. Hij is werkvoorbereider en inhou delijk betrokken bij kaderver- beteringswerkzaamheden. Jelle voerde onder andere de inspec ties uit in Waddinxveen waarin de scheuren werden geconsta teerd. Hans van Ketwich: "Het hoog heemraadschap van Rijnland heeft grofweg drie taken: het beheer van de waterkering en de watergangen, de zuivering van afvalwater en de verantwoorde lijkheid voor het peilbeheer (van polders en boezemwatergan gen). Binnen de groep 'voorbe reiding en beheer' worden pro jecten voor kadeverbeteringen gedaan. Ook verzorgen we bag- gerwerkzaamheden en zorgen we voor het onderhoud van de watergangen. Incidenteel voert het waterschap ook onderhoud Jelle Veldhuisen en Hans van Ketwich aan installaties, stuwen, water gangen, rioolzuiveringen, etc. In totaal heeft het hoogheemraad schap in het district Zuid, waarin Waddinxveen ligt, zo'n 500 kilo meter kade onder zijn beheer." Risicovolle dijken Jelle Veldhuisen: "Jaarlijks in februari en maart houdt het hoogheemraadschap inspecties aan alle waterkeringen in het beheergebied. Dan controleren we op onrechtmatigheden, vaak veroorzaakt door de aanwe zigheid van kwelwater of door muskusratten. In februari heb ben we niet kunnen constateren dat er wat mis was met de Ring dijk aan de Da Costaweg. in die periode was er opvallend veel begroeiing met berenklauw en was daardoor de inspectie niet goed mogelijk." Het hoogheem raadschap heeft alle waterkerin gen in zijn beheergebied inge deeld naar risico's. Veenkades en -dijken, die in de nabijheid van woonwijken liggen, vallen in risicocategorie één. Bij een groot neerslagtekort (>175 mm) worden bij deze waterkeringen extra inspecties uitgevoerd. En die worden zolang de droogte aanhoudt elke twee weken her haald. Voorzorgsmaatregelen Jelle Veldhuisen: 'Vanwege de extreme droogte hebben we op maandag 24 juli de ringdijk aan de Da Costaweg geïnspecteerd en toen hebben we de scheuren en ongelijke zettingen geconsta teerd. Er was zeker geen acuut gevaar en de situatie was abso luut niet vergelijkbaar met die van de dijkverschuiving in Wilnis van enkele jaren geleden. We hebben desalniettemin besloten om meteen voorzorgsmaatrege len te treffen. Over vijfentwin tig meter lengte is kleiige grond aangebracht. Daardoor werd de dijk stabieler en werden even tuele risico's weggenomen. De maatregel is diezelfde week al uitgevoerd." Hans van Ketwich: "We hebben de mensen in de woonwijk achter de Ringdijk di rect op de hoogte gebracht van onze bevindingen en de maatre gelen die we wilden uitvoeren. Ook de gemeente, politie en de pers is geïnformeerd." Inmiddels is het gedaan met de droogte. De temperatuur is flink gedaald en er is volop regen. Voor veel zonaanbidders is dat wellicht teleurstellend, maar voor het hoogheemraadschap betekent dat een zorg minder.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 7