WERELDWINKEL TIJDELIJK GESLOTEN WEGENS VERBOUWING BOODSCHAPPENPLUSBUS IN WADDINXVEEN BEWEGINGSLESSEN EXPOSITIE JELLE VERWERD A KERKDIENSTEN pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 augustus 2006 Waddinxveen - De Boodschap- penPlusBus is een nieuw project dat is opgezet door de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) met steun van het Na tionaal Fonds Ouderen (NFO). De BoodschappenPlusBus is be doeld voor Waddinxveense seni oren die niet meer zo gemakkelijk de deur uit kunnen, bijvoorbeeld om zelf boodschappen te doen of een gezellig uitstapje te ma ken. De BoodschappenPlusBus heeft een vast weekprogramma en een speciale activiteit van de week. Daarnaast is het reeds langer lopende project 'Seni- orenvervoer' voor individueel vervoer ondergebracht bij dit project. Vaste activiteiten Op dinsdag gaat de Boodschap penPlusBus 's morgens naar de Openbare Bibliotheek. Daar kun nen de deelnemers hun boeken ruilen en wordt er voordat de bus weer teruggaat eerst nog gezamenlijk koffie gedronken. Op donderdagmorgen gaat de BoodschappenPlusBus naar de Aldi in Reeuwijk en op vrijdag morgen naar de C1000 in de Pas sage zodat de deelnemers hun boodschappen kunnen doen. Voor elke activiteit geldt dat men, indien nodig, begeleiding en hulp kan krijgen. Bovendien is het de bedoeling dat het groepje deelnemers na het boodschap pen doen gezamenlijk ergens koffie gaat drinken. De kosten voor deelname: 3,- per persoon per keer (exclusief koffie). Speciale activiteiten Voor de maand september zijn de verschillende 'activiteiten van de week' gepland. Op 6 september staat er een boottocht naar de Kagerplas- sen gepland. Om ongeveer 10.00 uur vertrekt de boot vanaf de loswal aan de Noordkade in Waddinxveen en gaat via Bos koop, Alphen a/d Rijn en Leiden richting de Kagerplassen. Via de Haarlemmer Ringvaart, over het Brasemermeer en Woubrugge vaart de boot terug naar Wad dinxveen. Woensdag 13 september is het thema "Daar zou ik graag nog eens keer naar toe willen." Deze middag staat een bustocht langs plaatsen als Oudewa ter, Bodegraven, Driebruggen, Reeuwijk of andere plaatsen in de buurt van Waddinxveen op het programma. Op basis van de wensen van de deelnemers wordt een route uitgezet. Woensdag 20 september is de molentocht 'Kinderdijk', een tocht naar het molengebied dat is gelegen in de Alblasserwaard tussen de Lek en de Merwede. In Kinderdijk wordt een rondvaart van een half uur gemaakt langs de molens. Woensdag 27 september is er een bezoek aan de botanische tuin in Leiden gepland, de Hortus Bota nicus van de Universiteit Leiden. Deze botanische tuin herbergt al 400 jaar vele plantensoorten uit de hele wereld, vooral uit Azië. De collectie bevat een bijzondere verzameling tropische orchidee- en. Seniorenvervoer Het 'Seniorenvervoer' is bedoeld voor individueel vervoer van se nioren die slecht ter been zijn Hiervan kan gebruik gemaakt worden voor ritten naar de dok ter, het ziekenhuis, koffievisite, een activiteit in het Anne Frank- centrum, de kapper of fysiothe rapeut. Dit vervoer is beschik baar voor ritten op maandag tot en met vrijdag, 's morgens, 's middags of 's avonds (tot uiter lijk 22.00 uur). De ritten binnen Waddinxveen kosten 2,- per rit (enkele reis) en naar omliggende gemeenten 4,- per rit (enkele reis). Opgeven voor de activiteiten en het Seniorenvervoer Bij alle activiteiten van de Bood schappenPlusBus geldt dat de deelnemers thuis kunnen wor den opgehaald en weer worden thuisgebracht. Opgeven voor de activiteiten en het seniorenver voer kan op telefoonnummer (0182) - 615555. (alleen op werk dagen van 9.00 - 11.30 uur). Voor de vaste activiteiten en het seni orenvervoer kan dat tot uiterlijk één dag van te voren. Opgeven voor de weekactiviteiten in sep tember kan vanaf 10 augustus tot uiterlijk één week van te vo ren. De bus en de activiteiten zijn rol stoeltoegankelijk. Er moet wel aangegeven worden of er ge bruik maakt van een rollator of een rolstoel en of hier begelei ding bij nodig is. Waddinxveen - In de maand au gustus exposeert Jelle Verwerda in de bibliotheek van Waddinx veen. Zijn werken, acryl op hout en linnen, zijn geïnspireerd door de kunst van de Azteken. Op ver schillende formaten worden por tretten of symbolische afbeeldin gen op een eigen manier in felle kleuren geschilderd. Door Karin Heeren Waddinxveen - Met man en macht wordt er gewerkt aan een nieuw interieur bij de Wereldwin kel aan het KW-plein in Waddinx veen. Tegenover de supermarkt in de winkel voor cadeautjes, aar dewerk en levensmiddelen die al len voldoen aan de normen voor eerlijke handel tijdelijk gesloten. De hele voorraad is in opslag, het interieur is verwijderd en ook de plafondplaten moeten er aan ge loven. Door vele vrijwilligers, van zowel de Wereldwinkel als vele helpende handen van leden van de Rotary, wordt er stevig aan gepakt. De doelstelling is om 18 augustus de deuren weer te ope nen. 13 augustus - Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. R.H. Nieuwenhuis. Wijkgemeente Immanuelkerk dienst in OK. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W.M. de Boer. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. R.D. Anderson. De Bruggen 11.00 uur Kees de Jong Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dienst in GK. Geref. kerk 9.30 uur ds. A. Schip per; 18.30 uur kand. D. Wolters. De Stek 9.30 uur ds. P. Kroes. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Parousia 10.00 uur R. Kooyman. Vrijz. Prot. Gem. 10.00 uur ds. J.A. Brostrom-Bruin. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488 Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood) Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, I 2803 HH Gouda, (0182) 505050. I Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van BS V Beaumontstraat. Voor informa- I tie over wachttijden, opname, IS 0j afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Nanny Vogelaar geeft 14 en 15 augustus van 19.00 tot 20.45 uur zomerbewegingsles- sen in de dansschool in Waddinx veen. De eerste avond staat in het te ken van Yoga. Yoga heeft een gunstige uitwerking op de or ganen, het ademhalingspatroon en zorgt ervoor dat overbodige spierspanningen losgelaten kun nen worden. De tweede avond wordt er kennisgemaakt met de Feldenkraismethode. Het uitein delijke doel van deze bewegings reeks is dat men zich makkelijker/ soepeler leert om te draaien, om te kijken of om te rollen (hierbij kun je denken aan het omdraaien inbed). Tijdens de beide avonden wordt ook aandacht gegeven aan de lichaamshouding. Voor meer informatie en aan melden: telefoon 0172-231702 of e-mail via www.bewegingsleer. com. is en in de kledingwinkel wordt gekocht wat in de mode is. Het is heel gewoon geworden om te kopen wat men wil. De makers van de artikelen, de producen ten, wonen vaak in landen als In dia, China, Peru en Kenia. Landen waar de meeste mensen arm zijn en een hard leven hebben. We reldwinkels proberen hier iets aan te doen door er voor te zorgen door wel kenbaar te maken waar de producten vandaan komen en door eerlijk te handelen met de producenten. Daarom zijn er door de Wereldwinkel regels opgesteld waarin staat wat eerlijke handel is: handel met respect voor mens en milieu, menswaardige omstan digheden, duurzame handelsrela ties met producenten en een eer lijke prijs voor hun producten. Met het opknappen van de winkel komt de Wereldwinkel tegemoet aan de wensen van de landelijke vereniging. Er wordt gestreefd naar een uniforme uitstraling bij alle Wereldwinkels. Er moest ui teraard wel stevig voor gespaard worden, er is flink wat geld ge moeid met het opknappen: de muren worden voorzien van een nieuwe kleur, er komt nieuwtapijt en een geheel nieuwe inrichting. Ook de vrijwilligers hebben bij scholing gehad. Door het volgen van training sluit de benadering van de klanten en de uitstraling van de winkel goed op elkaar aan. Half augustus gaan de deuren van de Wereldwinkel weer open voor de klanten. De officiële opening zal wat later plaatsvinden. Voor zitter Bost verwacht dat de winkel medio september op feestelijke wijze geopend zal worden. Eerlijke handel De meeste producten die gekocht worden in Nederland worden buiten Europa gemaakt: kleding, schoenen, potten en pannen en een leuk vaasje. Er wordt over het algemeen weinig stil gestaan bij de herkomst van de producten die gekocht worden. In de super markt wordt gekocht wat nodig

Hart van Holland | 2006 | | pagina 8