SPETTERENDE 'CIRCUSVOORSTELLING' OP PRINS WILLEM ALEXANDERSCHOOL LEZING DOOR LEO FIJEN SPECIALE CROSSTRAINING BIJ AV'47 FILMS IN KREATER KABOUTER VOETBAL BIJ BE FAIR ACTIVITEITEN VOOR KINDEREN IN WADDINXVEEN-N00RD DEELNEMERS GEZOCHT VOOR BEDRIJVENZAALVOETBALTOERNOOI jÉ^ywAnniNXVEEN BOSKOOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 oktober 2006 pagina 21 Door Jac Spekman Waddinxveen - Het thema van de Kinderboekenweek 2006 was "De leeuw is los" en dat inspireerde de leerkrachten van de Prins Alexan- derschool aan de Wingerd in Wad dinxveen tot een groot spektakel in de vorm van een 'circusvoorstel ling'. In alle klassen was de afge lopen weken hard gewerkt om de kinderen op de een of andere manier als circusdier op te laten treden. Vrijdagmorgen was de hal hele maal omgetoverd tot 'circustent'. Er was een podium opgesteld en de directeur van het circus vertel de aan het begin van de voorstel ling, dat er een leeuw op zou gaan treden. Opeens werd de directeur weggeroepen door de dompteur van de leeuw, die vertelde dat er telefoon was voor hem. Terwijl de directeur was weggegaan vertel de de dompteur aan de wachten de kinderen en een groot aantal ouders, dat de leeuw was wegge lopen en er geen optreden van de leeuw kon komen. De leeuw was De leeuw is los: hij moest er even tussenuit namelijk erg moe en waarschijn lijk vertrokken naar Afrika. Hij had wel een brief achtergelaten, waarin stond dat hij er even tus senuit moest. De dompteur had nu een groot probleem, want wie moest er nu tijdens de voorstelling optreden. De directeur mocht niks weten, want de dompteur had zelf de kooi niet goed afgesloten, zodat de leeuw zijn koffertje kon pakken en er vandoor kon gaan. Dé oplossing was natuurlijk, dat alle groepen de voorstelling zou den verzorgen en dat de directeur niets zou merken. De verschillen de groepen traden om beurten op en tussendoor kwam de dompteur elke keer met een ander verhaal bij de directeur. De ene keer stond de leeuw nog onder de douche, de andere keer moest hij bellen en weer een andere keer zat hij op het toilet. Tussen al deze uitvluch ten in trad elke groep om de beurt op met een dierennummer, zoals een vlotte apendans, een verhaal over een leeuw en een spetterend De spanning was om te snijden paardennummer. Nadat alle groe pen hadden opgetreden kwam aan het eind van de voorstelling de echte leeuw met een koffertje het podium op en vertoonde hij nog enkele kunstjes voor het dol enthousiaste publiek. De leeuw had bovendien nog voor iedereen wat lekkers meegenomen van zijn verre reis en de kinderen konden dat tijdens de gezamenlijke lunch opeten. Aan een fantastische en gezellige ochtend kwam op die manier een feestelijk einde. Boskoop - Young Professionals Events organiseert voor zaterdag 10 november voor de tweede keer het Bedrijvenzaalvoetbaltoernooi in de Puttenlaan Sporthal te Bos koop. Het toernooi begint om 19.00 uur. De organisatie is nog op zoek naar teams die hieraan mee wil len doen. Voor meer informatie en inschrijvingen: 0182-742101 of 06- 41895132. Woensdag 25 oktober, aanvang 13.30 uur, KNETTER De negenjarige Bonnie Wolk woont samen met haar moeder Lis en haar oma. ZLis is wel een hele lieve maar geen gewone moeder. Gelukkig is oma er al tijd om een oogje in het zeil te houden. Lis leert Cees kennen en Bonnie hoopt dat nu haar groot ste wens uitkomt: een broertje of zusje erbij. Maar Lis vindt dat je beter een huisdier kunt nemen. Om Bonnie te verrassen neemt ze een wel heel bijzonder huisdier mee: een olifant! Toegangsprijs 2,50 p.p. Kreapas 2,00 p.p. Vrijdag 27 oktober, aanvang 20.00 uur, MARCH OF THE PENGUINS Iedere winter vormen de ijsvlak ten van Antarctica, het meest onherbergzame gebied op aarde, het toneel voor een wonderbaar lijk schouwspel dat al millennia lang jaarlijks terugkeert. Het is de reis van de keizerpinguïns die en masse hun relatief veilige leefge bied aan de oceaan verruilen voor de extreme kou van de ijsvlakten waar geen ander leven te beken nen is. In een lange rij marcheren de pinguïns, na een uitvoerige paringsdans, door de snijdende sneeuwstormen, met als enige kompas hun instinct. Toegangsprijs (incl. koffie/thee): 5,00 Pas 65+, CJP en Kreapas: 4,00 p.p.Reserveringen bij Kre- ater, Kerkstraat 13 Waddinxveen, 0182-614422 "Er zijn belangrijke verschillen tussen cross en lopen over een verharde weg" Boskoop - LTB adviseurs en ac countants heeft zich bereid ver gaard de komende jaren zowel de loracross, waarvan de 30e editie gelopen wordt op 4 november 2006, als de Florarun (12 januari 2007) te sponsoren. Op zaterdag oktober werd in het clubhuis van AV'47 een sponsorovereen komst getekend. Voorafgaand aan oe ondertekening gaf KNAU-oe- 'ènmeester Jaap van Prooijen een raining aan de leden van de atle- ;cvereniging die speciaal gericht was op cross. c 'oracross is de openingsklassie- ei| van het cross-seizoen en wordt CiOpep over verschillende afstan- en door de weilanden en akkers om de accommodatie van AV'47. Dat crossen niet hetzelfde is als hardlopen, waar bij de vereni ging op getraind wordt, maakte trainer Jaap van Prooijen snel dui delijk: "Er zijn belangrijke verschil len tussen cross en lopen over een verharde weg" zei hij. "Het eerste is natuurlijk de ondergrond: die is onregelmatig en vraagt dus een andere manier van lopen: rustig op de ruige stukken en versnellen op de vlakke stukken." Daarnaast benadrukte hij het belang van par- coursverkenning: "Het is niet zo maar een stuk weg watje loopt. Als je het parcours kent en weet waar je lastige stukken kan verwachten, kan dat blessures voorkomen en is belangrijk voor de opbouw van je race." Als laatste gaf hij aan dat een warming-up heel belangrijk is: "Denk niet dat doe ik wel tijdens de eerste drie kilometer. Dat kan goed fout gaan: een misstap is dan veel sneller een blessure." Om de laatste stelling kracht bij te zetten kregen de atleten een warming-up van de trainer en zijn assistent. En die was behoorlijk an ders dan zomaar een paar rondjes lopen. Alle spieren werden meege nomen: ook de buikspieren en de armspieren, door middel van oefe ningen die veel van de coördinatie vroegen. Vervolgens kregen zij een training op de baan. "Een cros- sparcours hebben we hier nu niet, maar die kan je wel nabootsen" zei de trainer. Hij had een parcours opgezet met bogen en pionnen. Verschillende manieren van lopen werden afgewisseld en door mid del van allerlei oefeningen werden de leden vaardigheden bijgebracht die hen kunnen helpen een cross beter te lopen. Boskoop - "Ik wil dat je leeft" is de titel van een lezing door Leo Fijen op 24 oktober om 20.00 uur in de Vrijzinnig Protestantse Kerk, Burg. Colijnstraat 24 te Boskoop. Tv-presentator Leo Fijen trok langs Nederlandse kloosterlin gen in binnen- en buitenland, sprak met hen over de crisis van hun leven en formuleerde daarna tien wegen om de bron in het bestaan weer terug te vin den. Hij zal praktische adviezen geven die ieder kan opvolgen en die aansluiten bij het levensge voel van deze tijd. Hij geeft tien leefregels om het alledaagse te heiligen, om het leven weer te laten stromen en om met meer aandacht in het hier en nu te le ven. Waddinxveen - Kaboutervoetbal is bestemd voor kinderen van 4 en 5 jaar. Deze kunnen geheel koste loos op een speelse manier kennis maken met de voetbalsport op za terdag 21 oktober om 10.00 uur. Informatie: Patrick Krins 06- 29314883. Waddinxveen - In het kader van de 'Brede School Noord' worden er verschillende cursussen georgani seerd voor kinderen in de leeftijd van de basisschool. Deze cursus sen zijn uitsluitend voor kinderen van de wijk 'Noord'. In sportzaal 'Groenswaard' aan de Wingerd 2 is er voor kinderen van groep 1 en 2 een cursus 'Smurfen voetbal'. In basisschool 'de Regen boog' (Jacob Catslaan 3), kunnen kinderen van groep 3 en 4 knutse len. In basisschool 'de Regenboog' (Peter Zuidlaan 2), wordt de cursus 'Surprise en gedichten maken' ge geven voor kinderen van groep 5 en 6. Voor kinderen van groep 7 en 8 wordt de cursus 'Aquarelleren' georganiseerd. Met aquarelleren kan je hele mooie schilderingen maken. De cursus wordt gegeven in Buurtcentrum 'de Boog' aan de C.Huygenslaan 2. Alle cursussen vinden plaats op maandag 30 ok tober, 6, 13 en 20 november. De kinderen worden op de betreffen de locaties verwacht om 15.30 uur. De cursussen zijn om 16.45 uur af gelopen. De kosten voor deelname bedragen 2,00 voor vier lessen. Voor kinderen van groep 5 en 6 van de basisschool in de danszaal van TOOS plaza aan de Staringlaan 18 de cursus 'Kids aerobic'. Deze cursus begint om 13.00 uur en ein digt om 14.00 uur. 'Kids aerobic' vindt plaats op woensdag 1, 8, 15 en 22 november. De kosten voor deelname bedraagt 2,00 voor vier lessen. Opgeven: 0182-631932 of brede- schoo In oord welzijn waddinx veen.nl. Informatie: www.brede- schoolwaddinxveen.nl.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 21