bamboe bij blue-moon JONGEREN "KRITISCH BASISSCHOOL DE ZEVENSPRONG VIERT FEEST VOOR KINDERBOEKENWEEK ADOPTIE PLAN VAN START: MEEKIJKEN MET GEMEENTERAAD" BOODSCHAPPENPIUSBUS BEAUTY EN LIFESTYLE BEURS WADDINXVEEN BOSKOOP VORMING&TOERUSTING INFORMATIEAVOND OVER BORSTVOEDING Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 oktober 2006 pagina 7 Boskoop - De allerleukste beurs van Boskoop herhaalt zich na het succes van vorig jaar. Zaterdag 28 oktober in het Concordiagebouw aan de A.P. Van Neslaan 4 van 11.00 tot 17.00 uur. Een zeer geva rieerde beurs met "voor elk wat wils". Informatie: www.beauty- enlifestyle.nl of 0172-230324. Waddinxveen - Jan Maasen, me dewerker diaconie van het bis dom Rotterdam vertelt donder dag 19 oktober om 20.00 uur in de Immanuëlker over de Keltisch- Christelijke lona-gemeenschap. Er wordt kennisgemaakt met de spiritualiteit en het werk van de lona Community. Dit zal gebeu ren aan de hand van beeldfrag menten, liedteksten en ervarings verhalen. Aanmelden bij Corrie Smallegange, 0182-614401, Carla Schuurs 0182-615813, Gerard Repko 0182-612422. Waddinxveen - De borstvoe dingsorganisatie LLL houdt op 24 oktober een informatieavond, bedoeld voor zwangere vrouwen en borstvoedende moeders. De avond begint om 20.00 uur en het thema is het voorkomen en overwinnen van moeilijkheden. De bijeenkomst vindt plaats aan de Prinses Beatrixlaan 98. Voor meer informatie: telefoon 0182- 619964. addinxveen - Bamboe groeit van "a|ure alleen in (sub-)tropische r® eden. Het is geen houtsoort aar familie van de grasachtigen. a"iboe is zeer geschikt als bouw- ateriaal en als vervanger van 0u'. -iet is de snelst groeiende "«uurlijke grondstof ter wereld aardoor ook zeer geschikt in str:fd tegen de ontbossing. |?a t/0e wordt al sinds mensen- ugenis gebruikt voor diverse om !T 'en' '~let 's een goedkope w'°ndstof voor huishoudelijke oorwerpen, meubels, muziekin- duiJ 1en> huizen, bruggen en Het enuen andere toepassingen. een natuurlijke rijkdom Ba Krme landen' mcrip js van z|c|1ze|^ een |-,e|e Sn jkeplant met vele toepas- jer zoals protectie tegen ero sie, bescherming van waterwinge bieden, herstel van de bodem en natuurlijke begroeiing. Bamboe groeit erg snel in verge lijking met bomen. Er zijn soorten bekend die tot 1 meter per dag groeien en 20 tot 25 meter hoog kunnen worden. Na 3 a 4 jaar zijn de stammen volledig verhout en kunnen ze gekapt worden. Bam boe groeit met scheuten die op volle dikte uit de grond komen. Ondergronds is er een zeer uitge breid stelsel van wortels die vaak met elkaar verbonden zijn. Bam boe gaat niet dood als deze gekapt wordt, maar groeit gewoon verder vanuit de wortels. Blue-moon Decorations is een jong bedrijf dat bamboe meubelen, klein-meubelen en decoratie-arti kelen, sieraden en mode-accessoi res importeerd uit de Filippijnen. Men vindt er Kerstdecoraties maar ook andere seizoen-decoratie-arti kelen en diverse aparte sieraden en mode-accessoires, zoals een grote keuze in kettingen, armbanden en tassen. De bamboe meubelen zijn geschikt voor zowel binnen als bui ten gebruik en geven uw tuin, huis of bedrijf een zeer aparte uitstra ling. Blue-moon Decorations doet uit sluitend rechtstreeks zaken met kleine zelfstandige familiebedrij ven. Zo kunnen deze een toekomst voor zichzelf opbouwen zonder het overgrote deel van hun inkom sten af te staan aan de eigenaren van de grote bedrijven. Blue-moon Decorations heeft zijn deuren geopend aan de Brugweg 6 te Waddinxveen (naast Gouwe Meubel). Waddinxveen - In Waddinxveen ziet men steeds vaker de Bood- schappenPlusBus rondrijden. De BoodschappenPlusBus is bedoeld voor Waddinxveense senioren die niet meer zo gemakkelijk de deur uit kunnen, bijvoorbeeld om zelf boodschappen te doen, de biblio theek te bezoeken of een gezellig uitstapje te maken. De bus heeft een vast weekprogramma en alle weken een speciale activiteit van de week. Daarnaast is het reeds langer lopende project 'Seniorenvervoer' voor individueel vervoer onderge bracht bij dit project. Donderdag 26 oktober wordt er een rondvaart over de Zuid-Hol landse plassen met de Salonboot Avifauna V georganiseerd. Rond 11.00 uur vertrekken de bussen richting Avifauna en om 12.00 uur begint de boottocht. De boot is om 16.30 uur terug. Activiteiten van de week in de maand november (woensdag): 1 november Winkelcentrum Alexan- drium en Oosterhof, 8 november Dagtocht Hoek van Holland, 15 no vember Militair Luchtvaartmuseum Soesterberg, 22 november Vredes paleis in Den Haag, 29 november Kerstshow Intratuin Ter Aar. Informatie en opgeven via telefoon 0182-615555 (alleen op werkdagen van 9.00 tot 11.30 uur). Voor de vaste activiteiten en het senioren- vervoer kan dat tot uiterlijk één dag van te voren. Opgeven voor de weekactiviteiten tot uiterlijk één week van te voren. De bus en de ac tiviteiten zijn rolstoeltoegankelijk. Geeft u wel aan of u gebruik maakt van een rollator, bent aangewezen op een rolstoel en/of begeleiding nodig hebt. Door Karin Heeren Waddinxveen - In de commissie kamer op het gemeentehuis van Waddinxveen is het donderdag avond 12 oktober vol met jonge ren en enkele raadsleden. Ook wethouder Lont is aanwezig. Het is het moment dat bekend zal wor den gemaakt door Lisanne van der Veen welke 'koppels' er zijn gemaakt. Er zijn nog wat techni sche problemen, de beamer doet het niet, maar ook zonder flitsen de presentatie wordt vol spanning de koppeling bekend gemaakt. De jongeren gaan tien weken 'meelopen' met een raadslid of een collegelid. De koppeling is ge maakt op interesse in een specifiek onderwerp. De jongeren zullen kritisch zijn en veel vragen stellen terwijl de raadsleden en collegele den hun normale werkzaamheden jongeren: Niels Zoethoutmaar is gekoppeld aan Kees Bax (PCW) en Kimberley Heemskerk aan wet houder Dijksterhuis, Joost van der Hart wordt nog gekoppeld en Ilse Vermeij gaat samen met Abdel Alhaft (PvdA) aan de slag met dit onderwerp. De nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) wordt door twee jongeren gedaan: Ni- had Alhaft en Lianne de Ruiter gaan beide met wethouder Gerts met dit onderwerp aan de slag. Ook de bestuurlijke toekomst van Waddinxveen en Boskoop spreekt veel jongeren aan. Bas Huising, ge koppeld aan burgemeester Roijers, Milou Struijs en Liesbeth Doornen bal (CDA) en Siham Zariouh samen met Diana Lit (WeWa) gaan zich allen over dit onderwerp buigen. Veiligheid is een onderwerp voor Hamed Abed Ali samen met Theo van der Velde (VVD). Stefan Vree burg en Yvonne van Went kijken samen naar het sportbeleid van de gemeente en Brian Bel gaat samen met Marjan Stoffers (PvdA) zich bezig houden met het jongerenbe leid. De laatste aangemelde jonge re, Fenna Vlietstra, zal nog gekop peld worden aan een raadslid. Door Karin Jongkind Boskoop - Afgelopen vrijdag ochtend was het feest voor alle leerlingen van basisschool de Ze vensprong. Er werd gedanst, ge zongen, gegeten én gelezen. Het feest stond namelijk geheel in het teken van de kinderboekenweek, die op die vrijdag ten einde liep. Officieel liep de kinderboeken week nog door tot en met zater dag. De kinderboekenweek stond dit jaar in het teken van 'de leeuw is los'. Centraal stonden alle boe ken met dieren. Dit was niet toe vallig: de opening van de kinder boekenweek was dit jaar precies op dierendag, 4 oktober. Disco Ruim een week lang was er in de Zevensprong gelezen, geknutseld, getekend en gesproken over leeu wen en dieren. In de ochtenduren was er een gezamenlijke opening van de feestdag. Vervolgens werd erin ieder lokaal voorgelezen door een vader, moeder, opa, oma of gewoon gezellig door de juf. Daar na war, net tijd voor het feest. Eén 'okaal van de school was ingericht als discotheek. 'Meester' DJ Tijger zorgde hier voor swingende mu ziek. Een ander lokaal fungeerde als leeszaal. De meeste kinderen kozen hier voor een stripboek. Bij- na alle kinderen waren verkleed, waardoor het in de school krioelde van de ridders, heksen, dieren en Pnnsessen. Sam (6), Fleur (7) en Isabel (7) rusten met 'een boek' even uit van het dansen in de discotheek. uitvoeren. Over veel onderwerpen hebben de jongeren al een me ning, zij verheugen zich nu al op het slotdebat dat 21 december ge houden zal worden. Stefan Rozema wordt als eerste gekoppeld aan wethouder Lont, zij gaan zich samen bezig houden met het voetbalpark. De wethouder vertrekt ook na de bekendmaking, er zijn andere verplichtingen deze avond. Er blijken nog een aantal raadsleden en collegeleden niet te zijn, ondanks dat hebben er wel een groot aantal toegezegd mee te willen doen. Er zijn ook meer jon geren die zich hebben aangemeld, voor de laatste aanmeldingen wor den nog raadsleden benaderd. Er zijn meerdere jongeren die ge kozen hebben voor het onderwerp 'zwembad', Bas Broeders gaat sa men met Robert Visscher (VVD) en Michiel Ritsema samen met Willem de Boer (CDA) zich bezig houden met dit onderwerp. Ook Ellis Smal heeft zich voor dit onderwerp ge meld, zij zal nog gekoppeld wor den. Ook het centrum van Waddinx veen heeft de belangstelling van

Hart van Holland | 2006 | | pagina 7