'KINDEREN VERDIENEN EEN MENSWAARDIG BESTAAN' 1 KINDERVAKANTIEFEEST IN HERFSTVAKANTIE NIEUWE CAMPAGNE NEDERLAND LEEST VAN START ACTIVITEITEN HERFSTVAKANTIE EXPOSITIE WERELDWINKEL KERKDIENSTEN VROUWEN VAN NU EN ACUPUNCTUUR VF\7c^ H^¥n 7 M OERKAPEOE, De missie von jufCaroline Vink Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 18 oktober 2006 door Bart Bakker Zevenhuizen/ Moordrecht - Juf Caroline Vink (24), werkzaam op de Eendragt en de Sjaloom- school, vertrekt begin december voor een jaar naar Zuid Afrika om in Kaapstad les te gaan geven aan kinderen in de leeftijd van vier tot zes jaar. "Het gaat om kinderen die HIV positief zijn of Aids hebben", vertelt de Zeven- huizense. "Door schaamte voor de ziekte en armoede worden veel kinderen verstoten, ze zijn wees en hebben niemand meer. Mijn motto is: 'onderwijs, omdat u het waard bent, zij toch ook?'. Ik wil op deze manier mijn steen tje er aan bijdragen om deze kin deren onderwijs te geven. En ho pelijk zijn er mogelijkheden om goede aspecten van de kennis en ervaringen van het Nederlandse onderwijs over te dragen op het Zuid Afrikaanse onderwijssy steem". Overtuiging Caroline vertelt dusdanig gepas sioneerd over haar levensover tuiging en het werk dat ze gaat doen, datje spontaan overweegt om een donatie te gaan doen. "Al jaren voel ik me geroepen om de minder bedeelden in de wereld te helpen", vertelt ze. "Zo ondernam ik al tweemaal tijdens de zomervakantie een reis naar Kenia en Oeganda om mee te bouwen aan een school en een weeshuis. Mijn zendingswerk in Niger staat me overigens nog vers in het geheugen. Dit is een vergeten land dat in mijn ogen echt als het armste ter wereld mag worden beschouwd. Hier is het hele jaar door sprake van hongersnood. Onder de vijfjaar sterven in Niger één op de drie kinderen, terwijl slechts zestien procent van de kinderen onder de zestien jaar naar school gaat. Er is in dit land nog veel te doen. Ik ben voor soortgelijk werk ook in Manilla op de Filippijnen ge weest. Hier groeide het verlan gen om me voor langere tijd in te zetten voor het zendingswerk". Vriend Caroline genoot voor haar zen dingswerk een opleiding bij 'Youth with a Mission'. Ze volgde hier een zogenaamde Discipel schap Training School. Na deze opleiding leerde zij haar vriend Jan kennen.Jan woont in Kaap stad, waardoor de overstap mak kelijker en aansprekender werd. "Wie weet kom ik na een jaar nog niet terug", lacht Caroline. "Maar dan doel ik niet alleen op mijn vriend, maar ook op mijn werk dat wellicht dan nog niet af is. Kinderen verdienen in de hele wereld een menswaardig bestaan, dus ook in Zuid Afrika". Tijdens een presentatieavond op 26 oktober geeft Caroline Vink een nadere uitleg over deze toch grote stap in haar leven. Onder het genot van een kopje koffie en Zuid Afrikaanse lekkernij zal ze haar motivatie toelichten. Tevens laat Caroline dan een film zien over Youth with a Mis sion Beautiful Gate, de organi satie waarvoor zij gaat werken. (De presentatie vindt plaats om 20.00 uur aan de Woliefop- penweg 57D. De ingang zit aan VTV de boerderij en het gebouw bevindt zich aan de linkerkant). Maar Caroline verzorgt haar pu blic relations naar behoren, want ze geeft zelfs een eigen nieuws brief uit. U kunt deze nieuws brief ontvangen door een e-mail te sturen naar carolinevink@hot- mail.com Geen salaris "Ik ontvang tijdens mijn periode in Kaapstad geen salaris", legt Caroline uit. "Dit betekent dat ik afhankelijk zal zijn van giften van anderen. Er is zeshonderd euro per maand nodig ten be hoeve van onderdak, levenson derhoud, kleding en verzekerin gen. Ik hoop dat ondernemers en andere mensen een bedrag willen overmaken naar stichting JmeO te Heerde op ABN AMRO rekeningnummer 45.92.09.965 onder vermelding van support Caroline Vink". Zevenhuizen - Het kindervakan- tiefeest is in de herfstvakantie, op donderdag 26 en vrijdag 27 okto ber. Het thema van deze dagen is Gewoon Cool". Op donderdag 's de start om 9.30 uur in de Her vormde Kerk. Deze dag hebben we voor de grotere kinderen van de groepen 5, 6, 7 en 8 voor elk wat wils aan sportieve activiteiten 'n de sporthal, onder andere een korte cursus zelfverdediging, hier voor zijn sportschoenen nodig, oe kleinere kinderen vandegroe- Pen 3 en 4 gaan naar de gym zaal, waar leuke spellen worden gedaan. Er wordt een verhaal ver- e'd en heel veel gezongen. Hierbij Z'jn ook de clowns Appie en Flap- P'e aanwezig. Om 12.15 uur wordt de ochtend afgesloten. ^r'jdagwordt door alle kinde- ran een voorstelling voorbereidt, waarbij iedereen een rol krijgt. mensen van de Vliegende Speel- komen om te begeleiden. eze dag beginnen we om 12.30 uur. ook in de Hervormde kerk, t kinderen van groep 3 tot en 'e - 3, of bij de school de Eendragt, 9r°ep 2. We zijn dan de hele mid- 9 bezig met de voorbereidingen repetities van de voorstelling en tussendoor hebben we ook nog de gebruikelijke picknick. Dan om 19.00 uur is de voorstel ling, ook in de Hervormde Kerk. Hiervoor nodigen we alle vaders, moeders, opa's, oma's, broers en zussen, tantes, ooms, buren en verdere belangstellenden, kortom iedereen vanaf 5 jaar, uit om te komen kijken. Uiteraard is de toe gang gratis, giften voor het kin- dervakantiefeest zijn natuurlijk altijd welkom, deze kunt u kwijt in een bus in de hal. De voorstelling duurt tot ongeveer 20.15 uur. Alle kinderen van groep 2 tot en met 8 van de basisschool zijn van harte welkom om dit feest mee te komen vieren. Zevenhuizen - De Wereldwinkel exposeert in de maand oktober in de vitrine van de bibliotheek in Zevenhuizen. In de vitrine vindt u een overzicht van de ge schiedenis van de Wereldwinkel in Zevenhuizen. Zevenhuizen - Burgemeester Fijen van Zevenhuizen-Moerkapelle zal op vrijdag 20 oktober het boek Dubbelspel in ontvangst nemen in de Bibliotheek. Hiermee gaat de nieuwe nationale leescampagne Nederland Leest ook in Zevenhui zen van start. Vanaf dat moment kunnen bibliotheekleden een gra tis exemplaar van Dubbelspel op halen bij hun bibliotheek. Doel van Nederland Leest is zo veel mogelijk mensen hetzelfde boek te laten lezen om er samen over te praten. De campagne, die loopt van 20 oktober tot en met 17 november, wordt georganiseerd door de stichting CPNB en is geïn spireerd op de succesvolle Ameri kaanse campagne One Book, One City. De samenwerkende bibliothe ken Bodegraven, Boskoop, Moor drecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen hebben in het kader van de campagne diverse activi teiten georganiseerd, waaronder een lezing van Laurieke de Koning over het boek Dubbelspel. Deze lezing vindt plaats op 6 november in Boskoop, op 8 november in Ze venhuizen en op 10 november in Reeuwijk. Zevenhuizen/Moerkapelle - De jeugdgroep Zevenhuizen-Moer kapelle en Stichting Jeugd en Jon gerenwerk Midden-Holland orga niseren in de herfstvakantie weer een aantal activiteiten. Op maandag 23 oktober is er een zaalvoetbaltoernooi in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar. Het voetballen begint om 11.00 uur en is om 16.00 uur afgelopen. De kosten zijn 5 euro per team. De 22 oktober Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds C. Haasnoot; 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ev. G. v.d Bos. Geref. kerk 9.30 uur drs. Pastor W.J. Bettenhausen-Baak. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. G. Clements. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele; 18.30 uur A. van Vuuren. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.C. den Toom; 16.00 uur ds. J.C. de Groot. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Maatschappelijk Werk Zeven huizen-Moerkapelle, Dorps straat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180-631280. Telefonisch- en inloopspreekuur ma. en wo. 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huisartsenpraktijk Moer kapelle (Weideplantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl winnaar mag meedoen aan het regio-toernooi op woensdag 25 oktober dat ook georganiseerd wordt in Zevenhuizen. Opgeven op 06-12839280 of jeugdgroepze- venhuizen_moerkapelle@hotmail. com. 's Avonds is er in Moerkapelle gra tis streetdanceles van 19.00-21.30 uur in dorpshuis Opmoer. Informatie 06-12839280 of jeugd- groepzevenhuizen_moerkapelle@ hotmail.com. Moerkapelle - De heer D. Niessink is woensdag 25 oktober te gast bij de Vrouwen van Nu in Moer kapelle. De heer Niessink heeft een praktijk voor acupunctuur in Moordrecht en zal deze avond een lezing geven over deze eeuwen oude, van oorsprong Chinese, ge neeswijze. Ongetwijfeld zal zijn reis naar Sri Lanka ter sprake ko men, waar hij slachtoffers van de tsunami in 2004 heeft geholpen hun leed te verlichten door middel van acupunctuur. De avond wordt gehouden in Op Moer, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Introducés zijn welkom. Unicef zal vertegenwoor digd zijn met een kraam.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 9