WADDINXVEENSE WERKZOEKENDE KRIJGT CONTRACT BIJ KOM PIOT! DERTIG KERSTBOMEN IN DERTIG SFEREN TAIZE-VIERINGEN 50+ BINGO SLOTCONCERT ZOKCO-FESTIVAL EXPOSITIE LIES VAN STRAALEN IN BIBLIOTHEEK ACTIVITEITEN BOODSCHAPPENPLUSBUS IN WADDINXVEEN WETHOUDER LONT OPENT NK BILJART WADDINXVEEN TBQSKÖoF Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 december 2006 Wethouder Dirk Lont van de ge meente Waddinxveen reikte op 29 november de LAMP uit aan Kom Plot! Dit Reeuwijkse recla mebureau was het eerste bedrijf dat in het kader van het Lokaal Arbeidsmarktproject (LAMP) een stageplaatsbeschikbaar stelde. Waddinxvener Hennie Boesveld heeft inmiddels een arbeidscon tract bij Kom Plot! Om langdurig werkzoekende Waddinxveners aan het werk te helpen startte de gemeente Wad dinxveen vorig jaar het Lokaal Arbeidsmarktproject (LAMP). Om ondernemers in de gemeente bewust te maken van het project en hen te motiveren arbeids plaatsen, werkervaringsplaatsen of stages beschikbaar te stellen en daarmee werkzoekenden aan het werk te helpen. De LAMP symboliseert de ver lichting op weg naar werk. Door samen te werken, zorgen Wad- dinxveense ondernemers en de gemeente voor het verkleinen van het aantal uitkeringsgerech tigde Waddinxveners. Samen ne men zij hun maatschappelijke ver antwoordelijkheid. De gemeente helpt bedrijven met het zoeken naar geschikte arbeidskrachten door Waddinxveners die op dit moment een uitkering ontvan gen te koppelen aan onderne mers. Ondernemers kunnen via de internetsite www.waddinx- veenwerkt.nl arbeidsplaatsen, werkervaringsplaatsen en stages melden. Waddinxveen - In de Victorkerk vinden maandelijks oecumeni- sche-meditatieve taizé-vierin- gen plaats, waar voorgangers en andere gelovigen van verschil lende kerken in voorgaan. In deze vieringen worden liederen van de oecumenische gemeen schap in Taizé gezongen en door verschillende instrumenten on dersteund. De eerstvolgende viering vindt plaats op vrijdag 8 december om 19.30 uur, de kerk is open vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie: telefoon 0182- 615813 of 0182-612452. Waddinxveen - Voor de vijftien de keer houdt Van Berkesteijn Wooncultuur haar bekende kerstshow. De show vindt dit jaar plaats van zaterdag 2 de cember tot en met zondag 10 december. Het derde lustrum wordt gevierd met meer sfeer presentaties dan in voorgaande jaren en, op de laatste zondag, met de komst van de Kerstman en de prachtige muziek van harpiste Carla Bos. Carla heeft, naast talloze optredens, diver se cd's op haar naam staan en heeft ook bij vorige shows acte de presence gegeven. De voorbereidingen voor de show beginnen eigenlijk al in maart", vertelt Hugo van Ber kesteijn ons. "Dan worden de nieuwe thema's en trends be paald en bij elkaar verzameld bij diverse leveranciers. In augustus en september worden de artike len dan aangeleverd en zes we ken geleden zijn we begonnen met het bouwen. Dat betekent de 30 bomen in het juiste sfeer beeld zetten en de omvangrijke Presentaties daarom heen vorm 9even. Een hele klus, maar met de kennis en ervaring opgedaan 'n de afgelopen jaren slagen we daar niet alleen redelijk snel in, maar wint de hele show ook e'k jaar weer aan kwaliteit. Er 's overigens in die vijftien jaar est het nodige veranderd", zo 9aat hij enthousiast verder. "In e eerste jaren was het aantal °men beperkt en voor onze ui-iige begrippen leeg en zon- thema. Daar is met behulp ^ar' met name Amerikaanse ^erstcollecties veel in veran- e,tJ Die collecties bouwen hele 0 oen op rondom een thema a|s bijvoorbeeld het bos en alle '9uren die daarin een plaatsje ^nnen krijgen, elk jaar met ngepaste kleuraccenten en °orzien. van tot in het klein- Jetail aangeklede poppen, die ook buiten de kerstboom hun plekje vinden. Die poppen maar ook andere exclusieve ac cessoires komen met name uit de Katherine's Collection, een collectie die in de loop der ja ren heel wat liefhebbers heeft gekregen. Wat ook veranderd is dat we het aantal brandende kaarsen drastisch hebben moe ten terugbrengen. Op voor schrift van de brandweer. Be grijpelijk, maar wel jammer. We hebben daarvoor in de plaats o.a. elektrisch oplaadbare waxi nelichtjes gekregen. Vorig jaar hebben we die met scepsis van onze kant geïntroduceerd, maar ze zijn met veel enthousiasme met name door ouderen ont vangen: het geeft geen vuil en kent geen enkel brandgevaar." Als trend is verrassend dit jaar de combinatie van hardgroene tinten, aangevuld met blauw en paars. Zwart heeft ook zijn in trede gedaan en wordt bij van Berkesteijn gecombineerd met zilver en veel bling-bling. Daar naast is er natuurlijk het traditi onele rood, groen en wit. Maar wit speelt toch een beetje de hoofrol. Het thema van de show heeft daar dan ook alles mee te maken: Dreaming of a white Christmas. Heel in het bijzon der komt dit terug in een boom vol met witte uilen, vogels en eekhoorntjes. Spectaculair is de vorm van diverse bomen: op een hoge stam met daarboven de takken zodat de kerstdeco ratie eronder heel mooi tot zijn recht komt. Aan de Kanaaldijk 44 in Wad dinxveen (Zuid) kunnen belang stellenden dit elke dag ervaren. Op de speciale showdagen op de zaterdagen en zondagen van 12.00 tot 17.00 uur en op de weekdagen van 15.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie: 0182- 614633. Wordridtlnxveen..- In 't Zuidhonk 50+1- °9 vr'J^a9 8 december beninl"90 9esPeeld. De middag den n 0rn ^-00 uur en er wor sen rondes gespeeld. Als afsluiting op de middag wordt er nog een loterij gehouden met prijsjes, 't Zuidhonk is te vinden aan de Zuidplaslaan 552. KOH PLOT Op de foto van links naar rechts D. Lont, P Kwinten (eigenaar), H. Boesveld, R Wetering de Rooy(eigenaar). C. Schrier (wethouder gemeente Reeuwijk). Boskoop - In het Praathuis vindt zondag 10 december een Koffie concert plaats waarop Jiddische liederen ten uitvoer worden ge bracht. De liederen worden ge zongen door Mariejan van Oort, op piano en accordeon begeleid door Jacques Verheijen. Met dit concert komt een einde aan het ZOKCO-festival dat het 20-jarig bestaan van de Koffieconcerten markeerde. Het concert begint om 11.30 uur. Na de afsluiting van het ZOKCO-festival met dit concert, volgt in het voorjaar van 2007, voordat het MFC in gebruik zal worden genomen, nog een laatste serie van vier Koffiecon certen in het Praathuis. De nieu we concertserie opent met het optreden van het ensemble Tres Calides op zondag 21 januari. Waddinxveen - In december expo seert de heer Lies van Straalen in de openbare bibliotheek. De heer Van Straalen volgde lessen stand- bouw, reclame en fotografie aan de academie voor Beeldende Kun sten in Den Haag en was betrok ken bij de oprichting van de Wad- dinxveense kunstkring. Belangrijk thema in zijn werk is de natuur, water, luchten en land schappen. Daarnaast geeft hij een impressie van planten, bloemen en andere boeiende objecten. De BoodschappenPlusBus wordt regelmatig gesignaleerd in Wad dinxveen in het kader van een nieuw project dat is opgezet door de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) met steun van het Nationaal Fonds Oude ren (NFO). De Boodschappen PlusBus is bedoeld voor Wad- dinxveense senioren die niet meer zo gemakkelijk de deur uit kunnen, bijvoorbeeld om zelf boodschappen te doen of een gezellig uitstapje te maken. De BoodschappenPlusBus heeft een vast weekprogramma en een speciale activiteit van de week. Daarnaast is het reeds langer lo pende project 'Seniorenvervoer' voor individueel vervoer onder gebracht bij dit project. Nieuwe activiteit Door de sluiting van het oude postkantoor is voor vele senio ren de afstand naar het nieuwe postkantoor in de Zuidpias erg groot geworden. Om een ieder in de gelegenheid te stellen zo veel mogelijk bankzaken zelf te blijven doen, gaat de Boodschap penPlusBus op de maandagen rijden naar het nieuwe postkan toor. Om gebruik te maken van deze voorziening dient men zich uiterlijk vrijdag van tevoren aan te melden. Dit kan tussen 9.00 en 11.30 uur via telefoonnummer 615555. De kosten bedragen €3,-. ledereen wordt thuis opgehaald en na het bezoek aan het post kantoor weer thuis gebracht. Vaste activiteiten Op dinsdag gaat de Boodschap penPlusBus 's morgens naar de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Daar kunnen de deelnemers hun boeken ruilen en wordt er voor dat de bus weer teruggaat eerst nog gezamenlijk koffie gedron ken. Op donderdagmorgen gaat de BoodschappenPlusBus naar de Aldi in Reeuwijk en op vrijdag morgen naar de Passage zodat de deelnemers hun boodschap pen kunnen doen. Voor elke activiteit geldt dat men, indien nodig, begeleiding en hulp kan krijgen. Bovendien is het de be doeling dat het groepje deelne mers na het boodschappen doen gezamenlijk ergens koffie gaat drinken. De kosten voor deelna me bedragen 3,- per persoon per keer (exclusief koffie). Activiteiten in december In de maand december wordt een aantal bezoeken aan de kerstshow bij Intratuin in Ter Aar georgani seerd. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar op 13 december. De kosten bedragen €5,-. 'Activiteiten van de week' in de maand januari In verband met de feestdagen is er de eerste week van januari geen activiteit van de week. 10 januari: Tropische Rozentuin in Burgerveen - van 10.00 tot 16.30 uur, inclusief lunch. Kosten €14,-. 17 januari: Kaasboerderij Jon genhoeve in Bergambacht - van 13.00 tot 16.30 uur. Kosten 11,. 24 januari: Goud-, zilver- en klokkenmuseum in Schoonhoven - vanaf 13.00 uur. Kosten 10,-. 31 januari: Militair Luchtvaart museum in Soesterberg - van 10.00 tot 16.30 uur. Kosten 15, -. Opgeven voor de activiteiten en het Seniorenvervoer Bij alle activiteiten van de Bood schappenPlusBus geldt dat de deelnemers thuis kunnen wor den opgehaald en weer worden thuisgebracht. Opgeven voor de activiteiten en het seniorenver voer kan op telefoonnummer (0182) - 615555. (alleen op werk dagen van 9.00 - 11.30 uur). Waddinxveen - Dirk Lont, wethou der Sport, opent vrijdag 8 decem ber om 10.30 uur het Nederlands Kampioenschap Biljart, kader 38/2. De opening vindt plaats in Biljart zaal de Carambole aan de Brugweg 8. Het kampioenschap duurt drie dagen. Biljartzaal de Carambole heeft het Nederlands Kampioen schap toegewezen gekregen door de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond (KNBB). Acht deelnemers doen mee aan het kampioenschap. De wedstrijden beginnen elke dag om 11.00 uur. Het aantal te maken caramboles is tweehonderd. Aan het toernooi doen veel biljarters van het District Gouda mee, maar ook mensen uit de rest van Ne derland melden zich aan voor dit toernooi.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 23