JORIEN, EDGAR, IRIS EN Y0ERI VAN DER HORST EMIGREREN NAAR OOSTENRIJK FILMS IN KREATER KORTE WANDELTOCHT VOOR SENIOREN KERSTBINGO KLAVERJASAVOND dansschooT Waddinxvener^WWaddinxveen leeft! maken NIEUWJAARSCUP WADDINXVEEN OPEN VOOR BELANGSTELLENDEN AMNESTY INTERNATIONAl ZOEKT COLLECTANTEN MUZIEKLESSEN ALS CADEAU KERSTSTUKJES w speisuwlior ^BISTIB TEAM 1 waddTnxveen - BOSKOOP in het nieuws... Waddinxveen - Dansscshool van der Lubbe aan de Sniepweg zet zaterdag 9 december haar deu ren open voor belangstellenden. De dansschool bestaat dit 25 jaar, waarvan zij al meer dan 23 jaar in Waddinxveen gevestigd is. De di versefeestavonden staan bekend als gezellig, goed georganiseerd en met veel sfeer in een mooi in gerichte zaal. Het wil niet altijd zeggen dat je dansles moet vol gen om een bezoek te brengen op de zaterdagavonden om eens een gezellige avond uit te zijn. Na melding bij de entree, is de toegang gratis. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 6 december 2006 pagina 29 Boskoop - In de week van 11 tot en met 17 februari 2007 houdt Amnesty International voor de vijfde keer haar jaarlijkse col lecte. Wereldwijd onderneemt Amne sty International acties om het schenden van mensenrechten te bestrijden en te voorkomen. Amnesty International is onpar tijdig, ongebonden en onafhan kelijk. Amnesty is niet gebonden aan enige regering, politieke partij, ideologie, godsdienstige gezindte of economische belan gengroep. Van groot belang is ook Amnesty's financiële onaf hankelijkheid. Amnesty accep teert geen giften of subsidies van de landelijke, provinciale of lokale overheden. Amnesty is ge heel aangewezen op giften en contributies van haar leden, do nateurs en sympathisanten. De werkgroep Boskoop is op zoek naar mensen die willen col- acteren. Het collecteren vergt net zoveel tijd als men er zelf in wüt sieken. Aanmelden kan via telefoon 0172-217143. Waddinxveen - Kinderen en/of volwassenen hebben vaak inte- 'esse in muziek. Om zich op te Jeven voor les op een bepaald instrument ligt vaak nog een rempel Om deze drempel te Kunnen nemen biedt Kreater de Mogelijkheid om vanaf twee les- sen een kennismakingsaanbod te °Pen voor één van de lesinstru- Menten van de muziekschool. De jagende instrumenten komen 'n aanmerking voor zo'n cadeau- °n dwarsfluit, keyboard, piano, I '°3i,cello trompet, klarinet,saxo °0P|' lagwerk, blokfluit en gi- ar- -oor meer informatie: tele- 0n 182-614422, e-mail info@ "eater.nl. In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp., Wan^i nxveen De Stichting - 'nxveens Welzijnswerk or en nS,e!,rt voor donderdag 7, 14 nV december een drietal bij- De jT|sten kerststukjes maken. elkaJJeenkomsten staan los van er k7 december worden en ;ransen gemaakt, op 14 1 december kerststukjes. m nn0enkomsten be9innen deelr - Uur' De kosten voor meen™,8 bedra9en 10,-. Voor I °182 '63umat'6n aanrT|elding: of cursussen@wel- 'waddinxveen.nl Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Op 16 decem ber verhuizen Jorien, Edgar, Iris en Yoeri van der Horst naar hun nieuwe woonplaats Steindorf in Karinthië (Oostenrijk). Ze gaan een flink avontuur tegemoet, want aan de Ossiachersee hebben ze een pension gekocht met vijf 2-per- soonskamers en vijf familiekamers. Het pension hebben ze heel toe passelijk 'AdlerHorst' genoemd. In deze naam zit hun familienaam en het verwijst naar de vele adelaars nesten in de buurt. In AdlerHorst verwacht de familie van der Horst vooral veel Nederlandse toeristen te kunnen begroeten. Edgar: "Het gebied waarin we zitten heeft zowel zomer- als winterrecreatie. Het meer heeft een lengte van zo'n twaalf kilometer en wordt in de zomer gebruikt door surfers, zeilers en zwemmers. Langs het meer wordt gewandeld, gefietst en geskeelerd. In de winter kun je er heerlijk op schaatsen én kun je goed skiën in de nabijgelegen ber gen. De gondels liggen op vijf mi nuten afstand. Het gebied en het pension zijn werkelijk prachtig. We gaan direct open en kunnen nog deze Kerstmis onze eerste klanten tegemoet zien." Waarom emigreren? De familie van der Horst heeft in Nederland alles wat haar hartje be geert. Familie en vrienden wonen hier, Edgar is al zestien jaar met veel plezier docent lichamelijke oefe ning op het Coenecoop College en Jorien is administratief medewer ker bij dezelfde school. Dochter Iris zit in de eerste klas van de HAVO en zoon Yoeri zit op de Kardinaal Alfrinkschool. Wat doet een Wad- dinxveense familie ertoe besluiten om te emigreren naar Oostenrijk? Jorien: "Het is een droom, die we al lang hebben en die we nu laten uitkomen. We hebben het er vroe ger al vaak over gehad als we op de camping in Frankrijk waren of later in Oostenrijk, hoe het zou zijn om zelf een pension of camping te run nen. En nu wordt dat werkelijkheid. We hebben er ongelooflijk veel zin in." Edgar vult aan: "We voelen ons al jaren aangetrokken tot de rust, de ruimte en de aardige mensen in Oostenrijk. Maar we gaan ook een uitdaging niet uit de weg. Een taal barrière beschouwen we als overko melijk. De combinatie van de aan trekkingskracht tot Oostenrijk en de wens om iets geheel nieuws voor onszelf te beginnen, leidde tot deze emigratie. De kinderen zijn overal nauw bij betrokken en zien de ver huizing ook helemaal zitten." Skilerares Iris (12) wil als het even meezit, la ter skilerares worden. Voorlopig zal ze de Hauptschule in Feltkir- chen bezoeken. Yoeri gaat naar de Volkschule. Jorien: "Het is maar een klein dorpje waar we gaan wonen, dus ook een kleine school. Zijn sloffen staan al klaar, die trek ken de kinderen daar aan als ze op school zijn." Yoeri en Iris hebben veel zin in hun buitenlandse avon tuur. Tegen afscheid nemen van fa- Sjakie en de chocoladefabriek - Sjakie, een jongen met een groot hart en afkomstig uit een arm gezin, leeft in de schaduw van de legendarische chocolatier Willie Wonka en zijn mysterieuze chocoladefabriek. Na lange tijd geïsoleerd te zijn geweest van zijn familie en de buitenwereld, organiseert Wonka een bizarre wedstrijd. Er worden vijf gouden toegangskaartjes in de verpak king van Wonkarepen verstopt. Wie een van de gouden kaart jes vindt, krijgt een rondleiding door Wonka's fabriek en de win naar krijgt een prijs om nooit te vergeten. Sjakie en de chocola defabriek draait op woensdag 13 december om 13.30 uur. Reserve ringen bij Kreater, Kerkstraat 13 telefoon 0182-614422. Waddinxveen - Verantwoord bewegen heeft een positieve uitwerking op de geestelijke en lichamelijke gezondheid van mensen, het verhoogt hun gevoel van welzijn. Dit geldt zeker voor senioren; daarom organiseert de Stichting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W.) regelmatig sport activiteiten voor deze doelgroep. Maandag 11 december staat een wandeltocht van ongeveer 6 kilo meter op het programma. Vooraf opgeven is niet nodig; inschrijven kan vanaf 9.30 uur in de foyer van het Anne Frank-activiteiten- centrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.00 uur vertrekt de groep voor een wandeling richting Boskoop. De kosten voor deelname bedra gen 2,-. Voor meer informatie: 0182-631932 milie en vrienden zien ze ook wel een beetje op. Iris en Yoeri krijgen al vanaf mei dit jaar één keer per week Duitse les. Op die manier kunnen ze zich al direct wat redden op school. Edgar: "Of ze ook direct het mengelmoes dialect van Duits en Italiaans zullen spreken, betwij felen we, maar ze hebben in ieder geval een ondergrond." Jorien en Edgar gaan ervan uit, dat hun middelbare school Duits voorlopig voldoende is. Het dialect verwach ten ze vanzelf op te pakken. Jorien heeft ook al een baan gevonden. "Bij een Remax makelaar in een naburige stad. Die is betrokken bij de verkoop van veel vastgoed aan Nederlanders, die hier graag een tweede huis willen. Daarbij kan ik ze goed van dienst zijn. Zowel door onze eigen ervaringen als door mijn kennis van het Nederlands." Extra service Jorien en Edgar willen Nederlan ders die in hun pension verblijven graag op weg helpen in de om geving. "We vertellen ze wat ze kunnen ondernemen in de buurt, serveren ontbijt en hebben een lunchservice. Dat houdt in dat mensen bij het ontbijt een lunch pakket kunnen klaarmaken, dat ze naar het meer of de bergen kunnen meenemen. Ook willen we extra services bieden, zoals mensen naar de skilift brengen, liftpassen rege len of mountainbiketochten orga niseren. Wat we allemaal precies gaan doen, gaan we op ons gemak daar bekijken. Het hangt er vanaf wat de mensen graag willen. Ons pension moet in ieder geval een familiekarakter krijgen. Om die reden wonen we er zelf en willen we ook veel tijd met onze gasten doorbrengen. Natuurlijk alleen als ze dit op prijs stellen, ledereen kan op zijn eigen manier bij ons vakan tie vieren." Mensen die een kamer in pen sion AdlerHorst willen boeken, kunnen dat doen via www.dorp straat-waddinxveen.nl Waddinxveen - In het wijkgebouw Zonnig-Zuid wordt op dinsdag 12 december een kerstbingo-avond gehouden. De avond duurt van 20.00 tot 22.15 uur. Er worden 11 rondes gespeeld waarvan de laatste ronde de geldronde is. Het wijkgebouw Zonnig-Zuid is te vinden aan de Victorstraat. Waddinxveen - Autoclub 'De Gou we Rijders' organiseert op don derdag 7 december een klaverjas- avond. Inschrijven kan om 19.45 uur en het klaverjassen begint om 20.15 uur. Er worden 4 ron den gespeeld en ook zonder lid te zijn kan er meegespeeld worden, iedereen is welkom in Hotel Cafe Restaurant 'De Unie' aan de Kerk- weg Oost 226. Voor meer infor matie: telefoon 079-3315205. Waddinxveen - In Sporthal 'De Duikelaar' wordt op woensdag 3 januari van 12.00 tot 17.00 uur ge voetbald voor de 'Waddinxveense Nieuwjaarscup'. Jongeren in de leeftijd 13 tot 18 jaar spelen 5-te- gen-5. Ook meidenteams worden uitgenodigd zich in te schrijven. Inschrijven kan tot en met 27 de cember bij Sporthal 'De Duikelaar' (na 15.00 uur) en bij de JIP/JOP bus (maandagavond op het evenemen tenterrein, zaterdagmiddag in de Victorwijk en zaterdagavond op het KW Plein). Voor een digitaal inschrijfformulier en meer informa tie: e-mail stephaniribecco@stjjmh. nl of telefoon 06-46602808.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 29