LENIE DE VRIES IS 'WADDINXVEENS' VRIJWILLIGER VAN HET JAAR 2006 Waddinxvener Waddinxveen leeft! KERKDIENSTEN PRESENTATIE GOUWESTEM-DVD SCHOLIEREN WELLANT COLLEGE SUBSIDIE 'SAMEN ZUID HOLLAND' AAN DE SLAG BIJ WIJKBEHEER VOOR 0NTM0ETINGS PROJECT in het nieuws... Vrijwilligerswerk Waddinxveen m Boskoop Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 13 december 2006 _WADDINXVEEN BQSKOOPF In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. pagina 22 KERKDIENSTEN 17 december Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W.M de Boer; 18.30 uur ds M. de Boer. Wijkgemeente Ontmoe- tingskerk 9.30 uur ds. H.G van Vliegen. Wijkgemeente Immanu- elkerk 10.00 uur ds. L. Gulmans. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur leesdienst; 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma. Herv. kerk 9.30 uur ds. K.J. Jan sen. Geref. kerk 18.30 uur dr. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. W. van Laar. Chr. Geref. kerk 9.30 uur C.C. den Hartog; 17.00 uur ds. E. Brink. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vr. Pro. Gem. 16.30 uur kinder kerstfeest. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur Paul Rullman. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Ed Hoogendam. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- iandlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Rotterdam/Waddinxveen - Or ganist Martin Mans en panflui- tist Noortje van Middelkoop (Duo Gavotte) geven op tweede kerstdag hun traditionele kerst concert in de Breepleinkerk aan het Breeplein in Rotterdam-Fe- ijenoord. Nieuw is dat zij worden vergezeld door de Waddinxveen- se Mannenzanggroep De Gou- westem waarmee zij hun nieuwe kerst-dvd presenteren. De wer ken die ten gehore brengen zijn: 'Ere zij God', 'Joy to the World', 'God rest you, merry gentlemen', 'Cantique de Noël', 'Leise rieselt der Schnee' en 'Go tell it on the mountains'. De medewerking van het publiek wordt gevraagd bij de samenzang en tenslotte improvi seert Mans op orgel over advent en kerst. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,50 voor volwassenen en 3,50 voor kinderen. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kerkdeur vanaf 19.15 uur. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Lenie de Vries werd afgelopen vrijdag op een wel heel bijzondere manier verrast met een blijk van waardering voor haar werk. Ze werd tijdens de jaarlijkse Vrijwilligersdag in Waddinxveen gekozen tot Vrijwilliger van het jaar. Lenie de Vries coördineert al bijna twintig jaar het bezoek aan de zieke leden van de Immanuel- kerk. Daarvoor was ze ook al een aantal jaar als teamlid van deze zie- kendienst actief. Lenie was zicht baar verrast toen wethouder Do- renda Gerts haar naam noemde. "De andere genomineerden ver dienden het in mijn ogen evenzeer. Dat de jury mij gekozen heeft, is erg fijn. Wel wil ik benadrukken dat deze prijs een kroon is op het werk van de hele ziekendienst. Zo is één teamlid al aardig op leeftijd, maar fietst ze desondanks iedere week naar Gouda om in de ver pleeghuizen daar wat leden van onze kerk te bezoeken. De zieken dienst van onze gemeente bestaat uit negen leden en ze zijn allemaal hard nodig." Warme gemeenschap De ziekendienst van de Immanuel- kerk 'draait' al minstens sinds de ja ren zeventig. Lenie de Vries: "Hetty Smit was één van de eersten die actief aan de gang ging met het bezoeken van de leden van de kerk, die in het ziekenhuis waren opgenomen. Ik kwam er zelf bij in 1979. Allereerst als teamlid en later (1987) nam ik de organisatie op me. Op dat moment was ik ook al lang lid van de kerk. In 1965 ben ik met mijn man vanuit Hoofddorp naar Waddinxveen verhuisd. De Imma- nuel-gemeente sprak ons direct aan. We voelden ons er goed thuis. Ik was in die tijd fulltime huisvrouw en moeder van onze vier kinderen. Met mijn bijdrage aan de zieken dienst was ik blij dat ik iets terug kon doen voor alle warmte die ik vanuit de kerk kreeg." Vernieuwing Omdat mensen tegenwoordig een stuk korter in het ziekenhuis ver blijven dan vroeger, zijn de werk zaamheden van de ziekendienst Boskoop - Enkele leerlingen van het Wellant College zijn begonnen aan een stage bij Wijkbeheer. Verdeeld over het schooljaar 2006-2007 zullen vier groepen van drie leerlingen zelf standig projecten uitvoeren in de openbare ruimte. Zij worden daarbij ondersteund en begeleid door de medewerkers van Wijk beheer. Het samenwerkingsver band is op proefbasis. Na afloop van de stages zal gekeken wor den of het samenwerkingsver band in de toekomst voortgezet kan worden. Zowel de gemeente als het Wel lant College zijn zeer positief over het samenwerkingsverband. Het is de bedoeling dat de scho lieren in groepjes van drie, maar wel geheel zelfstandig, kleine projecten gaan uitvoeren in de Boskoopse wijken. Hierbij valt in de loop der tijd wel wat veran derd. "We willen graag met de tijd meegaan en proberen daarom ook nieuwe manieren te vinden om ie mand een hart onder de riem te steken. Zoals bij een relatief korte ziekenhuisopname. Dan zorgen we ervoor dat er bij de opname een kaart ligt, waarmee we de zieke sterkte wensen. Verder is het streven om ieder gemeentelid dat in het ziekenhuis komt, minstens één keer tijdens zijn verblijf te be zoeken. Het maakt daarbij niet uit waar dat is. We zijn regelmatig te vinden in een ziekenhuis in Den Haag, Rotterdam of Utrecht, maar het merendeel speelt zich wel af in deze regio. Soms zijn we er niet van op de hoogte dat iemand in het zie kenhuis ligt. Maar omdat de leden van de Immanuelkerk een hechte gemeenschap vormen, horen we het meestal wel. Gemeenteleden bellen ons op of nemen contact op met onze voorgangers Dominee te denken aan bijvoorbeeld het geheel op eigen verantwoorde lijkheid bedenken van een 'klein' beplantingsplan (leeghalen van een plantvak, nadenken over nieuwe beplanting, plaatsen van nieuwe beplanting in het plant vak). De leerlingen moeten alles zelf organiseren. Voor advies en praktische tips kunnen ze bij de medewerkers van Wijkbeheer te recht. Voor beide partijen heeft de samenwerking voordelen. Zo is het voor de leerlingen een goede manier om werkervaring op te doen en zelfstandig te le ren werken. Voor de medewer kers van Wijkbeheer is het leuk om hun kennis over te dragen. Bovendien neemt het hen ook wat werk uit handen. Het doel voor beide partijen is overeen komstig het motto van Wijkbe heer, oftwel: een schoon, heel en veilig Boskoop. Kees de Jong of Pastor Ineke Vonk. Deze laatste bezoekt iedere week de zieke ouderen in Souburgh en in het Anne Frankcentrum. Via haar blijven we ook goed op de hoogte. Bij ons bezoek nemen we een bloemetje mee of een bakje fruit. Kinderen krijgen meestal een boekje. Bij ernstige ziektes zorgen we dat er één vaste contactper soon is, die voor deze mensen als klankbord kan fungeren als dat nodig is. Met hen bouw je als zie kenbezoeker dan een goede band op. Helaas zijn we in het afgelopen jaar veelvuldig geconfronteerd met ernstige zieken. Op zo'n moment is het best zwaar werk. Maar ook erg dankbaar." Andere genomineerden Lenie de Vries was als genomineer de in goed gezelschap bij de vrij- willigersbijeenkomst. De andere genomineerden hadden stuk voor stuk ook een lange staat van dienst Waddinxveen - De Stichting Vluch telingenwerk Waddinxveen, Tawiza en de Brede School Noord hebben in het najaar van 2006 het ont moetingsproject voor vrouwen uit verschillende culturen voortgezet. Elke woensdag komen vrouwen bij elkaar om met elkaar te praten over onderwerpen die ieder van hen raakt, ongeacht de verschil lende culturele achtergrond. Zo ont moeten vrouwen uit Afghanistan, Nederland, Marokko, Rwanda, Pa kistan, Indonesië en de Phippijnen elkaar. De deelnemers zijn enthou siast omdat het leuk is om contact met elkaar te maken en elke keer weer blijkt dat vooroordelen die men onbewust - over en weer - over elkaar heeft niet blijken te kloppen. De vrouwen ervaren dat zij niet erg veel over elkaar weten. En wat het project tot een succes maaktis dat de deelnemers steeds nieuwsgieri ger naar elkaar worden. Tijdens de bijeenkomst wordt uitsluitend Ne- op het gebied van vrijwilligerswerk. Zo zet de heer Garlich zich vier da gen per week in voor de Stichting Gered Gereedschap, is de heer van Rijn iedere woensdagmiddag ac tief bij de schildersclub om 55-plus- sers de kneepjes van het vak bij te brengen, is een aantal mensen we kelijks actief om mensen met een verstandelijke beperking te bege leiden bij hun voetbalwedstrijden, zet de heer van Oord zich in de herfst en winter iedere zaterdag in om de knotwilgen in Waddinx veen te knotten, is mevrouw Koet sier de drijvende kracht achter vele activiteiten van de Gouwebloem, zet mevrouw Vermeij zich al jaren op vele manieren in voor de Wad- dinxveense gemeenschap en is de heer Segers al lange tijd betrokxen bij het onderhoud van de Sint 7ic- torkerk. De heer Immerzeel kreeg een bijzondere prijs voor zijn acti viteiten (zie ook artikel over vrijwil ligersdag). derlands gesproken; de kennis van de Nederlandse taal is verschi end, en daar wordt veel aandacht aan be steed. Elke maand staat een ander thema centraal. In dit najaar werd met veel enthousiasme gepraat maar ook in praktijk geoefend: be wegen en gezondheid, vrijetijds besteding; rechten en gerechten komen in de maand december aan bod. Het project wordt gedragen door een breed samengestelde initi atiefgroep. De initiatiefgroep is zee' verheugd dat 'Samen Zuid Holland toegezegd heeft om het project di najaar te willen ondersteunen. 5a men Zuid Holland' is een gezamen lijk initiatief van de Provincie Zui Holland en het Oranje Fonds, he grootste nationale fonds op sociaa gebied. Jaarlijks stellen de provin£ie en het Oranje Fonds 500.000 ter e schikking aan Zuid Hollandse org3 nisaties en projecten die gericht zij op de bevordering van participa 1 en vrijwilligerswerk.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 22