Aanbieding 20-28 Laat deze unieke kans niet voorbij gaan I N T E RlEU RS u aa& eetta ave* de &*uy DAKKAPELLEN ISO-GLAS DIV TIMMERWERKEN KOZIJNEN SCHUIFPUIEN IN HOUT ALUMINIUM Start uitverkoop woensdag 13 december a.s. Blue-moon Decorations Brugweg 6 2741 KX waddinxveen telefoon: 0629583768 Kerstdecoratie artikelen Ambachtweg 47 - 2841 MB Moordrecht Tel.: 0182-374608 - Fax: 0182-375460 Tel.: b.g.g. 0180-631002/0180-312093 Na maanden van verbouwingen en nieuwbouw gaan wij nu, om ruimte te maken voor de nieuwe collectie, afscheid nemen van onze bestaande collectie Nu kunt u heel voordelig kwalitatief hoogstaande meubelen van bekende merken als Bench, Grange, Te Linteloo, Fendi, v. Rossum, Ghyczy, Pullman e.a. kopen. Deze uitverkoop vindt u in onze afdelingen Dorpsstraat Dorpsstraat 20-28-30 Nieuwerkerk a/d IJssel 0180 - 312205 www.dejonginterieurs.nl Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 13 december 2006 De kraan: finishing touch De kraan: finishing touch in keu ken en badkamer De tijd dat kranen vooral func tioneel moesten zijn ligt ver achter ons. De kraan is inmid dels verheven tot een volwaar dig stijlelement in de keuken en de badkamer. Maar niet alleen het design van kranen is erop vooruitgegaan, ook techniek en bedieningsgemak hebben een vlucht genomen. De kraan is ÈÈn van de gezichts bepalende elementen in uw bad kamer. Daarom wordt er steeds meer aandacht besteed aan de vormgeving van kranen. Voor alle badkamers is de juiste kraan te vinden: van chromen klassiekers tot roestvrijstalen designmodel len. De moderne kraan is uitge sproken. Vormgevers kiezen of voor strakke, krachtige lijnen, of juist voor organische vormen. Naast chroom en rvs worden ook geborsteld staal, nikkel en mes sing als materiaalsoort gebruikt. Ook een combinatie van verschil lende materialen is mogelijk. Op temperatuur Vroeger was de tweegreeps- mengkraan de meest voorko mende kraanvariant in de bad kamer. Daarmee brengt u zelf het water - links warm, rechts koud - op temperatuur. Het mengen van de juiste temperatuur kost tijd en water, daardoor is de oude vertrouwde badkamerkraan niet zo efficiïnt. Steeds meer mensen kiezen daarom voor een ther- mostaatkraan. Met een thermos taat kunt u de temperatuur op de graad nauwkeurig instellen. Wanneer u de kraan opendraait, u altijd en vrijwel direct de- I zelfde temperatuur en waterdruk. Dat betekent gemak en veilig heid inÈÈn. De kans dat iemand zich brandt aan te heet water is immers nagenoeg nihil. Een mo- derne variant op de temperatuur- «raan is de digitale mengkraan. Met ÈÈn druk op de knop stelt u uw ideale temperatuur in. Het aantal graden is op een scherm in uw kraan af te lezen. Iedere ge- I bruiker kan zo precies zijn of haar eigen' temperatuur program- I meren. Bovendien kunt u de tijd Utsteüeh waarop 'w water uit de kraan moet gaan stromen. U kunt 's ochtends zo vanuit uw bed in een volgelopen warm bad stap pen. Gemak in de keuken Een keukenkraan heeft een druk bestaan. De kraan wordt per dag kenta en keren open en dicht I gedraaid. Ga bij het kiezen van een «eukenkraan dus niet over EÈn nacht ijs. Kies de kraan die °'i u past. Moderne keukens ain vaak uitgerust met een ÈÈn- ü'eepsmengkraan. Met ÈÈn hand I regelt u de hoeveelheid water en de temperatuur. Let er bij de tetsbepaling van deze kraan aitiid goed op dat het water in el'e hoeken van de spoelbak kan ormen. En stem ook de lengte ven de kraan goed af op de maat '3r'spoelbak. Niets is zo ver- I velend ais een waterstraal die e9en de rand opspettert. Veel Mensen kiezen tegenwoordig voor een kraan met een uit- I ,t)are handdouche. Daarmee eakt u uw spoelbak eenvoudig I schoon mers an vult u gemakkelijk em- ®n pannen. Bovendien kan groente mee kunt wassen. Ook handig zijn de opzetbare hulp stukken. U kunt bijvoorbeeld een borstel op de douchekop plaat sen, waardoor schoonmaken wel heel erg gemakkelijk wordt. Technische hoogstandjes Nieuw en in opmars is de sen- sorgestuurde kraan. Het water gaat stromen zodra u uw hand of pan onder de kraan zet. Natuur lijk wordt het water automatisch afgesloten als u uw hand of pan weer weghaalt. U verspilt met deze kraan weinig water, omdat het water nooit onnodig blijft doorlopen. Er bestaat ook een kraan die u activeert door licht te gen het keukenkastje aan te druk ken. Welke van deze beide kranen u ook kiest, het scheelt u heel wat schoonmaakwerk. U zit immers nooit meer met vieze handen aan de kraan. Ook erg handig is een kraan met een geöntegreerde led-verlichting. Bij warm water geeft de kraan een rode kleur aan het water. Bij koud water wordt de waterstraal fel blauw verlicht. Zo ziet u in ÈÈn oogopslag of het water heet, lauw of koud is. Dat betekent nooit meer vingers branden aan te heet water! Het is de waterstroom zelf die een onzichtbaar ingebouwde dyna mo aandrijft voor het opwekken van energie om kleur te geven aan het water. U heeft dus geen extra stopcontact nodig. Deze 'lichtkraan' staat dus voor veilig heid en gemak, maar de verlichte waterstraal geeft uw keuken ook nog een heel bijzonder cachet. Meer weten- Als u plannen heeft om binnen kort een keuken- en/of badka merkraan aan te schaffen en u wilt graag meer informatie, dan kunt u een briefkaartje sturen aan de Vereniging Comfortabel Wonen, Postbus 710, 6710 BS in Ede. Mailen kan natuurlijk ook: info@cwonen.nl De vereniging zorgt er dan voor dat de aangesloten fabrikanten u gratis en vrijblijvend informeren over hetgeen er op dit moment verkrijgbaar is. Daarnaast vindt u heel veel informatie op www. woonboulevard-online.nl Hier kunt u ook - gratis - het ruim 180 pagina's dikke woonmagazi- ne "Comfortabel Wonen" down loaden, boordevol informatie over keukens, badkamers, vloeren en sfeerverwarming. Verder kunt u zich via deze site gratis abonne ren op de digitale nieuwsbrief van de vereniging. Cadeau artikelen, seizoen decoratie's, Sieraden en mode accesoires Bamboe meubelen, klein meubelen en bamboe tuinhuizen Waaronder kunstbomen met sneeuw, kerstpoppen, kusens, kerstslingers en nog vele andere artikelen Openingstijden: woensdag van 11:00 tot 18:00 Donderdag van 11:00 tot 21:00 Vrijdag van 11:00 tot 18:00 Zaterdag van 10:00 tot 17:00 O) jy <4^ uitverkoop Korting 40 tot 60% 7pe kraan meestal worden geschakeld naar een zachtere erstraal, waar u bijvoorbeeld DE TONG

Hart van Holland | 2006 | | pagina 35