Betaal in december geen BTW over uw nieuwe keuken of badkamer *Bij aankoop van een showroommodel krijgt u een GRATIS portable dvd-speler t.w.v. 299 KEUKENS BADKAMERS Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 13 december 2006 pagina 37 Keukenbladen U bent van harte welkom in onze gezellige showroom, waar u keuze heeft uit ruim 2500 m2 keukens en badkamers. Openingstijden: ma - vrij 9.30 -17.30 uur za 10.00-17.00 uur Op zondag gesloten De belangrijkste plek in uw keuken is ongetwijfeld het "aanrecht". Of meer eigentijds het keukenblad. Ga maar eens na hoeveel uren per week u daar bezig bent. Het is de basis voor het bereiden van een maaltijd. U maakt er alle ingrediinten op klaar, u kookt er aan en wast er aan af. U gebruikt het als werkplek voor aller hande keukenmachines Èn als sie- relement. Kortom, het is de centrale plaats in de keuken. Wist u overigens dat het woord "aanrecht" van aan richten komt dat vroeger het berei den en opdienen van spijs en drank betekende? Tot begin jaren zestig kon men voor een keukenblad kiezen uit terrazzo ofterrazzo. Het overbekende zwart-witgevlekte aanrecht met spoelbak in zwart-wit- blokjes Uniformiteit alom. Het keu kenblad is inmiddels echter net zo aan mode onderhevig dan de rest van de keuken. Dit blad laat u zien wat er op dit moment zoal te koop is. Veel nieuwe materialen, heel mooi, hygilnisch, makkelijk schoon te hou den en met prachtige spoelbakken en trendy kranen. Enhet aloude terrazzo is ook weer helemaal in! Toplaminaat Toplaminaat is een geregistreerd han delsmerk van de Stichting Platform Keukenwerkbladen en alleen deel nemers in deze stichting mogen de naam gebruiken. Een keukenblad van Toplaminaat heeft een ondergrond (veelal van watervast verlijmd multi plex) met daarop een harde toplaag van HPL(High Pressure Laminate). To plaminaat keukenbladen zijn glad van oppervlak en niet poreus. Ze zijn daar door hygiïnisch en makkelijk schoon te houden. Toplaminaat is verkrijgbaar in zeer veel kleuren en dessins en kan daardoor uitstekend worden afge stemd op de kleuren van uw keuken. Naast de grote keuze in kleuren kunt u uw keukenblad een persoonlijk tintje geven door de vele mogelijkheden voor randafwerking. U kunt daarvoor bijvoorbeeld kiezen uit aluminium, roestvrijstaal, massief hout, kunststof of combinaties daarvan. Een aantal uitvoeringen is ook leverbaar met een waterkering. Een keukenblad van To plaminaat heeft een prachtige uitstra ling, is prettig in het gebruik en heeft een bijzonder gunstige verhouding tussen prijs en kwaliteit. Zeker met een speciale randlijst krijgt u een keukenblad van heel betaalbaar design! Plaats nooit hete voorwerpen, zoals pannen, direct op het blad. Ge bruik ook altijd een snijplank als u iets wilt snijden of hakken. Dagelijks afne men met een vochtige doek en uw To plaminaat keukenblad blijft als nieuw. Hardnekkige vlekken kunnen wor den verwijderd met de gebruikelijke zachte, niet schurende, huishoudmid- delen. Vólkern Het slechts 12 mm dikke vólkern keu kenblad is qua samenstelling en op bouw gelijk aan de laminaatlaag van een Toplaminaat keukenblad. Het wordt vooral toegepast waar dunnere bladen gewenst zijn. Maar ondanks de stijlvolle, geringe dikte is een vól kern keukenblad toch bijzonder soli de. Het is hard, compact, stootvast en net zo kras- en slijtvast als Toplami naat. Vólkern keukenbladen zijn in een beperkt aantal kleuren verkrijgbaar in 12 en 32 mm dikte. Beide diktes worden ook geleverd met een alumi nium wapening in de kern. Omdat een vólkern keukenblad niet poreus is, is het vlekbestendig en eenvoudig te reinigen. Dagelijks afnemen met een vochtige doek en uw keukenblad blijft als nieuw. Hardnekkige vlekken en aangekoekt vuil kunt u eenvoudig ver wijderen met de gebruikelijke zachte huishoudmiddelen. Natuursteen (graniet) Met een keukenblad van graniet haalt u de natuur in huis. Graniet wordt op verschillende plaatsen in de wereld gewonnen in een grote variatie aan soorten. Daarom heeft elke plaat gra niet zijn eigen uiterlijk en is geen keu kenblad qua structuur en kleur gelijk. Graniet is zeer hard en daardoor in hoge mate kras- en stootvast. Granie ten werkbladen krijgen door het polijs ten een zeer gesloten oppervlak. De meeste soorten zijn echter toch nog enigszins poreus, waardoor vlekvor- ming na verloop van tijd niet helemaal uitgesloten is. Een granieten keukenblad moet dan ook regelmatig behandeld worden met een speciale polish om het op pervlak gesloten en mooi glanzend te houden. Schoonmaken is simpel: neem uw keukenblad dagelijks af met een vochtige doek. Hardnekkige vlekken kunt u verwijderen met de ge bruikelijke zachte huishoudmiddelen. Agressieve stoffen moeten onmiddel lijk worden weggespoeld zodra ze op het blad terechtkomen. Graniet is ver krijgbaar in vele kleuren en met diver se randafwerkingen, zowel in vlakke uitvoering als met een waterkering. Composietsteen Composiet is een machinaal ver vaardigde steensoort die voor 95 bestaat uit fijne, in de natuur voorko mende kwartskorrels en voor de reste rende 5 uit bindmiddel. Samen met de gewenste kleurcomponent ontstaat daardoor een zeer hard materiaal dat bijzonder geschikt is voor keukenbla den. Het is kras- en stootvast, vlekvrij, hygilnisch en onderhoudsvriendelijk. Composiet keukenbladen zijn ver krijgbaar in zowel glanzende als mat te kleuren. Op het oppervlak van de kleuren met een matte finish zijn vin gerafdrukken en vet eerder zichtbaar dan op de glanzende uitvoeringen. Daarom zijn bij de matte kleuren die met een leerachtig uiterlijk momenteel erg gewild. Het enigszins ruwe opper vlak daarvan is niet alleen heel mooi, maar ook in hoge mate vlekbestendig. Het dagelijks onderhoud kan gebeu ren met de gebruikelijke zachte huis houdmiddelen zoals allesreinigers. Het vetvrij maken gaat uitstekend met bijvoorbeeld Glassex. Kalkvlekken verwijdert u het beste met schoon- maakazijn of Antikal. Gezoete bla den behouden hun matte uitstraling als u ze regelmatig onderhoudt met een vloeibaar schuurmiddel en een schuursponsje. Snij of hak nooit direct op het blad. Het is slecht voor zowel uw messen als uw blad. Gebruik altijd een snijplank en zet hete pannen bij voorkeur op een onderzetter. Deco-stone Deco-stone keukenbladen lijken op steen, maar worden gemaakt van een hoogwaardig kunststof dat in verschil lende lagen wordt aangebracht op een multiplex drager. De combinaties van designs zijn zeer groot. Eigenlijk is alles mogelijk, van graniet-look tot terazzo-look. De bladen kunnen naad loos tot een dikte van 10 cm worden geleverd. Het materiaal is licht in ge wicht, sterk en kent nauwelijks maat- beperkingen.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 37