VUURWERKVOORUCHTING OP BASISSCHOLEN PIJNBESTRIJDERS GEZOCHT KERKDIENSTEN WENSEN VAN MENSEN BRENGEN KERSTFEEST IN DIERENDAL kaartavond gouwe rijders enter WADDINXVEEN BOSKOOP OLIEBOLLEN- EN APPELFLAP PENACTIE VOX JUBILANS Reuma dreigt 'volksepidemie' te worden Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 december 2006 pagina 19 KERKDIENSTEN Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.001 uur ds. J. van Walsum; 18.30 uur ds. W.M. de Boer. Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. A. van Bergen; 19.30 uur gezame-J lijke dienst. Wijkgemeente Im- manuelkerk 9.30 uur gezamelijke I dienst in OK; 19.30 uur ds. H.G. van Vliegen. Geref. kerk vrijge maakt 9.30 uur ds. O.W. Bouws-| ma;; 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop Herv. kerk 9.30 uur dr. R. de Reu ver. Geref. kerk 18.30 uur ds. E.j Baljet. De Stek 18.30 uur kand. Mw. J.A. Bakker. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. I den Hertog. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. j Vr. Pro. Gem. 17.00 uur ds. J.A. Brostr m-Bruin. Ev. Gem. Parou- sia 10.00 uur Paul Rullman. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad-| dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor-) uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost j Midden-Holland (HAP MH), Jan) van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol-1 land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van j het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa- tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl vVaddinxveen - Vox Jubilans heeft ook dit jaar een bakker opdracht gegeven oliebollen en appelflap pen te bakken voor hun jaarlijkse actie. De verkoop van de bollen en flap pen is op zaterdag 30 december van 10.00 tot 14.00 uur bij de Vox- I raam aan de Groensvoorde. Er kan eventueel telefonisch besteld worden: 0182-630185. Waddinxveen - Autoclub De Gou we Rijders uit Waddinxveen orga niseert voor donderdag 4 januari ®en klaverjasavond in De Unie aan Kerkweg-Oost 226. Aanvang 15 uur, inschrijven vanaf 19.45 Utjr Er worden vier rondes ge deeld. De avond is bestemd voor z°wel leden als niet-leden. Voor "''eer informatie: 079-3315205. Regio - In december gaven me dewerkers van Bureau Halt (afde ling Gouda) op basisscholen een zogeheten preventieles over de regelgeving en het gebruik van vuurwerk. Bureau Halt hoopt hier mee een bijdrage te leveren aan een veilige oudejaarsdag en jaar wisseling. Ze leggen uit wanneer je vuurwerk mag kopen (alleen vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 december bij erkende winkels), wie er eigenlijk vuurwerk mógen kopen (mensen van 16 jaar en ou der) en wanneer je het af mag ste ken (alleen op oudejaarsdag tussen tien uur 's ochtends en twee uur 's nachts). Onder Bureau Halt Gouda vallen naast de gemeente Gouda ook Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den IJssel, Ou derkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Schoonhoven, Waddinxveen, Vlist en Zevenhuizen-Moerkapelle. Jon geren uit deze gemeenten die vóór oudejaarsdag vuurwerk afsteken of het vuurwerk op oudejaarsdag richten op andere mensen of die ren lopen het risico te worden op gepakt en een taakstraf te krijgen van Halt Gouda. Preventie Preventie is één van de belangrijke taken van Bureau Halt, naast het uitvoeren van de taakstraffen, die aan jongeren worden opge legd voor onder meer vandalisme of winkeldiefstal. Voor de vuur- werk-preventieles werden alle groepen acht van de basisscholen in de regio uitgenodigd. De me dewerkers van Bureau Halt Gouda Waddinxveen - Voor basisschool De Kameleon in Waddinxveen Zuid werd woensdag 13 december de boom ontstoken. Een bijzon dere boom dit jaar. Een boom met wensen van mensen, een wens- boom. Tienerwerk, onderdeel van Brede School Zuid en onder begeleiding van Jeugd- en Jongerenwerk Mid den Holland, heeft in Zuid een mei denclub. Onlangs kwamen deze meiden met een eigen initiatief voor het kerstfeest. Ze bedachten een wensboom, een kerstboom waarin van iedereen uit de wijk een wens kon worden gehangen. Eén van die wensen wilden ze uit kiezen en laten uitkomen. Wijk- en Burtbeheer Zuid en Brede School Zuid kozen gezamenlijk een mooie kerstwens en bedach ten hoe deze op een passende ma nier in vervulling kon gaan. Hugo Slootjes, voorzitter Wijk- en Buurt beheer Zuid, nam het woord. „Er waren veel wensen voor de wijk en voor het verkeer. Maar de wens die we in vervulling willen laten gaan is die van... Daniël en Bart!" De wens van Bart werd snel duidelijk gemaakt. Hij wil dat alle dieren met kerst iets lekkers krijgen. Da niël wenst dat alle dieren genoeg te eten zullen hebben. Om de wens van Bart en Daniël in vervulling te laten gaan, werd El len Van Helden, van kinderboerde rij Dierendal, een cheque overhan digd ter waarde van 250 euro. Van Helden was bijzonder verrast door dit leuke initiatief. „Er staan voor 2007 een heleboel nieuwe dingen te gebeuren bij kinderboerderij Dierendal. Daar zijn de medewer kers al druk mee in de weer," ver telde Van Helden. Dierendal kan de cheque goed gebruiken en alle dieren zullen dit jaar een extra fij ne kerst hebben met in ieder geval genoeg lekkers te eten. Waddinxveen - Het Reumafonds start deze week met het werven van collectanten onder het motto "Reumafonds zoekt pijnbestrij- ders"- Het fonds is op zoek naar vrijwilligers die in de omgeving van Waddinxveen collecteren of helpen bij de organisatie van de collecte. Dat is hard nodig, zeker nu uit onderzoek in samenwer king met TNO blijkt dat reuma een 'volksepidemie' dreigt te worden. Eén op de vijf mensen in Neder land boven de twintig jaar heeft last van een vorm van reuma. Het Reumafonds vindt deze nieu we cijfers verontrustend. Zonder zicht op behandeling of genezing wordt reuma een epidemie en zo veel patiënten kan de zorg straks niet aan. Daarom is het geld dat met de jaarlijkse collecte wordt opgehaald nodig voor goed on derzoek en ontwikkeling van me dicijnen om reuma zo snel moge lijk de wereld uit te helpen. Wilt u zich een paar uur vrij ma ken voor de bestrijding van reu ma? Meld u aan en help bijna 2,5 miljoen landgenoten met reuma. Geef uzelf op als collectant of help met de organisatie van de collecte in de jaarlijkse collecteweek van 11 tot en met 17 maart 2007. Bel 020-5896471, of mail vrijwilliger® reumafonds.nl gaven voorlichting aan 148 groe pen acht van de basisscholen. Eén school gaf aan zelf veel aandacht te besteden aan een veilig gebruik van vuurwerk. De leerlingen van de Waddinxveense Kardinaal Al- frinkschool vonden de les interes sant. Naast cijfers en feiten kregen ze onder meer een film te zien waarin een jong volwassene (een rol van een bekende acteur) een aantal jongeren aanzet om vroeg tijdig illegaal vuurwerk af te ste ken. De gevolgen zijn niet mis: de jongeren zijn gelukkig verstandig genoeg om te bedanken voor de eer, waarna de acteur het vuur werk zelf afsteekt en zogenaamd zwaargewond in het ziekenhuis belandt. Tijdens de les krijgen de leerlingen ook beelden te zien van jongeren die vingers, armen of benen verloren door onveilig vuurwerk of door het vuurwerk op een verkeerde manier af te steken. De vuurwerkvoorlichting van Halt Gouda maakt deel uit van een landelijk project. Ook op radio en televisie wordt aandacht besteed aan een veilig gebruik van vuurwerk. In tegenstelling tot voorgaande jaren doet Bureau Halt dit jaar vooral een beroep op het gezonde verstand en de eigen verantwoordelijkheid van jonge ren. Vroeger lag de nadruk meer op het 'domme stunten' met vuur werk. Tijdens de jaarwisseling wordt er voor ongeveer 50 miljoen euro aan vuurwerk afgestoken. De mede werkers van Bureau Halt zijn zeker niet tégen vuurwerk, maar hopen wel "dat iedereen ook na 1 januari zijn tien vingers nog heeft."

Hart van Holland | 2006 | | pagina 19