Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente OPENINGSTIJDEN OP 2 JANUARI 2007 BIBLIOBUS MOERKAPELLE JAARWISSELING MOERKAPELLE RAAD EN COMMISSIES MELD VANDALISME VLUG! INZAMELING KERSTBOMEN VERKEERSMAATREGEL RUIMTELIJKE ORDENING BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING VASTSTELLING BELASTINGVERORDENINGEN I pagina 4 Hart van Holland 27 december 2006 rvw.ztVENHUIZEN-MOERKAPELLE NL Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl Op dinsdag 2 januari 2007 zijn alle ge meentelijke diensten vanaf 9.00 uur geopend in plaats van 8.30 uur. Dit in verband met een vroege Nieuwjaarsont moeting van het gemeentepersoneel op de eerste werkdag in het nieuwe jaar. Geen aanvraag paspoorten en rijbewijzen op 2 januari 2007 De afdeling Publiekszaken is echter de ge hele dag in verband met de jaarafsluiting/ jaarovergang gesloten. Er kunnen deze dag dus bijvoorbeeld geen paspoorten en rijbewijzen worden aangevraagd. Het afhalen bij de receptie van reeds aange vraagde paspoorten en rijbewijzen is deze dag wel mogelijk. Tussen Kerst en Oud en Nieuw rijdt er geen bibliobus. Vanaf 2 januari 2007 rijdt de bi bliobus weer. De Bibliobus staat iedere woensdag van 18.00-20.15 uur in de Dorps straat te Moerkapelle. Kinderen tot 18 jaar kunnen gratis gebruik maken van de biblio bus, volwassenen betalen 23,50 en jonge ren van 18t/m 20 jaar en 65-plussers €15,50. Op 31 december zal op het kruispunt van Moerkapelle de jaarwisseling worden ge vierd. Net als voorgaande jaren heeft de Werkgroep Jaarwisseling Moerkapelle deze viering georganiseerd. Graag informeren wij u over de gemaakte afspraken. Net als de afgelopen drie jaar zal volgens dezelfde voorwaarden en afspraken een veilig en beheersbaar vreugdevuur op het kruispunt van Moerkapelle worden gehou den. Dit houdt in: De brandweer bepaalt de exacte plaats voor de container, waarin het vreugde vuur wordt ontstoken. Dit is afhankelijk van de weersomstandigheden op oude jaarsdag. De container wordt gevuld met één gestript autowrak en schoon hout. Dit wordt door de brandweer gecontroleerd. Uitgangspunt is een beperkt vuur met een geringe warmte-uitstraling. Auto banden of andere voorwerpen in het vuur (gooien) is niet toegestaan. Het kruispunt van Moerkapelle wordt tijdens het vreugdevuur afgezet. Er wor den omleidingsborden geplaatst voor een alternatieve route. Het vuur wordt na 00.00 uur onder toe zicht van brandweer in de container ont stoken en zal tot uiterlijk 03.00 uur bran den. Het vuur wordt vanaf dat moment geblust. Vervolgens wordt de container van het kruispunt verwijderd en wordt het kruispunt schoongemaakt. Glas, blik en illegaal vuurwerk zijn op het kruis punt verboden! Steek geen vuurwerk tussen de mensen af! De brandweer, politie en leden van de werkgroep houden tijdens de jaarwisse ling op het kruispunt gezamenlijk toe zicht. Muziek en buitentap Ook dit jaar wordt tijdens oudejaarsnacht door Café het Wapen van Moerkapelle de buitentap en de muziek verzorgd. De mu ziek zal van 00.00 uur tot uiterlijk 03.00 uur via speakers op het kruispunt te horen zijn. Communicatie Op de gemeentelijke website is tevens in formatie beschikbaar over de jaarwisse ling. Zie www.zevenhuizen-moerkapelle. nl Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de communicatie medewerkers van de gemeente, telefoon 0180-637747/637783 of email: communica tie @zevenhu izen-moerkapelle.nl. De werkgroep Jaarwisseling hoopt dat de overgang van 2006 naar 2007 voor een ie der veilig en gezellig zal verlopen. Vergaderoverzicht 15 januari 2007 Commissie I 16 januari 2007 Commissie II vervalt 30 januari 2007 Raad Besluiten van de gemeenteraad. 1. Afscheid van de heer J.J.L. Staal als lid van de raad. 2. Installatie van de heer G. Zweere tot lid van de raad. 3. Vragenuur. De heer Zijderhand stelt vra gen over het te koop aanbieden van grond en opstallen in Moerkapelle waar nu nog de voormalige brandweerkazerne staat. In het bijzonder vraagt hij naar de volkshuis- vestelijke mogelijkheden op dit perceel. Hij constateert een beleidswijziging t.o.v. de beleidsnota Wonen. Wethouder Bosman antwoordt, dat in de Beleidsnota Wonen 2002 - 2006 de locatie Raadhuisstraat (vm raadhuis en vm brandweeronderkomen) inderdaad wordt genoemd als bouwloca tie voor 6 starterwoningen in de huur of sociale koopsector. Dit plan is niet uitge werkt omdat werd besloten tot verkoop van het vm raadhuis. Een haalbaarheids studie wijst uit, dat de bouw van 3 grond gebonden woningen een goede optie is. Er is ook belangstelling om de bestaande panden op het perceel te renoveren. Een advertentie is gezet om een ieder in de gelegenheid te stellen te kopen. Het bo venstaande is gebaseerd op een college- besluit. De vraagprijs is reëel, gelet op de ontvangen biedingen. De heer Van der Kooij stelt vragen over de uitspraak van de bestuursrechter over het Zonnetje in Oud Verlaat. In het bijzonder vraagt hij wanneer het college wanneer de vergunning zal worden verleend, overeen komstig de uitspraak van de rechter. Wet houder Te Meij antwoordt dat wanneer tegen de uitspraak beroep wordt ingesteld de tijd waarbinnen de zaak kan worden afgerond ongewis is. Een bouwaanvraag voor de in de uitspraak genoemde 100 m2 bebouwingsoppervlak kan binnen een re delijke termijn worden afgerond 4. Vooralsnog wordt kennis genomen van de Memo van het college van burgemeester en wethouders inzake de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning. Besloten wordt de memo te agenderen voor de eerstvolgen de commissievergadering. 5. Vaststellen van de Exploitatieopzet uitbrei ding Nijverheidscentrum te Zevenhuizen. 6. Vaststellen van de verordeningen gemeen telijke belastingen 2007 en de daarbij be horende tarieventabellen. 7. Ongegrond verklaren van een ingediend bezwaar tegen het afwijzen van een ver zoek om planschade van de heer T.A.M. van Leeuwen te Zevenhuizen.Vaststellen van het Beleidsplan Sociale Zaken 2007- 2008. Door de fracties van de PvdA en Christenunie wordt een motie ingediend (zie bijlage). Besloten wordt de motie aan te houden en de onderhavige materie te agenderen voor de eerstvolgende commis sievergadering. 8. Benoemen van mevrouw drs. A.C. Hazele- bach - de Waal en de heer R. van den Heu vel als bestuursleden in de Stichting Scho- lengroep Holland. 9. Vaststellen van de Tweede Bestuursrap- portage 2006. Merkt u tijdens de feestdagen vernielin gen en brandstichting op? Meldt u dit dan met spoed bij de politie en de ge meente. Op deze manier kan de schade beperkt blijven en is de pakkans van da ders groter. Wat kunt u doen? - Bel 112 bij spoed. Dus als u bijvoor beeld ziet dat iets moedwillig wordt gesloopt, of men brand probeert te stichten. - Bel 0900-8844 als de daders al zijn vertrokken. - Als het gaat om vernielingen aan gemeentelijke eigendommen in de openbare ruimte (zoals bij voorbeeld straatmeubilair of speel toestellen) dan kunt u, nadat u de politie heeft gebeld, dit ook bij de gemeente melden via het Centraal Meldpunt Woonomgeving. Dit meld punt is bereikbaar op werkdagen van 08.30 -12.00 uur via 0180 -637703. De politie ziet het vernielen van ander mans spullen niet door de vingers. Wie betrapt wordt, wordt aangehouden en gaat mee naar het bureau. maar per vrachtauto afgevoerd worden naar de compostering (versnipperen). Voor elke ingele verde kerstboom ontvangt u 0,50. Kunt u zelf uw kerstboom niet komen inleveren? Vraag het uw buurtkinderen, nichtje of neefje. Op woensdag 10 januari 2007 kunt u uw kerst boom inleveren. Voor elke ingeleverde boom zal dit jaar een muntstuk worden verstrekt. De bomen zullen bij gebrek aan een hiervoor geschikte locatie niet meer verbrand worden, Datum inzamelingwoensdag 10 januari 2007 Tijdstip van 12.30 tot 17.30 uur* Inzamelpunten Zevenhuizen, Dorpsstraat voor het gemeentehuis Moerkapelle, Parkeerplaats nabij Dorpshuis Op Moer Oud Verlaat, parkeerplaats wijkgebouw De Vierkap van 14.00-15.00 uur! Let op: geen bedrijfsmatige verkoop! Het overschot aan kerstbomen van kerstboom handelaren wordt niet geaccepteerd. De ge meente kan een legitimatiebewijs vragen. Voor vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Openbare Werken bereikbaar via tel. (0180) 634275. De werkgroep Jaarwis seling hoopt dat de overgang van 2006 naar 2007 voor een ieder veilig en gezellig zal ver lopen. De burgemeester van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle maakt bekend, dat het Col lege van burgemeester en wethouders heeft besloten tot het nemen van de volgende tij delijke verkeersmaatregel: Krachtens de bepa lingen van de Wegenverkeerswet, het Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer wordt overgegaan tot: het direct instellen van éénrichtingverkeer voor gemotoriseerd verkeer over een lengte van ongeveer 75 meter, tussen Korenstraat 38 tot aan de achterkant van Zaagmolenpad 4 in Ze venhuizen ten behoeve van het verbeteren van de doorstroming ten tijde van de bouw van de scholenlocatie. Dit besluit en de daarbij be horende stukken liggen vanaf 3 januari 2006 gedurende 6 weken op de afdeling openbare werken, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter in zage. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan bin nen 6 weken na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening worden ingediend bij de presi dent van de Arrondissementsrechtbank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. In de periode van 14/12/2006 t/m 21/12/2006 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Aanvragen bouwvergunning Knibbelweg 9c te Zevenhuizen, plaatsen WKK ruimte (BR/2006/0080) Knibbelweg 9c te Zevenhuizen vergroten tuinbouwkas (BR/2006/0081) - Hazeveld 16 te Zevenhuizen, vergroten van de woning (BL/2006/0047) - Julianaweg 6 te Zevenhuizen, aanleggen waterbassin in bedrijfsloods (BR/2006/0082) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een bouwvergunning is ver leend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning/vrijstelling verleend: gedeeltelijk vernieuwen Bouwvergunningen verzonden 15/12/2006: Noordeinde 1 te Zevenhuizen, wagenschuur (BR/2006/0058); Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aan tekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Post bus 20302, 2500 EH Den Haag. Het college van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verle nen aan: Vishandel Jonker voor het innemen van een standplaats op de vrijdagen op het Dorpsplein te Zevenhuizen voor het jaar 2007 Vishandel Jonker voor het innemen van een standplaats op de donderdagen op het Raadhuisplein te Moerkapelle voor hei jaar 2007. Nierstichting Nederland om in de periode van 16 tot en met 22 september 2007 een collecte te houden in de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Grand Café Restaurant Moerkapelle voor het aanwezi. hebben van twee kansspeelautomaten in de inrichting aan d: Bredeweg 66, 2752 AB te Moerkapelle. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Be stuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/on heffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/ uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is ee bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlc pige voorziening worden ingediend bij de President van de A rondissementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen Moerkapelle maken bekend dat de raad in de vergadering va 19 december 2006 de volgende gemeentelijke belastingvc ordeningen met de daarbij behorende tarieventabellen hee vastgesteld. Verordening onroerende-zaakbelastingen 2007; Verordening roerende woon- en bedrijfsruimten 2007; Verordening afvalstoffenheffing 2007; Verordening rioolrechten 2007; Verordening reinigingsrechten 2007; Verordening hondenbelasting 2007; Verordening forensenbelasting 2007; Verordening precariorechten 2007; De tarieventabel behorende bij de verordening precariorechten 2007. Legesverordening 2007; De tarieventabel behorende bij de legesverordening 2007; Verordening brandweerrechten 2007; De tarieventabel behorende bij de verordening brandweerrechten 2007, Verordening bruggelden 2007; Verordening op de heffing en de invordering van begrafenisrechten 2007 De tarieventabel behorende bij de verordening begrafenisrechten 200, De verordeningen treden in werking met ingang van de eerste dag na bekendmaking. De verordeningen en de daarbij be rende tarieventabellen zijn opgenomen in de bundel gemeente lijke verordeningen en besluiten die tijdens kantooruren voor het Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2006 | | pagina 4