AFSCHEID VAN DE EENDRAGT KINDEREN NA DE VAKANTIE NAAR NIEUW SCHOOLGEBOUW Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 december 2006 Nu mag het: graffitti op de muur van de school! Zevenhuizen - Opeens was het zover: afscheid nemen van het oude, vertrouwde schoolgebouw. Met verf- handjes, liedjes, gedichtjes op het plein en veel opge haalde herinneringen werd vrijdag 22 december door de kinderen en leerkrachten afscheid genomen van de Eendragt. En de ouders niet te vergeten, ook veel ouders op het plein hebben zelf nog op de school gezeten. Hier en daar werd zelfs even een traantje weg gepinkt. Het was een afscheid van het ge bouw, want na de vakantie is het tijd voor het prachtige, nieuwe gebouw ernaast, sa men met basisschool 't Rei- gerbos. In de gangen en lokalen staan de ingepakte verhuisdozen te wachten op transport naar het nieuwe gebouw. Net voor het uitgaan van de school komen de ouders om samen met de kinde ren afscheid te nemen van de school. Handen worden in de verf gedoopt en kinderen mo gen waar ze maar willen hun af- scheidsboodschappen kwijt. Op het plein staan elfjes, gedichtjes bestaande uit elf woorden, in het teken van het afscheid. Elk kind, ouder en leerkracht staat op dit moment even stil bij de komende verhuizing naar het nieuwe gebouw. De gevoelens zijn gemengd: "het zal wel even wennen worden" en "van mij had het niet gehoeven" zijn ge hoorde commentaren. Natuurlijk wordt er ook uitgekeken naar ihet nieuwe gebouw: "Wij weten waar we naar binnen moeten en dat we bij de blauwe deuren moeten zijn". Twee keer in een jaar In het noodgebouw van 't Reiger- bos is de stemming opperbest. Opnieuw blijkt de bereidheid van vele ouders om de handen uit de mouwen te steken bij op nieuw een verhuizing erg groot. "De betrokkenheid is groot en het is ook gewoon erg gezellig". De dozen staan opnieuw tot hoog opgestapeld. De kinderen spelen op de laatste dag voor de vakantie in goede stemming tussen de spullen. In afwachting van de nieuwe school na een jaar in het noodgebouw: "We heb ben er zin in!" Poëtisch afscheid: <las - Oude klas - Liefe oude klas - Rekenen en taal - Allemaal Dag! Alvast een kijkje in de mooie nieuwe school. Kinderen van 't Reigerbos: klaar met het noodgebouw. Ook net voor de kerstdagen wordt nog keihard gewerkt.

Hart van Holland | 2006 | | pagina 7