SCHIERECK BENOEMD TOT BONDSMEESTER "SPORT IS ALTIJD ALLES VOOR ME GEWEEST" MUZIEKEXAMENS KLEINE TROMPETTER NHUIZEN MOERKAPELLE Klaas Verweij blikt terug en vooruit: NIEUWJAARSCONCERT N MOERKAPELLE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 december 2006 pagina 9 KERKDIENSTEN-31 december Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds G.J. van Beek; 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Voordouw. Geref. kerk 9.30 uur drs. Pastor W.J. Bettenhausen-Baak. Vr. Herv. Kerk. 10.30 uur ds. I. van Driel. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul; 18.30 uur leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur C. Boele; 18.30 uur C. Boele. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur ds. J.W. van Estrik; 16.00 uur ds. R.P. van Rooijen. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voorspoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg; mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info® dvn.nl, voor alle vragen over dia betes (24 uur per dag, 's nachts al leen in geval van nood). Kwadraad Maatschappelijke dienstverlening Zevenhuizen- Moerkapelle, Dorpsstraat 75 (gebouw Vierstroom), tel. 0180- 631280. Telefonisch- en inloop spreekuur ma 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huisartsen praktijk Moerkapelle (Weideplant- soen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl. Spoedeisende hulp voor dieren; dierenkliniek Zevenhuizen; Nij verheidscentrum 10, 2761 JP Ze venhuizen, tel: 0180-631458. 'oerkapelle - De Monument commissie van de hervormde ge meente houdt zaterdag 6 januari een nieuwjaarsconcert in de Ne derlandse Hervormde Kerk aan de Corpsstraat 15. Aanvang 20.00 uur. Organist Bert Elbertse bespeelt deze avond het Van Vulpen-orgel. De toegang is vrij, zodat het voor n emand een belemmering hoeft te zijn om te komen. Na afloop wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. De Petto opbrengst komt ten goede aan het onderhoud van de monu mentale toren. Wie een gift wil storten kan dat doen op rekening JO.94.938. t.n.v. 'Monument- commissie Moerkapelle'. Voor meer informatie: 079-593 2813. Zevenhuizen- Frans Schiereck, bridgedocent uit de regio, is afge lopen vrijdag door de NBB (Nederlandse Bridge Bond) be noemd tot bondsmeester. Op zijn eigen club werd hij door voorzitter Frank Niewold naar voren gehaald in het zonnetje gezet te worden. Deze benoeming heeft hij onder andere te danken aan zijn promo tie naar de hoofdklasse, kampioen van Waddinxveen worden en vele hoge noteringen bij toernooien uit het Groene Hart. Gevraagd naar zijn activiteiten in het volgende jaar: "Veel clubcom petities, veel toernooien en ook twee cursussen, één voor begin ners en 'één voor gevorderden." Voor meer informatie:fcschiereck@ hotmail.com of 06 - 51920663v Zevenhuizen - Elk jaar kunnen leden van De Kleine trompetter deelnemen aan het praktijkexa men HaFaBra om een niveau hoger te komen. Er zijn vier niveaus: A, B, C en D. De theorie-examens von den in november plaats. Het prak tijkexamen bestaat uit een aantal ingestudeerde stukken voorspe len, een nieuw stuk spelen, impro visatie, allerlei verschillende toon ladders en andere oefeningen. Na het behalen van het B-examen kan men in het Harmonie orkest van De Kleine Trompetter meespelen. De geslaagden zijn: op 2 december in De Lier: Christiaan Portengen: A-examen slagwerk; Casper For tuin: B-examen slagwerk. Op 16 december in Zevenhuizen: Suzanne Bras: A-examen dwars fluit; Charlotte van der Dool: A- examen dwarsfluit; Alex Klein: A-examen klarinet; Marc Paul: A-examen trompet; Suzanne Kar- reman: B-examen bas-klarinet; Laura Hordijk: B-examen dwars fluit; Willemieke van den Hoek: B-examen dwarsfluit; Wendy de Ridder: C-examen klarinet; Rianne Luijendijk: C-examen dwarsfluit. Zevenhuizen - Het uitzicht in de woonkamer van Klaas Verweij is pittoresk en fascinerend. Hij kijkt zo het fraaie landschap in dat grenst aan het gebied van de Koornmolen. Vele malen heeft de 74-jarige Zevenhuize- naar vanuit deze kamer naar zijn tuin, de aangrenzende sloot en weilanden gekeken. Vooral in de wintermaanden zijn het in huize Verweij spannende tijden, want dan hoopt de schaatsliefhebber en organisator van de marathon van de Rottemeren op een dus danige vrieskou dat het natuurijs geschikt is voor schaatsevene- menten. ijsclub. Kortom, in huize Verweij is sprake van een rijke schaats historie. Onlangs is er weer een hoofdstuk aan het archief toege voegd, want Klaas Verweij is sa men met Jan van Dorp gehuldigd voor hun veertigjarig bestuurs lidmaatschap van de Zevenhui- zensche IJsclub. "Een aangename verrassing", zegt Klaas Verweij. "Het is altijd prettig als je inzet wordt gewaardeerd. Naast zo'n twintig jarig secretariaatschap heb ik me zo'n vijftien jaar inge spannen voor het Gewest. Orga niseren is mijn passie. Het is toch geweldig als je voor anderen kunt organiseren? Ik heb het in ieder geval met veel plezier ge daan. En mocht er opeens weer natuurijs komen, dan sta ik voor aan om er voor te zorgen dat de Rottemeren-marathon er weer gaat komen." Bedrijf Het bedrijf van Klaas, Verweij Caravans, heeft in de vorm van sponsoring een steentje bijge dragen om te zorgen dat de acti viteiten op het natuurijs konden plaatsvinden. De schaatsfoto's uit zijn archief tonen dan ook schaatsploegen die vlak voor de caravans poseren. "Op deze wijze wilden we graag iets te rugdoen voor de plaatselijke ge meenschap", aldus Klaas Verweij. "Op dit moment houd ik me nog steeds bezig met de stalling, mijn neef Joop is met de verkoop be last. Maar we zijn zeer begaan met de sport geweest." Kleinzoon Het sportieve hoofdstuk van het boek van de familie Verweij lijkt echter nog niet uit. De 15-jarige Wop van Cappelle blijkt een groot talent op het ijs te zijn. "Ik volg zijn prestaties uiteraard met grote interesse", zegt een trotse opa Klaas. "Hij heeft de aanleg om de nationale top te halen. Bij zonder spannend. Mijn kleinzoon zag onlangs een schaatspak van vroeger, dat Verweij Caravans aan de schaatsploeg schonk. Ik vond het wel een bijzonder moment toen mijn kleinzoon daar met dat pak in zijn handen stond Toekomst "Ik hoop in de toekomst nog veel van de (schaats)sport te kunnen genieten", besluit Klaas Verweij. "Dan doel ik niet zozeer op tele visie, want tegenwoordig gaat het om seconden, terwijl ik het vroeger aansprekender vond omdat er dan een schaatser op een ronde werd gereden. Tegen woordig komt dit vrijwel niet meer voor. Ik geef daarom de voorkeur aan wedstrijden op na tuurijs. Daar ligt nog altijd mijn hart." De schaatsploeg van Verweij Caravans, zo'n twintig jaar geleden. Op de onderste rij links schoonzoon Jan van Cappellederde van links huidig schaatscoach Ingrid Paul. In de loop der jaren is het zes maal voorgekomen dat de tem peratuur in huize Verweij hoog opliep als het natuurijs zo sterk was dat de marathon van de Rot temeren kon worden gereden. "Dit waren werkelijk fantastische tijden", vertelt Klaas Verweij, die hiermee doelt op de jaren 1979, 1982, 1985, 1986, 1991 en 1997. "Alle grote schaatshelden, zoals bijvoorbeeld Hilbert van Duim en Kees verkerk, hebben aan de ma rathon van de Rottemeren mee gedaan. Hoewel de temperatuur echt lijkt te veranderen heb ik nog altijd stiekem de hoop dat we de komende jaren nog een keer de marathon kunnen orga niseren. Het zegt me niet zoveel dat de laatste alweer negen jaar geleden isgehouden. De geschie denis leert dat er in 1800 ook een relatief lange periode geen na tuurijs in Nederland is geweest." Nostalgie Klaas Verweij haalt vervolgens een ordner tevoorschijn waarin tientallen krantenartikelen uit het nabije verleden zitten. De nostalgie druipt er vanaf. De arti kelen variëren van Zevenhuizen- se schaatsploegen van pakweg twintig jaar geleden tot recente activiteiten van de plaatselijke

Hart van Holland | 2006 | | pagina 9