'DRANG NAAR EIGEN IDENTITEIT IS GROTER GEWORDEN' KOSTELOZE REGISTRATIE VERMISTE EN GEVONDEN HUISDIEREN YOUTH ALPHA INVITATION: NIEUW EVENT VOOR JONGEREN THE SHOCK OF YOUR LIFE SOUVENIR VAN DE EENDRAGT De verzamelwoede van Pim van der Zalm: M ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 januari 2007 pagina 11 Zevenhuizen - De Jeugddienst commissie van de Hervormde Kerk houdt zondag 7 januari een jeugddienst, waarin het thema zal zijn "The shock of your life". De voorganger is Ds. Van Duijvenbode en muzi kale medewerking wordt ver leend door Sound of Celebra tion uit Alphen aan den Rijn. Aanvang in de Hervormde Kerk in Zevenhuizen om 19.00 uur. ledereen is welkom. Hulppost Lansingerland - Pijnac- ker/Nootdorp - Zevenhuizen/ Moerkapelle. In week: 52 (24 - 12 tot 1 - 1) wer den door mij de volgende vermiste /gevonden huisdieren geregi streerd. Vermist: -Kater, rood/witte voetjes, buik, beetje in snoet, Knibbelweg, Ze venhuizen; -Kater, rood met wat wit,16 jr, Le liestraat, Zevenhuizen; -Kater, ongecastreeerd, zwart, heel klein beetje wit bij bef, ge- chipt, 9 maanden oud. Vondellaan, Waddinxveen; -Kater, cyper-grijs/wit aan poten, scheurtje in oor, Bloemendaalse- weg, Waddinxveen; -Poes, cyper-grijs/witte poten met cyperse vlek, witte buik, gezicht, cyperse neus, gechipt, Amalia van Solmstraatt, Waddinxveen; -Poes, zwart/witte voorkant en po ten, grote poes, gechipt. Piet Hein- straat, Waddinxveen; -Lapjespoes met veel wit, Staring laan, Waddinxveen; -Poes, zwart, mist één oog, groot. gechipt. Amalia van Solmstraat, Waddinxveen; Gevonden: -Kater, gecastreerde zwart. Ko ningin Wilhelminaplein, Waddinx veen. -Poes, zwart/witte snor, bef, po ten, buik, zwarte vlek op kin. Bre- deweg, Waddinxveen; -Poes,cyper-grijs/witte onderkant en linkerachterpoot, drie poten rood-zwart-wit, rood op kop, zwar te staart. Nesse, Waddinxveen; -Poes, cyper-grijs/witte voetjes, bef, buik, neus, nog erg jonge kat. Sperwerhoek, Waddinxveen; -Hangoorkonijn, donkergrijs. Tweemanspolder, Zevenhuizen, ledereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar: AMIVEDI Nederland hulppost voor: Berkel en Rodenrijs Bergschenhoek - Bleiswijk Pijnacker - Nootdorp Zevenhuizen - Moerkapelle Telefoon: 0184-661509 Website www.amivedi.nl Zevenhuizen - Een ieder wordt zaterdag 6 januari van 10.00 tot 11.00 uur in de gelegenheid ge steld om spullen, die niet met de verhuizing zijn meegegaan, uit het oude schoolgebouw van de Een- Zevenhuizen - Speciaal voor jon geren wordt vrijdagavond 19 ja nuari een Youth Alpha Invitation georganiseerd. Dit is een nieuw en gratis event. De organisatie re kent op zo'n 75 jongeren. Op het programma staat een maaltijd, een introductie op Youth Alpha en een afterparty. Youth Alpha is een eigentijdse kennismaking met het christelijk geloof. Op een creatieve manier kunnen jongeren op zoek tocht gaan naar antwoorden over het leven en het geloof. De organisatie is in handen van het Youth Alpha team van de Ne derlands Hervormde kerk Zeven huizen (waaronder ook de Kerk in Nesselande valt). De kerk wil jongeren een plek bieden waar ze zichzelf kunnen zijn en vrienden dragt te halen. Te denken valt aan gordijnrails, lampen, keukenblok etcetera. Tegen ieder aannemelijk bod mag dit gedemonteerd en meegeno men worden. kunnen ontmoeten. De Invitation geeft hen daar de gelegenheid voor. De Youth Alpha Invitation in Ze venhuizen wordt op vrijdag 19 januari georganiseerd in het Her vormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 (naast het Kerkepad, tussen de grote kerk in de Dorpsstraat en de Raadhuishof). De toegang is gratis. De deur gaat open om 18.00 uur, het programma begint om 18.30 uur met samen eten. ledereen van 14 tot ongeveer 25 jaar is welkom. Voor meer informatie en aanmel den: www.youthalpha-zevenhui- zen.nl, telefoon 06-47018526 of mail jp@youthalpha-zevenhuizen. nl. Door Bart Bakker Zevenhuizen - Pim van der Zalm (51) is al enige jaren als redacteur van het tijdschrift van de stich ting Oud Zevenhuizen-Moerka- pelle actief. In deze hoedanig heid zorgt hij er mede voor dat het tijdschrift vier keer per jaar uitkomt. Voor de redactie van het Hart van Holland verzorgt hij de maandelijkse klassenfoto's. Tevens is de Zevenhuizenaar een verwoed verzamelaar van (oude) ansichtkaarten van Ze- venhuizen-Moerkapelle en Nieu- werkerk. Deze hobby liep in po sitieve zin dusdanig uit de hand dat Pim van der Zalm inmiddels een boek heeft uitgebracht over het Moerkapelle van vroegere tijden en in coproductie is even eens een boek over Nieuwerkerk verschenen. "Kortom, ik hoef me niet te ver velen", lacht de medewerker van een grote verzekeringsmaat schappij. "Maar ik oefen mijn hobby met veel plezier uit. Ik ben nu eenmaal graag geïnteres seerd in het plaatselijke verleden. Het verzamelen van ansichtkaar ten startte ik toen ik trouwde met Arlette, die uit Zevenhuizen kwam. Mijn verzameling begint medio 1900. De oudste kaart is afkomstig uit 1902. De sport in de zoektocht is dat je echt moei te moet doen om de kaarten te vinden. Door een groot netwerk en veel contact met andere ver zamelaars als Arie Dekker, Gerrit van Vliet en Fred Visser en het bezoeken van beurzen ben ik in staat om mijn verzameling uit te breiden. Mijn ruilcontacten en de bezoekjes aan mensen dieaange- KERKDIENSTEN - 22 oktober Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 ds G.J. van Beek; 19.00 uur jeugddienst. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur dr. W.M. de Bruin. Geref. kerk 9.30 uur drs. A.D. Noordam. Vrij. Herv. 10.30 uur ds. G. Glas tra. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. R. Boogaard. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele; 18.30 uur M.B. v.d Akker. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur ds. J.W. van Estrik; 15.00 uur kand. A.J. Britstra. MEDISCHE WEEKENDDIEN STEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumont- straat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (te genover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrij willige Thuiszorg: mw. J'. Snoep- Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek-Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Kwadraad maatschappelijke dienstverle ning Zevenhuizen-Moerkapelle, Dorpsstraat 75 (gebouw Vier- stroom), tel. 0180-631280. Tele fonisch- en inloopspreekuur ma. 9.00-10.00 uur. Inloop spreekuur in de huisartsenpraktijk Moer kapelle (Weideplantsoen 20) do. 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorg lijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informa tie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Spoedeisende hulp voor dieren, dierenkliniek zevenhuizen, nij verheidscentrum 10, 2761 JP Ze venhuizen, tel: 0180-631458. ven kaarten in hun bezit te heb ben, kosten weliswaar de nodige tijd, maar zijn bijzonder plezierig om te doen. Op deze wijze bouw je spelenderwijs een sociaal net werk op. Ik sta er overigens voor open als mensen mij benaderen als ze nog oude ansichtkaarten in hun bezit hebben. Ik kom daar graag voor langs. Mijn telefoon nummer is 0180-633077". Klassenfoto's "Het aardige aan de klassenfo to's is dat veel mensen zichzelf of oude vrienden en vriendinnen herkennen", vervolgt Pim van der Zalm. "Ik vind het jammer als dit soort foto's in de anonimiteit verdwijnen. Ik attendeer mijn kinderen er al op om de namen van hun klasgenootjes achterop de foto te zetten. Als ze een paar jaar verder zijn, weten ze amper meer met wie ze in de klas heb ben gezeten. De foto's in het Hart van Holland zorgen in ie der geval voor menig leesgenot. Ik hoor dat veel mensen aange naam verrast zijn als ze een oude schoolfoto opeens in de krant zien staan". Identiteit Pim van der Zalm volgt niet al leen als inwoner maar vanuit zijn hobby de komende fusie met Nieuwerkerk en Moordrecht met veel interesse. "In Zevenhuizen- Moerkapelle is de drang naar een eigen identiteit in de loop der jaren steeds groter geworden", zegt hij. "Het zegt in dit opzicht voldoende dat de stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle maar liefst ruim 1.000 donateurs heeft en die van bijvoorbeeld Nieu werkerk een paar honderd. Onze stichting heeft dus duidelijk een functie binnen de gemeen schap. Iedere laatste zaterdag van de maand is het museum aan de Tweemanspolder dan ook geopend. Hoewel de stichting goed draait, is het ook voor ons altijd een zorg om voldoende be stuursleden te vinden. Maar dat is helaas een tendens van deze tijd. Mensen hebben steeds min der tijd om iets op vrijwillige ba sis te doen". Begrip Over de fusieplannen heeft Pim van der Zalm, net als veel inwo ners uit de gemeente, een uitge sproken mening."Ik snap vanuit zakelijk oogpunt dat zo'n fusie best nodig zal zijn", toont Pim van der Zalm enig begrip voor het gemeentelijk beleid. "Maar ik ben een voorstander van de kleinschaligheid. Dit verhoogt het woongenot en de onderlin ge saamhorigheid. Ik hoop dat de nieuwe gemeente deze klein schaligheid niet uit het oog ver liest. Het is toch prettig wonen in een gemeente zoals deze op dit moment is samengesteld? Mijn boodschap aan de gemeente in de nieuwe samenstelling is om de eigen identiteit van Zevenhui zen-Moerkapelle, Nieuwerkerk en Moordrecht zo veel mogelijk te waarborgen".

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11