PASTOR VAN DER HELM WORDT 'DEKEN' IN DEN HAAG WELKE WINKELS HEBBEN BESTAANSRECHT IN DE TOEKOMST? Waddinxveen leeft! Waddinxvener KERKDIENSTEN 7 JANUARI WADDINXVEEN ACTIVITEITEN BOODSCHAPPENPIUSBUS IN WADDINXVEEN p ift/AnniMWFENTBÓSKOOP in het nieuws... Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 3 januari 2007 pagina 15 In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Waddinxveen - Met ingang van 1 januari is pastor Ad van der Helm nog maar beperkt beschik baar voor de Sint Victor Parochie en de parochiefederatie Levend Water. Hij werkt vanaf die datum namelijk twee dagen per week als deken in Den Haag. In die functie zorgt hij voor het welzijn van de priesters, de pastoraal werkers en de diakens in de parochies in de regio's Leiduinen (Leiden/Bol lenstreek) en Vliethage (Den Haag en alle randgemeenten tot aan Zoetermeer). Ook legt hij namens de bisschop zogeheten visitatie- bezoeken af bij deze parochies. Bij deze bezoeken kijkt de deken naar de dagelijkse gang van zaken in de parochies en onderzoekt hij of er volgens de regels gewerkt wordt. Meerwaarde Pastor Ad van der Helm is voor deze functie gevraagd door Bis schop van Luyn. Hij greep deze nieuwe uitdaging met beide han den aan, omdat hij naar eigen zeggen graag nauw betrokken is bij het bestuur van het Bisdom. Als ervaren parochiepriester kan hij zeker een grote meerwaarde leveren bij dit bestuur. "Van Luyn is een sterke bisschop, maar heeft weinig parochiewerkervaring. Het lijkt me Boeiend om met hem sa men te werken. Bovendien is er veel werk te doen. Uit een recent onderzoek van het Centraal Plan bureau blijkt dat Nederland steeds religieuzer wordt. Het aanbod in de religieuze wereld wordt steeds groter, maar een groot aantal re- ligies zijn wel erg zweverig. De klassieke kerken hebben met hun geloof in waarden die eeuwig du ren een goed verhaal. Daar maak I ik me graag sterk voor." Samenwerking Van der Helm realiseert zich ter dege wat hij achter zich laat. Hij heeft het in Waddinxveen goed naar zijn zin. "De sfeer is uiterma te goed en de mensen zijn prettig om mee te werken. Dit geldt niet alleen voor de mensen die bij de Sint Victor Parochie betrokken zijn, maar ook voor de partners in het samenwerkingsverband. Sinds 1997 werken de parochies van Waddinxveen, Boskoop, Reeuwijk en Bodegraven namelijk samen in de federatie 'Levend Water'. Dit houdt in dat er op velerlei gebie den gezamenlijk initiatieven ge nomen worden om de parochies goed te laten functioneren. Bij voorbeeld ten aanzien van cate cheseactiviteiten voor jongeren of het opzetten en onderhouden van de website. De samenwerking is ooit ontstaan om capaciteitsknel punten op te lossen, maar heeft haar nut inmiddels op diverse ter reinen bewezen." Hoogtepunten Ad van der Helm is geboren en getogen in Nootdorp. De mid delbare school doorliep hij in Voorburg, waarna hij theologie ging studeren in Amsterdam. Hij promoveerde in 1993 in Kerkelijk Recht. Dat deed hij bij de univer siteit van Strasbourg. Een jaar eer der werd hij tot priester gewijd in het Bisdom Rotterdam. Zijn eerste parochie was in Zoetermeer. In ja nuari 1998 kwam hij als pastoor naar Waddinxveen. Hier liet hij regelmatig van zich horen, onder meer als medeorganisator van de millenniumdienst, die vanaf de jaarwisseling 2000 nog ieder jaar plaats vindt. "Een bijzondere dienst voor alle leden van Levend Water en van PKN, een samenwer kingsverband van de hervormde gemeenten. De Ontmoetingskerk zit dan bomvol." Naast de millenniumdienst zijn er nog vele andere bijzondere mo menten van Van der Helm te noe men. "We organiseerden twee keer het Kleurrijk Festival, waarbij de parochie aan Waddinxveen liet Door Paulien de Graaf Waddinxveen - In de laatste raadsvergadering van 2006 werd het rapport "Waddinxveen vi sie dagelijkse winkelstructuur en plan van aanpak" besproken. Dit rapport voorziet in een visie over de toekomst van de verschillende winkelcentra en -strips in Wad dinxveen. Tijdens de bespreking van dit rapport bracht de VVD- fractie een nieuwe ontwikkeling in de regio onder de aandacht: De toekomstige ontwikkeling van de tailhandel in de Goudse Poort. De komst van het nieuwe centrum heeft naar alle waarschijnlijkheid grote gevolgen voor de buurt- winkels uit de verschillende win kelstrips. Dat betekend dat hun nu al krappe bestaansbasis, nog krapper zal worden. Om er voor te zorgen dat er op de lange termijn toch goede buurtwinkels blijven bestaan adviseert het rapport om een aantal compacte winkelcen- j tra te creëren of te handhaven. Het onderzoeksbureau komt tot de conclusie dat winkelcentrum Zuidpias in 'Zuid' en voor 'Noord' het Koning Wilhelminaplein en eventueel Groensvoorde de beste kansen hebben. Voor de rest van de winkelgebieden zou dit bete kenen dat op den duur de winkel functie zal verdwijnen. Alleen voor de Dorpsstraat kan 'een plaats in de detailhandelstructuur blijven bestaan als locatie van winkels voor doelgerichte aankopen' al dus het rapport. Wethouder Gerts benadrukte in haar betoog dat dit rapport absoluut geen juridische status heeft maar slecht beleidslij nen aangeeft. "We willen de uit voering zo veel mogelijk doen in overleg met consument en OVW." Goudse Poort Raymond Boer van de VVD sprak in de vergadering zijn zorg uit over de effecten van de ontwik kelingen in de Goudse Poort: De gemeente Gouda is van plan om 170.000 m2 kantoor-en winkelop pervlak te realiseren bij de Goudse Poort, waarvan 50.000 m2 voor detailhandel. De Goudse Poort ligt hemelsbreed net zo ver van het centrum van Gouda als van het nieuwe Centrum in Waddinxveen. Ook overweegt Gouda om meer koopzondagen in te stellen en wij vrezen dat de consument uit Wad dinxveen zal wegtrekken." Wet houder Gerts kon hem gedeel telijk geruststellen: "Wij hebben deze ontwikkeling ook gesigna leerd en de handen ineengeslagen met de Goudse binnenstad en de provincie. We gaan nauwlettend in de gaten houden wat er gaat gebeuren. In een gesprek met de wethouder van Gouda zijn er toe zeggingen gedaan dat de Goudse Poort geen bedreiging zal vormen voor zowel Waddinxveen als de Goudse binnenstad en daar zullen wij hem aan houden." Adviezen Hoewel het rapport werd goed gekeurd door de raad, kreeg de wethouder nog wel een aantal adviezen mee van de verschil lende fracties. De meeste fracties zijn voorstander van een goede marktwerking, maar waarschu wen ervoor dat er niet te veel buurtwinkels gaan verdwijnen, omdat deze juist voor senioren erg belangrijk zijn. Daarnaast werd ook de bereikbaarheid van de verschillende buurtcentra nog eens onder de aandacht gebracht. PvdA stelde voor om in de leeg komende panden andere voorzie ningen te plaatsen, zoals een wijk- servicepunt, een dependance van het ziekenhuis of een kleinschalig verzorgingstehuis, een postagent schap of een overdekte ontmoe tingsplaats. zien dat de vele verschillen tus sen mensen een rijkdom zijn. En natuurlijk was er het jubileumjaar van de kerk Sint Victor in 2005. Het 125-jarig jubileum werd in stijl gevierd met veel gastsprekers, waaronder minister van Ardenne, bisschop van Luyn, schooldirecteur Hettema en een moslimspreker uit Amsterdam, dhr.Marcouch." Ad van der Helm is een bezig man. Naast het parochiewerk bij Sint Victor, dat hij zeker tot aan de zomermaanden invulling zal ge ven, geeft hij één dag per week les (Kerkelijk Recht) aan de Uni versiteit van Leuven. "Bijzonder leuk om te doen, zeker gezien de internationale studentensamen stelling." Daarnaast is hij tweede auteur van een Handboek voor parochiebestuur, dat in mei 2007 moet uitkomen. Pastor van der Helm zal het paro chiewerk in het Groene Hart zeker missen, al blijft hij wel zijdelings betrokken. Bijvoorbeeld via de Sint Victor jongerengroep Provi der. Een aantal jongeren bereidt zich voor op de jongerendag in Sydney in 2008. "Ik vind het leuk als jongeren zich inzetten voor het geloof en daarmee voor de sa menleving. Kinderen hebben het tegenwoordig zo druk, dat dit er steeds vaker bij inschiet. Ik ga ze ker mee naar Sydney. Met Sint Vic tor komt het overigens wel goed. Er is een goede kern van zeer be trokken mensen. Toch zal ik beter slapen als ik weet dat er een op volger is." Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetings kerk 11.30 uur ds. H.G. van Vliegen+ds. C. de Jong. Wijkgemeente Immanuelkerk 11.30 uur dienst in OK. Boskoop Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. A.P. van Langevelde. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur P. Rullman. MEDISCHE WEEKEND DIENST Benthuizen, Boskoop en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MH), Jan van Beau- montstraat 4, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland- locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleulandlo- catie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afdelingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - De Boodschappen- PlusBus is inmiddels een bekende verschijning in Waddinxveen. Het project dat is opgezet door de Stichting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W.) met steun van het Nationaal Fonds Ouderen (NFO) en is bedoeld voor Waddinxveense senioren die niet meer zo gemak kelijk de deur uit kunnen om bij voorbeeld zelf boodschappen te doen of een uitstapje te maken. De BoodschappenPlusBus heeft een vast weekprogramma en een speciale activiteit van de week. Daarnaast is het reeds langer lo pende project 'Seniorenvervoer' voor individueel vervoer onderge bracht bij dit project. Vaste activiteiten Op dinsdag gaat de Boodschap penPlusBus 's morgens naar de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Daar kunnen de deelnemers hun boe ken ruilen en wordt er voordat de bus weer teruggaat eerst nog ge zellig koffie gedronken. Op donderdagmorgen gaat de BoodschappenPlusBus naar de Aldi in Reeuwijk en op vrijdag morgen naar het winkelcentrum 'de Passage' zodat de deelnemers hun boodschappen kunnen doen. Voor elke activiteit geldt dat men, indien nodig, begeleiding en hulp kan krijgen. Bovendien is het de bedoeling dat het groepje deelne mers na het boodschappen doen gezamenlijk ergens koffie gaat drinken. De kosten voor deelname bedragen 3,- per persoon per keer (exclusief koffie). 'Activiteiten van de week' in de maand januari Voor de volgende activiteiten in januari kan men zich nog aanmel den: 24 januari: Goud-, zilver- en klok kenmuseum in Schoonhoven Rond 13.00 uur vertrekt de bus naar Schoonhoven. Kosten 10,- exclusief consumpties 31 januari: Militair Luchtvaartmu seum in Soesterberg Rond 10.00 uur vertrekt de bus. Er wordt een bezoek gebracht aan het Militair Luchtvaartmuseum. De bezoekers vindt er onder an dere vliegtuigen en helikopters, maar ook vliegtuigwrakken die zijn opgevist uit het IJsselmeer en veel foto's en herinneringen uit de Nieuw-Guinea-tijd. Voor de liefhebbers is er een vluchtsimula tor waarin men zelf via een groot scherm kunt vliegen in een F-16. Verwachte aankomsttijd in Wad dinxveen is 16.30 uur. Kosten: 15,-, exclusief consumpties. Opgeven voor de activiteiten en het Seniorenvervoer Bij alle activiteiten van de Bood schappenPlusBus geldt dat de deelnemers thuis kunnen worden opgehaald en weer worden thuis gebracht, Opgeven voor de acti viteiten en het seniorenvervoer kan op telefoonnummer (0182) - 615555. (alleen op werkdagen van 9.00 - 11.30 uur). Voor de vaste ac tiviteiten en het seniorenvervoer kan dat tot uiterlijk één dag van te voren. De bus en de activiteiten zijn rolstoeltoegankelijk. Geef aan of u gebruik maakt van een rol- lator, bent aangewezen op een rolstoel en/of begeleiding nodig hebt.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 15