pagina 3 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 december 2006 DE STAND VAN ZAKEN voorzieningen die aangepast zijn op oudere bewoners zijn voorbeel den van het gemak waarmee de oudere bewoner straks omringd zal worden. Alle huizen zullen ook uitgerust worden met het zogenaamde Domotica systeem, een alarme ringssysteem die bijvoorbeeld in de gaten houdt of iemand wel uit bed is gekomen. Zorgcentrum Beth San is bereid om de zorg op zich te nemen indien dit nodig zal zijn. lies begon vroeger ook rondom de kerk Huidige stand van zaken in Dorpsstraat winkelunits met appartementen op het Pieter Posthof, seniorenwo ningen en daarmee een volledige herinrichting van de Schapenwei de, ruime twee-onder-een-kap woningen speciaal geschikt voor grotere gezinnen omdat zij zijn voorzien van veel slaapkamers. Het plein voor de kerk zal even eens volledig veranderd worden. Er is een fors bedrag aan ISV sub sidie beschikbaar, waardoor het mogelijk is de infrastructuur aan te passen, de straten opnieuw in te richten en nieuwe parkeerplaatsen te creeeren. De herontwikkeling van de Pak-locatie en de Kosteer/ van Dorp locatie completeren de revitalisering. Gezellig dorpsplein Voor de kerk zal een gezellig plein rakter. Nu wordt aan de rand van de Schapenweide boederij-achtige woningen gebouwd met rieten kap, woningen die speciaal ge schikt zijn voor senioren met een slaapkamer op de begane grond en speciale voorzieningen. Het open karakter zal volgens de ontwikke laars juist versterkt worden door de bouw van de nieuwe huizen. De rest van de weide blijft open en openbaar toegankelijk. Beter, wordt het zelfs, de hoge bomen zullen gekapt worden en komen fruitbomen voor terug, precies zo als het vroeger ook was. Het deelplan Schapenweide wordt in samenwerking met bouwbedrijf De Graaf uit Moerkapelle ontwik keld. Fruitbomen op Schapenweide Eerste kwartaal De revitalisering van de dorpskern van Moerkapelle zal in 2007 voor een groot deel zijn beslag krijgen. Er wordt in het eerste kwartaal van 2007 gestart met de verkoop en aansluitend de bouw aan de Van Dorp/Koster locatie. Deze ontwik keling geschied in samenwerking met Bakker Partners. Dit deel plan is momenteel in procedure. Met het deelplan Pieter Posthof kan ook het eerste Kwartaal 2007 worden gestart. Er zijn een aantal zienswijzen binnen gekomen in de zomer. Dat heeft geresulteert in een aantal gesprekken en een stu die met betrekking tot de bezon ning van de woningen die achter de Pieter Posthof liggen. Uit de studie blijkt dat de bouw geen ef fect heeft op de bezonning, door de hoogte van kerk verdwijnt de zon eerder achter de kerk dan dat de nieuwbouw een nadelig effect heeft. De planologische bouwver gunning voor dit deelplan is afge geven en de verkoop zal het eerste kwartaal starten. De bouw start als tweederde van het plan is ver kocht. De rest van de deelplannen zal daarna met voortvarendheid zijn beslag krijgen. Door Karin Heeren Moerkapelle - Wanneer gaat er iets gebeuren? Wat zijn nu precies de plannen? Hoeveel woningen ko men er en waar? Vragen die in toe nemende mate gesteld worden als het gaat om de revitalisering van de kern Moerkapelle. Een gesprek met verantwoordelijk wethouder Bosman van de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle en de heer De Vos en de heer Tromp, beide di recteur van Vosplan, de vastgoed ontwikkelingsmaatschappij die de revitalisering ter hand neemt. Het totale plan voor Moerkapelle omvat een aantal deelplannen: een supermarkt met genoeg opper vlakte voor een ruim assortiment, ontwikkeld worden. Door de sub sidie van de provincie en nog een belangrijke financiële injectie van uit de gemeente is er bij elkaar 1,2 miljoen beschikbaar voor de herinhrichting van de straten en het plein. Een gezellig dorpsplein is het gewenste resultaat, met een boodschappencentrum waar een slager, een bakker en een apo theek te vinden zal zijn. Vooral met veel sfeer, die terug grijpt op oude waarden, vroeger ontstond immers alles rondom de kerk. Schapenweide Over de Schapenweide is al veel gezegd. Lange politieke betogen over het open stuk midden in de kern van Moerkapelle. Het behoud van het groene en landelijke ka- Seniorenwoningen Zowel langs de Schapenweide als op de Koster/Van Dorp locatie ko men seniorenwoningen. Deze hui zen worden 'levensloopbestendig' gebouwd. Dat houdt in dat seni- Impressie van de Dorpsstraat oren langer in de eigen woonom geving kunnen blijven wonen. Een slaapkamer op de begane grond, brede deuren zodat ook een rol stoel of rollater er gemakkelijk doorheen kunnen en sanitaire jZd*ifsJbtXF&fZ-$-0 0 0

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3