ROB KOOL NIEUWE TRAINER GROENEWEG P ZEVENHUIZEN^ MOERKAPELLE Zevenhuizen - 24 januari 2007 Wat is dat? Een koesterkaart is een getekende versie van een plek die u doorgeeft aan Ernst de Vogel. De tekenaar van het Hart van Holland. Elke twee weken gaat Ernst op pad om iemand in het verspreidings gebied van het Hart van Holland te vragen naar een plek die wordt gekoesterd. Via deze krant wordt dat plekje doorgegeven aan 44.000 huishoudens. Dit keer neemt Nel Post-Kerkhoven uit Zevenhuizen me mee naar 'Het Rietveld'. Tussen Schelpepad en Hennipsloot. Waar vroeger de 'vullis' was. Naast het akker tje van Jan Bèèèèè die, het laat zich raden, nogal blatend praatte. Het riet, dat werd gepacht, kon je per bos kopen. Voor het bedekken van de 'aardappelpet' (bewaarkuil voor aardappels). Waar ik, meer dan 90 kilo en knikkend in de knieën, via een paar krakende buigen de planken ben geland was vroeger dus de vuilnis. Met boten over de Rotte werd het Rotterdamse vuil uiteindelijk hier met kruiwa gens gelost. "Op woensdagmiddagen ging ik, als negen jarige, soms met vader Teun met een roeibootje (de Nellie) van de Korte Zijde naar hier. Ta om hout te verzamelen en ik om naar boeken en kaarten te zoeken. Ik vond het geweldig... Moeder vond het vies en ik mocht het vast niet tegen een ander zeggen. Evengoed hadden we de hele win ter hout en boeken van de vullisIk weet nog een boek waar de gaten van de riek in zaten. Tiet zwarte schaap van Ruby Aeres. Is jarenlang in de familie geweest. Schitterend boek. Ik vond ook een keer een zak vol Van Nelle punten. In stukjes gescheurd. Met eindeloos geduld heb ik die samen met m'n broer aan elkaar geplakt en opgestuurd. Voor elke veertig punten kreeg je één boek. Kregen we toch ineens meer dan dertig boeken! Met een brief erbij dat dit niet de bedoeling was en dat we het zp niet meer moesten doen.. En ik hield zo van lezen... NOG!" Nu ligt er alleen een 1,5 literpak appelsap... Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 januari 2007 pagina 11 die oefenstof geven die men voor ogen had. Ook tilde Kool nog een tipje van de sluier op ten aanzien van zijn werkwijze rond wedstrijden. Hij zal trachten om op donderdag, na de training, de groep voor het eerste en tweede elftal bekend te maken en als het kan ook de teamsamen stelling. De bespreking zal altijd zondag vooraf aan de wedstrijd plaatsvinden. Op dat moment heeft hij de gepasseerden of wis sels al in een apart gesprek duide lijk gemaakt waarom zij niet deel uit maken van de basisformatie. Inmiddels hebben ook aanvoerder Kevin Zijderhand en leider Léon van Vliet al kennis met Rob Kool gemaakt en ook op hen maakte Kool een goede en prettige in druk. In de komende maanden zal de nieuwe trainer, als zijn huidige functie dit toelaat, ook wedstrij den van Groeneweg bekijken en zelfs zou hij zich al willen oriën teren op tegenstanders voor het volgende seizoen. Het typeert de gedrevenheid van deze trainer die nog graag wil benadrukken dank baar te zijn voor de geboden kans die Groeneweg gegeven heeft. Naar welke tegenstanders de nieuwe man moet kijken is nog onduidelijk. Als het 3e klassers zijn dan moet Groeneweg aanko mend weekend een van de laatste stapjes maken om het 3e klasser- schap veilig te stellen. Het Goudse Ona, in hun thuiswedstrijd nipt en onverdiend winnaar, komt op be zoek. Het zou van de huidige trai ner Ben Stukart een prestatie van formaat zijn om deze jonge ploeg al in een vroegtijdig stadium als 3e klasser achter te laten. Zevenhuizen - De 42-jarige Am- merstollenaar Rob Kool is de op volger van de aan het einde van dit seizoen vertrekkende trainer Ben Stukart MMO Rob Kool is gehuwd, vader van twee kinde ren en eigenaar van een catering lunchverzorgingsbedrijf. Op dit moment is Kool assistent trainer van CKC en heeft daarvoor een aantal jaren Cabauw onder zijn hoede gehad. Zijn actieve voetbal carrière bracht hij door bij Ammer- stol na in zijn jeugdtijd bij Capelle en Gouda te hebben gespeeld. Uit de tijd dat Kool trainer was bij Ca bauw stamt de wederzijdse inte resse. Het bestuur koos Kool uit een behoorlijk aantal kandidaten en had voor deze beslissing maar een korte tijd nodig. Voorzitter Roos "Rob Kool maak te op ons een uitstekende indruk en het lijkt ons een eerlijke en ge dreven trainer waarvan wij ver wachten dat hij ons jonge elftal nog beter kan maken." Nieuwe trainer Kool was blij ver rast door de interesse van Groe neweg want het leek hem dat vele trainers bij deze vereniging zouden willen werken. Groeneweg straalt zijns inziens warmte uit, is goed georganiseerd en bezit een jong en veelbelovend elftal waarbij niet één speler 'over de top' is. Hij staat als joviale trainer bekend, een trainer die tussen de spelers zal staan maar er absoluut boven als dit noodzakelijk is. Al heeft hij een voorkeur voor een bepaalde speelwijze, hij zal die speelwijze hanteren die het meest geschikt is voor de beschikbare spelers. Rob Kool is blij met generatiegenoot Léon van Vliet als leider en hij zal zeker argumenten, die door van Vliet worden aangedragen, mee nemen in zijn besluit bij het for meren van het elftal of te volgen speelwijze. Rob Kool liet zijn licht al een beetje schijnen op zijn werkwijze met name op trainingsgebied. Het trainen beschouwt hij niet als het bezighouden van een x-aan- tal spelers, zijn trainingen zullen gebaseerd worden op fouten die in de wedstrijd zijn gemaakt en zal gericht zijn op het tactisch en technisch sterker maken van zijn spelers. Ook liet Kool doorscheme ren, door de komst van een groot aantal jeugdspelers, zijn aandacht te besteden aan die groep jongens waarvan velen hoogstwaarschijn lijk zullen doorstromen naar de A-selectie. Indien de wedstrijden van het eerste elftal dit toelaten dan zal hij zeker aanwezig zijn bij wedstrijden van het tweede elf tal. Kool is bereid iedereen, dus ook de jonge jongens een eerlijke kans te geven, mits men het niveau heeft om in Groeneweg 1 of 2 te spelen. Als nieuwe trainer staat hij blanco ten opzichte van spelers en kan dus zonder vooroordelen aan zijn nieuwe uitdaging beginnen. Rob Kool noemt zich inventief om bij afgelastingen of bij slechte trai ningsomstandigheden de spelers te laten trainen of in ieder geval te binden aan het selectiegebeuren. Zijn mening over al dan niet kunst gras is duidelijk. Zijn voorkeur gaat uit naar voetballen en trainen op gras maar hij geeft ook direct toe dat het trainen of spelen op kunst gras ook voordelen biedt. Men kan altijd trainen, men kan altijd

Hart van Holland | 2007 | | pagina 11