LEERLINGEN MAKEN VLOT TIJDENS PROJECTWEEK OFFICIËLE INGEBRUIKNAME STEIGER EN VW STEUNPUNT BIJ MOLEN WINDLUST TAFELTENNIS EN TAFELVOETBAL EX-WETHOUDER LEEST KAKELBONTE KINDEREN VOOR VALENTIJN IN WERELDWINKEL MIHIWERKERK Op expeditie in Nieuwerkerk aan den IJssel PARENCOMPETITIE BRIDGECLUB Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 januari 2007 pagina 27 Niet iedereen is overal even goed in, bijvoorbeeld techniek. Dan is samenwerken wel belangrijk." "Onderwijsontwikkeling", is het kort en krachtige antwoord van docent Bart Belonje op de vraag wat de aanleiding is geweest voor het project, "We geven al 150 jaar op dezelfde methode les: zitten, mond houden en luisteren. Dat is niet meer van deze tijd. Onderde len uit bestaande methoden ko men aan bod en de samenhang wordt daarmee veel duidelijker. Het versterken van de eigen com petenties en aanleren van vaardig heden zijn hierbij erg belangrijk" In mei wordt het experiment nog eens over gedaan en dan bekeken of deze wijze van onderwijs een vast gegeven wordt op het Come- nius College. Tijdens de open dag van vrijdag 2 februari is in elk geval het gebouwde vlot te bewonde ren. Belonje: "En na de open dag bergen we hem op en dan gaan we in juni nog eens proberen of hij echt wil drijven." Nieuwerkerk aan den IJssel - Cultureel centrum het Kruispunt is elke vrijdagavond vanaf 20.00 uur geopend met de 'open inloop' van Al Amal. Jongeren kunnen hier een potje tafeltennissen. tafelvoetballen of een bordspel spelen. De entree is gratis. Het Kruispunt bevindt zich aan de Middenmolensingel. Elke laatste vrijdag van de maand is Al Amal gesloten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede ronde van de derde pa rencompetitie seizoen 2006-2007 van de Nieuwerkerkse Bridgeclub is maandag 22 januari gewonnen door Wim Verhoeven en Ron van Domburg, in de B-poule werden John en Ad overtuigend win naar. Uitslag: Poule A 1. Wim Verhoeven-Ron van Domburg 58.04, 2. Martha Ver hoeven-Rob v Leeuwen 55.36, 3. Gerda Vissers-Cor Lageman 54.76, 4. Thea Mi- chels-Selma vd Berg 54.46, 5. Martha Boers-Joke 't Hoen 53.57, 6. Wim van Hoorn-Nenneke de Regt 51.19, 7. Marij ke Blok-Gerda Goedhart 50.89, 8. Wim Schreuder-Ton Vissers 50.6, 9. Frithjof Blok-Michiel de Korver 50.00, 10. Rena- te Tournier-Lucy Wijnen 48.81, 11. Ada vd Linde-Greet Gallagher 48.51, 12. An neke Jansen-Marianne Verhoeff 46.13, 13. Jaap Severs-Trudi Kerkhoven 45.83, 14. Lenie de Kreek-Kees van Winden 45.24, 15. Joan Sipman-lneke vd Heuvel 44.94, 16. Betty Geurts-Karen Schudde- boom 41.67: Poule B 1. John Jansen-Ad Verhoeff 59.72, 2. Arie vd Linde-Evelien Dolk 55.90, 3. Leny Hoogland-Elisabeth Tump 54.86, 4. Wil Blok - Wil Valk 54.51, 5. Ruud Rijks-Frans Bijl 53.13, 6. Alice vd Heuvel-To Schreuder 52.08, 7. Rina Kool- haas-Adele Flores 51.39, 8. Jan en Euge nie Plikaart 50.00, 9. Helen en Herman Voorwinde 47.22, Tiny van Winden-Wil Notenboom 47.22, 11. Arie van Veen- Rob Moelker 46.53, 12. Else Jansen- Stella de Wit 44.44, 13. Hans vd Heuvel- Alice de Looze 43.40, 14. Irma en Ab Sonneveldt 39.58.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was een beetje feest gisteren morgen bij kinderdagverblijf Ka kelbont In het kader van de Na tionale Voorleesdagen hadden de leidsters voor 75 baby's en peuters een ontbijtje klaargezet. Ex-wet- houder milieu Esther van Tol kwam meehelpen en dat deed zij naar de mening van Lucas, Chris, Sarah en Jomy uitstekend. Na het ontbijt las Van Tol voor uit het boek De Klei ne Kangoeroe. De Nationale Voor leesdagen worden dit jaar van 30 januari tot en met 10 februari ge houden. Naast het voorlezen op diverse kinderdagverblijven zijn er ook bij de bibliotheken in de regio voorleesactiviteiten en bijzondere acties voor de bezoekers. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het zal je maar gebeuren: gestrand zijn, een week 'opgesloten' op een school, zonder mobiel, zonder geld en zonder mogelijkheid om terug te keren naar het normale dagelijk se leven. Dat is het verhaal achter de projectweek van de leerlingen van het tweede leerjaar VMBO-T Havo van het Comenius College. Zij gaan op expeditie en gaan aan de hand van allerlei opdrachten op zoek naar het verleden en heden in Nieuwerkerk. De leerlingen zijn een week lang bij allerlei vakken hard aan het werk. Alles wat zij deze week doen heeft te maken met hetzelfde the ma: de expeditie. Zij maken een vlot om weer weg te komen van de plaats waar zij gestrand zijn. Het vlot kan drijven, heeft een schuilhut en een mast met een zeil. In juni kijken of het vlot wil blijven drijven. De vakken beeldende vorming en techniek komen hierbij aan bod. De leerlingen hebben verder de hele week verschillende opdrach ten moeten doen waarbij diverse vakken tegelijk aan bod kwamen: in groepjes gingen zij door Nieu werkerk en moesten drie markante punten vinden (Aardrijkskunde). Het groepje van Martine ging naar het laagste punt, de molen en de oude kerk. Zij moesten de route meten tussen deze punten (wis kunde). Ook een bedrijfsbezoek bij een oud bedrijf (geschiedenis) in Nieuwerkerk staat op het pro gramma waarbij vragen over de omzet (economie) en de gunstige ligging (aardrijkskunde) werden gesteld. Muziek kwam ook aan de orde met het liedje 'Ketelbinkie'. Martine: "Dat was saai!" Verder is zij wel te spreken over het project: "Er wordt goed samengewerkt. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Molen Windlust aan het Kor- tenoord wordt op 12 maart de aanlegsteiger bij de molen of ficieel in gebruik genomen. Het is de bedoeling dat op die zater dag de stevenaak Helena vanaf het Vuykterrein in Capelle met een gezelschap genodigden naar Molen Windlust vaart en aanlegt bij de molen. Vanaf 12 maart is de aanlegsteiger in gebruik voor bezoekers die over het water van de Hollandsche IJssel bij Mo len Windlust aan willen leggen. Naast de officiële openingstaat ook de presentatie van het boek over het Europese Artery project, waarvan Molen Windlust onder deel uitmaakte, gepland. Vanaf 12 maart wordt in theeschenkerij Korenaer bij de molen een offici eel steunpunt van de VVV onder gebracht en kunnen bezoekers alle informatie vinden over de toeristische mogelijkheden in het Groene Hart. Het wordt het eer ste VVV-agentschap in Nederland dat door mensen met een ver standelijke beperking zal worden gerund. Korenmolen Windlust wordt de ko mende maanden voor wandelaars en fietsers vanuit het dorp, over het water en over de weg veel be ter bereikbaar gemaakt. Een reeds lang gekoesterde wens is dat be zoekers direct bij de molen kunnen komen vanaf het industrieterrein De Vijf Boeken. Deze week is een aanvraag bij de gemeente Nieu werkerk aan den IJssel ingediend voor de aanleg van een fietsenstal ling met 20 plaatsen onderaan de dijk, een bord met informatie over de molen en een trap met fietsen- goot naar boven. Verder zijn er plannen om de dijk in april een stuk te verbreden om meer parkeerplaatsen te realiseren voor de gemotoriseerde bezoekers van Dagcentrum Korenaer en mo len Windlust. Nieuwerkerk aan den IJssel - Va lentijnsdag, woensdag 14 febru ari, is een dag waarop geliefden elkaar extra aandacht geven met cadeautjes, bloemen of kaarten. Ook wanneer de liefde voor de ander (nog) niet is uitgesproken. Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel geeft de liefde alle ruim te met een keur aan romantische cadeaus, zoals wenskaarten van Floris papier, hartjes van allerlei materialen, wierook van Moeders Bloemenparfums uit India en een keur aan bijzondere Valentijn- boekjes. Valentijn en de liefde is van alle eeuwen en heeft vele schrijvers geïnspireerd tot bijzondere wer ken. Het oudst bewaard gebleven Valentijnsgedicht staat op naam van Goeffrey Chaucer. In zijn ge dicht 'Parlement of Foules' uit 1831 duikt Sint Valentijn op. Volgens Chaucer gaan op Valentijnsdag de vogels na een barre lange winter voor het eerst weer nestelen. Dat is voor hem het teken dat februari de liefdesmaand moet zijn. De liefde staat bij veel mensen gelijk aan warmte, geborgen heid en aandacht voor de ander. Het bestaan van de Wereldwin kel draait voor een groot deel om naastenliefde. Met een cadeau uit de Wereldwinkel kan niet al leen een geliefde worden verrast, maar het geeft tegelijkertijd de producenten uit ontwikkelingslan den een warm steuntje in de rug. Bij wenskaartenproducent Floris staan mens en milieu centraal. Van de opbrengst gaat 10% naar een gezondheidsproject in India, waar de allerarmsten toch de beste spe cialistische hulp kunnen krijgen in een gratis hospitaal. De wierook van Moeders Bloemenparfums is gemaakt door 500 vrouwen in het Indiase Pondicherry, die dankzij dit werk in hun eigen onderhoud kun nen voorzien. Ook de andere Va- lentijnsproducten dragen positief bij aan de leefomstandigheden van de overzeese makers en hun familie. De Wereldwinkel van Nieuwerkerk aan den IJssel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7a, vlakbij het NS station. Openingstijden: dins dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur, zaterdag tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27