POUTIEK DR00MSCH00L: PROGRAMMA VAN EISEN WIJKBEZ0EKEN DOOR RAADSLEDEN EVALUATIE SWAT-PROJECT IN COMMISSIE MOORDRECHT! FORTFAMILY IN Y0UTHH0ME MORE SENIORWEB BEGROET 100STE CURSIST EXPOSITIE AQUARELLEN EN ACRYL VERKEERSONGEVAL WORKSHOP OPFRISSEN VERKEERSKENNIS IN BIBLIOTHEEK JEUGDDIENST Moordrecht Waddinxveen Huurharmonisatie en woningtoewijzingsbeleid Ambonwijk Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 januari 2007 pagina 31 Moordrecht - Youthhome "MORE" houdt 3 februari een bijzondere avond; op het programma staat "FortFamily". Fiet wordt een inter actieve avond, met daarin een pre sentatie, afgewisseld met muziek. Jongeren vanaf 12 jaar zijn van harte welkom in het IJsclubge- bouw aan de Leliestraat 72. De zaal gaat open om 20.00 uur en het programma start om 20.30 uur, de toegang is vrij. Voor meer informatie: telefoon 06-19576614. Moordrecht - Na ruim twee sei zoenen, hoopt Seniorweb in Moordrecht binnenkort de 100ste 50+computercursist te begroeten. Er zijn twee cursusen, een voor beginners en een vervolgcursus. De 100ste cursist ontvangt een aardige attentie. Voor meer in formatie en inschrijven: telefoon 0182- 374621. Moordrecht - In bibliotheek De- GroeneVenen aan de Sportlaan 3 exposeert in de maand febru ari Bea Kool met haar werk. Bea werkt met aquarel en acryl me dium en wil zich verder ontwik kelen in het werken met Artisan. De expositie is te bezichtigen van 6 februari tot en met 5 maart tij dens openingstijden van de bibli otheek. Voor meer informatie: www.bibliotheekmoordrecht.nl. Moordrecht - De politie heeft vrij dagavond 26 januari hulp verleend na een ongeval tussen een 40 ja rige automobiliste uit Moordrecht en een 37 jarige scooterrijder uit Gouda. Het ongeval gebeurde rond 21.00 uur op de kruising Dorpsstraat met het Kerkplein en de Veerstoep en ontstond nadat de vrouw daar geen voorrang ver leende. De Gouwenaar liep moge lijk een gebroken arm op en werd overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Moordrecht - Bibliotheek De Groenen Venen vestiging Moor drecht organiseert voor woensdag 14 februari van 10.00 tot 12.00 uur in samenwerking met 3VO een opfriscursus verkeerskennis. De heer de Zeeuw van 3VO zal lijdenseen interactieve presentatie de deelnemers bijpraten over de nieuwste regelgeving op het gebied van verkeer en verkeersveiligheid. In de laatste 15 jaar is 40% van de regelgeving veranderd. De Zeeuw zal vooral ingaan op de verkeersveiligheid in het algemeen, bestuurders van auto's en de daarop betrekkende regelgeving. Deelnemers aan de workshop worden zelf ook aan het verk gezet. Op gestelde vragen en aangegeven problemen zal naar behoefte worden ingespeeld. De toegang bedraagt 3,50 voor leden van de bibliotheek, 5,00 voor niet-leden. Van te 'oren aanmelden wordt op prijs gesteld: 0182-373014 of info@ bibliotheekmoordrecht.nl Zevenhuizen - De Jeugddienst commissie van de Hervormde Kerk houdt 4 februari een jeugddienst, met als thema: You never walk alone! De voorganger is R. van Loon en muzikale medewerking wordt verleend door YMCA uit Scheveningen. De jeugddienst in de Hervormde Kerk vangt aan om 19.00 uur. ledereen is welkom. Moordrecht - Vele mogelijkheden tot samen werking op het gebied van sport, cultuur en zorg ziet het de heer De Roos als vertegen woordiger van het schoolbestuur van het christelijke basisonderwijs in Moordrecht. Hij kwam tijdens de commissievergadering 'Welzijnszaken' van dinsdag 23 januari een toelichting geven op het programma van ei sen zoals dit is opgesteld voor de te realise ren nieuwbouw van scholen in Moordrecht. De heer De Roos maakte in zijn toelichting onderscheid tussen een 'brede school' en een multifunctioneel gebouw. De brede school heeft als doelstelling kinderen op een laagdrempelige manier kennis te laten maken met allerlei vormen van vrije tijd sbesteding zoals sport en cultuur. De brede school biedt ook mogelijkheid om kinde ren met een achterstand extra dingen mee te geven, waarbij gedacht wordt aan talige activiteiten en het verbeteren van de sociale weerbaarheid. Als de gemeente Moordrecht kiest voor een brede school is daarvoor on dersteuning nodig. De heer De Roos: "Het schoolbestuur is bereid tot samenwerking met andere basisscholen in Moordrecht en organisaties die sport, cultuur en muziek wil len bevorderen." De heer De Roos ging ook in op de verpli chting van scholen om vanaf 1 augustus 2007 een sluitende dagopvang te bieden als ouders daarom vragen. De keuze voor de school is om de voor-, tussen- en naschoolse opvang in eigen beheer uit te voeren, het uit te besteden of een combinatie van beide mo gelijkheden. Het schoolbestuur wil hierover afspraken maken met een of meer partners in de kinderopvang. De voorkeur van het schoolbestuur gaat op dit moment uit naar het 'makelaarsmodel', dat wil zeggen uit be steden. De heer De Roos hield, samen met zijn col lega Gea Hattum, de commissie een 'droom- senario' voor, een lichte, ruime school, met veiligheid en geborgenheid, waar kinderen kunnen leren en spelen, samenwerken en mee kunnen doen aan culturele activiteiten. Een schoon, fris, goed geventileerd en opge ruimd gebouw, een ontmoetingsplek voor kinderen en ouders. Een echte droomschool met daarbij de wens dat deze dromen geen bedrog zijn maar uit zullen komen. De commissieleden Loch (PvdA) en Beekman (VVD) wilden weten wat nu exact het verschil is tussen een brede school en een multifunc tioneel gebouw. De heer De Roos lichtte toe dat een brede school een type school is en in een multifunctioneel gebouw zitten andere participanten die niet noodzakelijk directe betrokkenheid hebben bij het onderwijs en voor hun gebruik een relatieve huurprijs be talen. Wethouder Gast gaf de commissieleden aan dat na de bespreking van het programma van Moordrecht - In de commissie 'Algemeen be stuurlijke zaken' van donderdag 25 januari heeft de heer Van Tilborg (VVD) zijn voorstel om te komen tot wijkbezoeken besproken. Hij lichtte toe dat zijn fractie het belangrijk vindt om goed contact te houden met de in woners van de gemeente en het afleggen van wijkbezoeken ziet hij als een mogelijkheid om aan dit voornemen invulling te geven. De verwachtingen van zowel de raadsleden als de inwoners moeten van tevoren wel goed gecommuniceerd worden, zo betoogde hij, omdat de wijkbezoeken anders wellicht re sulteren in het aanhoren van klachten waar raadsleden niets mee kunnen aanvangen. De andere commissieleden waren van mening dat het voorstel van Van Tilborg sympathiek is en nader uitgewerkt kan worden. Tijdens de commissievergadering ontstond het idee om wijkbezoeken een thema te geven. Bur gemeester Van der Meer was daarbij van me ning dat de schaal te klein is als Moordrecht in wijken wordt opgedeeld voor een bezoek. In zijn visie loopt de raad dan juist het risico om het over relatief kleine klachten, bijvoor beeld losliggende stoeptegels, te hebben. Dit soort klachten moet naar het inzien van de commissie adequaat doorgeleid worden naar de afdeling waar het thuis hoort. De heer Will (CDA) was van mening dat het afleggen van wijkbezoeken goed past in het duale stelsel waarbij de raad dichter naar de burger toe moet. Hij was tegelijkertijd enigs zins sceptisch gezien het feit dat er jaren ge leden ook wel eens themabijeenkomsten zijn georganiseerd waarbij de opkomst erg te genviel. In een subcommissie zal het voorstel van de heer Van Tilborg nader uitgewerkt gaan worden. Moordrecht - Samen Werken Aan Toen- komst (SWAT) is het uitgangspunt geweest na de incidenten in 2003 in de Ambonwijk, waarna er voor gekozen is de relatie tussen de gemeente en de Molukse gemeenschap weer duurzaam op te bouwen en te werken aan oplossingen. Na het installeren van de nieuwe gemeenteraad en de vorming van het college is er raadsbreed uitgesproken met spoed het overleg met de Molukse ge meenschap op te pakken. Wethouder Gra- vestein lichtte toe dat eerst is gekeken naar 'oud zeer' en dat van hieruit verder wordt gewerkt aan de toekomst. Het overleg met de Molukse gemeenschap heeft zijn vruchten afgeworpen. Er is in ie der geval een dialoog ontstaan die het mo gelijk maakt oude problemen op te lossen en te komen tot goede afspraken. Het eva luatierapport wat is besproken door de com missie Welzijnszaken op dinsdag 23 januri, spreekt nog wel over een aantal knelpunten. Huurdersparticipatie, woningtoewijzing en verschil van inzicht in opvattingen over ach terblijvende woningen die bestemd zijn voor familieleden, medehuur en huurharmonisa tie zijn onderwerpen die besproken zijn en in veel gevallen nog nader uitgewerkt moeten worden. Wijkraad Wethouder Gravesteijn acht het van groot belang dat er een goed overleg komt met de huurders van de woningen in de Ambonwijk. Door middel van huurdersparticipatie (huur- commissie) zal hier invulling aan gegeven worden. Er is getracht om tot een commissie te komen; tot op heden hebben zich echter geen vrijwilligers opgegeven om een derge lijke commissie vorm te geven. Het merendeel van de commissieleden sprak uit blij te zijn met de notitie en achter het beleid van de wethouder te staan. Mevrouw Beekman (VVD) maakte daarbij wel een aan tekening de toon van het stuk niet positief te vinden, zij vond de problematiek nogal eenzijdig belicht. De heer Van Dam (BM) was niet ingenomen met het stuk: "Teveel van hetzelfde, vooor de verkiezingen zijn er kei harde toezeggingen gedaan en daar vind ik in het stuk niets van terug." Mevrouw Korten (CDA) was dit niet met hem eens: "Er is een enorme vooruitgang geboekt, er ligt nu visie aan ten grondslag, helderheid van beleid." Wethouder Gravesteijn bestreed de nega tieve ondertoon van het rapport: "Het is een goede weergave van het overleg met de con clusies." Naar haar mening moet ook eerst het verleden opgelost worden: "Dit is naar mijn mening het antwoord op de vragen zo als ze door de raad aan mij gesteld zijn, ik kan ook geen ijzer met handen breken." In de nabije toekomst ziet zij twee onderdelen in het proces, de harde sector: een onder zoek naaar de mogelijkheden voor de her structurering van de wijk en een onderzoek naar de stand van zaken bij het gemeentelijk woningbedrijf. Daarnaast ziet zij het 'zachte' proces, van goed overleg en communicatie en daarbij hoort het oprichten van een be wonerscommissie.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31