<£si <l17hlvsin 2>e ZEKER GEEN ROOD IN EENDRAGTSPOLDER SCHOLIEREN AAN DE SLAG IN DE NATUUR STAP VOORUIT IN ONTWIKKELING GROOT SWAN LA WOUT VAN TIENHOVEN EERSTE NIEUWERKERKSE MOLENAAR Werkbezoek Asje van Dijk aan Eendragtspolder Woonpartners tekent samenwerkings overeenkomst met Hopman Interheem pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 31 januari 2007 Witte rozen onder 21.000 vierkante meter glas. Door Karin Heeren Regio - Rozenkweker Hans van de Kooij aan de Rottekade in Ze venhuizen was vrijdag 26 januari gastheer voor een delegatie CDA- ers. Lijsttrekker voor de provinci ale statenverkiezingen. Asje van Dijk, kwam een bezoek brengen bij het bedrijf in de Eendragtspol der, precies op de plek waar de in ternationale roeibaan in het plan voor herinrichting van de polder is gepland. Een onderonsje, waarbij de problematiek van de aanwezi ge tuinders en akkerbouwers in de Eendragtspolder besproken werd. Allereerst kreeg de delegatie een kijkje in de keuken bij Van der Kooij. Hieruit bleek dat het voor de aanwezige tuinders moeilijk iste investeren, door het aangenomen bestemmingsplan zit voor hun ge voel het gebied 'op slot'. Arie van den Hoek, akkerbouwer in de Een dragtspolder, wordt daarbij nog met extra problemen geconfron teerd: door de aanleg van het re creatiegebied treedt er vervuiling op in zijn open teelt en heeft hij last van ganzen die komen foura- geren op zijn land. De argumenten zijn duidelijk: alle partijen worden tekort gedaan, de achterblijvende akkerbouwers en tuinders maar ook het recreatieplan voor de Een dragtspolder. Asje van Dijk kon geen concrete beloften doen. Hij kon Van der Kooij wel meedelen dat in een ver gadering van het Recreatieschap besloten was dat zijn bedrijf wel uitgekocht zal worden. Hij heeft in ieder geval toegezegd de ge maakte afspraken nog eens na te lopen met gedeputeerde Van der Sar (CDA) de momenteel de Een dragtspolder in zijn portefeuille heeft. Van Dijk benadrukte ook dat 'rood' in het gebied, met an dere woorden woningbouw, zeker geen optie is. Asje van Dijk: "Ik vind het toch ook een geweldige prestatie dat het ons wel is gelukt om 300 hectare van de polder te herinrichten. De druk op de poli tiek over de verdeling van gelden is groot. Ik wil dan ook geen valse hoop wekken, ik zal er naar kijken en proberen oplossingen op maat te vinden, maar de ontwikkeling van de overblijvende 150 hectare zit er de komende vier jaar niet in." Waddinxveen/Zevenhuizen - In het bijzijn van wethouder Bos man van Zevenhuizen-Moerka- pelle werd donderdag 25 januari op het kantoor van Woonpartners Midden-Holland een samenwer kingsovereenkomst getekend met Hopman Interheem, de project ontwikkelaar die de bouw van de woningen in de nieuwbouwwijk Groot Swanla gaat realiseren. De overeenkomst betreft de rea lisatie van 40 sociale huurwonin gen waarbij Hopman Interheem zorg draagt voor de ontwikkeling, vanaf het ontwerp tot en met de realisatie. De woningen worden afgenomen door Woonpartners Midden-Holland ten behoeve van de verhuur aan woningzoeken den. De 40 sociale huurwoningen worden gerealiseerd in twee fa sen: negen grondgebonden star- terswoningen en zeventien grond gebonden seniorenwoningen in de eerste fase en veertien appar- vl tementen in de tweede fase. Directeur-bestuurder René Man- cini van Woonpartners Midden- Holland en Willem Meuwese, di recteur van Hopman Interheem zetten hun handtekeningen onder de overeenkomst die de bouw van de sociale huurwoningen in de eer ste fase tot in detail beschrijft en voor de tweede fase de uitgangs punten. De woningen van Woon partners maken onderdeel uit van het totale nieuwbouwplan Groot Swanla van totaal 250 woningen. De heer Mancini gaf wethouder Bosman en de heer Meuwese een symbolisch cadeau: een kunstwerk van Corrie van Ammerlaan wat de goede samenwerking symbo liseert. Taart van Woonpartners Midden-Holland met een artist im pression van het nieuwbouwpro ject en een fles wijn om mee naar huis te nemen van Hopman Inter heem completeerde het feestelijke moment voor alle aanwezige be trokkenen. Door Jac Spekman Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was zaterdagmiddag groot feest in het molenaarshuisje bij Molen Windlust aan het Kortenoord in Nieuwerkerk aan den IJssel. Wout van Tienhoven, sinds de start in 1999 vrijwilliger van de Stichting Molen Kortenoord, was na een theoretisch en praktisch examen geslaagd voor zijn Provinciaal mo lenaarsexamen. Wout is de eerste Nieuwerkerkse molenaar, die nu ook op Molen Windlust zijn werk mag gaan doen. Over twee maan den doet hij nog een ander exa men op een andere locatie voor het diploma zelfstandig molenaar. Stichtingsvoorzitter Maarten Mo lenaar feliciteerde Wout namens het bestuur en roemde zijn inzet en betrokkenheid bij de molen. Wout was jarenlang één van de vrijwilligers, die bij elkaar meer dan 70.000 IJsselsteentjes bikte, die later werden gebruikt bij de restauratie van de Molen Wind lust. Na de officiële opening van de molen ging Wout studeren om hetdiploma 'molenaar'te halen en daarom spreken ze bij het bestuur met bewondering over 'DIE' Wout. "De hoofdletters staan voor Door zetten, Inzet en Enthousiasme", aldus voorzitter Molenaar. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Boskoop - Op tal van plaatsen in de regio gingen vorige week ba sisschoolleerlingen aan de slag in de natuur rondom hun school. Zij deden dat in het kader van het project 'Je school kan de boom in'. Dit is een educatief lesprogramma voor bovenbouwgroepen van de basisschool en wordt georgani seerd door stichting Watersnip Na- tuuractiviteiten in samenwerking met Landschapsbeheer. De leden van de Stichting willen mensen René Mancini en Willem Meuwese: "In goed vertrouwen en met snelheid overeengekomen." Geleerd in de klas, buiten in praktijk gebracht. bewust maken en betrekken bij de natuur en het landschap in hun omgeving. Wilgentakken zagen In Benthuizen, Hazerswoude, Zoe- terwoude en Koudekerk gingen de leerlingen wilgen knotten bij boerderijen of natuurgebieden in de omgeving van de school. In Boskoop hielpen leerlingen van de Rehobothschool bij het opruimen van de houtakkers. Vroeger wer den de houtakkers aangeplant als windvangers voor de kwekerijen en herbergden ze veel verschil lende soorten planten en dieren. Waternsip en Landschapsbeheer zetten zich in voor het behoud van deze akkers. De leerlingen van de Rehobothschool hadden het erg naar hun zin in de natuur. De juf en meester hadden op school ook al aandacht besteed aan de houtak kers en hun functie voor de natuur, dus de leerlingen konden wat ze hadden geleerd direct in de prak tijk brengen.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 36